Çocuk haftasonu bende kalacak diye tutturdu!

The_WitcH

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2013
293
348
37
Hakim izin vermediği sürece ben göndermezdim. Aklım çıkar 3 gün ordayken degil 1 gece ordaysa bile. Allah korusun herşey olabilir. Niye bunca zaman arayip sormadi da simdi 3 gun kalsin istiyor?Kaldığı evde başkası da olacak mı güvenilebilecek?
Kayınvalidem, görümcem benle görüşmüyorlar. Aslında kayınvalideme güvenirim ama o da yaşlı kadın, her dakika çocuğun peşinde koşamaz. Kaynım zaten eşimden beter, boş gezen, işsiz, amaçsız bi adam....

The_WitcH

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2013
293
348
37
Öncelikle Allah sabır versin, çekişmeli boşanma çok zor ve uzun bir süreç.
Şahsi fikrim, mahkemeden şahsi görüşme kararı çıkmadan keşke çocuğu vermeseydiniz. Siz doğrusunu yapmak istemişsiniz aralarına girmek istemeyerek ama malesef karşı taraf iyi niyetinizi kötüye kullanmış. Resmen elini ver kolunu kaptır olmuş. Üzüldüm bazı insanlar iyiliği hiç hak etmiyor.
Avukatınız dosyanızı detaylı bildiği için o sizi bilgilendirmiştir diye düşünüyorum ama madde bağımlısı olan bir kişiye yatılı olarak çocuk verecegini sanmıyorum hakimin.
Bir de para vermiyor diye okudum merak etmeyin, dosya açılış gününden itibaren nafaka bağlanıyor çocuğa, toplu olarak tahsil edersiniz karar çıktıktan sonra.
Son olarak çekişmeli bosanma zordur, çocuk varsa daha da zordur. Bu süreçte sakin kalın kendinizi yipratmayin, avukatınız tüm haklarınızı korur zaten. Umarım çocuğunuz ve siz zarar görmeden atlatırsınız bu süreci.
İçimi rahatlattınız, teşekkür ederim.

careless forever

:)
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2017
490
1.681
Siz çocuğunuzdan ayrı kalmamak için mi kalmasını istemiyorsunuz, yoksa bakamaz diye mi?

Ayda bir haftasonu çocuğun baba ve ailesi ile kalmasında sıkıntı yok bence. Ama tabi bu çocuğa sağlıklı şekilde bakabilecek ve çocuğunuz orda mutlu olacak ise geçerli. Siz de biraz dinlenmek ve kafanızı toparlamak için fırsat bulursunuz. Anne baba arasında tartışmalara çocuğu dahil etmek çok mantıklı değil.

captain price

erkek değilim ben
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2015
26.503
91.038
Bir gece kaldığında, çocuğumu aldığımda ona soruyorum ve herşeyi bana anlatıyor, şöyle yaptık, bunu yedik vs diye. Ama 3 gece kalırsa oğlum her günü bana anlatamaz, dolayısıyla çocuğumun orda ne yaptığını takip edemem, yaşı küçük.
Ayrıca 3 geceye tamam desem, bir dahakine 4 gece dicek, ona tamam desem, 5 gece dicek. Çocuğunu çok sevdiğinden değil.
Çocuğun tüm sorumluluğu bende, o umrunda değil, ama çocuk kalsın diyor sadece. Bunun da benim canımı yakmak için yapıldığına eminim, çünkü ben oğlumdan hiç uzun süre ayrı kalmadım ve zorlanıyorum bu konuda, hiç alışık değilim. O da bunu çok iyi biliyor. Bunu kullanıyor.
Şubat ayında okul kar tatiline girdi 1 hafta, ben de işten izin alamadım, aradım adamı telefonunu açmadı, mesaj attım, çocuğu bırakacak kimsem yok, okul kapandı 1 hafta, bu hafta alabilir misin çocuğu diye. Cevap yazmadı. Çocuğumu arkadaşım gelip baktı o hafta. Ve sonrasında çocuğa o hafta kim baktı diye sormadı bile.
Ama siz de tutarlı davranmiyorsunuz ki. Adam isteyince üç güne hayır diyorsunuz, işiniz düşünce bir hafta bak diyorsunuz.
Eski konunuzu biliyorum. Siz çocuğu göndermemekte haklısınız. Size niye gondermiyorsunuz demiyorum. Ama bir gece gönderiyorsunuz, bir hafta bakmasını istiyorsunuz mecbur kalınca. Ama adam hafta sonu kalsın deyince izin vermiyorsunuz. Bu da tutarlı değil. Karşı tarafa cesaret veriyor.

