Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Merhaba tekrar , bugün ölçüm günümdü ve şükür ki 900 gr yağdan verip 2 kilo da kas yapmışım 😅 hocam çok beğendi azmimi . Tartıya takılma sakın dedi . Önemli olan ne artıyor ne azalıyor dedi. Ben de iyi motive oldum gerçekten . Bu hafta yeni liste verdi . Bakalım haftaya nasıl olur :)

Merhaba tekrar , bugün ölçüm günümdü ve şükür ki 900 gr yağdan verip 2 kilo da kas yapmışım 😅 hocam çok beğendi azmimi . Tartıya takılma sakın dedi . Önemli olan ne artıyor ne azalıyor dedi. Ben de iyi motive oldum gerçekten . Bu hafta yeni liste verdi . Bakalım haftaya nasıl olur :)
Ooo çok iyi hocam, tebrik ederim 👏👏👏

Hocam size verdiği listeler buraya ilk attığınız liste gibi protein ağırlıklı mı oluyor hep?

pazara kadar spor diyet ne gitse kar :)) ama G gokyuzummm11 gibi diyetisyene gitmediğimiz için kastan mı gidiyor henüz yeni başladım ödemmi gidenler yoksa yağ mı hiiçç bilmiyorum :halay:

Ben hamileliğimde daha fazla kilo almamak için diyetisyene gitmiştim ama cok uygulanabilir olmadı benim için. Yag kas oranımı ölçtürmek için de arastirma yaptim ama hep diyetisyenler ölçüyor bunu. O yüzden uygun bir zamanda gidip ölçtürmek istiyorum özel hastanede.

pazara kadar spor diyet ne gitse kar :)) ama G gokyuzummm11 gibi diyetisyene gitmediğimiz için kastan mı gidiyor henüz yeni başladım ödemmi gidenler yoksa yağ mı hiiçç bilmiyorum :halay:
Ama sunu da ekleyeyim mutlaka. Bel ölçüsünü takip etmek de yağdan kaybedip kaybetmediğinizi gosteriyor.
Mesela ben 1-1,5 ay once ölçü almıştım. Sanirim bu hafta da ölçü aldim. 1-1,5 cm arasi bir incelme var.
Ben belimin en ince kısmını ve gobek deliği cevresini ölçüyorum bu arada. Sadece bel değil.

Ama sunu da ekleyeyim mutlaka. Bel ölçüsünü takip etmek de yağdan kaybedip kaybetmediğinizi gosteriyor.
Mesela ben 1-1,5 ay once ölçü almıştım. Sanirim bu hafta da ölçü aldim. 1-1,5 cm arasi bir incelme var.
Ben belimin en ince kısmını ve gobek deliği cevresini ölçüyorum bu arada. Sadece bel değil.
işte bende şişlik var son bir senedir görünler hamilemisin diyor bu sebeple lipolizde oldum ama 98 den dün baktılar sadece 94 cm olmuş bilmiyorum ya yapıyorum bişiler işte hayırlısı artık :))

Gluten hassasiyetiniz olabilir mi?
fibromiyalji var bede fizik doktorum zaten gluten tüketme demişti ama o raddeye gelene kadar bir senedir bayağı sağlıksız beslenmiştim baya baya yani şimdi de işte azalttım şeker az ekmek yok pilaz az ne bileyim gluten şu son 20 gündür baya azaldı tabi yine çok olabilir bir diyetisyene göre ama kendime göre iyi bir adım attım bence iyice uzaklaşırsam tamamem biter inşallah :)

fibromiyalji var bede fizik doktorum zaten gluten tüketme demişti ama o raddeye gelene kadar bir senedir bayağı sağlıksız beslenmiştim baya baya yani şimdi de işte azalttım şeker az ekmek yok pilaz az ne bileyim gluten şu son 20 gündür baya azaldı tabi yine çok olabilir bir diyetisyene göre ama kendime göre iyi bir adım attım bence iyice uzaklaşırsam tamamem biter inşallah :)
Cok geçmiş olsun. Fibromiyaljiden ben de şüpheleniyorum kendim için. Ama herhangi bir teşhis konmadi tabi. Gittigim doktor kas gevşetici yazmıştı.

aman olmasın ya çok beter bir şey ağrı atakları filan Allah korusun tedavisi de yok zaten ağrı kesici iç dur
Yaşayanlar cok zorlanıyor gerçekten. Aslında düşününce yeme- içme ne kadar önemli sağlık için. Glutensiz ve süt ürünleri olmadan beslenmek gerekiyor diye duymuştum ben de. Çok zor gerçekten. Allah yardımcınız olsun 🌼

Saat 12.37
Bu saate kadar kızımın sabah yemediği muzun çeyreğini yedim.
Öğrencim erik getirmiş, 3-4 tane erik yedim.
Öğlen hazır tavuk döner vardi 3-4 yk kadar döner, 1 dilim ekmek, 2-3 yaprak marula minik parça havuç rendelemistim. 3 kaşık baharatlı yogurdu da üstüne ekledim. Bu yoğurtlu salatadan yedim bir de. Eve kadar açlığımı bastırır umarım 😄

Tünaydın kızlar, küçük bebişim var o yüzden bazı günler hiç alamıyorum telefonu elime, dünde öyle bir g0ndü, dün hiç kaçamak yapmadım, bugünde sabah yarım saat leslie yaptım, kahvaltımıda şimdi yaptım, suyuda şimdiden 1 litre içtim 🤗

Eklentiler

• IMG_20240524_124758.jpg
    IMG_20240524_124758.jpg
    152,7 KB · Görüntüleme: 12
Tünaydın kızlar, küçük bebişim var o yüzden bazı günler hiç alamıyorum telefonu elime, dünde öyle bir g0ndü, dün hiç kaçamak yapmadım, bugünde sabah yarım saat leslie yaptım, kahvaltımıda şimdi yaptım, suyuda şimdiden 1 litre içtim 🤗
Afiyet olsun 🌼

X