cok garip bir sorun, lütfen fikir verin

Bende dediğiniz o kisimdanim

çalışmıyorum eğitimimi Y.L seviyesinde biraktim

Evliyim

Ve çok şükür giyinip süslenip geziyorum bu sizi niye rahatsiz etti, konuyla ne alakası vardi ?

Belli ki mutlu ve refah içinde yaşıyor olmalarına bozuluyorsunuz, size göre rahat yaşam mutlu olabilmek süslenip geziyor olmak ve başarılı sayılmak kariyer yapanlara atfedilmis

nasıl olur da bunlara siz değil onlar sahip olur ? Tüm derdiniz bu dimi aslında ? 😂😂😂
Neden her çalışmayan kadın lafına ben cok zenginim çalışmıyorum oh diye kendini atıyorsun ki ortaya? Coook ciddi bir asagılık kompleksin var bence.

Fikirlerine güvendigim biri ayni tavsiyeyi verdi; ögrenciler, veliler isteseler tüm bilgileri internetten de bulabilirler ama insan iliskileri sadece okulda gelisir dedi buna kesinlikle katiliyorum bilgiye ulasmak o kadar kolayki artik. Ögrencilere henüz kendimi sevdiremedim cünkü kültür farkindan dolayi biraz yabanci hissediyorum nasil davrancagimi bilmiyorum.

Herşeye bir bahanen var. 10 yildir yaşadiğin ülkede, neyin kültür farki?

Liseli çocuklarin fark edecek kadar hatalar yaziyorsan, demek ki azimsanmayacak kadar cok hata yapiyormuşsun. O halde sorun yabanci yada aksanli olman değil, uzman olmadiğin asil sorundur.

Sinif ve konu hakimiyet çok önemlidir. Elbetteki öğretmen arada bir hata yapabilir ama ilk önce yine öğretmen bunu fark etmeli "aaa şöyle yazmişim ama yanliş" gibisine.

Ne eğitimi aldin? Sadece Inglizce edebiyatimi? Öğretmenlik eğitimi aldinmi? Sinif hakimiyet, ögrencinin ilgisi nasil çekilir konulari işleyen?

Sevgili konu sahibi,iki seçeneğin var:
-Ya her derse olağanüstü hazırlıklı gitmek
-Ya da meslek değiştirmek.

Ve ilkini yaparken de en çok ihtiyacın olacak şey özgüven. Hata yapacağım korkusu hissedilir. O nedenle relax ol, üstünü mizahla ya da politik biçimde örtmesini bil. Ve öğrencinin dersteki rolünü artır ki kendi dertlerine düşüp hata aramaya zaman bulamasınlar😅
Bi de mümkün mertebe materyal ve etkinliği zenginleştir, ders eğlenceli olursa b.k atmayı bırakırlar.

Anladigim kadariyla ögrenciler farketip ailelerine anlatmislar. Peki pazartesi ögrencilerle nasil normal sekilde ders yapcam? büyük ihtimalle saygilarini da yitirmislerdir bana karsi. Müdür yapici konustu velilere karsi arkamda duracagini, benim bu ülkede dogup büyümedigim icin hala eksiklerimin olabilcegini bunun normal oldugunu söyleyecegini söyledi ama ben kendime güvenimi yitirdim, agladim adamin karsisinda cünkü cok emek verdim ben bu yola daha yolunda basinda sikayet duymak cok üzdü beni.
Ben olsaydım ....Derse başlamadan önce çocuklara kısa bir konuşma yapardım...
" Ben birçok mücadeleler vererek sırf sizlerle olabilmek için bu dili öğrendim ve hala daha da mücadele ederek sırf sizlere daha fazla yarar saglayabılmek için çaba sarf ediyorum..İstesem başka bir işte de çalışabılırım ama sizlerden ayrı kalmak istemiyorum ve sızlerı cok seviyorumla baslayan samimi bir konusma yapmanızı ve onlardan da çok sey öğrenecegınızı de belırterek ılk önce onlardan baslayabılırsınız bence..." Bu iş sizin için en ideal olanı demişsiniz ona istinaden eger kı cocuklar sızı benımserlerse velıler ve ıdare susacaktır...diye düşünüyorum şahsi fikrim:KK54::KK56:

Kızım dil kursuna gidiyordu native saatlerinde azeri öğretmen geliyordu birkaç veli biz de itiraz ettik bence veliler haklı. Türkçe derslerine de yabancı bir öğretmen yada şivesi olan bir öğretmenin girmesi bence nasil doğru değilse sizin durumunuz aynı.
Yanlış anlamayın çabanızı takdir ediyorum ama baska bir iş alanına yönelirseniz daha mutlu ve verimli olur gibi.

Evet elit okul cevrede de öyle bir okul diye biliniyor ama madem öyle keske kabul etmeselerdi beni ögretmen olarak, belki ben de bu kadar strese girmezdim. Yazim yanlislari yaptigimi söylemisler bana göre cok büyük yanlislar degildi ama bir bes kisilik grup var onlarin yüz ifadeleri degismisti dersten sonra, tam olarak neye takildilar bilmiyorum.
Bunu oyuna çevirmeyi deneyin çocukları olaya dahil edin kendilerini ait hissetsinler bir yanlış ilk bulup söyleyen ödül kazansın her ay biri sınıfın en iyi öğrencisi olsun falan bu yanlışları fark edebilmek öğrendiklerinin göstergesi olsun hatta ara ara bilinçli yanlış yazımlar yapacağım diyin bu bir oyun olduğu için de şikayet etmezler hatta yanlış yazın diye pür dikkat beklerler

X