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
670
1.146
Merhabalar,
Yine elim ayağım titreyerek içimi dökmeye geldim. Aynı zamanda da bana akıl vermenize ihtiyacım var çünkü benim beynim durdu.
Beni konularımdan hatırlayanlar vardır ama özetleyeyim;
Boşanma sürecindeyim, 2 ay oldu boşanma davasını açtım, 4 buçuk yaşında bir oğlum var. Oğlum yanımda. Eşim 3 ay önce evden gitti, annesi-ablası-abisiyle yaşıyor. Benim dava açmamdan sonra karşı dava açmış eşim, dilekçeler karşılıklı yazılıyor ama hala duruşma tarihi belli değil. 5 kuruş maddi yardım gelmiyor kimseden, ben çalışıyorum, tek maaşla zar zor geçinmeye çalışıyorum, dünya kadar da borç ödüyorum.
Neyse gelelim asıl konumuza, adam evden ayrıldıktan sonra ilk 10-15 gün çocuğunu ne aradı ne sordu. Sonrasında zaten ben uzaklaştırma kararı aldırmıştım, şiddet nedeniyle boşanmak istediğimden dolayı, ama çocuğunu görmesine engel olmadığını ona söyledim. 2.ay içinde haftada bir gün çocuğu okuldan erken alıp akşam bana bırakıyordu. Derken son 1 aydır haftada bir gün alıp bir gece bende kalsın yarın okula bırakırım demeye başladı, ona da ses etmedim, tamam dedim. Ama dünden beri arayıp arayıp benimle kavga ediyor, çocuğu bugün (cuma günü) okuldan öğlen alayım, pazartesi sabah da okula bırakırım diyor.
Kabul etmedim. Dedim ki tamam, 1 gece kalsın, ona sözüm yok, ki ben aslında dava dilekçesinde çocuğumun yatılı kalmasını istemediğimi yazmıştım (adam uyuşturucu kullanıyor diye). Ama ona da razı oldum, çocuk mutlu oluyor çünkü. Ama haftasonu sokağa çıkma yasağı var, niye haftasonu almak istiyorsun, günler çuvala mı girdi? Ben çalışan insanım, akşamları çocuğumla ilgilenemiyorum bile. Okuldan alıyorum iş çıkışı, eve gel, yemek yap, yedir, çantasını hazırla, evi toparla, uyut. Ben sadece haftasonu ilgilenebiliyorum çocuğumla.
Belirtmem gerekir ki bu adam çalışmıyor, ailesinin evinde yatıyor bütün gün, bu yüzden istediği zaman alabilir çocuğu.
Mahkemeden ara karar talebinde bulunduk görüşme günleri ve saatleri belirlensin diye ama Allah bilir o karar ne zaman çıkar...
Beni sürekli arıyor, senin hiç mi vicdanın yok, vs diye. İstemiyorum 3 gece çocuğumu oraya göndermek. Ben hiç çocuğumdan o kadar ayrı kalmadım. Hadi tamam, alışırım çocuğumdan ayrı kalmaya desem, bu sefer de adamın böyle sorumsuzca çocuğu istediği zaman istediği şekilde alması zoruma gidiyor. 3 aydır hiç sormadı bu çocuk ne yer, ne içer, ilacı var mı, doktoru var mı, kıyafetleri küçülmüş mü? Çocuk hastalansa ilacını alacak param yok ay sonu.
Haksız mıyım? Abartıyor muyum? Mahkeme görüş günleri için ne zaman karar çıkarır acaba? Delirmek üzereyim. Bi el atın durumuma...
abartiyorsun, o cocugunun babasi, eski esinin ailesi de cocugunun akrabalari. ebeveynlerde sikinti yoksa olmasi gereken %50 bolunmesi, anlasamiyorsaniz hafta sonunu ikiye bolun, mesela cmt birinde pazar birinde, hafta iclerini de bolun

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Lyanna Mormont

Halaybaşı
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2018
9.442
30.596
31
Esinizin uyusturucu kullanması durumu degistiriyor evet ama gunlerce aramadi simdi ariyor vermem cocugumu gibi bir yaklasim adama degil cocugunuza ceza oluyor. Evet maddi destek olmuyor olabilir, evet aramamis sormamistir, bu konulara sinirlenmekte son derece de haklisiniz ama cocuk bunlari bilmiyor, bilse de umursamiyor. Siz babasi zamaninda aramadi diye simdi cocugun haftasonunu babasiyla geçirmesine ket vurursaniz bu adami cocugundan degil cocugunuzu babasindan mahrum etmek olur. Okul zamani kalmakla haftasonu kalmak da cok farkli.

