Cok uzun bir hikaye ne yapmamiz gerekiyor hic bilmiyorum

Saçmalık. Maaşı da eşine veriyorsa elinde geliri olmayan kadin alisverisi nerden yapiyor? Bunlar bi b.k yemis el birliğiyle örtmeye ve hatta şeytani bi sekilde size yıkmaya çalışıyorlar
Kendi akrabalarimizda ya beraber yediler size yikmaya calisiyorlar yada oglan kumar oynadi falan diyorlar. Ama hic oyle adamin iddaa,at yarisi vs biseyini gormedik duymadik

Sunu da anlamadim, kayinvalidesi oglu icin 'benim oglum sinegin yagini hesaplar' diyor. Ama evine gercekten cok alisveris ediyordu.buzlugu hinca hinc doludur kapagi acildigi zaman esyalari yere duserdi. Gercekten abartmiyorum. Birde geliri gideri kagida tutan yazan bir adam. Sigarasini aylik alan adam gidip her gun almaz. Kentkarti bile aylik doldurur. Nasil boyle bilmiyorum. Yani bi insan der benim sana verdigim belli bunlar nerden geliyor diye. Birde ablam calistigi maasinida komple esine veriyormus

1 kasimdan beri gorusmuyoruz. Annem ve ben hic gormedik,oglan kardesim iki kez gordu. Babamda bugun aksam gordu ilk kez. Hayatinda biri oldugunu zannetmiyorum. Tek bildigim bizi mahvettigi
Bu ablayla gorusme fikri zaten artik hic mantikli gözükmüyor, size sadece zarari dokunur. Giden gitmis en azindan bundan sonra mağdur olmayin. Anneniz sadece evladi diye yine sizden gizli onla isbirligi yapabilir, yani ablaniz annenizden yine para koparmaya calismak icin ona yanaşmak isteyebilir annenizi bu konuda uyarin derim.

Birde anlamadigim sanirim 400 -500 bin civari bir borc yazmissiniz, sadece ev alisverisiyle falan bu miktar borc cok zor degil mi? Acaba ablaniz mi kumar falan yada esi o tarz seyler oynadi. Ama enisteniz icin cimri gibi seyler yaziyor, adam harcasa bu parayi ablaniz korkudan gelip sizin ustunuze atmazdi borclari. Demekki ablaniz tek basina bu borclari yapti gibi duruyor. Bu kadar buyuk bir tutar ev alışverişiyle zor gibi

Kendi akrabalarimizda ya beraber yediler size yikmaya calisiyorlar yada oglan kumar oynadi falan diyorlar. Ama hic oyle adamin iddaa,at yarisi vs biseyini gormedik duymadik
Milletin karısı görüp duymuyor. Siz duymazsınız bence zaten. Ama kocasının kumar borcu icin bu kadar istekle mucadele edip savunmazdi bence ablaniz. Bunlar birlikte bi halt etmis

Bu ablayla gorusme fikri zaten artik hic mantikli gözükmüyor, size sadece zarari dokunur. Giden gitmis en azindan bundan sonra mağdur olmayin. Anneniz sadece evladi diye yine sizden gizli onla isbirligi yapabilir, yani ablaniz annenizden yine para koparmaya calismak icin ona yanaşmak isteyebilir annenizi bu konuda uyarin derim.

Birde anlamadigim sanirim 400 -500 bin civari bir borc yazmissiniz, sadece ev alisverisiyle falan bu miktar borc cok zor degil mi? Acaba ablaniz mi kumar falan yada esi o tarz seyler oynadi. Ama enisteniz icin cimri gibi seyler yaziyor, adam harcasa bu parayi ablaniz korkudan gelip sizin ustunuze atmazdi borclari. Demekki ablaniz tek basina bu borclari yapti gibi duruyor. Bu kadar buyuk bir tutar ev alışverişiyle zor gibi
Sunu biliyorum, cok fazlasiyla kendine ve ogluna kiyafet aldigini. Mesela 2000 tl ye bi oyuncak tren almis ogluna ama esine 100 tl demis. Bunu kayinvLidesi soyledi bize hatta. Yeme icme konusund asiri luxe kaciyordu. Annem hatta ilk evlendigi donemde bir mont almak istemis. Annemde kayinvalidesiyle konusurken soylemis. Hani bekarliktab cok kabani montu var gerek yok,alisveris konusunda yuz vermeyin cok diye. Kayinavlideside aman alsinlar genc onlar simdi almicak ne zaman alcaklar diye. Sonrasinda da anneme tepki gosterdiler niye beni uyarmsdin diye. Annemde zamaninda uyardigini soyledi. Hatta annem bu borcu kendisi soyledi. Annemde ben salakmiyim ben alsam kullansam o parayi ben niye kendimi ifsa edeyim dedi

