Çocuklu biriyle sorun

Ne oluyor biliyor musunuz? Erkekler çocuğunun annesini kolayca bırakmak istemiyor. Net sınırı çekse, herşeyi bitirse, aralarında tek bağ çocuk kalsa bu sefer kadın gidecek birini bulacak. Beyefendi dayanamayacak kendi bekarken eski karısını biri ile görmeye. Bi de çocuğunun anası ya hani, kutsal varlık, kendinden başkası bişe yapamaz töbe töbe. Adam düşünüyor, ya birini bulursam bulurum bulamazsam iyi kötü çocuğumun anası var. Dursun bi köşede. Adam birini bulunca o köşedeki durduğu yerde durmuyor işte. :) Kadınlarda da çok gördüğüm birşey var, beni bi gün güldürmedi, şimdi elin kadınının önüne serecek her şeyi. Benim ömrümü yedi, öylece gidip mutlu olacak. Öyle.
Bence de her iki taraftan da var kesinlikle,adamlar boşta kalmamak için git gelli bir ilişkiye devam ediyor boşandıktan sonra kadınlar da benden sonra mutlu olmasin diyor olan hayatina yeni giren insana oluyor.nişanlılık döneminde eşimin eski eşi ile muhatap olmak zorunda kaldim,kadın benimle gayet düzgün konuştu ama bende evlenip ayrılmış olduğum için sürekli özel bisey yaşayıp yasamadigimizi anlamaya çalıştı kalktı kendi yatak odasını anlatti,çocuğunuz var bu yüzden hepiletisim halinde olmanız lazım falan dedim geçiştirdim,sonra aynı gün eşime mesaj atmış "Allahtan belanı bulmussun,yatak odasina kadar bana sorular sordu" yazmış,o gün bitti eski eşine güvenim.. ki konusma yazılı,esim de gördü hepsini.. hemcinslerimiz de öfkeyle bunu yapıyor işte.. bittiyse edebiyle yoluna devam etmeyi bilmiyor bazen iki tarafta.

Benim hayatımdaki kişinin bir oğlu var
İkimizde boşanmış bekar insanlarız benim çocuğum yok, karsı tarafın var.
Ben eski eşiyle tanıştım daha doğrusu ufak bir konuşmamız oldu kadın şunu dedi oğlum sizinle mutlu sizi seviyor bu beni mutlu ediyor benim önceliğim çocuğum o mutluysa ben de mutluyum bizim ilişkimiz yıllar önce bitti x ile yalnızca cocuk icin konuşuyoruz sakın başka bir şey düşünme icin rahat etsin demişti , kadın benden büyük 10 yaş kadar var aramızda. Ben ilk kez çok olgun bir eski sevgili / eş ile karşılaştım böyle kalmıştım hık diye 😱😅😅
Çocuk icin eski esle konuşuyordu tabi arada acaba diyordum kadınsal olarak biraz kıskanç bir yapım var ama eski eşi benle böyle konuşunca kuruntularım yersizmiş dedim ❤️ Medeniyet çok başka bir şey ya gerçekten

Çocuğunu neden siliyor gitsin kadını silsin herşeye böyle koşarsa işi var arkadaşınızın

Böyle baba kendi çocuğuna nasıl baba olur oturup onu düşünsün arkadaşınız önce.
Madem eski eşi problemli,alsın çocuğunun velayetini,ispatlasın çevreme bunları yapıyor,çocuğu kötü etkiliyor vs diye.
Ama yemez dimi,kolay çocuğu da cıkarıp atmak hayatından,arkadaşınizla evlenir bir çocuk daha yapar dimi?
Böyle adamlar evlenmesin,üremesin mümkünse. 3 yaşında bebegini silecekmiş akla bakın. Demiyor çocugum kötü etkileniyor diye,bulduğu çözüme bakın pek beyefendi düzgün adamin.

Abinizin verdigi nafaka konusu burda 1000i askin yorum almisti. Anneside calisiyor hrp abimden istiyor demistiniz. Abinizin verdigi meblag ise sadece kresi karsiliyordu.
Abiniz once cocugun giderlerini kabaca hesaplasin, hesabi ikiye bolsun, o hesabin ustune 300 400tl eklesin, nafaka olarak yollasin. sonra gönül islerine girsin. Once can sonra canan.

Öncelikle ben evliyim buraya üye olmayan bir arkadaşım için yazıyorum. Aranızda çocuğu olan erkeklerle birlikte olmuş olanlar vardır. Yazdıklarınızı okuyacak.

