Çok hoşlanıyorum ama ne yapmaya çalışıyor fikir verir misiniz? Üzülüyorum.

Bana sağlantılı geldi. Üzgünüm belki sert olacak ama bilmeniz gerekir. Kültür farkı evet ama sizin tavırlarınız hiçbi küştürde normal değil: Relax olmayabilirsiniz ama adamın hiçbi isteğini karşılamıyorsunuz. O da sizi istemiyor: ama sizi tek bırakınca kendinizde hata buluyorsunız. Demk ki sınırınız yok. Bu özdeğer meselesi. Pauş, John, Ahmet farketmez önce sizin bazı değişim ve desteklere ihtiyacınız var bu adama gelince de her yazdığında orda hazır bekleyen kaçınca kovalayan kız demiş ve ilgisi kaybolmuş unutun gitsin.
Siz o dakika yaşı uyup ilişkisi olmayan kim olsa eğilim gösterirdiniz. Bu adamı tanımamış arkadaş olmamış vakit geçirmemişsiniz ki.

Paul Bey 35 yaşında, kariyerli, özgür bir kadınla tanışıyor ve kendisinden talep edilen tek şey liseli aşıklar gibi parkta dolaşmak. Adamcağız hayatının şokunu yaşamıştır herhalde.

İlişki anlayışlarınız örtüşmüyor. O da bunu görmüş ve çekilmiş.
Sizin de adama çok bayıldığınızı sanmıyorum. Son şans, hayırlı kısmet, dengi dengine diye diye takıntı yapmışsınız adamı.

Kaç tane mesajınızı gördüm, kendinizi kariyerinizi bol bol övmüşsünüz. Övün de tabii ki, hakkınız. Güçlü kadınlar görmek burada kimseyi mutsuz etmez sanırım.
Ama şunun farkında değilsiniz, bu saydıklarınızın hiçbirinin aşk hayatınızla bir ilgisi yok.
İnsanlar hem ilişki sürdürüp hem okuyup hem kariyer yapabiliyorlar ve bunun için sandığınız gibi mükemmel olmaya gerek yok.

Ha siz tercih etmemişsinizdir, ona bir şey diyemeyiz. Ama 14 senelik bir boşluğu bile bile tercih eden insan 35'ine gelince 2 defa gördüğü adama köprüden önceki son çıkış muamelesi yapmaz.

Farklı farklı kadınlarla ilişki yaşayan, eğlenmeyi seven adamlar çoğunlukla yine kendileri gibi kadınlarla evleniyorlar yalnız.
"Ana bana köyden gözü açılmamış bi kız bul da eve kapatalım, etinden sütünden faydalanalım" demiyorlar. Eğlendikleri kadınlarla evlenip eğlenmeye devam ediyorlar.

Paul de belki bir gün ciddi bir ilişki yaşar ya da evlenir kim bilir?
Ama bunun ilk buluşmalardan birinde seviştiği bir kadınla olacağına emin olabilirsiniz.

Siz de ya kendinize göre biriyle olmalısınız ya da ilişkilere bakışınızı 21 yaşınızdan öteye taşımalısınız artık.

Biz ayrı dünyaların insanıyız denen kavram tam olarak paul ve sizin için geçerli. Onun size karşı sergilediği flörtöz tavırlardan siz bir kere geri adım atınca hevesi kaçtı bence. Ve bana kalırsa hafta sonu birlikte kalsaydınız sizinle cinsel ilişki yaşamak isteyecekti. Tabi ben sizin bu tür konulara olan yaklaşımınızı bilemem ama bu tür insanlar fuckbody denen kavramı çok rahat yaşarlar. Oldu bitti olurdu geçer giderdi. Her işte vardır bir hayır çok üzülmeyin derim. Bence siz uzun süreli bir yalnızlıktan ötürü böylesiniz. Fakat benim size tavsiyem kendi kültürünüze yatkın ve sizi taşıyabilecek birini bulun. Çünkü paul bana ciddi ilişki erkeği gibi gelmedi.

İlk buluşmalarında birinde seviştiği bir kadınla olacağına emin olabilirsiniz.
Bu sözünüzle ne demek istiyorsunuz sanki türklerde seviştiği kadınla evlenme yokmuş gibi biraz ırkçılık gibi geldi belki kültür farkı olabilir ama bu ilişkilerde karakter meselesi illa dini farklı diye yapmayın ya insan gözüyle bakalım

ya saf misin bacim, adam kac kere eve gidelim demis, sen yok park yok yuruyus. adam sevismek istiyor sen evlenmek istiyorsun. ben cok cok iyi tanimadikca yabancilarla evlilige sicak bakmiyorum, nedeni de su: mesela bir turkle tanissan, ailesinden, memleketinden, konusmasindan, hobilerinden az bucuk adami anlayabiliyorsun, profilleme yapabiliyorsun, cunku tr insani hakkinda tecruben var. ama yabanci boyle degil, o yuzden tarzini ailesini vs vs coooook iyi taniman gerek.

O cümleden evlilik öncesi cinsel ilişkiye kötü baktığım, bu konuda ırklarla ilgili önyargılarım olduğu ve hatta bunu dini inanca bağladığım sonucuna nasıl vardınız acaba?

Kültürü farklı diye niye evlenmesin ki eşimin en yakın arkadaşı yabancı yabancı kökenli biriyle evlendi ve son derece ciddi biri biraz gözlerinizi açın ya insan gözüyle bak önyargılar yanlış dini kültürünü yargılıyorsun evet belki daha rahatlar ama bunu genelleme çok yanlış.Onlarda doğru yanlışı ayırt edebiliyor.İnsanda akıl var çalıştıran bilene!

