Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Geçen hafta 65.2'ydi sanırım kilonuz. -800 gr ideal aslında 1 haftada. Elma bulma imkanınız varsa eğer bence bir küçük elma yiyin. Yemek yerken kendinize hakim olmanızı kolaylaştırır en azından. Bir de spor çok etkili. Ben kendimde bunu gördüm. Spora ilk başladıgimda 3 gun yaptım sadece. Hastalandim, sporu oyle bıraktım.saglikli da beslenmedim o süreçte .Sporu bıraktıktan 3-4 gun sonra tartildigimda kilo vermiştim. Gram olarak oynamıştı ama o bile cok mutlu etmişti beni. O yüzden sporu hayatımın bir parçası haline getirmek istiyorum. Siz de sıkın biraz dişinizi. Pazar gününe kadar tartılmayın. Bugünle birlikte 3 gün var önünüzde. Sporu 3 gün azmedip yapın bir de öyle bakalım kilonuza.
Yürüyüş ya da egzersiz çok işe yarıyor
İncelme kilo verme sağlıyor
Egzersizi düzenli yapınca hemen bacak araları inceliyor aşılıyor benim.

Merhabalar herkese, yeni gelenlere de hoşgeldiniz :) ben diyet programıma uygun şekilde ilerliyorum yine . Bu haftaki kontrolüm bugün olacak 3 de. Bakalım neler olmuş . Ama vücut olarak karın bölgemde ve bacaklarımda baya fark oldu. Bacaklarımda kilo yoktu zaten ama daha da incelmiş oldu . Bel kısmında hala istediğim yerde değilim ama sporun çok güzel etki ettiğini görebiliyorum. O yüzden sporsuz diyet yapmayın bence. Kolajene başladım 3 gündür . Öyle aşırı açlık hissetmiyorum artık gün içinde . Bir de şu züberin protein barlarından alıp stokladım. Biraz da okuldaki odama koydum. Günde yarısını yiyebilirmişim. Kolajen kullanananınız olursa eğer , bol su içmemiz gerekiyormuş 2.5 lt falan. Yoksa şişirir seni dedi diyetisyen . Diyet listesi sağolsun hayatımda ilk defa kelle paça çorbası içtim. Çok zorlandım ve nasıl bi tat alabiliyor insanlar bundan dedim 😅 Şimdilik iyiyiz bakalım bugün ne olacak , yazarım yine :)
Diyetisyen sizi motive eder.
Ben o kadar çok diyetisyen gezdim ki
Ama sonuçta insan da bitiyor
Kilo vermek ve daha önemlisi sabit kalmak ciddi irade gerektiriyor.
Ayrıca geçenlerde hasta olmuştum ilk defa kelle paça içtim ben . Tadı fena değildi. Bol sarımsakla bastırdım

çokk teşekkür ederim inşallah hep birlikte güzel kilolar veriiriz burası beni çok motive etti herkesin ne yediğini ne spor yaptığını tek tek okuyorum bende şöyle yapayım böyle edeyim diyorum ama ara öğün yapmıyorum yerine su içiyorum çünkü acıktırıyor beni aksine zaten aramıyorum da hani acıktım dur bişey yiyeyim gibisinden sadece akşam azcık zorluyor işte gün içinde 3litre su şişiriyor karnımı yeterince :)
Akşam menüsüne cacık eklerseniz o akşam açlığını bastırıyor tavsiye ederim

Bu diyet işi beni aşırı gergin sinirli ve alıngan yaptı ya, canım birçok şey istiyor fakat yiyemiyorum, gerçekten kendimi sorguluyorum bu hayatı yaşamak zorundamıyım niye böyleyim, başlıcam şimdi diyetine falan diye kendimle çelişiyorum, bi taraftan da kilo verdikçe seviniyorum inceldikce mutlu oluyorum, ama yedikçede mutlu oluyorum, of çıkmazın içine girdim, ne yapmam lazım nasıl telkin olmam lazım Bılmıyorum, 1 haftadır diyetteyim spor işindeyim, bu saatte mesela aklıma kısır geldi nerden düştüyse, önceden olsa kalkıp yapardım yerdim saat farketmezdi, şimdi kendime dur demek sinirli gergin alıngan yapıyor, aç olmasamda aklıma düştüğü için sanki sabahtan beri hiçbirşey yememiş gibi hissediyorum karnım kazınıyor inadına, tabi bu halimin regl etkiside var 🤦🏼‍♀️