Sizin durumunuzda babanin uyusturucu kullanması olayi daha farklılaştiriyor ama zaten bir gece birakiyormussunuz. Bir hafta da bırakmak istemissiniz. Demek ki bu acidan cok endiseli degilsiniz, evde babaanne hala vs var diyedir belki.

Camille_claudel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2012
972
628
Merhabalar,
Yine elim ayağım titreyerek içimi dökmeye geldim. Aynı zamanda da bana akıl vermenize ihtiyacım var çünkü benim beynim durdu.
Boşanma sürecindeyim, 2 ay oldu boşanma davasını açtım, 4 buçuk yaşında bir oğlum var. Oğlum yanımda. Eşim 3 ay önce evden gitti, annesi-ablası-abisiyle yaşıyor. Benim dava açmamdan sonra karşı dava açmış eşim, dilekçeler karşılıklı yazılıyor ama hala duruşma tarihi belli değil. 5 kuruş maddi yardım gelmiyor kimseden, ben çalışıyorum, tek maaşla zar zor geçinmeye çalışıyorum, dünya kadar da borç ödüyorum.
Neyse gelelim asıl konumuza, adam evden ayrıldıktan sonra ilk 10-15 gün çocuğunu ne aradı ne sordu. Sonrasında zaten ben uzaklaştırma kararı aldırmıştım, şiddet nedeniyle boşanmak istediğimden dolayı, ama çocuğunu görmesine engel olmadığını ona söyledim. 2.ay içinde haftada bir gün çocuğu okuldan erken alıp akşam bana bırakıyordu. Derken son 1 aydır haftada bir gün alıp bir gece bende kalsın yarın okula bırakırım demeye başladı, ona da ses etmedim, tamam dedim. Ama dünden beri arayıp arayıp benimle kavga ediyor, çocuğu bugün (cuma günü) okuldan öğlen alayım, pazartesi sabah da okula bırakırım diyor.
Kabul etmedim. Dedim ki tamam, 1 gece kalsın, ona sözüm yok, ki ben aslında dava dilekçesinde çocuğumun yatılı kalmasını istemediğimi yazmıştım (adam uyuşturucu kullanıyor diye). Ama ona da razı oldum, çocuk mutlu oluyor çünkü. Ama haftasonu sokağa çıkma yasağı var, niye haftasonu almak istiyorsun, günler çuvala mı girdi? Ben çalışan insanım, akşamları çocuğumla ilgilenemiyorum bile. Okuldan alıyorum iş çıkışı, eve gel, yemek yap, yedir, çantasını hazırla, evi toparla, uyut. Ben sadece haftasonu ilgilenebiliyorum çocuğumla.
Belirtmem gerekir ki bu adam çalışmıyor, ailesinin evinde yatıyor bütün gün, bu yüzden istediği zaman alabilir çocuğu.
Mahkemeden ara karar talebinde bulunduk görüşme günleri ve saatleri belirlensin diye ama Allah bilir o karar ne zaman çıkar...
Beni sürekli arıyor, senin hiç mi vicdanın yok, vs diye. İstemiyorum 3 gece çocuğumu oraya göndermek. Ben hiç çocuğumdan o kadar ayrı kalmadım. Hadi tamam, alışırım çocuğumdan ayrı kalmaya desem, bu sefer de adamın böyle sorumsuzca çocuğu istediği zaman istediği şekilde alması zoruma gidiyor. 3 aydır hiç sormadı bu çocuk ne yer, ne içer, ilacı var mı, doktoru var mı, kıyafetleri küçülmüş mü? Çocuk hastalansa ilacını alacak param yok ay sonu.
Haksız mıyım? Abartıyor muyum? Mahkeme görüş günleri için ne zaman karar çıkarır acaba? Delirmek üzereyim. Bi el atın durumuma...

