Dışardan bir göz olarak fikirlerinizi merak ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence daha anlayışlı olmalısınız görümceniz ya da kayınvalideniz için değil eşinizin hatırı için. Yeterince arkanızda durmuş bu durumda anlayışı gerçekten hak ediyor. Siz iyi niyetli olmaya devam edin bırakın görümceniz ne yaparsa yapsın eşinizin gözüne batan o olur. Onlara karşı tavır alarak Görümcenize kayınvalidenize koz vermiş olmayın. haklıyken haksız duruma düşmeyin.

Eşinizin kardeşiyle küs kalacağını düşünmeniz hem komik hem de gerçekci değil.
Kayınvalidenizin telefonla aramasında sonra bir hafta kendinize gelememişsiniz, bunlar çok abartılı şeyler açıkçası.
20 yıllık da evlisiniz, toy değilsiniz aile ilişkileri konusunda.
Sizin arkanızda o kadar durmuş eşle, kardeşiyle barıştı diye tartışma yaşamanız, yol yordam bilmemenizden kaynaklanıyor.
Evet alışık olmadığım durumlar ne daha önce yaşadım, ne de bir başkasına yasattim, ha bunun dışında tüm herkesle müthiş ilişkim yok doğal olarak ama, kimseyi de ortamdan uzaklaştırma yoluna girmedim,saygı çerçevesinde aynı odayı yada sofrayı paylasabildik.. böylesini ilkkez görüyorum ve bu kişi de hayatımdan cikaramayacagim biri olunca toylugum ya da abartim bu yüzden..

