Covid aşısı olamayanlar...

Evet şu an zorunlu değil ama bir şekilde zorunlu hale gelirse

Ölme eşeğim ölme diyorum

Virüsten kırılan İtayada İspanyada İngilterede bile zorunlu olmadı. Olursa dahi, bedeniniz alerjik belli ki doktorlar da manyak değil ya alerjik insanlara zorla aşı yapıp ölümlerine sebep olsunlar... yazdığınız şeyler cidden acaip

Ölme eşeğim ölme diyorum

Virüsten kırılan İtayada İspanyada İngilterede bile zorunlu olmadı. Olursa dahi, bedeniniz alerjik belli ki doktorlar da manyak değil ya alerjik insanlara zorla aşı yapıp ölümlerine sebep olsunlar... yazdığınız şeyler cidden acaip
Bir araştırmaya göre 1.9 milyon dozdan 21’inde anafilaksi vakası görülmüş. Hepsi kısa sürede iyileşmiş. O yüzden yarım saat bekletiyorlar. Yani aşı olmayacak kadar ciddi bir durum değil.

Bir araştırmaya göre 1.9 milyon dozdan 21’inde anafilaksi vakası görülmüş. Hepsi kısa sürede iyileşmiş. O yüzden yarım saat bekletiyorlar. Yani aşı olmayacak kadar ciddi bir durum değil.
Aradığım cevap buydu teşekkür ederim doktorum kararsız cevap verdiği için kafam karışti

Ben bu konunun ortalığı karıştırmak için açıldığını düşünüyorum. Konu sahibesi aşı karşıtı sanırsam ama yazdıklarıyla tüm sağlık sistemini itham ediyor. Mune Mune

Öncelikle, aynen aşıdan sonra 30dk gözetim altında kalıyorsun. Yıllardır kullanılan bir ilaç olan penisilin bile acil servislerde doktor gözetiminde yapılıyor. Manyak mı yani bu doktorlar, sosyopat mı ki alerjik insanların peşinden koşup zorla yatırıp aşı yapsın? Doktorlar meraklı mı sizi zorla tedavi etmeye sizce? Burda bütün dünya sağlık sistemleri itham ediliyor sadece Türkiye değil.

Aşı karşıtlığına gelirsek, kendin olmazsan olma kardeşim. Ama burda sağlık sistemini ve bu aşıları kötüleyemezsin. İngiltere vaka sayısı açısından en kötü durumdaki ülkeden , en iyi durumdaki ülkeye aşı sayesinde yükseldi. İsrail maskeleri çoktan attı. ABD gayet iyi durumda. Aşı gayet faydalı, net şekilde. Burda klinik faydası kanıtlanmış bir çareyi kötüleyemezsiniz, bilime karşı gelemezsiniz. Ne yapsın insanlar, sonsuza kadar evde oturup kafayı mı yesin, yaz kış maskeyle mi gezsin? Vuruluyorsun aşıyı kurtuluyorsun.

Aşıya madem karşı konu sahibesi, yaptırmasın çocuğuna hiçbir aşı, çocuk felcinden sakat kalsın, tetanozdan ölsün, kuduzdan ağzı köpürsün. Bazı insanların IQ seviyesi inanılır gibi değil. Bana sorarsanız konu sahibesine vurulacak 2 dozluk aşıya 50euro zaten ziyan, paraya yazık. Olmazsa olmasın gezin maskeyle otursun evde madem ne diyelim.

Arkadaşlar derdim şu, kronik ürtikerim var ve iki aydır felaket aktif durumdayım ilaçlarımın dozunu artırdık ama iki haftam daha var ne kadar kontrol altına alinacak belli değil covid aşısina da doktorum alerji yapmaz diyemem dedi yaptırma olmazsa dedi ama bunun için herhangi bir rapor almam gerekir mi arada kalmış durumdayım bilgisi olanlar varsa yardımcı olur musunuz
Ben bi ara aşıdan sorumlu doktordum, aşı kılavuzunda ürtiker durumunda yapılmasında sorun olmadığı yazıyor isterseniz siz de okuyabilirsiniz, ürtikerli birçok hasta gelip bana danıştığında hepsine onay verdim ve hiçbirinde anaflaksi vb gelişmedi. Ürtikerden bağımsız olarak aşının alerji yapma riskinin olduğu bildiriliyor bize, ben de hastalara bu bilgiyi mutlaka veriyorum ama aşı polikliniğinde aktif çalışmış bir doktor olarak bugüne kadar hiçbir hastamda bırakın anaflaksiyi alerji bile gelişmedi. Yine de yüzde yüz sıkıntı olmaz diyemem sadece tüm bilgilendirmeyi bu şekilde yapıyordum.
Sizde de bir sıkıntı olmaz yüksek ihtimalle inşallah

Ben doktor değilim. Siz yine de bir alerji hekiminden görüş alın.

