Çocuk haftasonu bende kalacak diye tutturdu!

Bu konuda emsal kararlar var ; annenin haftasonu çocuğu babaya bırakmama hakkı var.

Uyuşturucu kullanan insan çok tehlikeli oluyor. Dikkat edin lütfen kendinize.

Size bu kadar rahat ulaşamasın. Karar çıksın o zaman yeniden konuşuruz deyin. Bilemedim.

Biseyi merak ediyorum evlendiğinizde uyusturucu ictiğini bilmiyor muydunuz
İçtiği şeyin uyuşturucu olduğunu bilmiyordum aslında. Sigara gibi içiyordu, o da çok çok nadir. Evlendikten sonra dedim ki bu bağımlılık yapan birşey mi, tam olarak nedir, hayır dedi, Avrupa'da yasal dedi, birsürü şey anlattı. Ben de cahildim bu konularda, hiç araştırmadım aptal gibi inandım. 2 buçuk yıl önce ablasını kaybetti aniden, ondan sonra hergün içmeye başladı, birkaç kez çöpe attım, sakladım. Baktım ki içmediğinde yoksunluk belirtileri gösteriyor, o zaman anladım bağımlılık yapan birşey olduğunu. Sonra zaten sürekli baskı kurdum, bırak dedim, tedavi ol dedim, ailesiyle konuştum, destek olalım bıraksın dedim ama sözümü geçiremedim.

Evde babaanne var, dede yok, vefat etti. Hala çalışıyor, devlet hastanesinde acil hemşiresi. Oğlumun babası işsiz, sabaha kadar oturur, öğleden sonra uyanır. Amca sorumsuz, işsiz, boş gezen biri.
Evet el adamı değil, babası. Zaten bunun farkında olduğum için dava dilekçesine yatılı kalmamalı çocuk diye yazmama rağmen haftaiçi bir gece kalmasına ses çıkarmadım şimdiye kadar. Ancak burada amaç çocukla vakit geçirmek, ilgilenmek değil, bunu anlatamıyorum. Çocuğunu doya doya görmek isteyen baba haftaiçi haftasonu farketmez der. Cumartesi yasağının geldiği hafta bana haftasonu diye diretmesi iyi niyetinden değil, amacı canımı acıtmak, bundan eminim. Çünkü dedim ya daha önce oğlunu ara, konuş onunla diye yalvardığım adam çocuğumun telefonlarını açmadı. Şimdi yasak geldi bende kalsın 3 gece diye beni sıkıştırıyor. Çocuğumdan öğrendiğim kadarıyla orda kaldığında da zaten babası çok ilgilenmiyormuş, alt kattaki komşuya göndermişler çocuğu, orda çocuklar var oynasın diye. Ama ben o komşuyu tanımıyorum, evini bilmem. Nasıl yaparlar böyle birşeyi? Alt kat komşu kim? Kaç kişi yaşıyorlar? Korona tehlikeleri var mı? Çocuğa diğer çocuklar birşey yapar mı? Evde kapı-cam kapalı mı, çocuk balkondan aşağı sarkar mı? Ben bu korkularla bile sırf babası diye kalsın diyorum, yeter ki çocuğum babasıyla iletişim kursun. Ama 1 gece kalan çocuğu komşuya gönderenler 3 gece kalsa nasıl ilgilenecek? Amaç ilgilenmek mi çocukla şimdi siz söyleyin?
Eşim beni çok iyi tanır, çocuğuma düşkünümdür her anne gibi, biraz da pimpirikliyimdir, uzak kalamam fazla. Eşimin amacı çocuğuyla vakit geçirmek değil benim canımı acıtmak. İyi niyetli olsa, çocuğuyla gerçekten ilgilendiğini bilsem sabreder otururum, kalsın 1 hafta kalsın, napayım alışırım. Ama konu bu değil.
Bu adam uyuşturucu kullandığı zaman çocuğuna bağıran, korkutan bi adam. O evde de uyuşturucu kullanıyor mu emin değilim.
Evliyken işe giderken çocuğumu emanet ettiğim, öğlene kadar uyuduğu için 3 yaşında çocuğu saatlerce evin içinde yalnız bırakan, yüzlerce kez telefonla aramama rağmen telefonları duymayan, kapıcıyı arayıp nolur kapıya dayanın, zili çalın, bişi oldu kesin dediğimde defalarca zil sesini duymayan bir adam.
Yaşadıklarımı bilmeden beni yargılamanız beni üzdü. Yine de düşüncelerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederim.

