Doğumdan sonra eşimle ipler koptu

Niye herkes erkekler doğurmadığı için hormonları olmadığı için babalığı sonradan öğreniyor diye bir erkeklerin avukatlığını yapma serdinde anlamadım. Bu nedir hepimiz kadınız yahu lohusalığı yasayanlarız halden anlamamız lazım değil mi. Doğurmayıp evlat edindiği bebeği emziren anneler var. Eşini doğumda kaybedip yavrusuna bakan babalar var. Hormonlar incelwnmiş mi erkeklerde babalık hormonu mu varmış neymiş ne değilmiş. Babalığı tam tekmil yapanlar annelik hormonumu üretmiş vücudu. Ya da doğurup anneliği yasayamayanlar hatta çocuklarına işkence esen anneler var. Çok abartıyorsunuz şu hormonları. İş kafa yapısında hayat görüşünde karakterde bitiyor. Bir zahmet erkekler de bir kadının dört dörtlük bebek bakıcılığı hizmetçilik artı ahçılık yapamayacağını yağsa dahi kocasına eskisi gibi vakit ayıramayacağını bilsin.

Eşiniz hatali.

Lohusa ve stresli bir insanı biraz daha anlayışla karşılayabilir.

Ütü yapıyor diye surat asmasi bana çok çok acayip geldi.

sizi okuyunca ilk oğlumda yaşadığım sıkıntılar aklıma geldi
sanki beni anlatmışsınız gibi 1 seneye yakın böyle sürmüştü.. çocuktan sonra hayatlarımız değişiyor malesef.. bu konuda karamsar olmayın hayatı güzelleştirmeye bakın birkaç ay sonra dahada rahatlayacaksınız.. çocuğunuz gündüz uyurken dinlenin akşam eşiniz eve gelince bir duş alın hızlıca. artık tempoya alışın.. haftada 1-2 eşinize ayırın cinsel yönden gündüz gece farketmez...
izinliyken yardımcı olması için konuşun. veya yakın bir akrabanızdan yardım alın.. bize eşimin yeğeni gelmişti 15 günlüğüne ama çok büyük rahatlık olmuştu benim için..
bizimde hayırlısıyla ikinci geliyor inşallah yine aynı hatalara düşmem barut gibi olmam.. kendimede pek güvenmiyorum ama hadi hayırlısı.. başa saracağız yani tam düzelmişken..

Niye herkes erkekler doğurmadığı için hormonları olmadığı için babalığı sonradan öğreniyor diye bir erkeklerin avukatlığını yapma serdinde anlamadım. Bu nedir hepimiz kadınız yahu lohusalığı yasayanlarız halden anlamamız lazım değil mi. Doğurmayıp evlat edindiği bebeği emziren anneler var. Eşini doğumda kaybedip yavrusuna bakan babalar var. Hormonlar incelwnmiş mi erkeklerde babalık hormonu mu varmış neymiş ne değilmiş. Babalığı tam tekmil yapanlar annelik hormonumu üretmiş vücudu. Ya da doğurup anneliği yasayamayanlar hatta çocuklarına işkence esen anneler var. Çok abartıyorsunuz şu hormonları. İş kafa yapısında hayat görüşünde karakterde bitiyor. Bir zahmet erkekler de bir kadının dört dörtlük bebek bakıcılığı hizmetçilik artı ahçılık yapamayacağını yağsa dahi kocasına eskisi gibi vakit ayıramayacağını bilsin.
Hay elinize sağlık. Hepimiz kadınız aynı süreçlerden geçtik, geçiyoruz. Hiç durmayan sürekli ağlayan bi bebekle nasıl duş alsın kadın? Yemin ediyorum tuvalete oğlumla girerdim ben o kadar mızmız bir bebekti. Halden anlamaz anlamaz yazmayın lütfen.

yardımcı oluyor sag olsun. Ama hep şaka yaptım diyerek benim yapmadiğımı hep kendinin yaptığını söylüyir bu da beni çok üzüyor.
O zaman eşinizi karşınıza alın net bir şekilde böyle böyle bu tavrin beni üzüyor diyebilirsiniz.Birdaha bu konuyla ilgili şaka yapmanı istemiyorum deyin.
Bebeği her şeye bahane etmeyin bence 12.30dan sonra uyuyormuş oturun konuşun 2 ye kadar.
Haftada bir gün uykusuz kalın yani ne olacak ki ?
Cinsellikte öyle bebek uyuduktan sonra Haftada bir gün kendinize ve eşinize ayırın.
Çay kahve vs.icin o gece.
Halledilemeyecek şeyler değil aranızdaki şeyler.

