Diyet/spor/saglik, hadiiii kizlarrr,hep beraber zayiflayalim

Yok evet ben yazmayi unuttum.

Boyum 165 cm, kilomda ne yazik ki Emin olmamakla birlikte 98.8 yazayim. Ramazan sonu diyetisyene gittim devlette o zaman bu kilodaydim. Son 1 haftadir su takviyesi bide az buz dikkatle bir seyler verdim sanirim ama tartimin pili bitti kontrol edemedim. Suan kor gibi daldim bianda diyet e ama bi yerden bi guc gelip baslamam lazimdi. Pazartesileri bekleye bekleye gelemiyor o pazartesiler. Bu arada yasimda 31 yasima ve boyuma göre 2. Derecede obez misim. Doktor böyle söyledik baya da koydu yani öyle bi soylenince.
Canim o zaman sen bir anda cokta azaltma yediklerini diyetisyen menu vermistir ona dikkat edersen emin ol en fazla dort bes ayda cok guzel kilo verebilirsin.

Cuma diyet yarismalari var oralarda daha duzenli kilo veriliyor istersen bir arastir ben daha once 9. Gurupta 15 kilo kadar verdim mezun oldum bu kis yine aldim,burasi daha esnel oldugu icin benim icin daha iyi oluyor ama sen hem orda hem burda takilabilirsin

Evet olabilir oraya da bakarim ya diyetisyene verdi ama ben is yerinde yapamiyorum cnku herseyimi evden getirmem lazım ve tasimak o kadar zor ki mutfak yada dolap imkanimiz her zaman olmuyor birde elinde yemek cikini dolanip duruyorum ortalarda. Ayin 18 ine kadar biraz kafadan yapayim diorum sonra anlatiyim doktora pratik seyler bana sunsun diye

Canim bozulmayacak seyler goturemezmisin? Ben okul zamani okula goturuyordum kahvaltimi 11 gibi yapiyordum aksama kadar ara ogun disinda bir sey yemiyordum acikmiyordum da,sen de iki ana ogun yapsan aralarda meyve yogurt yesen olmaz mi?

Suan o sekil yapmaya calisiyorum yogurt yada salata yemeye calisiyorum meyve getiriyorum kahvaltiyi geç yapip aksama dogru salata yada yulafli yogurt yemeye calisiyorum ama uzun zamandir böyle denesemde bi abur cubur gordummu dayanamiyorum bu yuzden de bugun artik buraya yazmam gerektigini motivasyonla ilerlemem gerektigini dusundum

Selam canim cok gecmis olsun hayirli sifalar insallah.

Biz de bir suredir yazmiyoruz canim,ben memlekette tatile geldim malum burda cok dikkat edilmiyor,ama bayrama kaadar dikkat edeyim diyorum 3
en azindan bir kac kilo verrsem bile cok iyi olacak.
Teşekkür ederim cnm inşallah. Düzene girsin işleriniz tekrar başlarsın. Fazla bekletme bizi :) ben burda kilo vermeyi sevdim. 68.6 ydım en son burda. Şuan 69.1 ile tekrar başlıyorum. İnşallah hep beraber verip kurtulcaZ kilolardan.

Merhaba arkadaslar bende Araniza katilmak istiyorum. Bende bir pco luyum ve evlendim evleneli nerdeyse 15 kilo da ustune aldim ve bebek istiyoruz ama malesef kaç aydir olmuyor. Doktorum olmamasi için sebep yok çok ileri pco lu degilsin dedi ama sanirim kilom etken. Bu yuzden son gunlerde ciddi olarak dusunmeye ve uygulama calismalarina basladim diyetimi. Yanliz tesvik olmadan olmuyor. Eger birbirimize destek olursak tabiki basaramayacagimiz sey yok.
Selam. Hoşgeldin. Bende de aynı sıkıntılar var. Pco. İnisülin direnci. Ve bi 10 kilo vermem gerekiyor. Takıl buraya beraber verelim. birbirimizi anlarız. Gerçekten motive oluyo insan yazarak. Sen kaç yaşındasın ne kadar evlisin. Kilon kaç :)) hedef kilon ne. Baktırdın mı inisülin direncine yüksek mi seninde. Ben de bebek istiyorum 1 yıldır olmadı pco yüzünden. Tedavi için gittiğimde Doktorum kilo versen kendiliğinden bile olur dedi. Bu ay 4 5 kilo vermek istiyorum. Sıkı başladım.

