Delirmek istiyorum.

Dün olandan farksız bir durumda olduğumu nasıl düşüneyim o kısmı çok anlayamadım :KK43:
Şöyle, dün kocanızla şahane bir hayatınız ve ilişkiniz vardı da bugün mü bozuldu?
Ya da 1 hafta önce muhteşemken, çok büyük bir kavga edip mi araya soğukluk girdi?
Sanıyorum hiçbiri değil.
İçinde olduğunuz durum, uzun zamandır süregelen bir hayat.
Aynı şeye insan kaç defa üzülür?
Onu anlatmaya çalışıyorum.
E üzüldünüz, bitti, bitmeli.
Boşanmaya yanaşmıyorsanız bunu kanıksamak ve kendinizi kurtarmak durumundasınız.

Şöyle, dün kocanızla şahane bir hayatınız ve ilişkiniz vardı da bugün mü bozuldu?
Ya da 1 hafta önce muhteşemken, çok büyük bir kavga edip mi araya soğukluk girdi?
Sanıyorum hiçbiri değil.
Boşanmaya yanaşmıyorsanız bunu kanıksamak ve kendinizi kurtarmak durumundasınız.
Şimdi anladım evet çokta mükemmel değildi evliliğimiz zaten ama son zamanlarda çok takmaya başladım evde olduğum için bunaldım.. Kendi içimde aşamıyorum aşmaya çalıştım ama :KK43:

Sanıyorum hiçbiri değil.
Ki ilgi bekledikçe de afedersiniz daha da kendini bi şey zannetmeye başladı.. :KK43: Zayıf görünmek istemiyorum ama yalnızım ve yalnızlıktan sıyırma noktasına geldim artık :KK43:

Şimdi anladım evet çokta mükemmel değildi evliliğimiz zaten ama son zamanlarda çok takmaya başladım evde olduğum için bunaldım.. Kendi içimde aşamıyorum aşmaya çalıştım ama :KK43:
Bu yoğunluğunuzu başka bir alana yöneltin.
Klasik okuma, izleme, hobi vs demeyeceğim.
Bilgi ya da eğitici olması da gerekmiyor, yeter ki seveceğiniz bir şey bulun.
Örneğin ben meraklı, gizemleri seven bir tipim ve hayatımda ne zaman kötüleştiğimi hissetsem bermuda şeytan üçgeni gibi bilinmezlikleri araştırırım.
Öyle bir şeye girince ve insan tüm enerjisi tek bir noktaya kanalize edince, içinde büyüttüğü veyahut kafasına taktığı ne kadar derdi varsa bir kenara bırakıyor.
Ara ara oradan çıktığınızda ise ‘zaman’la artık çok daha az acıttığını çünkü kendisini tanımlayan şeyin bu acı ya da hüzün olmadığını anlıyor.

Evde olmak size iyi gelmemiş, kendinizi meşgul etmek tek seçeneğiniz gibi duruyor.

Delirmek istiyorum çünkü bu hayattan yoruldum. Yontulmamış, insanlıktan bi haber eş artık ev üstüme üstüme geliyor. Birlikte ne bir film izler ne bir hal hatır sorar. Yapayalnızım bu şehirde. Ailem uzakta. Ne bir gün iltifat eder, ne bir yakınlık gösterir. Bi markete gitse sonradan başıma kalkar o yüzden artık bişey istemek istemiyorum. Ne bir muhabbet edilir ne bir derdime derman olur.. Bu evlilik mi ya da bunları yapan insan mı?
Çözüm üretmekten kaçındığım sorunlar kafamın içinde dönüp durduğunda ben de beynimi fişten çeksem, camdan aşagı sallasam gitse, tertemiz delirsem diyorum. E pek olmuyo tabi.

Oluru nedir derseniz çözüm üretmekten kaçınmayın. Doğru ya da yanlış yapın çözüm odaklı bi plan koyun uygulamaya. Kafanızın içinde dönüp sizi ağırlaştıracağına hayatta kendine bi yer bulsun düşünceler, yükünüz hafifler hem.