Erkekler gazla çalışır..
Ben eşimin başımda durup eleştirdiği veya karıştığı her işi ona devrediyorum..

Sizin demeniz gereken "eline sağlık canım sağol" deyip o işte iyi olduğunu bilinçaltına işlemek.. :KK66:

Biraz taktikle bu süreci en az hasarla atlatabilirsiniz..
Bu harika bir yontem
Pazara cok guzel gidiyorsun sen gitsene hep :KK66: gibi.
Yoksa o is de uzerime kalir.
Kumas pantolonlari cok guzel utuluyorsun hadi sen yap :KK66:

Ben de 2 ay önce doğum yaptım
Eşimi tersleyip duruyorum. Ne söylese batıyor ya. Ben çok hastayım diyip salonda yatıyor diye aşırı sinirleniyordum. Üstelik hastalık bahane gibi geliyordu. Adamcağız zatürre başlangıcı olmuş meğer.
Çocuktan sonra biz bittik, 14 senelik aşkımızın ateşi kızımın çişiyle söndü galiba :kızgın:
Yalnız bizde sizden farklı olarak kaçan kişi eşim:işsiz:

tabi ki duşa giriyorum pis gezmiyorum. Oğlumun fıtığı var doktorumuz ağlatmamızı istemiyor. Dün duşa girdim uyuyordu 10 dakika sürmedi ağlamaya başladı içeri geldiğimde kıpkırmızı olmuş ve içini çekiyordu. Bu durumu yaşamayan bilemiyor. Geceleri elbette duş alıyorum ama bu her gece değil 2 bazen 3 gün. Bebeğim zor diyorum belki inanmazsınız ama kv 5 çocuk büyütmüş allah sabır versin kızım çok zor bir bebek diyor. Kimse 2 dakikadan uzun kucağına alamıyor yokluğumu hissettiği an kızarıp bozarana kadar ağlıyor

Bilmez olur muyum?
Oglum ilk 3 sene Allah saglik versin omrumu torpuledi.
ilk 6 ay durmaksizin agladi, kolik bebekti.
Dogumdan 1 ay sonra 50 kiloya dusmustum sarhos gibiydim.
Annemde aynisi oglum icin derdi hala der, ben boyle cocuk gormedim, bu nasil sey boyle..
Beni taslayan olur ama emzik ver bebege, inan aglamalari azalacak, kendini avutmayi ogrenecek.
Oglum almadi emzik ama kizim aldi, o kadar rahat etti ki cocuk, bende ayni sekilde.
6 aydan sonra emzigi sadece uyutma amacli verirsin ama suan aglamasini onleme amacli ver.
Oyle bisey ki emzirdikce gazlaniyor, gazlandikca agliyor, tam bir kisir dongu.
Emzir karninin doyduguna emin ol ve emzigini ver.
Emme refleksleri cok guclu kucuklerin, kendilerini bu sekilde rahatlatiyorlar.

Öncelikle eğer maddi imkânınız varsa sallanan anakucağı alın ve sonra oturun izleyin.

Okurken evde gerginlik yaşanması hariç kendimi okudum sandım. Ben bir seneyi aşkın neredeyse iki seneye yakın 2 saatlik uyku ile ayakta kalmış insanım. Sonra aşırı derecede kitap okumaya başladım. Dedim madem uyku haram. Uyuyunca daha beter oluyordum uyu uyan.