Insallah cumlemize nasip etsin rabbim. Aslinda ilk evlendigimde bir dis gebelik gecirdim sonrasinda yapilan igneler falan sanirim hormonlarimada oyun oynadi ve kilo almanin onune gecemedim. Bu kilolar malesef herseyin dusmani. Insallah hepimiz incecik Olup hem sagligimiza kavusuruz hemde bebis isteyenlerimiz bebislerine kavusur.
gebe kalabilmişsin yine de geçmiş olsun.Prolaktin mi yüksekti. Dış gebeliğe genelde o neden oluyo pco lularda. Yazdıklarını okudum, aynı şeyleri ben de yaşıyorum tek çare kilo vermek. Zaman geçiyor ertelemeyelim. Tartı günlerimiz oluyo. O zaman gram bile gitse mutlu oluyo insan. Güzel olcak inşallah.

Selam. Hoşgeldin. Bende de aynı sıkıntılar var. Pco. İnisülin direnci. Ve bi 10 kilo vermem gerekiyor. Takıl buraya beraber verelim. birbirimizi anlarız. Gerçekten motive oluyo insan yazarak. Sen kaç yaşındasın ne kadar evlisin. Kilon kaç :)) hedef kilon ne. Baktırdın mı inisülin direncine yüksek mi seninde. Ben de bebek istiyorum 1 yıldır olmadı pco yüzünden. Tedavi için gittiğimde Doktorum kilo versen kendiliğinden bile olur dedi. Bu ay 4 5 kilo vermek istiyorum. Sıkı başladım.

Hos buldum Ben 31 Yasindayim. 165 Boyum ve 98.8 kilom var. Eylulde evleneli 2 yil olacak insallah. Evlendim evleneli 15 kilo civarinda aldim. Insulin direncim aslinda yuksekti evlenmeden once bana bir endokrin profesoru kendisi inatla ilaç vermedi evet yuksek ama sana ilaç vermicem girtlagini tut dedi ben resmen 1 sene cirpindim didindim Sadece 8 9 kilo verebildim ve o sekil de evlendim. Evlendikten sonra dogum kontrol hapı kullandim1yil saniyorum onun etkisiyle olsa gerek ınsulin direncim en son siniri biraz gecik cikti çok yuksek cikmadi ama bu bile 48 gunde bir adet görmeme engel degil malesef. Durmadan bi tatli bi tuzlu karmasasinda doymak bilmeyen bir bunyem var suan Glucophage 1000 mg I sabah aksam yarim baslamami istedi ama eski den 850 liligi sabah aksam 1 er tane iciyordum. Hikayem bu iste artik hem diyete kendimi adapte etmem lazim hemde mide bulantilarini göze alip ilaç a baslamam lazim bu yuzden burdayim iste. Peki ya senin hikayen ne

gebe kalabilmişsin yine de geçmiş olsun.Prolaktin mi yüksekti. Dış gebeliğe genelde o neden oluyo pco lularda. Yazdıklarını okudum, aynı şeyleri ben de yaşıyorum tek çare kilo vermek. Zaman geçiyor ertelemeyelim. Tartı günlerimiz oluyo. O zaman gram bile gitse mutlu oluyo insan. Güzel olcak inşallah.
Yok prolaktinim fsh tsh lh hepsi normal anti mullerian testi de yapti o da normal tek problem yumurtlama zamanimin degiskenligi. Birde insulin direncimin oynuyor olmasi. Doktora sormustum bana nedeni yok demisti dis gebelik için de. Herkeste olabilir demisti

Ben de bugün yediklerimi yazayım.
Sabah 9 gibi bi bardak süt. 5 badem
12 gibi 3 4 ceviz biraz beyaz leblebi
3 te KK peynir, ince dilim dereotlu tulum pyniri. 5 zeytin domates salatalık ve 2 dilim kpkli ekmek. 2 ceviz.
5 gibi yeşil elmalı yeşil çayımı içtim
Spor
6 gibi 15 dk plates bandı ile sıkılaşma hareketleri +leslie 1 mile ve 5 dk dans ettim :))))
7 gibi bir şeftali biraz beyaz leblebi badem
Akşam 8.3o da tavuk sote salata ve yoğurt yemeyi planlıyorum. 2 dilim de kepekli ekmek.
11 gibi de yeşil çayımı içerim.