Milletin karısı görüp duymuyor. Siz duymazsınız bence zaten. Ama kocasının kumar borcu icin bu kadar istekle mucadele edip savunmazdi bence ablaniz. Bunlar birlikte bi halt etmis
Bakalim suan davaliklar tanidigimizla,mahkeme gunu belli olucak. Annem babam oglan kardesim,kuyumcu ve bir kisi daha sahit. Annem elbet karsilicaz orta,talep edicem butun kayitlar hesaplar incelensin diye diyor. Kuyumcudan altinlarin parasi gonderilmis ve aciklama kisminda da yaziyormus zaten

Sunu biliyorum, cok fazlasiyla kendine ve ogluna kiyafet aldigini. Mesela 2000 tl ye bi oyuncak tren almis ogluna ama esine 100 tl demis. Bunu kayinvLidesi soyledi bize hatta. Yeme icme konusund asiri luxe kaciyordu. Annem hatta ilk evlendigi donemde bir mont almak istemis. Annemde kayinvalidesiyle konusurken soylemis. Hani bekarliktab cok kabani montu var gerek yok,alisveris konusunda yuz vermeyin cok diye. Kayinavlideside aman alsinlar genc onlar simdi almicak ne zaman alcaklar diye. Sonrasinda da anneme tepki gosterdiler niye beni uyarmsdin diye. Annemde zamaninda uyardigini soyledi. Hatta annem bu borcu kendisi soyledi. Annemde ben salakmiyim ben alsam kullansam o parayi ben niye kendimi ifsa edeyim dedi
Ablan once instagrami bi silsin bence. Allahin belasi sahtekar influencerlar ne paylasss almak icin ağzının suyunu akitma hastaligina yakalanmis kesin

Dediğiniz gibiyse her sey cok pahali artik zaten, yeme icme alisverisle de o borcu tek basina yapmis olabilir. Yukarda birinin yorumunu okuyunca acaba dedim esiyle birlikte mi bu borcu yaptılar. Esinin ailesine borcu odetmek icin de esiyle plan yapip sizi mi suclu gostermek istediler. Ama esi cimriyse ve ona da aldiklarini ucuz gibi gosteriyorsa kendi yapmis bu kadar borcu. Nasil odeyecek kendi dusunsun artik, gercek ortaya cikinca esi de ayrilabilir ondan.

Ablan once instagrami bi silsin bence. Allahin belasi sahtekar influencerlar ne paylasss almak icin ağzının suyunu akitma hastaligina yakalanmis kesin
Olabilir. Biz sosyal medyasinda engellemis. Telefon numarasi da yok. Oglan kardesimi gizli numaradan aramis sadece hicbir sekilde iletisimde degiliz

Dediğiniz gibiyse her sey cok pahali artik zaten, yeme icme alisverisle de o borcu tek basina yapmis olabilir. Yukarda birinin yorumunu okuyunca acaba dedim esiyle birlikte mi bu borcu yaptılar. Esinin ailesine borcu odetmek icin de esiyle plan yapip sizi mi suclu gostermek istediler. Ama esi cimriyse ve ona da aldiklarini ucuz gibi gosteriyorsa kendi yapmis bu kadar borcu. Nasil odeyecek kendi dusunsun artik, gercek ortaya cikinca esi de ayrilabilir ondan.
KayinavLidesi ablama ' bu borcu ailene aticaksin,benim oglum bu borcu odemicek. Yuvani yikarim oglunu gostermem alirim' demis. Oglan ksrdesime bu sekilde soylemis ablam. Yeme icme hediyeler ezyalar cok asiri fazla. Bir gun kapisina gittim evde olmus olsaydi herseyi dokecektim ortaya esyalari bak paraniz bunlars gitti diye. Ama evde yoklardi.

Ablanizin bekarken de çok alışveriş yaptığını söylemişsiniz. Aklima kayinvalidem geldi. Kendisi bipolar hastasi. Manik donemde çılgınlar gibi alışveriş yapar. Hediyeler alir herkese. Kredi cekip ev almisligi bile var. Acaba ablanizin da bu tip bir hastalığı olabilir mi?

400,500 bin lirayı internet alışverişinde mi yemiş gerçekten? Altın,takı, pahalı çanta falan alsaydı en azından satınca para ederdi. Ben de alışverişi çok severim ama bu kadarı çok fazla. Keşke zamanında psikolojik destek alsaydı. Alışveriş bağımlığı için de tedaviler var ek olarak bipolar ve borderline hastalarında da atak geldiği zaman manik dönemde aşırı para harcama dürtüsü olabiliyor. Ablanız hastaysa istediğiniz kadar bu borcu ödeyin yine alışveriş yapıp yüklü borç yapacak. Bu bir döngü gidip tedavi olsun.