Nerden başlayim bilmiyorum, on üç yıldır evliyim. Gorumcemle iki buçuk yıldır görüşmüyoruz farklı şehirlerdeyiz zaten tel.konusmasi dahi yok.onemli gün, hastalık vs.. sebep tavşan daga küsmüş dağın haberi yok..sonradan farkettim bana tavırlı olduğunu bende kaynanama durumun farkında olduğumu, bundan sonra nasıl davranırsa benden de aynı şekilde tepki göreceğini söyledim ve bende iletişimi kestim.. eşimin de durumdan haberi vardı kararı bana bırakmıştı kendinde kardesiyle sıcak bir ilişkisi yok çünkü, bana hak veri o konuda yani..
Aradan bir birbucuk yıl geçti, kayinvalidemle tel.ine kadar bu duruma alışmıştık birbirimiz yokmuş gibi davranmaya,neyse aradı kızına olan tavrimin artık çok uzadığını, duzelmessem bana olan tavırlarının değişeceğini söyledi..bende seninle bir problemim yok araya girme, herşey senin gözünün önünde oldu, sende bana hak vermiştin kızını benden iyi tanıyorsun dedim ama çok zoruma gitti eşimle paylaştım belli bir süre sonra..
Bunlar yaşanıncaya kadar gorumcemle aynı ortamda hiç bulunmadık gidip gelme durumu olmadı. Kayınvalidem bana geldiğinde sadece fazlaca görüntülü konustulari için sesine maruz kalıyordum, bir süre sonra kaynanamın bunu bilinçli yaptığını düşündüm, çocuklara sürekli halasini anlatıyor, resmini gösteriyor filan...battı bunlar bana, eşime bunlarida anlattim, kardeşin huzursuz olmasın diye yanında adımı agizlarina almaya korkuyorlar, ben sürekli onun sesine maruz kalıyorum bilicli yapıyorlar bunu dedim, üstüne de annesinin tehdit telefonunu da soyleyince annesini aramış, herşeyin farkindayim haberim yok sanmayın eşimi iki yıldır yok saydiginin, beni yok saydığı gibi kendiyle de iletişimi kopardiginin, sünnet, hastalık vb.. önemli durumlarda abisini de aramadı ki abisi onu benzer durumlarda aramıştı..bundan sonra ya aklını basina alması gerektiği yada bundan sonra ne bana ne eşime onun lafını geçirmeyecekleri konusunda çok sert dille uyarmış..bunlarda tabi kızın kulağına gitmiş..velhasili kelam aradan iki ay geçti ve biz oraya gittik, onun orda olmayacağını düşünerek gitmiştim ki ordaymis ağız ucuyla kin dolu bakislarla bana ve abisine hoşgeldiniz dedi ve ne sofraya oturdu ne de iki dakika yanımızda, ki aradan birbucuk yıl geçmişti görüşmeyeli farklı şehirlerdeyiz.. annesi durumun farkında tabi,sürat beş karış, o kadar zaman sonra gelmişiz,kızın huyunu biliyor, sanki bizi çok hoş karşılamış da biz pas vermemisiz gibi bize tavırlı bir gün geçirdik böyle,sabahına uyandık kaynanamın yüz göz sis ağlamış, görümcem abisinin yaninageldi yanlız konuşmak istedigini söyledi konuştular, eşim demiş ki benle konuşup, eşimle konusmayacaksan benle de hic konuşma,bir tavır,bır ima sezmeyim, sonra beni çağırıyor yanlarına sanki cocukmusuz gibi eskileri karıştırmayın bu tartışma burda bitsin herşey yoluna girsin cart curt,saçma sapan bir pozisyon için e sokup beni kendince herşeyi yoluna koyuyor, amaç ney, annesi üzülmesin, kardeşi evimze rahat girip çıksın, biz oraya her gittiğimizde orda mi değil mi stresini yaşamayalım... Beni iki üç yıldır huzursuz eden şeyin hadi barışın diyince bitmesi ne mümkün..
Kayınvalideminde haberi oldu durumdan sözde barıştık, artık kızıda biz gelince kendini odaya hapsetmek zorunda kalmayacak, kendileriyle beraber bize gelip gidecek, son gideceğimiz gün yüzü güldü.
İçim içime sığmıyor eşim benim arkamda durabildi demisken,bana yapilan yanlisa resti çekti demisken,kardeşiyle barismis olup benimde barıştığı mi sanması içime sinmiyor, hoş tabi ben susmadim bu şekilde kapanmadı konu, annen ağladı diye kardeşinle barıştın ama onun asıl problemi bendim zaten, yine eski tas eski hamam, abisiyle barışık olmanın verdiği ozguvenle yine atını kosturacak, beni ignelercesine bakışları,ve yoksaymalariyla..
Kaynanam Ada ayrıca sinirliyim ona araya girme demisken eşimi barışmaya mecbur koydu, psikolojik baskı altına koydu resmen..benimle iki yıldır kızının konuşmadığını biliyor, tek yaptığı arayıp beni tehdit etmek olmuşken, oğluyla kızının arası bozuldu diye duygu sömürüsü yapıp onları barıştırmasi hiç masum görünmüyor gözüme..
En azından eşimde onunla konuşmuyorken yüzyüze gelme ihtimalimiz yoktu,benim evime gelebilme durumu yoktu, şimdi fırsat buldu, kendinden de hazetmedigimi bilerek fazlasıyla kullanacak bu durumu.. siz ne diyorsunuz ben mi abartiyorm
Dışardan aileye girip temeline bomba koyan bir gelin görünüyor.

Yukarda da yazdım iste, ailecek bir yere gidilecek olur bakar ben gidiyorum, gelmiyorum ben der, ya da evde duracaktır bende evdeyim kalkıp hazırlanır, mesela bir muhabbet vardır odaya girerim konuşmaya devam edenleri kasiyla gözüyle susturur, kendim gördüm bunu.abartmiyorum..hani tek suçlu bu değil onun kasiyla gözüyle susanda da suç var ama gözüme daha çok batan bu kız iste.
Benim görümcem de eşimi alır içeri götürür fis.fis konuşur .Ben hep derim kahabat onda değil kasiyla gözüyle seni içeri götüren de .Beni dislamaya çalışıyor aklınca .Ben gorumceme bir şey demedim.Esime kızdım mesela .Kadın beni sevmiyor zaten yapar da sne neden tavır koymuyorsun dedim .Özel bir şey konusacaksaniz ben yokken konuşun dedim.Bir daha yaparlarsa herkesi fena bozucam.Susmanin ,altta almanın kimseye faydası yok .

