cok garip bir sorun, lütfen fikir verin

Bende dediğiniz o kisimdanim

çalışmıyorum eğitimimi Y.L seviyesinde biraktim

Evliyim

Ve çok şükür giyinip süslenip geziyorum bu sizi niye rahatsiz etti, konuyla ne alakası vardi ?

Belli ki mutlu ve refah içinde yaşıyor olmalarına bozuluyorsunuz, size göre rahat yaşam mutlu olabilmek süslenip geziyor olmak ve başarılı sayılmak kariyer yapanlara atfedilmis

nasıl olur da bunlara siz değil onlar sahip olur ? Tüm derdiniz bu dimi aslında ? 😂😂😂

Siz neden mücadele içinde olan birine alındınız ki?
Tek derdiniz siz böyle bir kariyere sahip olamayacaksınız ama o olmuş bu mu yani?
Gereksiz alınganlık yapmışsınız. 🤷🏻‍♀️

Anladigim kadariyla ögrenciler farketip ailelerine anlatmislar. Peki pazartesi ögrencilerle nasil normal sekilde ders yapcam? büyük ihtimalle saygilarini da yitirmislerdir bana karsi. Müdür yapici konustu velilere karsi arkamda duracagini, benim bu ülkede dogup büyümedigim icin hala eksiklerimin olabilcegini bunun normal oldugunu söyleyecegini söyledi ama ben kendime güvenimi yitirdim, agladim adamin karsisinda cünkü cok emek verdim ben bu yola daha yolunda basinda sikayet duymak cok üzdü beni.
Bakın öğretmenlik istek ,heves hatta gönül işi bence. Kızımın 2 tane ingilizce öğretmeni var birinin anadili ingilizce,adam yabancı Türkçe bilmiyor,diğeri Türk ve inanın Türk ögretmeni çocuklara daha hakim,ödevlere vs daha ilgili. Telafuzu çok iyi bence anadili olmamasına rağmen. Online derste geçen yıl ikisinin de dersine kulak misafiri oldum,bence Türk öğretmeni daha hakimdi sinıfa. Hepsine teker teker söz verdi,hepsiyle teker teker ilgilendi. Diğer ders baya sohbet ettiler,dersi kaynattılar zira adamın yüzu yumuşak. Türk olan öğretmen otoritesini sağlam kurmuş asla kaynatamıyorlar mesela dersi.
Ha ikisinden de memnunum. Birinden öğrenip,digerinde sohbet havasında pekiştiriyorlar bence.
Yarın bu olay hiç yaşanmamış gibi dersinize girip işleyin dersinizi. Takılıp kalırsanız ordan çıkamazsınız,yada tereddütlü çekinerek devam ederseniz bu çocuklara da dersinize de yansır. Bu işi seviyorsunuz anladigım kadarıyla,henüz kaybettiginiz birşey yok,yoneticinizde arkanızda,sadece söylediklerini dikkate alıp kendinizi geliştirmeye odaklanın. Düzeltilemeyecek birşey yok şu anda,üstesinden gelirsiniz ama kendinize güvenin.

Olmamis gibi mi davranmaliyim sizce? Müdür cocuklarla acik konusun, belki sizi bunu yaptiginiz icin güclü bulurlar, kendilerine örnek alirlar dedi ama emin olamiyorum, pisman olmak istemiyorum.
mudur iyi niyetliyse ve o ulkedense dikkate alin illa bir bildigi vardir. bide cocuklar kac yasinda ? eksikleriniz sadece aksandan mi ibaret ? uzulmeyin kendinizi gelistirmeye bakın . Ben egitimci degilim ingilizcemde iyi degil yaptiginiz yanlisliklarin boyutu nedir ? bunlarin hepsi cok onemli keske biraz daha aciklayici yazsaydiniz .

Bana kızmayın ama size biraz gerçeklerden bahsedicem. Öncelikle anadili ingilizce olan bi ülkede ingilizce öğretebilmek için iş bulabilmiş olmanız takdire şayan normalde imkansıza yakın bir ihtimal. Yıllarca dil üzerine çalıştım ve sonunda anladım ki grammer olarak bize öğretilen ve gerçekte yaşayan dil olan ingilizce birbirinden bambaşka diller ve eğer o ortamda büyümemişseniz hiçbir zaman yüzde yüz o dili bilme şansınız yok çünkü dil kültürel ve yaşayan bir öğe. Bu yüzden ne kadar çalışırsanız çalışın bir native seviyesine asla erişemezsiniz ve dil öğretiminde büyük hatalar da kabul edilebilir değil. Bu yüzden bir advanced seviyeyle native asla bir olmaz. Veliler şikayetlerinde bence haklılar, şimdi çocuğumun okulunda bir örneğin rus türkçe öğretse noluyoruz derim ben de. Bence eğitiminizi kullanabileceğiniz başka bir alan bulun kendinize.