Ablanizin bekarken de çok alışveriş yaptığını söylemişsiniz. Aklima kayinvalidem geldi. Kendisi bipolar hastasi. Manik donemde çılgınlar gibi alışveriş yapar. Hediyeler alir herkese. Kredi cekip ev almisligi bile var. Acaba ablanizin da bu tip bir hastalığı olabilir mi?
Aynı şeyi düşünmüşüz ben de biraz önce aynısını yazdım. Alışveriş sevme olayı değil. Çoğu insan alışverişi sever ama bu kadar yoğun alışveriş yapıp kabul etmeme durumu farklı bir şeyi işaret ediyor olabilir

Yani bunca borç sadece alışveriş olamaz sanırım.
niye olmasın ya LCW'de bi tane pijama takımı olmuş 700-800 TL 2 kere yıkasan yer bezi olacak
herhangi bi çizme olmuş 3 bin lira. kadın kendine ve oğluna azcık markalı bi' bot mont çanta alsa 20 bin lira zaten. lüks alsa milyon olurdu o borç ortalama şeyler alıyordur. belki kozmetik vs alıyordur oyuncak bir de eve ıvır zıvır çok alıyor kadınlar.
bi de kadın ha bire kredi olayında, çeker çeker ödemezsen şu anda faiz oranları belli, olur yani.
Bunun uzerine babam ve amcam bugun aksam kayinvalidesine gidiyor. Ablam orda,babam sarilip opmek istemis ablam eliyle itelemis ben istemiyorum diye. Annem asagida beklemis ablami,anneni in bir gor diye. Ben hicbirinizi gormek istemiyorum falan demis. Annem cok uzuluyor.

koskoca anneniz babanız böyle ayağına gider görmek ister sarılmak isterse ablanız daha çok tepelerine çıkar tabi.
hiçbirinizi görmek istemiyorsa görmesin efendim. neden hepiniz oyuncak oluyorsunuz ablanızın elinde?

Ablam evli ve bir oglu var. Cok sık alisveris yapan birisiydi,bekarkende seviyordu alisveris yapmayi. Esiyle guzel giden bir evliligi vardi(biz oyle biliyorduk).Yaklasik 1.5 sene once ablamin kendi adina borcu oldugunu ogrendik. Ozamanin parasiyla bir telefon alip sattigini,birde ogluna taksitle oyuncak kiyafet,kendine kiyafet aldigini biliyorduk. Kredi cekecegini (faizsiz 40 bin) soyledi kendisinin 20 bin i kullanacagi soyledi. Anneme ve bana teklif etti yari yariya boluselim ilk 18 ay sen ode kalan 18 ay ben odeyeyim diye. Annem kabul etmedi,ben kabul ettim. Krediyi cekti 18 ay aylik taksit 2035 tl. Ben oduyordum elden,kimi zaman hesabina havale ettim. Yaklasik 7 ay once falan ablam anneme 250 milyar borcunun oldugunu ve ona yardim etmesini istemis. Esinin haberi yokmus. Annem 41 bin nakit,( oglan kardesim ve annem biriktirip veriyor) annem bir tanidigimizdan ablam icin(bunu ablam isttetiriyor) 5 ceyrek 4 gram altin alip kuyumcudan bozdurup ablamin hesabina attiriyor. Birde tam adedini bilmiyorum annem gune girmisti altin gunune ordan aldigi ceyrekleride veriyor. Daha sonrasinda oglan kardesim bedelli askerlik icin para yatiriyor. Ablam oglan kardesime cok sıkıstigini bedelli askerligi bozmasini o parayi kullanmayi teklif ediyor. Oglan kardesimde vereyim ama nereye kadar saklicaksin bunu soyleyelim diyor.( Bu arada ablam ve oglan kardesim mandiraya alisverise gidiyor, 3 bin tllik alisveris ediyor,eve gelince ablam esine diyor 1000 tl tuttu. Oglan kardesimde kiziyor niye 1000 tl diyorsun diye) Ablam istemiyor,fakat annem ablamin kayinvalidesine durumu anlatiyor. Aksamina kayinpederi,kaynanasi ve kayni geliyor. Ablamin ettigi alisverisi soyluyor. (Et,kiyma,kebap,pastirmLar,hediyeler hersey stokludur evinde bu arada) Ertesi gun ablamin kayni gidiyor,konusmaya. Aksamina aileler toplaniyor ama benim annemi kesinlikle gormek istemiyorlar. Sozde eniste olacak bozuntu gelirse kovarim demis annem icin. Ablam o gece anneme geliyor. Ertesi gun sabah ablam bana mesaj atiyor,tabi bende salak gibi sildim. İste ben krediyi dicle cekti 80 bin dedim sana ne mesaj atarsam tamsm de eger x seni ararsa acma vs diye. Sonra findeks raporunda bir cikiyor. Borc 540 milyar. Borcu annemin ve oglan kardesime atiyor. Benimde 80 milyar aldigimi soyluyor. Oglan kardesim gidiyor madem oyle borc bizim gelin sikayetci olun bizden,hersey dinlenilsin,kamera kayitlari telefon gorusmeleri dinlenilsin ciksin ortaya diyor. Ablam ve esi tarafi kabul etmiyor. Aradan 2-3 gun geciyor. Ablam,kayinvalidesi ve esi annemin calisitigi isyerine gidiyor. Kayinavlide anneme hirsiz falan diyor. Annem ile ayni yerde calisiyordu ablam. Annem ablama diyor kizim boyle boyle ben almadim sen niye bole yapiyosun diyor. Siz aldiniz,odemediniz benim uzerime kaldi diyormus. Bunun uzerine annem bayiliyor. Annemin patronuna olaya dahil olup.2 aydir bu kiz burda calisiyor 15 milyarlik kasabimizdsn et aldi sen demiyormusun bu et nerden geldi? Bu para nerden geldi diye. Herneyse numarasini degistirmis,kaynanada kaliyor evine gitmiyor vs. Oglan kardesim askere gitmeden 4 gun once gizli numaradan aramis,gorusmek istemis. Kayinvalidesinin onu Tehdit ettigi, bu borcu ailenin uzerine atacagini yoksa yuvasini bozacagini oglunu gostermeyecegim diye tehdit etti falan demis.
Bu para nereye gitmiş peki? Ablanız napmış bu parayı. Kumar falan olmasın veya farklı bir durum başka biri falan.