Öncelikle arkadaşımla sevgilisinin arası çok iyi. Hatta uzun süredir hayatında kimse yoktu. Adam beyefendiliği kibarlığı ile çok etkilmiş. İlk defa kariyeri bile denk biri çıktı karşısına. Hep manipüle edilmişti ilişkilerinde. Ben bile onu ilk defa bu kadar mutlu görüyorum.
Arkadaşım bir kere boşandı çocuğu yok. Adamın Eski evliliği biteli iki yıl olmuş. Eski evliliğinden bir oğlu var. 3 yaşında. Onunla görüşüyor ama gelgelelim sanırım ilk defa hayatına ciddi bir ilişki almış ki çocuğun annesi delirmiş. Adam Arkadaşımla sosyal medyaya foto atınca hemen bir fake hesap açmış ve arkadaşıma adamın evlilik sırasında yaptığı kötülükleri anlatıp uzak dur ondan demiş. Arkadaşım sevgilisine anlattı. "İlişkimizi bozmak için yalan söylüyor benim yeniden bir ilişkim olamyacak mı bu hayatta o kadının yalanları yüzünden" diyor. Adam, bir gün arkadaşımın evinden çocukla görüntülü konuşuyor. Yabancı bir evi arka plandan gören kadın küfürler saydırmaya başlıyor. Elin o... larına çocuğumun parasını yediriyorsun diye. Adam kapatıyor hemen. Anlattığına göre başka zamanlarda da bunu yapmaya başlamış her aradığında . Çocuğa teşefonu vermeden önce babalığı hakkında sayıp sövmeye başlanış ilerleyen günlerde de. Bir de son olay arkadaşımın doğum gününü kutluyorlarmış. Kadın alelacele aramış yetiş gel çocuk kötü durumda diye. Adam Kutlamayı bırakıp kalkıp gitmiş bir bakmış çocuğun hiçbir şeyi yok hatta uyuyor. Kadın sosyal medyada stalklayarak dığum gününü öğrendi büyük ihtimalle. O... lara para yedirmene göz yumamazdım oğlum var benm demiş. Şimdi adam kendi hayatını kurabilmek için oğlu ile görüşmek istemiyor bu kadın hayatını mahvedecek korkusu ile. Sorumuz şu oğlundan vazgeçen adamdan hayır gelmez mi yoksa haklı mı?
Ben de benzer şeyler yaşamıştım,kadın için kuyruk acısı var ondan beni kötülüyor demişti, keşke kadını dinleseydim

Öncelikle ben evliyim buraya üye olmayan bir arkadaşım için yazıyorum. Aranızda çocuğu olan erkeklerle birlikte olmuş olanlar vardır. Yazdıklarınızı okuyacak.

Öncelikle arkadaşımla sevgilisinin arası çok iyi. Hatta uzun süredir hayatında kimse yoktu. Adam beyefendiliği kibarlığı ile çok etkilmiş. İlk defa kariyeri bile denk biri çıktı karşısına. Hep manipüle edilmişti ilişkilerinde. Ben bile onu ilk defa bu kadar mutlu görüyorum.
Arkadaşım bir kere boşandı çocuğu yok. Adamın Eski evliliği biteli iki yıl olmuş. Eski evliliğinden bir oğlu var. 3 yaşında. Onunla görüşüyor ama gelgelelim sanırım ilk defa hayatına ciddi bir ilişki almış ki çocuğun annesi delirmiş. Adam Arkadaşımla sosyal medyaya foto atınca hemen bir fake hesap açmış ve arkadaşıma adamın evlilik sırasında yaptığı kötülükleri anlatıp uzak dur ondan demiş. Arkadaşım sevgilisine anlattı. "İlişkimizi bozmak için yalan söylüyor benim yeniden bir ilişkim olamyacak mı bu hayatta o kadının yalanları yüzünden" diyor. Adam, bir gün arkadaşımın evinden çocukla görüntülü konuşuyor. Yabancı bir evi arka plandan gören kadın küfürler saydırmaya başlıyor. Elin o... larına çocuğumun parasını yediriyorsun diye. Adam kapatıyor hemen. Anlattığına göre başka zamanlarda da bunu yapmaya başlamış her aradığında . Çocuğa teşefonu vermeden önce babalığı hakkında sayıp sövmeye başlanış ilerleyen günlerde de. Bir de son olay arkadaşımın doğum gününü kutluyorlarmış. Kadın alelacele aramış yetiş gel çocuk kötü durumda diye. Adam Kutlamayı bırakıp kalkıp gitmiş bir bakmış çocuğun hiçbir şeyi yok hatta uyuyor. Kadın sosyal medyada stalklayarak dığum gününü öğrendi büyük ihtimalle. O... lara para yedirmene göz yumamazdım oğlum var benm demiş. Şimdi adam kendi hayatını kurabilmek için oğlu ile görüşmek istemiyor bu kadın hayatını mahvedecek korkusu ile. Sorumuz şu oğlundan vazgeçen adamdan hayır gelmez mi yoksa haklı mı?