Buradaki yorumlara çok şaşırıyorum. Herkes kolayca yargılama pesinde.

Şiddet ve uyuşturucuya rağmen, karar çıkmamasına rağmen yine gösteriyor , 1 gece bırakıyorsunuz çocuğunuzu.

abartiyorsun, o cocugunun babasi, eski esinin ailesi de cocugunun akrabalari. ebeveynlerde sikinti yoksa olmasi gereken %50 bolunmesi, anlasamiyorsaniz hafta sonunu ikiye bolun, mesela cmt birinde pazar birinde, hafta iclerini de bolun

" O çocuğun babası " diyerek konu yumusamiyor. Ne babalar var biliyor musunuz ? Hangi anne yuvasını bozmak ister ki , çocuğu için yıllarca katlanmak zorunda olup son noktada ayrılıyor anneler.

Eski konuları okudunuz mu ? Uyuşturucu kullanan bir baba, evde boş beleş bir kayın ve ise gitmeyen akşama kadar yatan baba.

Yoksunluk gösterdiğinde saldıran, şiddet gösteren, çocuğu bu korona ve sapkınlık zamanında bilinmeyen bir komsuya göndermek . Balıkları batsın.

İçtiği şeyin uyuşturucu olduğunu bilmiyordum aslında. Sigara gibi içiyordu, o da çok çok nadir. Evlendikten sonra dedim ki bu bağımlılık yapan birşey mi, tam olarak nedir, hayır dedi, Avrupa'da yasal dedi, birsürü şey anlattı. Ben de cahildim bu konularda, hiç araştırmadım aptal gibi inandım. 2 buçuk yıl önce ablasını kaybetti aniden, ondan sonra hergün içmeye başladı, birkaç kez çöpe attım, sakladım. Baktım ki içmediğinde yoksunluk belirtileri gösteriyor, o zaman anladım bağımlılık yapan birşey olduğunu. Sonra zaten sürekli baskı kurdum, bırak dedim, tedavi ol dedim, ailesiyle konuştum, destek olalım bıraksın dedim ama sözümü geçiremedim.
Anladım siz kendi sonunuzu kendiniz hazırlamışsınız, yazık ebevenyni uyusturucu icen cocukların uyusturucuya baslama ihtimali kat be kat fazla oluyor, günümüz teknolojisinde google her sonucu verirken bizlerin inatla kör davranmaya calısması? Hayret icindeyim sigara legaldir / mariuhqna değildir bunu bilmeyecek kadar bi insan ne kadar cahil olabilir?

Madi yardım değilde çocuğuna örnek baba olsaydı Uyuşturucu kullanması çok sıkıntı,babası çocuğun yanında tavırları nasıl Uyuşturucu kullanirmi? hala kullanıyorsa çocuk için iyi olmaz şimdi küçük anlamıyor ileriki zamanlar için çocuk için iyi olmaya bilir...bence çocuğunuzla iyi vakit geçirin çalışıyorsunuz biliyorum ama çocuklar onlarla oyunlar oynayan ilgi gösteren ebeveynler daha çok vakit geçirmek isterler Allah sabır versin bazen insan ne yazacağını bilemiyor belki yazdıklarım sıkıntı ve tedirginlik yaratabilir üzgünüm şimdiden.. benimde Çocuklarım var emin olun böyle bir babadan olabildiğince uzaklaşması için elimden gelen her şeyi yapardım çocuğum için

Bence mahkeme ne izin veriyorsa o kadar gösterin. Sakın yatılı falan vermeyin hele ki 3 gün. Adam sorumsuz, uyuşturucu bağımlısı, öğlene kadar yatıyor, evde bakacak kimse yok, corona zamanı komşuya yolluyor?? Pes yani sorumsuzluğu böylesi. Çocuk bakılmıyor ki o evde. Adamın derdi sizi huzursuz, etmek belli gayet. Burda bazı üyeler aşırı romantik yorum yapıyorlar, sakın dinlemeyin çocuğu emanet etmeyin.