Ingiltere gibi bir yerde aksana takilmazlar. Cok büyük bir hint toplumu var. Her kesimden insan var. Yani aksana takilmazlar. Demek ki baya hatalar yapmissin dersi anlatirken. Ders verdigin okul nasil bir yer? Cokmu elit? Yani cocuklarin bu hatanin farkinda olmasi ve gidip ailelerine anlatmasida demek ki hatalar o kadar ufak tefek degil.

10 yildir yasadigin yerde, ve ders verdigin bölümde evet büyük hatalar olmamali. Konuya hakim degilsen "bu konuyu bende bilmiyorum fakat arastiracam" deyip öyle anlatmalisin.

Yani bilemedim, ne tür hatalar var? Asil sikayetler nelerdir? Irkçilikmi söz konusu? Bu konudan hiçbirsey çikartamiyorum çünkü tek tarafli.

Hakli olabilirsiniz, ama be is hayatinda cok yeniyim ve hassa bir yapim var, zamanla belki ben de öyle olacagim ama basta cok agir geldi. Yabanci bir ülkede bunu duymak, bunu paylasacagim beni anlayacak insanlarin olmamasi agir geldi bana. Aileme anlatsam aman ne takiyorsun, sen dersini anlat cik derler.
Aileniz hakli. Is dunyasi hassas kalplere gore bir yer degil. Gaddar olmaniz lazim. Elestiriye acik olmaniz kendinizi gelistirebilmeniz lazim.

Buna mi takildiniz, siz dedigim seyi hic anlamamissiniz. Ben arkadaslarimi elestirmedim, gipta ettigimi belirtmek istedim. Ben de o yolu secebilirim ama kariyerime odaklandim ve bu stresi yasiyorum. Calismayi birakip ben de gezip süslensem daha mi mutlu olurdum acaba yazip ikilemimi belirttim. Bu kadar seyden bu yazdigima takilmaniz cok sasirtti beni.
Takılır o, böyle şeylere ona bir şey söylenmese bile çok takılıyor. Bir derdi var bu konuyla ilgili belli.
Bence en iyisini yapmışsınız. Birkaç seneye çok çok daha iyi olacağınızı düşünüyorum. Pes etmeyin.

mudur iyi niyetliyse ve o ulkedense dikkate alin illa bir bildigi vardir. bide cocuklar kac yasinda ? eksikleriniz sadece aksandan mi ibaret ? uzulmeyin kendinizi gelistirmeye bakın . Ben egitimci degilim ingilizcemde iyi degil yaptiginiz yanlisliklarin boyutu nedir ? bunlarin hepsi cok onemli keske biraz daha aciklayici yazsaydiniz .
ögrencilerim 16 yaslarinda, müdüre sadece yazim yanlislari yapiyor ögretmenimiz demisler. Derste smart board kullaniyorlar, tahta yok o yüzden buna da alisamadim hala akilli tahtaya yazi yazarken cok garip hissediyorum, deftere yazdigim gibi degil sanki. Communication kelimesini tek m ile yazdim, cocuklar ilk derste uyarmisti. Ikincide de buna benzer hatalarim oldu ama heyecanliydim da ilk derslerimdi cünkü.

Tavsiyem öğrenciler ile ilişkinizi güçlendirmek evet belki daha iyi konuşan birini bulabilirler ama öğrenciyle aranız çok iyi olursa çocuklar size duygusal olarak bağlanacağı için sizi tercih ederler
Ders anlatmaya değil ilişkilere odaklanın, rahat olun eğlenceli olun oyunlar oynayın

Ingiltere gibi bir yerde aksana takilmazlar. Cok büyük bir hint toplumu var. Her kesimden insan var. Yani aksana takilmazlar. Demek ki baya hatalar yapmissin dersi anlatirken. Ders verdigin okul nasil bir yer? Cokmu elit? Yani cocuklarin bu hatanin farkinda olmasi ve gidip ailelerine anlatmasida demek ki hatalar o kadar ufak tefek degil.

10 yildir yasadigin yerde, ve ders verdigin bölümde evet büyük hatalar olmamali. Konuya hakim degilsen "bu konuyu bende bilmiyorum fakat arastiracam" deyip öyle anlatmalisin.

Yani bilemedim, ne tür hatalar var? Asil sikayetler nelerdir? Irkçilikmi söz konusu? Bu konudan hiçbirsey çikartamiyorum çünkü tek tarafli.
Evet elit okul cevrede de öyle bir okul diye biliniyor ama madem öyle keske kabul etmeselerdi beni ögretmen olarak, belki ben de bu kadar strese girmezdim. Yazim yanlislari yaptigimi söylemisler bana göre cok büyük yanlislar degildi ama bir bes kisilik grup var onlarin yüz ifadeleri degismisti dersten sonra, tam olarak neye takildilar bilmiyorum.