Adamın anlattıklarının zerre doğru olmadığına eminim, 😄 hiçbir kadın bir yaşında kundakta bebekle öyle rahat boşanmaz. Burada bile neler neler oluyor yine boşanmayı göz alamıyorlar. Kendi hayatını kurabilmek için öz evladını silmeyi düşünmesi büyük şerefsizlik örneği. Bir yaşındaki bebekle boşanan kadın, öyle çocuk hastalandı diye eve bu adamı hemen çağırmaz. Para konusunu dert etse zaten yine bir yaşındaki bebekle boşanmaz.

öz evladından vazgeçen bir adamdan gerçekten hayır geleceğine azıcık bile inancınız varsa yuh sizlere.

Kadın 1 yaşında bebekle boşanmış. Bu adan kadını ya hamileyken ya lohusayken aldatti ben soyleyeyim. Nedense erkeklere hiç acımıyorum. Mutlaka boşanmada bir suçu vardir yoksa kadın küçücük bebekle keyfe keder bosanmaz
Bende bebegimle bosandim. Cocuk icin sessiz kaldikca ustune geliyorlar, sonra çıldırdı bu deyip kenara çekiliyorlar. Ne icin ben evliligime devam ediyorum sorusunun cevabini bulamadiginda bosaniyorsun. Birde nasil oluyorsa magdur olan erkekler oluyor.

Sona kadar adama acidim ama onda da karakter yokmuş demek ki. Çocukdan vazgeçmek ne demek? Eşyadan mi bahsediyor? Yoksa kendi kanindan canindan olan evladindan mi? Evladindan vazgecen arkadaşinizin arkasindan sela bile okutur. Eğer eski karisi gerçekten şirretlik yapiyorsa yapilacak tek şey ona dikkat etmeden hayatini yaşamak, çocuğuna da babalik yapmak. Ki erkekde de hata olmuş ola bilir. Iyice araştirmak lazim. Arkadaşiniz 10 kere daha duşunsun derim.

Adam cok iyi birisi olsa bile, adama evet dlyerek hasta ruhlu eski karisini da hayatina bi sekilde almis olacak. Ayrica o annenin yetostirdigi cocuk da malesef zor psikoloji de olacak, o da ayri bir dert

Bence de abisini anlatıyor. ancak eski gelinleriyle ilgili açtığı her konuda haksız bulununca sanki abisinin yeni sevgilisinin yakınıymış gibi anlatmış. Bir de abisini öve öve bitirememiş beyefendi, kibar bilmem ne diye.

Zaten abisi nafakadan dolayı mırın kırın ediyordu bir de şimdi oğluyla görüşmek istemiyormuş iyi bahane olmuş ona da.

Konu sahibi eğer abini anlatıyosan babalık yapmamak için bahane bulmasın kendine. başka kadınlara para yedirmeden önce kendi çocuğunun kreş parasını ödesin. Sadece annesi yapmadı o çocuğu.
Eski konularına nasıl bakıyorsunuz nerden bakılıyor biraz yeniyim de ben 😊😀

konu sizin anlattığınız gibiyse 3 yıl önce boşandığı eski eşinin yeni sevgilisine fahişe diyen, ağır kul hakkına giren, stalk yaparak başkalarının sosyal medyasına sızan, ağır özgüven eksikliği ve öfke taşıyan, bu öfkeyi de 3 yıldır kanlı canlı taze tutan,boşanmayı kabul edemeyip hayatına devam edemeyen hala eski eşin geri döneceğini zanneden problemli bir kadın.
koca da krizleri doğru yönetemeyen, eski eşe sınır çizemeyen, özgüvensiz, eski eşin hakaretlerinden kaçmak için maalesef çocuktan da vazgeçen zayıf karakterli bir adam. babalık böyle kolay vazgeçilebilir bir şey değil. eski eş kötüyse çocuk da kötü bir karakter olacak gibi davranıyor, ağzını yaya yaya eski eşten boşanılınca çocuktan da boşanılır, çocuk da geride kalır diyen iğrenç insanların deyimini gerçek kılıyor.
bu hikayede 2 masum var.yeni sevgili ve çocuk. allah o çocuğa yardım etsin. yeni sevgilide umarım başka biriyle mutlu olur. bu adamla devam ederse eski karı koca ilişkisi arasında problemler devam edecek gibi duruyor. çocuk da umarım mutlu bir hayatı olur.zavallı yavrum anneden de babadan da şanssız.