Yazismalar bittikten sonra dava gunu belli olur. Ilk durusmada dosya eksiklerine bakilor ikinci durusmada tedbir nafakasi, velayetin komde olacagi ve cocuk ile gorus gunleri belli olur.
Babayla neden gorusuyorsunuz anlamadim. Telefonlarini acmayin. Cok istiyorsa mesaj yazsin.
Bu durumu cogumuz yasadigimiz ocin sasirmadim. Ilk gittiklerinde umurlarinda olmaz
Sonra birden cocuklari aklina geliverir. Hakimin belirleyecegi takvim disinda gorusturmeyin. Cunku anne cocuk iliskisi beraber valit gecirmesi de onemli. Yoksa cocugun gozunde anne hep odev yaptiran kural koyan oluyor baba ise gezdiren tozfuran oluyor. Iki haftada bir alsin hafta sonu. Ki cocuk size ait hafta sonunda sizinle de vakit gecirsin. Merak etmeyin bu durum da sonra duzene giriyor. Hakimin takviminin disina cikmayin taviz vermeyin. Taviz tavizi dogurur cunku.
Baba ile mumkun mertebe bosanma asamasinda gorusmeyin. Kiskirtmak icin bu dinem herseyi yapacaktir.

Çok haklısınız endişelerinizde. Çocuk babadan kopmasın isteniyor ama baba olsa keşke. Hafta sonu kesinlikle vermeyin. Hafta içini bilemem ama keşke onda da kalmasa. Bir gün geçirip akşam getirse.

süreci bilmiyorum ama mahkeme uyuşturucuyu muhakkak göz önüne alacaktır.

babasının yanında 1 gece geçirmesi hem çocuk İçin, hem sizin için iyi aslında ama uyuşturucu bütün işi değiştiriyor.

çocuk babanın yanında bunun normal olduğunu görürse, siz ne kadar doğruyu göstermeye çalışsanız da, etkilenecektir. Biraz daha büyüdüğünde özenecektir.

çok ilgili bir babaysa, bir tam gününü oğluyla geçirsin, eğlendirsin, akşam getirsin.

komşu çocuğu eğlenceli olabilir ama evin güvenliği, komşunun tedbiri filan hep şüpheli.

mahkemede uyuşturucu bağımlılığı yüzünden gece kalmasını istemediğinizi belirtin bence.