Allah yardimciniz olsun. Ben gecenlerde bir konunuzu okudum. O adam size cocugunuzun gozu onunde tecavuz edecek kadar gözü dönmüs, dürtülerini kontrol edemeyen bir adam. Ne pahasina olursa olsun ben de birakmak istemem cocugumu.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.575
83.217
34
gectıgımız ay alkolık bır baba cocugunun gozu onunde sokakta eskı karısını olduresıye dovdu
sebep adam bagımlı-kadın ıctıgını farketmıs cocuk yanındayken yapma barı boyle devam edersen cocugu gostermem dedı dıye
bu yuzden öluyordu kadın az kalsın o adamın da uzaklastırması vardı ama kadın kıyamamıstı cocugu babasını sevıyor gorussun ıstemıstı

hatırladınız mı o haberı 2-3 gun haberlerde gosterdı

ozellıkle yazdım

uyusturucu kullanan adama herhangı bır bagımlılıgı olan bır adama ne olursa olsun cocuk verılmez
yok babasıymıs yok bılmemneymıs falanmıs fılanmıs
şam babası
zamanında yapsaydı babalıgını

hem cocugunuzun hem kendı canınızın guvenlıgı sızın elınızde
sız dayanamayıp ayrıldınız kendı duramadıgınız yere cocugunuzu gondermeyın normal bır ayrılma degıl bu cunku

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1980 gün geçti.

girlinred

Önümüzdeki maçlara bakıcaz😎🏆
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
7.358
12.402
Öncelikle konuya vakıf değilim. bu konuda bir haber izlemiştim ilginç gelmişti ama detay hatırlayamıyorum, emsal gösterebilirdiniz 😕 avukatınız bilir sanırım. Bir hakim babanın her haftasonu çocuğu almasına razı olmamış, 15te bire hükmetmiş. Çünkü annesi özellikle çalışıyorsa haftaiçi zaten gündüz çocuktan ayrı, akşam evde ödev yaptırıyor, banyo yaptırıyor, erken yatırıyor... baba haftasonu alıp gezdiriyor eğlendiriyor anneye fırsat kalmıyor. Hakimin sebepleri bunlardı. Sizin için de geçerli bunlar. 15te bir talep edebilirsiniz her hafta ggöndermeyebilirsiniz

deniz90900

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
314
-116
31
Merhabalar,
Biseyi merak ediyorum evlendiğinizde uyusturucu ictiğini bilmiyor muydunuz

Deltavealfa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
1.174
1.521
31
gectıgımız ay alkolık bır baba cocugunun gozu onunde sokakta eskı karısını olduresıye dovdu
sebep adam bagımlı-kadın ıctıgını farketmıs cocuk yanındayken yapma barı boyle devam edersen cocugu gostermem dedı dıye
bu yuzden öluyordu kadın az kalsın o adamın da uzaklastırması vardı ama kadın kıyamamıstı cocugu babasını sevıyor gorussun ıstemıstı

hatırladınız mı o haberı 2-3 gun haberlerde gosterdı

ozellıkle yazdım

uyusturucu kullanan adama herhangı bır bagımlılıgı olan bır adama ne olursa olsun cocuk verılmez
yok babasıymıs yok bılmemneymıs falanmıs fılanmıs
şam babası
zamanında yapsaydı babalıgını

hem cocugunuzun hem kendı canınızın guvenlıgı sızın elınızde
sız dayanamayıp ayrıldınız kendı duramadıgınız yere cocugunuzu gondermeyın normal bır ayrılma degıl bu cunku
Aynen öyle bağımlı adama güven olur mu ya? Allah korusun kafası iyiyken her şeyi yapabilir

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 43 gün geçti.

benneyanginlargordum

İyi bir insanım ama, herkese değil.
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
19.388
99.576
37
Çocuğuyla arası bazen iyi bazen kötü. İyiyken çok iyidir, ilgilenir, oyun oynar ama sinirliyse çocuğa bağırır, sarsar, kızar, korkutur.
Çocuk orda mutlu çünkü ev kalabalık, hala, babaanne, amca, baba, herkes ilgileniyor. Bi de komşularının aynı yaşlarda çocuğu var, o da geliyormuş oyun oynuyorlarmış beraber. Çocuk işte, bunlar ona ilgi çekici geliyor.
Hiç zorluk çıkarmadım şimdiye kadar bu konuda adama. İstediği zaman alsın, görsün dedim. Ama bu haftasonu yasak gelir gelmez çocuk bende kalacak diye diretmesi bana inat diye yapıyor gibi geliyor.
Saglıklı bir ortam degıl kı, uyuşturucu kullanan evde yatan baba ve tum sulale.yetmezmıs gıbı konu komsu.covıd var, allah korusun ya covıd olsa?
Ilac almaya param yok diyorsun, adam ihtiyacı var mı biseye dıye sormuyor. Oyle eglenmeye herkes ister.
Uc gun bence cok.
Umarım karar bır an once cikar.