İlk kızım uyku nedir bilmiyordu. Gündüzleri kucakta, gece ayakta sallamada. Bir bebek nasıl olur da gündüz yarım saat uyumaz diyordum. Sonra yüzüstü uyudu bir gün tam iki saat. Günde 4-5 defa bez patlatıyordu, öyle gazlı bir bebekti. Yüzüstü yatırdığımda bacaklarını kendine çekmeye çalışır gazını öyle çıkarırdı. Psikolojik midir nedir ilk 6 ay çocuğu sürekli uyutmak için efor harcıyordum. Çünkü uyumuyordu. Dışarı çıkar gezdirir -kış günü- bebek arabasında uyutur, eve çıkar girişe halının denk gelmediği yere gazete kağıdı sererdim bebek arabasını üstüne çekerdim çok güzel uyurdu. Eski evimin girişi çok büyüktü.

Sonra sling aldım evi öyle süpürür, vileda ile silerdim. Öyle yemek yapardım. Bazen ana kucağına koyar şarkılar söyler, dans ede ede yapardım. Tabiri caizse mini mini bir kuş diye diye cik cik ötmeye başlayacaktım.

Banyo meselesi ise onda hiç zorlanmadım ama ilk 2 ay iki hafta yıkanamadığımı bilirdim. Gelirde bir insana en beteri mi denk gelir? Geldi. Yıkandığım zaman emmiyordu. Başlarda anlamadım. Sonra hayat acı acı güldü yüzüme. Her şeyi denedim. Duş jeli kullanmadım, sabun kullandım olmadı. Sadece su ile yıkandım. Bana mısın demedi. Ancak saçımı yıkayıp, vücudumu siliyordum. Sonra beni kokum dışında tanımaya başladı. Kokum değişirse yüzüme bakıyordu bakıyordu sonra tamam bu benim hatun diyor gömüyordu kafayı. Daha sonra her gün bebeğimi ana kucağına koyup banyoya girmeye başladım. Kapıyı açıyordum ki içerisi buhar olmasın. Su sesini çok seviyordu hiç ağlamıyordu.

İlk çocuk maceram çooooook uzun da ben daha uzatmayayım.

İkincisi çok rahat. Gece uyuyor. Gazı yok. Koku moku fark etmiyor, emsin yeter. Şimdi 7 aylık oldu tam bugün.

En başta yazdığım gibi sallanan ana kucağı o kadar büyük rahatlık ki... şimdi ki aklım olsa ilk kızımda alırdım. Çok büyük yardımcı ve kolaylık. İçinde kendi kendine uyuması da cabası.

Bir de şu dönem bebeğinizin tam bir şeylere yavaş yavaş bağlanma dönemi. Bir uyku arkadaşı alın, gün boyu üzerinizde teninize değecek şekilde taşıyın ve kokunuz oyuncağa sinsin verin eline.

Cinsellik ise İkea'dan bir beşik alın ikinci kademesi eğer yatak boyunuza uygunsa ikinci kademeye çıkarın, yan korkuluğu takmayın eğer yatağınız ile duvar arasında sıkışacak ve bebeğinizin düşme riski olmayacaksa. Eşiniz ile yatakları birleştirin kısacası. Ten tene değdikçe eski haline döner yavaş yavaş.

Bir de su var her doğuran süt için hormon üretiyorsa kiminin sütü geliyor kiminin bir kaç ay geliyor hiç gelmeyen bile var. İncelenmiş mi hiç sütü gelmeyen kadınların hormonları mı eksik ya da yokmuş. Ben suna inanıyorum ki hormonlar sonuç neden değil. Bizim düşünce yapınız beynimiz inançlarımız bilinçaltımız hatta hormonlarımızı yönetiyor. Buradan uzmanlara sesleniyorum. Hipotezime vi bakın isterseniz hehe :halay:

Bir de su var her doğuran süt için hormon üretiyorsa kiminin sütü geliyor kiminin bir kaç ay geliyor hiç gelmeyen bile var. İncelenmiş mi hiç sütü gelmeyen kadınların hormonları mı eksik ya da yokmuş. Ben suna inanıyorum ki hormonlar sonuç neden değil. Bizim düşünce yapınız beynimiz inançlarımız bilinçaltımız hatta hormonlarımızı yönetiyor. Buradan uzmanlara sesleniyorum. Hipotezime vi bakın isterseniz hehe :halay:
Evet süt gelmemesi meselesinin de bilimsel açıklamaları var ama çoğunluğu az emzirmek, yeterli emzirme süresini sağlamamak, bebeğin memeyi kavrayamaması, ilk dönem sütü normal geldiği halde foşur foşur ineklerdeki gibi süt gelecek sanıp, az gelince mamaya yönelmek. Sonra sütüm gelmedi. Emecek ki gelecek. En az 15 dakika en az. Vücut kendini ona göre ayarlıyor çünkü.

Hepimiz gectik bu evrelerden.. azala azala duzelecek. Ben de kac konu actim bunla ilgili.. kendini suclu hissetme sakin. Erkekler boyle. Bence zaman ilerledikce nazlanmayi bi kenara biraktihini goreceksin. Artik cocuksuz halimiz gibi olamiyoruz bizden sorumluluk bekleyen bi bebek olunca kendimiz bebeklesemiyoruz cunku..
Ben esimle 1yil sonra anca belki birlikte olmaya basladim dogru durust. Prolaktin (sut hormonu) yuzunden bi de adapte surecinden dolayi..kadinda isteksizlik oluyor normal. Bi de kocalarimiz anlayissiz olunca..olacagi varsa da olmuyor bisey.
Kizim 2yasinda hala cinsel hayatimizla ilgili sorunlarimiz var sen dusun.. bence kendine sure ver. Benim kadar surecek degil senin surecin ama, bence en az 6 ay idare et hersey duzelir ..

Genelde hep hazır yemekler tercih ediyoruz ya da dışardan. Ben sakin alttan alan biriydim ama şuan eşime karşı niyeyse hep saldıracak gibiyim. Ben bu değilim. Böyle oldukça da daha çok üzülüyorum. Biliyorum gecicek ama ne kadar az yarayla kapatırsak o kadar iyi. Böyle giderse şayet belki toparlayamayız
Biz eşimle çok severek evlendik. Ve kızim doğduktan sonra sizin anlattığınız durumdan çok daha kötüydük. Lohusa depresyonunun dibini yaşadım. Tartışma esnasinda birşeyler kirdigim oluyordu. Eşimin en sevmediği hareketlerdir. Kızim 2 yaşında. Neredeyse eski günlerdeki gibiyiz. Stresiniz azalacak. Bugünlerin geçeceğini düşünün. Ve bebek konusunda en büyük yardımcınız o olacak. Onuda yıpratmayiyıpratmayin

6 aylık bebeğim var bende Doğumdan sonra eşime çok bağırıp çağırıyorum ama asla yatağı ayırmadık ve 40 çıktığından beri beraber oluyoruz bence sorunlar o şekilde daha iyi çözülüyor eşinden uzaklaşma canım

Haftada 1-2 gün yardım edecek birini ayarlasanız aslında ütü icin cok cok kolaylık olur.. temizlik zor ama toparlamak bebeklede kısa sürer.. ailenizden yakında oturan biri varsa yemek yapacağiniz zaman gelse en azından koşturmak zorunda kalmazsınız.. 5 dk duşa girer cıkar temiz temiz giyinirsiniz.. kendinizi sevmeniz sizide olumlu etkiler ama cok normal seyler yasadıklarınız.. tartısma esnasında bunlarin gececegini düsünün

Bu yaşadıkların birçoğumuzun yaşadığı şeyler. Ben 1 sene beraber olmadım misal. Ama cinselliği reddetmem aranızı ciddi anlamda bozar. Tecrübeyle sabit bende aynını yaptım o yatak hiç birleşmedi birdaha. Çünkü kolayına gidiyor şuanda. Ama 6 aylık olunca yatağına dönmeni tavsiye ederim. Ayrıca erkekler komutla çalışan varlıklar o düşünemiyebilir sen yönlendir işten gelince şunu şunu sen yap bende o arada duşumu alıp şu işimi yapayım de misal. Programlarsan oda bu duruma alışır. Dışarda çalışmak bebek bakmaktan daha kolay sonuçta tabiki yükünü paylaşacaksın. Son olarak güle güle büyüt bebişini. Herşey normale döner merak etme.