Hos buldum Ben 31 Yasindayim. 165 Boyum ve 98.8 kilom var. Eylulde evleneli 2 yil olacak insallah. Evlendim evleneli 15 kilo civarinda aldim. Insulin direncim aslinda yuksekti evlenmeden once bana bir endokrin profesoru kendisi inatla ilaç vermedi evet yuksek ama sana ilaç vermicem girtlagini tut dedi ben resmen 1 sene cirpindim didindim Sadece 8 9 kilo verebildim ve o sekil de evlendim. Evlendikten sonra dogum kontrol hapı kullandim1yil saniyorum onun etkisiyle olsa gerek ınsulin direncim en son siniri biraz gecik cikti çok yuksek cikmadi ama bu bile 48 gunde bir adet görmeme engel degil malesef. Durmadan bi tatli bi tuzlu karmasasinda doymak bilmeyen bir bunyem var suan Glucophage 1000 mg I sabah aksam yarim baslamami istedi ama eski den 850 liligi sabah aksam 1 er tane iciyordum. Hikayem bu iste artik hem diyete kendimi adapte etmem lazim hemde mide bulantilarini göze alip ilaç a baslamam lazim bu yuzden burdayim iste. Peki ya senin hikayen ne
Ben de 27 yaşındayım 69 kiloyum. 14 aylık evliyim hedef kilom 55. İnisülin direncim çok yüksek doktorum da bana glifor başladı 1000 lik. İlk 2 hafta bi tableti kırıp içicem sabah akşam. Sonra sabah akşam 1 tane içiçem. Yani bıktım bu pco dan. İllet ettim kilo verip rahata kavuşcam. İnisülin direncim de kırılcak. Ben de bebeğime kavuşcam inşallah. Çok sabırsızım. Ama dayanmak zorundayım. Dün diyetisyene gittim ona uymaya ve spor yapmaya çalışıyorum.. Hareketsiz pco lular için kilo vermek çok zor. Sen de sporla desteklersen çok daha kolay olur.

3 te KK peynir, ince dilim dereotlu tulum pyniri. 5 zeytin domates salatalık ve 2 dilim kpkli ekmek. 2 ceviz.
Spor
6 gibi 15 dk plates bandı ile sıkılaşma hareketleri +leslie 1 mile ve 5 dk dans ettim :))))
Akşam 8.3o da tavuk sote salata ve yoğurt yemeyi planlıyorum. 2 dilim de kepekli ekmek.

Ooo baya Kati baslamissin diyete evet bende aksam pul biberli yogurt yemek istiyorum. Zaten evde olmam 9 30 u bulucak gerek yok fazla yemeye. Benimde ilk hedefim bi 8 kilo verip 90 olayim en son hedefim ise 60 daha çok yolum var eger bu donemde hamile kalirsamda birakmak istemiyorum. Hamileyken kilo veren bebegi besleyen çok kisi biliyorum gerçekten hayranim insallah olursa bende öyle olmak isterim.

Birde kizlar dun bugun yesilcay maden suyu limon kurunu yapmaya basladim. Tadi hosuma gitti suyla aram iyi olmadigindqn böyle sivi tuketmeye calisiorum
Ben de detoks hazırladım onu içiyorum sana da tavsiye ederim. Pco inisülin için güzel bi su karışımı. 2 litre suya 3 yeşil elma, 1 limon, 7 8 karanfil ,7 8 tane karabiber , 1 çubuk tarçın atıyosun 1o dk kaynatıp süzüp içiyosun. Yemeklerden önce de sonra da içen var. 1 er bardak içiyorum ben. Elmayı limonu dilimleyip kabuklu kaynatıcaksın. 2 gün falan gidiyor