Merhabalar,
Yine elim ayağım titreyerek içimi dökmeye geldim. Aynı zamanda da bana akıl vermenize ihtiyacım var çünkü benim beynim durdu.
Beni konularımdan hatırlayanlar vardır ama özetleyeyim;
Boşanma sürecindeyim, 2 ay oldu boşanma davasını açtım, 4 buçuk yaşında bir oğlum var. Oğlum yanımda. Eşim 3 ay önce evden gitti, annesi-ablası-abisiyle yaşıyor. Benim dava açmamdan sonra karşı dava açmış eşim, dilekçeler karşılıklı yazılıyor ama hala duruşma tarihi belli değil. 5 kuruş maddi yardım gelmiyor kimseden, ben çalışıyorum, tek maaşla zar zor geçinmeye çalışıyorum, dünya kadar da borç ödüyorum.
Neyse gelelim asıl konumuza, adam evden ayrıldıktan sonra ilk 10-15 gün çocuğunu ne aradı ne sordu. Sonrasında zaten ben uzaklaştırma kararı aldırmıştım, şiddet nedeniyle boşanmak istediğimden dolayı, ama çocuğunu görmesine engel olmadığını ona söyledim. 2.ay içinde haftada bir gün çocuğu okuldan erken alıp akşam bana bırakıyordu. Derken son 1 aydır haftada bir gün alıp bir gece bende kalsın yarın okula bırakırım demeye başladı, ona da ses etmedim, tamam dedim. Ama dünden beri arayıp arayıp benimle kavga ediyor, çocuğu bugün (cuma günü) okuldan öğlen alayım, pazartesi sabah da okula bırakırım diyor.
Kabul etmedim. Dedim ki tamam, 1 gece kalsın, ona sözüm yok, ki ben aslında dava dilekçesinde çocuğumun yatılı kalmasını istemediğimi yazmıştım (adam uyuşturucu kullanıyor diye). Ama ona da razı oldum, çocuk mutlu oluyor çünkü. Ama haftasonu sokağa çıkma yasağı var, niye haftasonu almak istiyorsun, günler çuvala mı girdi? Ben çalışan insanım, akşamları çocuğumla ilgilenemiyorum bile. Okuldan alıyorum iş çıkışı, eve gel, yemek yap, yedir, çantasını hazırla, evi toparla, uyut. Ben sadece haftasonu ilgilenebiliyorum çocuğumla.
Belirtmem gerekir ki bu adam çalışmıyor, ailesinin evinde yatıyor bütün gün, bu yüzden istediği zaman alabilir çocuğu.
Mahkemeden ara karar talebinde bulunduk görüşme günleri ve saatleri belirlensin diye ama Allah bilir o karar ne zaman çıkar...
Beni sürekli arıyor, senin hiç mi vicdanın yok, vs diye. İstemiyorum 3 gece çocuğumu oraya göndermek. Ben hiç çocuğumdan o kadar ayrı kalmadım. Hadi tamam, alışırım çocuğumdan ayrı kalmaya desem, bu sefer de adamın böyle sorumsuzca çocuğu istediği zaman istediği şekilde alması zoruma gidiyor. 3 aydır hiç sormadı bu çocuk ne yer, ne içer, ilacı var mı, doktoru var mı, kıyafetleri küçülmüş mü? Çocuk hastalansa ilacını alacak param yok ay sonu.
Haksız mıyım? Abartıyor muyum? Mahkeme görüş günleri için ne zaman karar çıkarır acaba? Delirmek üzereyim. Bi el atın durumuma...
Hıc delirme canm 3 cocukla bosandım adama bana adliyede nafaka istersen bosamam ded ki bnmkılerdr 1 3 5yasındalar benimkide aynısını yapıyo 1 lira vermek yok sakin alttan alma oyle insana laf gecıremzsn o sana bagırıyosa sende bagır ezdirme kendını boyle erkeklerinde bizim gbı ana dogru ya vallahi annelıgımden utanıyorum

Bu adam bir zaman sonra çocuğun velayeti için dava açmayacaksa ve "zaten çocuk tüm hafta bende kalıyor bunlar da şahitlerim, belgelerim" diye çocuk ordayken çektikleri videoları ,gelen komşuları şahit göstermeye çalışmayacaksa ben de hiçbirşey bilmiyorum.

Anladım siz kendi sonunuzu kendiniz hazırlamışsınız, yazık ebevenyni uyusturucu icen cocukların uyusturucuya baslama ihtimali kat be kat fazla oluyor, günümüz teknolojisinde google her sonucu verirken bizlerin inatla kör davranmaya calısması? Hayret icindeyim sigara legaldir / mariuhqna değildir bunu bilmeyecek kadar bi insan ne kadar cahil olabilir?
Sayın hanımefendi sözlerinize dikkat edin lütfen! Siz google profesörü olabilirsiniz ancak benim etrafımda yurtdışına gidip mariuhana içmiş çok arkadaşım var. Biliyorsunuz birçok ülkede serbest bu. Kafelerde içiliyor ve satılıyor. O arkadaşlarımın hiçbiri bağımlı değil, gayet de dünyayı dolaşmış, sizin hayal bile edemeyeceğiniz kültür ve birikime sahip insanlar! Belki Hollanda'da yaşıyor olsaydım ben de kullanacaktım. Siz de kullanacaktınız. Ancak ne yazık ki Türkiye'de sokaklarda satılan şey Avrupa'dakinden farklı. Bağımlılık yapmadığına dair bilimsel çalışmalar da var, hatta faydalı olduğuna dair -Biyoloji bölümü botanik üzerine yüksek lisans yaparken okuduğum yabancı makalelerde okudum bunlar-. Ha pardon ama ya ben yüksek lisans yapmış bir mühendis değilim, cahilim değil mi? Ayrıca 4 yaşındaki çocuğum da %90 ihtimalle 7 yaşına geldiğinde esrarkeş olacak. Hemen önlemimi alayım da çocuğumu Amatem'e yatırayım.
Haddinizi bilin! İnsanları eleştirmek farklıdır, suçlamak farklıdır. Hele ki çocuğum üzerinden bana yaptığınız insanlıpa sığmaz yorumlarınız çok çirkin!
İğrenç düşünceleriniz ve nefretinizi lütfen başka platformlarda kusun! Burayı kirletiyorsunuz!!!