Çok iyi menü
Sabah kahvaltıyı 14 saat sonra yerseniz süper olur
Leptin hormonu çalışır uzun açlıkla
Çok teşekkür ederim peşine tatlı ihticami bastırsinbdiye 4,5kuru üzüm ve yine 3tane çiğ minik kabuklu fıstık yedim bir şey olmaz dimi :) bu arada yarın 12ye kadar açım sadece su 16saat aç kalicam

Bu diyet işi beni aşırı gergin sinirli ve alıngan yaptı ya, canım birçok şey istiyor fakat yiyemiyorum, gerçekten kendimi sorguluyorum bu hayatı yaşamak zorundamıyım niye böyleyim, başlıcam şimdi diyetine falan diye kendimle çelişiyorum, bi taraftan da kilo verdikçe seviniyorum inceldikce mutlu oluyorum, ama yedikçede mutlu oluyorum, of çıkmazın içine girdim, ne yapmam lazım nasıl telkin olmam lazım Bılmıyorum, 1 haftadır diyetteyim spor işindeyim, bu saatte mesela aklıma kısır geldi nerden düştüyse, önceden olsa kalkıp yapardım yerdim saat farketmezdi, şimdi kendime dur demek sinirli gergin alıngan yapıyor, aç olmasamda aklıma düştüğü için sanki sabahtan beri hiçbirşey yememiş gibi hissediyorum karnım kazınıyor inadına, tabi bu halimin regl etkiside var 🤦🏼‍♀️
Sizi anlıyorum. İnsan bazen yıpranmış hissediyor bu süreçte. Bir yandan amacına ulaşmış olmanın verdiği mutluluk, bir yandan kısıtlanmış olmanın verdiği sinir oluyor insanda. Geçenlerde bir diyetisyenin videosu geldi önüme. Canınız bir şey istediğinde o şeyi yememek için önce meyve yiyorsunuz, olmuyor başka bir şey yiyorsunuz, yine olmuyor başka bir şeye yöneliyorsunuz ama sonunda gidip o canınızın istediği şeyi yiyorsunuz. Canınız istediğinde dikkatli bir şekilde o ihtiyacınızı giderseniz araya bir sürü yiyecek girmiş olmayacaktı aslında diyor. Ölçüyü kaçırmadan yine yiyebilirsiniz diyor. Eğer kısır için siz de böyle hissediyorsanız, üç dört kaşık yeseniz sorun olmaz diye düşünüyorum. Hem o isteğiniz giderilmiş olur.

• Beğen
Reactions: rvl
Sizi anlıyorum. İnsan bazen yıpranmış hissediyor bu süreçte. Bir yandan amacına ulaşmış olmanın verdiği mutluluk, bir yandan kısıtlanmış olmanın verdiği sinir oluyor insanda. Geçenlerde bir diyetisyenin videosu geldi önüme. Canınız bir şey istediğinde o şeyi yememek için önce meyve yiyorsunuz, olmuyor başka bir şey yiyorsunuz, yine olmuyor başka bir şeye yöneliyorsunuz ama sonunda gidip o canınızın istediği şeyi yiyorsunuz. Canınız istediğinde dikkatli bir şekilde o ihtiyacınızı giderseniz araya bir sürü yiyecek girmiş olmayacaktı aslında diyor. Ölçüyü kaçırmadan yine yiyebilirsiniz diyor. Eğer kısır için siz de böyle hissediyorsanız, üç dört kaşık yeseniz sorun olmaz diye düşünüyorum. Hem o isteğiniz giderilmiş olur.
Sanırım öyle yapıcam yarın ara öğün olarak, bugün saat geç oldu artık 🥺

Ben bu mesajınıza şaşırdım açıkçası çünkü burda ben dahil (kendi şahsi yorumum) bir çok kişiye nazaran daha çok spor yaptığınızı diyette çok çok az yediğinizi düşünüyor ve ne azimli kadın biz de daha az yiyebilsek diyordum içimden hatta şu benim akşam arada kaçırdıklarım filan bı arkadaşımız kek yedim diyor bı arkadaşımız börek yedim diyor sizi baya istikrarlı olarak gördüm grupta azminize hayrandım hem az baya baya az yiyor (örn nohutla bir akşamı kapatmanız gibi) ama içten içe bu kadar diyete öfkeli olduğunuzu hiç tahmin etmemiştim :)

Sanırım öyle yapıcam yarın ara öğün olarak, bugün saat geç oldu artık 🥺
Dediğiniz gibi ara öğün olarak yapabilir veya bol yeşillik, yanına ayran ile akşam üstü 4 gibi yiyip son öğününüzü yapabilir, kahvaltıya kadar öyle durabilirsiniz.