Tabi bir de aynı konu üzerine aralıksız düşünmek muhakeme yetenegine pek yaramıyor. Sürekli evliliginizi düsünmek demek evliliginize sağlıklı sekilde bakma yetinizi kaybetmek demek. Bi süre tamamen alakasız baska bi konuyu düsünün, odağınızı kaydırın yeni bi alana. 1 hafta, belki 1 ay. Beyninizin tüten dumanı bi sönsün. Sonra sogukkanlılıkla, sıfırdan bakın evliliginize. O manzaraya göre cözüm üretmek daha kolay olacaktır.

Son düzenleme:
Çözüm üretmekten kaçındığım sorunlar kafamın içinde dönüp durduğunda ben de beynimi fişten çeksem, camdan aşagı sallasam gitse, tertemiz delirsem diyorum. E pek olmuyo tabi.

Oluru nedir derseniz çözüm üretmekten kaçınmayın. Doğru ya da yanlış yapın çözüm odaklı bi plan koyun uygulamaya. Kafanızın içinde dönüp sizi ağırlaştıracağına hayatta kendine bi yer bulsun düşünceler, yükünüz hafifler hem.

Tabi bir de aynı konu üzerine aralıksız düşünmek muhakeme yetenegine pek yaramıyor. Sürekli evliliginizi düsünmek demek evliliginize sağlıklı sekilde bakma yetinizi kaybetmek demek. Bi süre tamamen alakasız baska bi konuyu düsünün, odağınızı kaydırın yeni bi alana. 1 hafta, belki 1 ay. Beyninizin tüten dumanı bi sönsün. Sonra sogukkanlılıkla, sıfırdan bakın evliliginize. O manzaraya göre cözüm üretmek daha kolay olacaktır.
Evet sürekli bu konuyu düşünüyorum.. Üzülüyorum ağlıyorum içime atıyorum öfkeleniyorum bağırıyorum çağırıyorum eşime.. Ama değişen bişey olmuyor gerçekten :KK43:

Bu yoğunluğunuzu başka bir alana yöneltin.
Klasik okuma, izleme, hobi vs demeyeceğim.
Bilgi ya da eğitici olması da gerekmiyor, yeter ki seveceğiniz bir şey bulun.
Örneğin ben meraklı, gizemleri seven bir tipim ve hayatımda ne zaman kötüleştiğimi hissetsem bermuda şeytan üçgeni gibi bilinmezlikleri araştırırım.
Öyle bir şeye girince ve insan tüm enerjisi tek bir noktaya kanalize edince, içinde büyüttüğü veyahut kafasına taktığı ne kadar derdi varsa bir kenara bırakıyor.
Ara ara oradan çıktığınızda ise ‘zaman’la artık çok daha az acıttığını çünkü kendisini tanımlayan şeyin bu acı ya da hüzün olmadığını anlıyor.

Evde olmak size iyi gelmemiş, kendinizi meşgul etmek tek seçeneğiniz gibi duruyor.
Evde olmasam çalışsam bunu çok güzel yapıyordum aslında.. Şimdi diziye başlıyorum bir süre sonra bunları düşünmekten bırakıyorum.. Temizlik yapıyorum yone bu konuyu düşünürken buluyorum kendimi.. İlk defa böyle oldum normalde kaçışlarım olurdu yani takmadığım dönemler olurdu.. Bunu beceremediğimi hissediyorum..

Eşin ne yapıyor peki nasıl vakit geçiriyor evde?
Normalde onun da eşine ihtiyacı olmalı.
beklentileri neymiş beyefendinin?

Evliliğinizin kötü giden yanlarını ne güzel anlatmışsınız neden bosanmadiginizi da anlatsaniz ,benim kafam almıyor çünkü.. bu kadar mutsuz olup devam etmenize mantıklı bir gerekçeye ihtiyacım var :110:

Evliliğinizin kötü giden yanlarını ne güzel anlatmışsınız neden bosanmadiginizi da anlatsaniz ,benim kafam almıyor çünkü.. bu kadar mutsuz olup devam etmenize mantıklı bir gerekçeye ihtiyacım var :110:
Hiçbir gerekçem yok. Daha önce bir kez cesaret ettim ama ikna ettiler çevre zor olur vs diyerek. Şuan diyorum keşke ikna olmasaymışım düzenimi kurar giderdim.

X