Bence daha anlayışlı olmalısınız görümceniz ya da kayınvalideniz için değil eşinizin hatırı için. Yeterince arkanızda durmuş bu durumda anlayışı gerçekten hak ediyor. Siz iyi niyetli olmaya devam edin bırakın görümceniz ne yaparsa yapsın eşinizin gözüne batan o olur. Onlara karşı tavır alarak Görümcenize kayınvalidenize koz vermiş olmayın. haklıyken haksız duruma düşmeyin.
Haklısınız hakliyken haksız duruma düşüp, eşimin desteğini de kaybetmem durumunda işler daha sarpa saracak

Meseleyi uzattım ister istemez,eşimin kafasındaki tüm soru işaretlerini, geçmiş yaşananları sifirlamis gorunce, aynı hiisiyati bana da vermeye çalışınca, benimle olan durumunda bı iyileşme yok, onu zaman gosterecek deyince, o bana ben ona, mesele uzadı konuşmuyoruz iste.

Siz bu kafa yapısıyla giderseniz daha çok sorun yaşarsınız evliliğinizde. Siz uzatırsanız eşiniz de artık durmaz arkanızda. Olayı büyüten taraf olarak görür sizi. Öncelikle istediğiniz için uzatmışsınız meseleyi istemeseniz uzatmazdınız. Eşiniz tabi ki yaşananları sıfırlayacak kardeşi onun. Benim kardeşim yok ama daha hayatımda kardeşini tam manasıyla hele ki böyle bir mesele için silebilen birini görmedim. Eşiniz hep size destek olmuş siz de onun hatrı için en azından bazı şeyleri tolere edebilirsiniz.

Böyle mesajları görünce uzuluyorm bugün yine aynı meseleden tartıştık ve konuşmuyoruz.ahh bee.
eşinize yeteri kadar dırdır etmişsiniz
oda iyi adammış korumuş kollamış sizi
Allah aşkına daha neler bekliyorsunuz ömür boyu küs kalmasını falan mı?
kardeşi bu küs falan kalmaz

Anlaşılan gorumcesiniz ve gelininize tavriniz benim görümcem gibi.. değilseniz bile tehlikeli bı görümce potansiyeli gördüm Sizde bu sonucu çıkardığıniz için
Hem görümceyim hem gelinim birçok insanın olduğu gibi. Ne yengemle ne görümcelerimle herhangi bir sorunum yok. Beğenmediğiniz yorum alınca hemen karşınızdaki insana saldırıya geçmenizden belli karakteriniz. Yanılmamışım.

Esim kardesiyle kusse baristirmaya calisanlardan biri de ben olurum herhalde.

Hem sizin olayda bir sey de yok.

Cok rahatsizsan o eve gidince, alir eline telefonu kk da takilirsin, merhaba merhaba. Daha az gidersin, daha az kalirsin falan. Ama küslük herkese zarar.

Bakin siz yazmissiniz kendiniz, artik daha rahat gideriz, o evde mi degil mi diye strese girmeyiz falan diye. Baya baya sizin de işinize gelecek bir durum. Hem neden hayatta biriyle kusesiniz ki, direk negatif enerji. Ama nötr olmak gayet de mümkün.

Esim kardesiyle kusse baristirmaya calisanlardan biri de ben olurum herhalde.

Hem sizin olayda bir sey de yok.

Cok rahatsizsan o eve gidince, alir eline telefonu kk da takilirsin, merhaba merhaba. Daha az gidersin, daha az kalirsin falan. Ama küslük herkese zarar.

Bakin siz yazmissiniz kendiniz, artik daha rahat gideriz, o evde mi degil mi diye strese girmeyiz falan diye. Baya baya sizin de işinize gelecek bir durum. Hem neden hayatta biriyle kusesiniz ki, direk negatif enerji. Ama nötr olmak gayet de mümkün.
Evet evet öyle yani hani inkar etmiyorum benim için kolay olan oydu, bu şartlarda daha rahat gidip gelicektim, onsuz yapılan sohbetler daha samimi olacaktı.haliyle daha iyi vakit geçirecektik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X