Verdikleri bizle kurtulun. Sakın borcu ödemeye kalkmayın. Ablamdır falan diye sizin evliliğimizde sıkıntıya düşer.

Son düzenleme:
Bunun uzerine babam ve amcam bugun aksam kayinvalidesine gidiyor. Ablam orda,babam sarilip opmek istemis ablam eliyle itelemis ben istemiyorum diye. Annem asagida beklemis ablami,anneni in bir gor diye. Ben hicbirinizi gormek istemiyorum falan demis. Annem cok uzuluyor. Butun ceyreklerin gramlarin borcunu annem oduyor. Annem kanserdi,cok sukur atlatti fakat tekrarlayacak diye cok korkuyorum. Her gun agliyor. Ne yapacagimizi sasirdim. Bitik durumdayiz
Abla mı bu ne biçim abla, düşman başına ama sizde de kabahat var bunun böyle olacağı belliymiş. Hiç utanmıyorda hırsız annesine babasına iftira atmaya bir de bedelliyi boz demiş ya. Reddedin onu annenden babandan miras kalma ihtimali varsa olmasın artık. Bütün bağlarınızı koparın ne hali varsa görsün eminim eşinin tarafına hala sizi karalıyordur.

Yok bu donemsel bir alisveris degil,hediye almaz durduk yere. Misal bayramlarda cocuklarimiza para vermezdik. Benim ozaman uc cocugum vardi o benim uc cocuguma takim hediye alirdi. Onin 1 cocugu var. Ben yegenime hak gecmesin diye 3 takim alirdim hediye miktarini denk getirmeye calisirdim

Abla mı bu ne biçim abla, düşman başına ama sizde de kabahat var bunun böyle olacağı belliymiş. Hiç utanmıyorda hırsız annesine babasına iftira atmaya bir de bedelliyi boz demiş ya. Reddedin onu annenden babandan miras kalma ihtimali varsa olmasın artık. Bütün bağlarınızı koparın ne hali varsa görsün eminim eşinin tarafına hala sizi karalıyordur.
Oglan kardesim askerden gelince son bir kez daha goruscek ablamla. Yani tek basina yakalamaya caliscaklar yada ablamin onu aramasini beklicekler.

O 80000 TL sizin üzerinize kalacak, bulun buluşturun verin o parayı, başınızın gözünüzün sadakası olsun. Aablan denecek o kişinin de, kıçına tekmeyi vurun gitsin, kaynanası ile mi kalacak kocişiyle mi kalacak, ne halt yerse yesin!

X