ögrencilerim 16 yaslarinda, müdüre sadece yazim yanlislari yapiyor ögretmenimiz demisler. Derste smart board kullaniyorlar, tahta yok o yüzden buna da alisamadim hala akilli tahtaya yazi yazarken cok garip hissediyorum, deftere yazdigim gibi degil sanki. Communication kelimesini tek m ile yazdim, cocuklar ilk derste uyarmisti. Ikincide de buna benzer hatalarim oldu ama heyecanliydim da ilk derslerimdi cünkü.
yav cocuklar sizin yanlisinizi duzeltince ben bakalim biliyor musunuz diye fake attim deseydiniz :))

Tavsiyem öğrenciler ile ilişkinizi güçlendirmek evet belki daha iyi konuşan birini bulabilirler ama öğrenciyle aranız çok iyi olursa çocuklar size duygusal olarak bağlanacağı için sizi tercih ederler
Ders anlatmaya değil ilişkilere odaklanın, rahat olun eğlenceli olun oyunlar oynayın
Fikirlerine güvendigim biri ayni tavsiyeyi verdi; ögrenciler, veliler isteseler tüm bilgileri internetten de bulabilirler ama insan iliskileri sadece okulda gelisir dedi buna kesinlikle katiliyorum bilgiye ulasmak o kadar kolayki artik. Ögrencilere henüz kendimi sevdiremedim cünkü kültür farkindan dolayi biraz yabanci hissediyorum nasil davrancagimi bilmiyorum.

Bun
Buna mi takildiniz, siz dedigim seyi hic anlamamissiniz. Ben arkadaslarimi elestirmedim, gipta ettigimi belirtmek istedim. Ben de o yolu secebilirim ama kariyerime odaklandim ve bu stresi yasiyorum. Calismayi birakip ben de gezip süslensem daha mi mutlu olurdum acaba yazip ikilemimi belirttim. Bu kadar seyden bu yazdigima takilmaniz cok sasirtti beni.
Bunun için zengin bir koca bulmanız lazım.demek ki arkadaşlarınız bulmuş.Ama hiç bişeyin garantisi olmadığı gibi kocanın da garantisi yok.Bir kadının bu dünyada kendine en büyük iyiliği okuyup çalışıp kendi ayakları üzerinde durmasıdır.Bence gıpta ile bakmayın o arkadaşlarınıza.

Bun
Bunun için zengin bir koca bulmanız lazım.demek ki arkadaşlarınız bulmuş.Ama hiç bişeyin garantisi olmadığı gibi kocanın da garantisi yok.Bir kadının bu dünyada kendine en büyük iyiliği okuyup çalışıp kendi ayakları üzerinde durmasıdır.Bence gıpta ile bakmayın o arkadaşlarınıza.
Is hayati daha yipratici ama o yüzden bazen gercekten gipta ediyorum ama ne demek istediginizi biliyorum. Yarin esleriyle problem olsa benden daha büyük zorluklarla karsilascaklar büyük ihtimalle.

Bence Türkçe karakter kullanmayı unutmuşsanız siz olmuşsunuz🤭
Şaka bir yana bir ülkenin kendi diliyle ilgili bir eğitim veriyorsanız aksan değil Dilbilgisi ve Grameri iyi bilmek önemlidir.. Bilginin olduğu yerde aksan geri plandadır.. Siz iyi bir eğitim verdiğinizi düşünüyorsanız gerisini önemsemeyin..

Bende dediğiniz o kisimdanim

çalışmıyorum eğitimimi Y.L seviyesinde biraktim

Evliyim

Ve çok şükür giyinip süslenip geziyorum bu sizi niye rahatsiz etti, konuyla ne alakası vardi ?

Belli ki mutlu ve refah içinde yaşıyor olmalarına bozuluyorsunuz, size göre rahat yaşam mutlu olabilmek süslenip geziyor olmak ve başarılı sayılmak kariyer yapanlara atfedilmis

nasıl olur da bunlara siz değil onlar sahip olur ? Tüm derdiniz bu dimi aslında ? 😂😂😂
Ay sizin de bu koca parasıyla evde oturup mutlu rolü keserken çalışan kadınlara sarmanız kabak tadı verdi artık. Refah içinde yaşıyorsunuz ama basbaya ölüyorsunuz mutsuzluktan bi insan her konuda bu kadar manasız laf sokup kendini rezil etmez diğer türlü😂

Kanitlarim belki ama bu bir haftada olabilcek bir sey degil. Kendimi gelistirene kadar bu zorluklarla velilerle nasil basa cikarim bilmiyorum. Müdür istiyorsaniz sinifla ben bir konusayim, hikayenizi anlatayim dedi ama dogru olur mu bilmiyorum, kendim konusmak yerine müdürü konusturmak.
Bence müdür yetersiz olabilir normal minvalinde bi konuşma yapmasın,öğretmenimize güveniyorum tek kusuru Buralı olmaması onun dışında işini çok iyi yapan bi öğretmen denesi yeterli

X