• Beğen
Reactions: rvl
Ben bu mesajınıza şaşırdım açıkçası çünkü burda ben dahil (kendi şahsi yorumum) bir çok kişiye nazaran daha çok spor yaptığınızı diyette çok çok az yediğinizi düşünüyor ve ne azimli kadın biz de daha az yiyebilsek diyordum içimden hatta şu benim akşam arada kaçırdıklarım filan bı arkadaşımız kek yedim diyor bı arkadaşımız börek yedim diyor sizi baya istikrarlı olarak gördüm grupta azminize hayrandım hem az baya baya az yiyor (örn nohutla bir akşamı kapatmanız gibi) ama içten içe bu kadar diyete öfkeli olduğunuzu hiç tahmin etmemiştim :)
Gerçekten azimle devam ediyorum diyetime, fakat bazen böyle diyete öfkeleniyorum, açıkcası buraya yazmasam paylaşacak kimsede yok bazen böyle duygu patlamaları yaşanabilir 🤦🏼‍♀️

Kendinizi tamamen yoksun bırakmayın. Mimesis'in de dediği gibi 3-4 kaşık yiyin. Bol yesillik veya salatayla birlikte yiyin. Ama Sadece nohut, bulgur, kısır gibi şişlik -gaz yapacak şeyleri tartımdan onceki gun yemeyin ki gaz-sislik yüzünden tartıda fazla kilo çıkmasın. Eziyet haline getirmemek lazım.

Çok mantıklı bir yaklaşım cidden. Hiç bu açıdan düşünmemiştim 👍

Ben de yazayım öğünlerimi. Bugün özellikle yağ açısından biraz fazla oldu sanırım. Spor da yapamadim çok yorgundum. Yarın da nöbetim var, ayakta daha çok durmaya çalışacağım yarın.
Sabah bursluluk sınavı kazansn bir ogrencim tatli getirmişti. Açılışı 1 dilim cevizli baklavayla yaptım 🙈
Öğlen 1 haşlanmış yumurta, 1 dilim ekmek, 1 küçük salatalık yedim. Ara öğün olarak okulda toplam 10-15 tane kadar çerez, 1 küçük elma ve yarım muz yedim.
Yemek geç saate kalacağı için akşam 4 gibi 1 tane kıymalı börek, 3 kaşık baharatlı yoğurt, salatalik ve domates (ikisi de yarım) yedim.
Akşam da 1 kase paça,1 dilim ekmek ve 1 bardak ayran bol maydanoz yiyip içtim.
Maydanozlu ödem kürü yapmıştım ama kızım göz dikti 😂 yarım bardak kadar ona verdim. 1 su bardağı da ben içtim. Şifa olur inşallah 😊

Ek olarak 2 litreye yakın ( 1 bardak eksiktir muhtemelen) su içtim.

Kendinizi tamamen yoksun bırakmayın. Mimesis'in de dediği gibi 3-4 kaşık yiyin. Bol yesillik veya salatayla birlikte yiyin. Ama Sadece nohut, bulgur, kısır gibi şişlik -gaz yapacak şeyleri tartımdan onceki gun yemeyin ki gaz-sislik yüzünden tartıda fazla kilo çıkmasın. Eziyet haline getirmemek lazım.

Çok mantıklı bir yaklaşım cidden. Hiç bu açıdan düşünmemiştim 👍
Öyle yapıcam artık 3-4 Kaşık yarın inşallah

Bugün pilatese gittim. Beslenme bir türlü istediğim gibi olmuyor, karbonhidrat protein dengesini tutturamıyorum. Umarım tekrar düzene girer.

IMG_20240523_222310.jpg

X