Bende bosandim cocugum yok, erkek arkadasim var 1 sene gecti devam ediyoruz. Asil erkek arkadasima bakarim gercekten beni mutlu ediyor mu diye. Arkadasina söyle eski karisina cok bakmasin yoksa bi insan bu kadar kudurmaz. Paralari yiyor diye kuduruyormus.erkek arkadasi zaten exle ilgisi yoksa gayet devam etsin izun uzun konusucam da suan musait degilm

“Hiç kimse kundaktaki bebekle boşanmaz, adam çok kötüdür .. “ falan demiş herkes.

Bence kadın zaten boşanmamak için yırtınmıştır ve ciddi ve kanıtlanabilir bir olayı vardır ki adam kolayca boşanmıştır. Yoksa senelerce uğraştırırdı adamı boşanmamak için.
Böyle kadınlardan korkulur. Çocuğu var diye herşeyi mübah görüyor.
Yeniden soyacak birini bulabilse çocuğun babasının ne yaptığını umursamayacak aslında..

Bende bebegimle bosandim. Cocuk icin sessiz kaldikca ustune geliyorlar, sonra çıldırdı bu deyip kenara çekiliyorlar. Ne icin ben evliligime devam ediyorum sorusunun cevabini bulamadiginda bosaniyorsun. Birde nasil oluyorsa magdur olan erkekler oluyor.
Erkeklerin mağdur edebiyatı yapabilmelerine kadınlar yol açıyor aslında onlar da golü atıyor. Bu anlattığım olayda kadın belki bunları yapmasa adamın ne olduğu ortaya çıkacak

Hayir gelemem desin. Sonucta annede oldugu gunler ayridir babada oldugu gunler..kadinbu hikayeye gore sorunlu o belli - ki kadinin yalanci oldugunu biliyor neden tuzagina dusuyor.

Ayrica bence arkadasin uzak dursun bu heriften..

konu sizin anlattığınız gibiyse 3 yıl önce boşandığı eski eşinin yeni sevgilisine fahişe diyen, ağır kul hakkına giren, stalk yaparak başkalarının sosyal medyasına sızan, ağır özgüven eksikliği ve öfke taşıyan, bu öfkeyi de 3 yıldır kanlı canlı taze tutan,boşanmayı kabul edemeyip hayatına devam edemeyen hala eski eşin geri döneceğini zanneden problemli bir kadın.
koca da krizleri doğru yönetemeyen, eski eşe sınır çizemeyen, özgüvensiz, eski eşin hakaretlerinden kaçmak için maalesef çocuktan da vazgeçen zayıf karakterli bir adam. babalık böyle kolay vazgeçilebilir bir şey değil. eski eş kötüyse çocuk da kötü bir karakter olacak gibi davranıyor, ağzını yaya yaya eski eşten boşanılınca çocuktan da boşanılır, çocuk da geride kalır diyen iğrenç insanların deyimini gerçek kılıyor.
bu hikayede 2 masum var.yeni sevgili ve çocuk. allah o çocuğa yardım etsin. yeni sevgilide umarım başka biriyle mutlu olur. bu adamla devam ederse eski karı koca ilişkisi arasında problemler devam edecek gibi duruyor. çocuk da umarım mutlu bir hayatı olur.zavallı yavrum anneden de babadan da şanssız.
Haklısınız zor bir durum aslında

Yengenin barışmayı kabul etmemesi çok normal değil mi?
Kendi evladına vereceği nafakayı bile çok mu bulmuştu neydi abi? Kadın nasıl sevsin bu adamı?

Konudaki erkeğe gelince o kadar mükemmel erkek bir kadın için evladını görmemeyi göze almaz diye düşünüyorum.

Tabii arkadaşınız o mükemmel erkekle aynı vicdanda olduğu için belki de bu konuyu önemsememiştir.

Kolay gelsin.
Arkadaşım için çocuğunu görmemek değil genel olarak hayatında başkası olsa da aynı şeyleri yaşayacağı için bıktığını söylüyormuş. Anne suçlu, baba kolaycı olan çocuğa oluyor. Ama bir yandan da düşünüyoruz bu adam kadın kurulacak diye hayatını mı durdurmalı. Çözüm çocuğu görmemek değil elbet. Ama hayata bu kadar müdahale eden eski eşle baş etme yolu bulmak lazım

X