Bu adam bir zaman sonra çocuğun velayeti için dava açmayacaksa ve "zaten çocuk tüm hafta bende kalıyor bunlar da şahitlerim, belgelerim" diye çocuk ordayken çektikleri videoları ,gelen komşuları şahit göstermeye çalışmayacaksa ben de hiçbirşey bilmiyorum.
Vallahi yapar! Baktı daha fazla canımı acıtamıyor, bunu da yapar! Çok haklısınız.

İlgili bir baba olsa bırakın çocuğa yazık. Ama orada bakılıp balılmadığı bile belli değil. Arayıp sormamış, beş kuruşu geçmemiş adama neden çocuk emanet edilsin. İşine gelince baba işine gelmeyince yabancı. Mahkeme ne kadar izin veriyor ise o kadar bırakın çocuğunuzu. Kendinizi de suçlamayın.

Sayın hanımefendi sözlerinize dikkat edin lütfen! Siz google profesörü olabilirsiniz ancak benim etrafımda yurtdışına gidip mariuhana içmiş çok arkadaşım var. Biliyorsunuz birçok ülkede serbest bu. Kafelerde içiliyor ve satılıyor. O arkadaşlarımın hiçbiri bağımlı değil, gayet de dünyayı dolaşmış, sizin hayal bile edemeyeceğiniz kültür ve birikime sahip insanlar! Belki Hollanda'da yaşıyor olsaydım ben de kullanacaktım. Siz de kullanacaktınız. Ancak ne yazık ki Türkiye'de sokaklarda satılan şey Avrupa'dakinden farklı. Bağımlılık yapmadığına dair bilimsel çalışmalar da var, hatta faydalı olduğuna dair -Biyoloji bölümü botanik üzerine yüksek lisans yaparken okuduğum yabancı makalelerde okudum bunlar-. Ha pardon ama ya ben yüksek lisans yapmış bir mühendis değilim, cahilim değil mi? Ayrıca 4 yaşındaki çocuğum da %90 ihtimalle 7 yaşına geldiğinde esrarkeş olacak. Hemen önlemimi alayım da çocuğumu Amatem'e yatırayım.
Haddinizi bilin! İnsanları eleştirmek farklıdır, suçlamak farklıdır. Hele ki çocuğum üzerinden bana yaptığınız insanlıpa sığmaz yorumlarınız çok çirkin!
İğrenç düşünceleriniz ve nefretinizi lütfen başka platformlarda kusun! Burayı kirletiyorsunuz!!!
Sen mariuhanayı normal karşılamıssın etrafında da varmıs ee cevreniz belli sizin ne bekliyorsunuz? Siz istiyorsunuz ki etrafımıza uyusturucu olsun cılgınlıklar olsun ama bize bulasmasın yok canım öyle dünya bülbül gül bahcesine karga çöplüğe götürür bu da hayat dersi olsun size, ayrıca ben Eraasmus ile polonyaya gittim, o da arkadasım Polonya vatandası idi ama bizim etrafımızda kimse içmiyordu yani sultanahmette büyümedim bende rahat olun

X