Niye öyle dedinizki benmi yanlış anladım diye soruyorum

Evet çok yanlış anlamışsınız.
Konudaki adamın yaşı 40'a yakın. "Bir gün evlenirse ilişkinin başında çoktaaan sevişmiş olduğu biriyle evlenir" diyorum. Bu yaştan sonra liseli aşıklar gibi park köşelerinde el ele tutuşup gezmek istemiyor doğal olarak. Konu sahibiyle beklentileri uyuşmuyor.
O cümleden Türklerin evlilik öncesinde sevişmediklerini düşündüğüm ve Paul Müslüman değil diye önyargılı ve ırkçı yaklaşarak adamın bu beklentisini yargıladığım sonucuna nasıl vardınız gerçekten anlamadım.

Evlilik öncesi cinselliği normal buluyorum, ırkçı değilim, müslüman da değilim.
Adama kötü bir şey dediğim yok yani

Kültürü farklı diye niye evlenmesin ki eşimin en yakın arkadaşı yabancı yabancı kökenli biriyle evlendi ve son derece ciddi biri biraz gözlerinizi açın ya insan gözüyle bak önyargılar yanlış dini kültürünü yargılıyorsun evet belki daha rahatlar ama bunu genelleme çok yanlış.Onlarda doğru yanlışı ayırt edebiliyor.İnsanda akıl var çalıştıran bilene illa bizde kendi kültüründe dininde
O sizin düşünceniz ama bence her insan farklıdır belki yaşamadı o yaşta yaşıyor aşkı senin dediğin hazıra konma oldu bittimi bu yaştan sonra Ben şahsen kendi fikrimi söyleyeyim şayet konu fake değilse bence evet Paul da bireyler yaşamak istedi ama sorun şuki bir noktada buluşamadınız yani bunun içinde hoşlantı çekinme belkide kaybetme korkusu Paul belki sana hissettiği sevgiden kaçıyor farklı kültür de olmanda ilgisi çekmiş olabilir merakla başlanılan bir ilişki keşke kaçmak yerine sana karşı ilgisi olmasa dahi açık olsaydın olur olmayabilir gerçeği yaşasaydın böyle şüpheler kafakarışıklığı yaşamadın şuan kafanı karıştırma netlik yaşa sen net açık olmadıkça bu kafa karışıklığın hep devam edecek karşıdanda bunu bekleme sonuçta aşk bu cesaret ister

Bi randevuya gelmeyen erkek bitmiştir ve bu evrensel bişi ayrıca Fransız olup senin kafanda olanlarda var Türk olup olmayan da var bu kültürle değil kişilikle alakalı gençsin güzelsin kapat konuyu yoluna bak gez toz değerlendir

şu konuyu da hortlatayım.diğerinin aynısı zatenn

3 sezonu bekliyoz
anlamadığım adam eve davet etmiş uyuşmamışlar başlamamış bu ilişki.sonra kahveye davete ttim kabul etmedi diye üzülmüş onu da anlamadım.zaten frekanslar hayata ilişkiye bakış tarzı bambaşka ikisinin de.yoluna bakacağına adama takıntı yapmış.tuhaf davranışlar sergilemiş davette de.bunları eğitimli avrupada yaşayan 35 ini geçmiş bir kadının yaptığına inanamıyorum.adam allahın emriyle konu sahibini isteyecek değildi ya.kendi dünya görüşünden bir adam bulmak çok mu zor?

İşte sayfalarca onu anlattık konu sahibine. Bide kaç kere sosyal medyadan sildi konu sahibi adamın umrunda olmadı, kendi kendine gelin güvey oldu. Adamın bi hisleri düsünceleri falanda yok ama konu sahibi artık kaptırmıs kendini. Bosuna dememisler uzun süre yalnızlık yasamıs bi insan tutulursa zor bırakır diye

Avrupali insanlar hele hele 30kusur yasinda yetiskinler bir iki gorusme sonrasi evlerde gorusmeye de baslar, cinsellik de yasar su icmek gibi onlar icin. Yani siz bu tarz seylere kapaliysaniz size oralardan kismet pek cikmaz cunku acikcasi cinsellige bu kadar kapali olan insanlara tuhaf gozuyle bakiyorlar bizim ulkemizdeki gibi agirdan alma diye bir anlayis yok cunku seks tabu degil.

Burda birak bu Paulu vs yazanlar da lutfen seni kullancak triplerine girmesin zira kullanma diye bir sey yok adamlarin kulturunde. Herkes herkesle seks yapabiliyor zaten.

Cocuk sizden hoslanmis ama sizin endiseli tavirlariniz cocuga negatif enerji vermis belli ki.

Baska kiz arkadasi var o yuzden sizi reddetmis bence. Ilk uc bulusmada hic bir sey olmuyorsa avrupalilara gore o is olmaz. Sizi yedeklemis yine de ne olur ne olmaz diyerek. o yuzden arada kendini hatirlatiyor. Sizin gibi yazdigi baska bir suru kadin vardir.

Fransızlar Türkler gibi değildir sen geri adım atmışsın bakmış sen geri adım atınca oda geri adım atmış üstelik sürekli yazdığında sansaki iş için bi yerlere gittiğin için sen oyalamissin gibi algılayabilir ama güzel hoş bi anı olmuş hayırlısı değilmiş demek ki üzme kendini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…