Derin Endometriozis (Çikolata Kisti) sebepli Rahimin bağırsaklara yapışması - Bağırsak Ameliyatı-Yapışıklıklar

Ben doktor değilim ama sanki yapışıklık bunlara sebep olmaz gibi. Mesane ve idrar yolu ile ilgili bir sıkıntı sanki. Bunun için ürolojiye gitmeniz lazım. Enfeksiyon yoksa Allah korusun başka bir şey olabilir. Bence iyi bir doktora gidin geciktirmeden. Moralinizi bozmak istemem inşallah çaresi olan bir şeydir

Yıllardır yumurtLiklarda cikolata kistim vardi bugun göbeğimi sag alt tarafındaki Kasta olduğunu öğrendim.umarim mevcut durumu kotulestirmez

Merhabalar. Ben de aynı sorundan muzdaripim. Doktoronuzun ismini öğrenebilir miyim ? Şimdiden Teşekkürler

Merhaba. Ben de aynı sorundan muzdaripim. Doktorunuzun ismini öğrenebilir miyim ? Şimdiden Teşekkürler.

Merhaba. Ben de aynı sorundan muzdaripim. Doktorunuzun ismini öğrenebilir miyim ? Şimdiden Teşekkürler.
merhaba ,geçmiş olsun.
konunun ilk sayfasını okur iseniz doktorun adı orada yazıyor ayrıca ameliyatımla ve sonraki süreçle ilgili detaylı bilgiler de var .

Yıllardır yumurtLiklarda cikolata kistim vardi bugun göbeğimi sag alt tarafındaki Kasta olduğunu öğrendim.umarim mevcut durumu kotulestirmez
maalesef iyi bir doktora takip halinde olmanız lazım
bu çikolata kisti gerçekten başa bela
benim karnımın içi inanılmaz durumdaydı yapışıklıklar
ve hepsine çikolata kisti sebep olmuştu .

son durum hakkında kısa bilgi vermek istedim
kısa bir güncelleme ekledim

Son düzenleme:
Merhaba çok geçmiş olsun . Benim de gebelikten önce 6ve 7 cm çikolata kistim vardı . Şimdi 2.5 ve 5 cm e indi . Gazım oluyor ama çıkarabiliyorum rahat . Sezeryan ile doğum yaptım , Dr um beni uyarırdı değil mi çok şiddetli olsa yapışıklık . Bi daha kontrole gittiğimde sorayım

merhaba tuğba hanım,
inanınki fikir üretemiyorum
ben 10 yıl boyunca ne doktorlar gezdim ,kimse yapışıklıktan bahsetmedi
yani sizin böyle bir şikayetiniz ve talebiniz yoksa doktor sanmam ki o karışıklıkta yapışıklıkları gözlemlesin
ilk sayfayı okudutysanız benim şikayetlerim çok yoğundu .
ben bunun çaresini bulmaya çalışırken uğraşırken allah nasip etti

Çok sevindim adınıza benim de aşırı gaz olmasa da şişkinlik ve gaz sorunum oluyor ama sosyal hayatımı çok etkilemiyor . Sadece psikolojik olarak yıprattı. Sonuçta bi rahatsızlık oluyor . Ben de biraz zaman geçsin iyi bir endometriozis Dr una gideceğim . Sizin bebeğiniz oldu mu bu kistler engelledi mi

Ben tüp bebek yöntemi ile sadece bebek sahibi olabilirim henüz başlamadık maddi konular yıpratıcı embriyo var transfer ettireceğiz doktor isterseniz kesinlikle Ercan baştu derim

Ben tüp bebek yöntemi ile sadece bebek sahibi olabilirim henüz başlamadık maddi konular yıpratıcı embriyo var transfer ettireceğiz doktor isterseniz kesinlikle Ercan baştu derim
Çok sağolun cevap için . Hayırlısı ile nasip olur inşallah. Dualarım hep bu uğurda uğraş veren anne adayları için

merhaba,
benim de hikayem uzun.
2012 de ilk teşhis koyuldu. o zaman doktor iki yıl içinde ameliyat olman gerek demişti. bekar olduğumdan ameliyat olmadım o zaman.
2017 de tüp bebek transferi öncesi tüplerin alınması gerektiğinden kapalı ameliyat oldum semra kahraman'a (şişli memorial) tüplerim alınamayacak kadar yapıştığını karnımın içinin çok yapışık olduğunu açabildikleri kadar açtıklarını söyledi ve tüpleri almadan sadece bağladı. tek embriyo transferi ile tek yumurta ikizlerim oldu ilk denememde. 2018 de doğum yaptım. doğum sırasında da olan kistleri temizlemişti doktorum (ahmet göçmen şişli memorial)
bu yıl şubat ayındaki kontrolümde karın içi yapışıklıkların arttığını ve bağırsağımdaki odakların yapışılıklı yaptığını ifade etti doktorum. ameliyat önerdi. sanırım ciddi bir ameliyat olacak çünkü bağırsak da kesilecek bir miktar.
başka sebeplerden dolayı erteledim ameliyatı ama yılbaşına doğru olmayı planlıyorum. şubattan beri de visanne kullandığımdan adet görmüyorum.
yakın dönemde böyle bir ameliyat geçiren oldu mu?
bağırsak kesilmesi sonrası torba mı takılıyor? süreç nasıl oluyor yatış süresi falan?
bilgisi olan yazarsa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim. bu arada yaşım 40.

BENİM DURUMUM AYNI ZATEN KONUYU OKUMUŞSUNUZ
TORBA DENİLEN ŞEY EĞERKİ BAĞIRSAKTA SIZINTI OLURSA TAKILIYOR
BENDE SIZINTI OLMADI HERŞEY İYİ GİTTİ VE TAKILMADI
AMELİYATINIZI KESİNLİKLE ERCAN BEYE OLUN DERİM

BENİM DURUMUM AYNI ZATEN KONUYU OKUMUŞSUNUZ
TORBA DENİLEN ŞEY EĞERKİ BAĞIRSAKTA SIZINTI OLURSA TAKILIYOR
BENDE SIZINTI OLMADI HERŞEY İYİ GİTTİ VE TAKILMADI
AMELİYATINIZI KESİNLİKLE ERCAN BEYE OLUN DERİM
cevabınız için teşekkür ederim. yazınızı okudum.
doktor arayışında değilim çok teşekkürler tavsiyeniz için doktorumla ilgili endişem yok. doğumumu da o gerçekleştirdi ve türkiyede ilk robotik ameliyatı yapan kişi.

iyisiniz şimdi değil mi? ağrılarınız geçmiştir inşallah.

Merhaba, bende aynı durumdayım vissane kullanıyorum bu sebeple adet olmuyorum. Fakat sürekli bacağımda sıkısma cekme yatakten kalkerken zorlanma.Ercan beyden pazartesı gunu için randavu aldım.İnşallah konu ıle ılgılı bır fıkrı vardır

Çok geçmiş olsun benimde kasığım ağrı ile hergün cekiliyor adetli adet dısı hep car ve tüm karnım batıyor jilet kesiği gibi böyle şikayetletınız var mıydı? Genel cerraha sız kendınız mı gıttınız yoksa ercan bey amelıyat ıcın mı kendı cagırdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…