Derdim eşim uzun oldu ama okuyanlara teşekkürler

Gündelik hayatta kapalı olmayan insanların sırf birilerinin kültürü öyle diye kapanması normal olan değil. Diğer yaptıklarınız takdire şayan ama araya kattığınız kapanma normal değil.
O zaman başkası da kapalı gelinin 3 gün açılmasını istesin ne derece absürtse o da o şekilde absürt

Sürekli olan bir durum değil sanırım, cenazeye uygun giyinmiş.

Eşinizin ailesini hor görmeniz çok üzücü

Sürekli olan bir durum değil sanırım, cenazeye uygun giyinmiş.
3 gün başımı kapatıp gezmem. Başımın açıklığı da cenazeye aykırı bir durum değil bence ama sen hayvansever birisi olduğun için seni çok seviyorum ve dediğine itiraz etmeyeceğim bu nedenle

Kayinpederim vefat etti başımı örtüp elbise giyip 3 gün taziyede bulundum

E egecell cenaze evinde rahmetli için dua okunurken başını örtmekten bahsediyor sanırım.

3 gün başımı kapatıp gezmem. Başımın açıklığı da cenazeye aykırı bir durum değil bence ama sen hayvansever birisi olduğun için seni çok seviyorum ve dediğine itiraz etmeyeceğim bu nedenle
Cenaze de kafa kapanır zaten bu herkesin bildiği bir durum nasıl ki turistler camileri gezerken saygıdan kafalarını kapatıyorlar öyle , saygıdır bu .

Cenaze 3 gün mü sürüyor ?
Kimisi 3 gün yas tutmayı tercih eder kimisi bir gün kimisi daha fazla süre burada hanımefendi gösterdiği saygıdan bahsediyor siz ise sadece “ 3 gün kafamı kapatıp gezmem diyorsunuz , burada kimse bir şeyleri zorla yapacak değil dediğim gibi saygıdır bu süresi insana bağlı bir saygı.

Normal olan bu diyor hanımefendi ben de hayır normal olan o değil diyorum .
Benim saçımın açıklığı kimseye saygısızlık değil. Tam tersini isteyelim o halde bizde kapalı birinden olur mu böyle şey.

Normal olan bu diyor hanımefendi ben de hayır normal olan o değil diyorum .
Benim saçımın açıklığı kimseye saygısızlık değil. Tam tersini isteyelim o halde bizde kapalı birinden olur mu böyle şey.
Cenazelerde kafanız açık durmayı tercih ediyorsanız elbette ki edin ben camiye gider kafamı da kapatırım kiliseye gider oradaki töreni de izlerim olay aslında tamda bu , o ince çizgi önemli , ayrıca kadınlar arasında başı kapalı birinden böyle bir istekte bulunursanız neden açmasın , her şeyin bir kuralı var hayatta .Her neyse siz cenazelerde açık gezebilirsiniz saygı duyuyoruz :)

.3_4ayda bir gördüğün seni el üstünde tutan insanlara yaklaşımın tam bir sonradan görme. doğu da kızları kaç 100 asırdır okutmaya başladılar sanki.

Biri daha vardı eş ailesini küçümseyen. 100 asır kim var ülkede geri kalmış acaba. Hadi onu geçtim hayvan kokuyor nedir adamlar hayvancılık ile ugrasiyorsa olabilir yikansa da sinmistir. Yok mu olsunlar siz okumuş ailenin yanında. Hadi o insanlar sizin deyiminizle cahil de sizin gibi okumuş etmiş mürekkebi yalamış yutmuş insanların evlen diye baskı yapması baya kıroluk olmuş

Taziye evinde kapanmak absürt değil ya.
Ben inançlı bir insan değilim. Ama insanların beklentisi cenazede evinde baş kapatılmasıdır ben de kapatırım. Bence çok normal.

** şimdi gördüm tartışmışsınız bitmiş

Tamam en okumuş sizsiniz onu anladım, ama ben böyle durduk yere kocasını kötüleyen yada hiç sorun olmayan şeylerin birden sorun olmasının göze batmasının altında başka şeyler arıyorum kusura bakmayın.

Taziye yaa hani onlar için kapanmamis kadin onlara uyumlu.olmasi adına.kulturlerine saygı göstermiş absurt bi durum.yok

Okumuş kültürlü ve bunların bilincine varmış bir birey olsaydınız esınizin ailesinden rahatsızlık duymazdınız ilki bu size siddet uygulamiyor ilgisizlik yapmiyor terbiyesizlik ahlaksizlik yapmiyor esinize ailesini kotulemek yerine hayatim bana ev islerinde biraz daha yardimci olabilsen eskisi gibi beni dusunmeye devam etsen eskiden daha cok ilgilenirdin benimle biliyorum sende is guc hayat yoruluyorsun ama benimde duygusal ihtiyaclarim var desen onu c*nsell*k olarak doyursan yada iliskiye farkli bi renk katsan bi gun bi plan yapsan bi yerlere gotseniz vs neden hep erkeklerden adım bekleniyor ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…