Ben de 27 yaşındayım 69 kiloyum. 14 aylık evliyim hedef kilom 55. İnisülin direncim çok yüksek doktorum da bana glifor başladı 1000 lik. İlk 2 hafta bi tableti kırıp içicem sabah akşam. Sonra sabah akşam 1 tane içiçem. Yani bıktım bu pco dan. İllet ettim kilo verip rahata kavuşcam. İnisülin direncim de kırılcak. Ben de bebeğime kavuşcam inşallah. Çok sabırsızım. Ama dayanmak zorundayım. Dün diyetisyene gittim ona uymaya ve spor yapmaya çalışıyorum.. Hareketsiz pco lular için kilo vermek çok zor. Sen de sporla desteklersen çok daha kolay olur.
Insallah yapicam bende bel fitigida var yuzme çok daha saglikli olacaktır. Diye dusundum. Bende 20 yasimdan beri ugrasiyorum malesef bu. Pco yla. Ilk basladigimda devam etseydim eger belki suan Hersey daha iyi olacaktı ama biraktim dayanamadim mide bulantilarina İkinci gittiğim doktor da beni asagiladi iste bi nevi o yuzden de Bayadır gitmemistim doktora.

Olabilir bak bunun birde greyfurt ekli olanini icmistim bi ara ben lezzeyli oluyor deniyim bende yesil elma alip zaten bu ara limonla fazla hasir nesir oldum

Olabilir bak bunun birde greyfurt ekli olanini icmistim bi ara ben lezzeyli oluyor deniyim bende yesil elma alip zaten bu ara limonla fazla hasir nesir oldum
Aynen yeşil elma zaten kilo verme Dr etkili. Allah yardımcımız olsun. Bir de tatlı ihtiyacım çok oluyo benim. Senin de oluyosa meyvenin üzerine tarçom ekleyebilirsin, hem tatlı isteğini azaltıyor hem bi çok faydası var.
Bu arada ben de yoğurt kürüne başlamayı düşünüyorum haftaya. Çok karıştırmim baştan :))

Aynen yeşil elma zaten kilo verme Dr etkili. Allah yardımcımız olsun. Bir de tatlı ihtiyacım çok oluyo benim. Senin de oluyosa meyvenin üzerine tarçom ekleyebilirsin, hem tatlı isteğini azaltıyor hem bi çok faydası var.
Bu arada ben de yoğurt kürüne başlamayı düşünüyorum haftaya. Çok karıştırmim baştan :))
Haklisin bastan karistirmamak lazim çok bende de oluyor ama ilaca basladimmi azalmasi lazim sen basladinmi ilaca ben ilk basladigimda 1 haftada 4 kilo vermistim abartmiyorum cnku birden baslamistim kimse bana dememisti yavaş basla diye yedigim 10 dk durmuyordu afedersin bunyede

Suan o sekil yapmaya calisiyorum yogurt yada salata yemeye calisiyorum meyve getiriyorum kahvaltiyi geç yapip aksama dogru salata yada yulafli yogurt yemeye calisiyorum ama uzun zamandir böyle denesemde bi abur cubur gordummu dayanamiyorum bu yuzden de bugun artik buraya yazmam gerektigini motivasyonla ilerlemem gerektigini dusundum
Abur cubura dayanamiyorsan eve kesinlikle sokma canim,ben hic bir abur cubur almiyorum mesela,kuru yemis te tok tutar aklinda bulunsun

Teşekkür ederim cnm inşallah. Düzene girsin işleriniz tekrar başlarsın. Fazla bekletme bizi :) ben burda kilo vermeyi sevdim. 68.6 ydım en son burda. Şuan 69.1 ile tekrar başlıyorum. İnşallah hep beraber verip kurtulcaZ kilolardan.
Suan kendi evimde degilim annemlerdeyim tartida yok,davetler falanda cok oluyor,bu yaz tasinma telasimizda var yogunum yani ama siz yazin ben girer yorum yaparim:)

Spor
Tatlim 8.30aksam icin gec bir saat degil mi?bence en gec 7 de yenmeli aksam yemegi

X