Bu arada ürtiker tedavisi çok basit bir hastalık. Cildiyeye değil alerji/immünoloji hekimine görünün.
Yahu yaslı inslarda yok yok hastaliklar gelmiş ürtiker den aşı olmasam rapor alsam olur mu diyor olma sen zaten kim zorluyor konu ne amaci ne hiç anlamadım :işsiz:

Burdaki linç kültürünü cidden çözemiyorum. Ürtiker yüzünden her ağrı kesici içtiğimde acillik oldum 3 4 sene kadar sürdü yani ne kadar garip bi insan topluluğu burası. Bilginiz yok ama fikriniz var. Soru sahibi ben sinovac oldum burnum bile akmadı zaten bunun için yarım saat hastanede bekliyorsunuz. Ben bahçeye bile çıkmadım anafilaksi geçirirsem hemen müdaha etsinler diye. Doktorunuz kesinlikle ol diyemez tabii ki kimse teminat veremez böyle bir konuda. Ama bu kadar korkmanıza gerek yok.

Ben de çok çektim. Doktorunu bulunca 2 haftada iyileştim 😉 olay hastalıkta değil doktordaymış 😂
Ben de anatomi prof’u bir akupunkturcu bulup onunla iyilestim. Sende ne tedavi uyguladilar kudra? Hayir akupunkturun etkisi gecerse vs aklimda olsun ☺️☺️☺️ Cunku senin de bildigin gibi urtikerde her kafadan bir ses cikiyor ve neticede kortizona bagliyorlar 😞

Arkadaşlar derdim şu, kronik ürtikerim var ve iki aydır felaket aktif durumdayım ilaçlarımın dozunu artırdık ama iki haftam daha var ne kadar kontrol altına alinacak belli değil covid aşısina da doktorum alerji yapmaz diyemem dedi yaptırma olmazsa dedi ama bunun için herhangi bir rapor almam gerekir mi arada kalmış durumdayım bilgisi olanlar varsa yardımcı olur musunuz
Çok yakınımın kronik ürtikeri var.ayda bir iğne yaptırıyor.yasi 56.surekli görüyorum.gercekten dayanılarak gibi değil.biraz iş yapsa bir hafta hastalanıyor kolları şişiyor.ates basması daha neler neler.sizde bilirsiniz.Allah yardımcınız olsun.
Dediğim kişi 2 ay önce sinovac aşısını oldu.kronik ve yaş faktörü ile erken oldu galiba.hic yan etkisi olmadı.insallah yaptırırsanız sizde de olmaz.
Ama rapor konusunda bilgim yok.

Ben de anatomi prof’u bir akupunkturcu bulup onunla iyilestim. Sende ne tedavi uyguladilar kudra? Hayir akupunkturun etkisi gecerse vs aklimda olsun ☺️☺️☺️ Cunku senin de bildigin gibi urtikerde her kafadan bir ses cikiyor ve neticede kortizona bagliyorlar 😞
Ya benim tanıdığım kadın 15 yıldır falan kronik ürtiker.surekli iğne ve kortizon kullanıyor.gercekten çok kötü durumda.gorunce çok üzülüyorum.yasi var 56 yaşında.sizin olduğunuz tedaviden haberi yoktur belki eğer biraz bilgi verirseniz bende hemen söyleyeyim yazık tedavi olsun.
KudrAlobar KudrAlobar WOMAN WOMAN

Aradığım cevap buydu teşekkür ederim doktorum kararsız cevap verdiği için kafam karışti
Aşıyı dağ başında olmuyorsunuz. Hastane ortamında her yanınız doktor hemşire ilaç dolu en güvenli ortamda oluyorsunuz. Alerjik bir durum olursa anında müdahale edilir sorun ortadan kalkar. Benim de alerjik bir bünyem var. Neye ne zaman tepki göstereceği belli değil, ne yapayım şimdi çileğe de alerji geliştirebilirim ekmeğe de süte de ne yapayım serumla mı besleneyim? Bir hafta boyunca hastanede yattım penisilin tedavisi oldum hiçbir problem yaşamadım. Endoskopi oldum verdikleri ilaca alerjim gelişti ayılırken nefes alamadım oksijen verdiler iğne yaptılar düzeldim. Nezaman neye alerjin olacağını bilemezsin, bir ihtimal için de bu kadar tehlikeli bir hastalığın aşısını olmamak aşırı saçma.

X