Hamileliğimin basindan beri cinsel ilişkiye girmedik, başta korktuk sonra da erken doğum riski oldu. Neyse bizim aramız normaldi ben hep yatmak zorundaydım hiçbir iş yapmadım evi hep eşim temizledi kahvaltıyı hep o hazırladı . 34.haftada sahte bir hesaptan birkaç kızla konuşmasını yakaladim, cinsel içerik yoktu ama beni çok yaraladı, normal bir sohbeti bile yapamıyor muyuz diye ağladım günlerce, hala içimde acıdır .
Neyse 36.haftada doğum oldu. Lohusayken eşime hep sarilmaya çalıştım, öptüm . Bazen de o gelip öptü. Bence evlilikte cinsellik çok önemli bunu şimdi daha iyi anlıyorum. Bu arada doğumdan beri ben hala evi temizlemiyorum, çamaşır bulaşık aksıyor maalesef tabi eşim destekliyor. Lohusalık bitince korkuyla da olsa hemen birlikte olduk. Ve cidden eşimi daha ılımlı hissettim. Belki her şey cinsellik değil, ama en azından eşinizi de anlamaya çalışın derim.
Ayrıca yıllarca mide sorunları yaşayan biri olarak benim de aşırı mide ağrılarım oldu düzensiz yemek, düzensiz uyku, bebek bakım stresi ev işleri düşün düşün derken mide ağrıyor maalesef. Ama eşinize ne kadar sarılırsanız o kadar çabuk geçecek bence.
İnşallah bebeğiniz de sakin olacaktır zamanla. Ve bence eşinize ilk adımı siz atın derim .

Öncelımle benımde senelerce mıde agrılarımın sebebını doktor doktor gezerek buldum, safra kesesınde tas. Ameliyat oldum ve hıc mıdem agrımıyor artık.
onun dısında esım ben dogum yaptıgım da son 3 aydır fılan bırlıkte olmuyorduk, daha hastane korıdorunda bundan sonrasının sinyallerini verdı. Bızım bebegımız daha erken uyuyordu ama ben cok yorgun oldugum ıcın sanırım 3 aylıkken reglı oldum dıye yalan soyledım, cunku hıc bırakmıyordu beni :s
5 aylıkken gercekten reglı oldum neyse kı, onun dısında bende hala ara ara olur bebek uyumasın cok zorlasın, esım ısten gelınce salona gecınce sınırımı ondan alırım..beraber vakit gecırmek ıstıyorsak paylasmamız lazım kısa ve net. Ama bızım artık bitti surtusmelerımız tabı sızı bılemem ama gerı donup esım cok nazımı cektı dıyemem. Bende aglardım genelde esım ıste, buyuk oglum okuldayken. Sımdı sız baya geri durmussunuz adım atın
Gecelerı kacmayın arada kacın, bebegınuz gunduz uyudugunda sızde uyuyun esıniz boylelıkle daha kolay yardım edecektıe sıze

Sorunuz cevapları da barındırıyor. Bir program yapıp cinselliğe, romantizme zaman ayırmalısınız. Durumunuzu bilmiyorum ama temizlik için verilen para size mutlu bir evlilik getirebilir. Yani fazlasıyla değer. Yardımcı tutun.

Ben hep derim yine diyorum COCUK KaRI KOCA ARASINA GIRMEMELI!!!!! Allah nasip ederse 2. cocugum yolda, 4 yildir evliyiz yatagimi dahi hic ayirmadim... esim beni hic ama hic bakimsiz gormedi... hamileligim son aylarindzyim, agrilarim bi yandan, 2,5 yasindaki kizim bi yandan ugrasiyorum fakat kendimede evimede zaman ayiriyorum... siz hala lohusaliktan cikamamissiniz bence

X