dr ne istersen yedir dedi

bmy

uzman
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
159
1
36
aarkadaşlar bugün bebeği doktora götürdüm 6aylık oldu beslenme programı versin diye meyve sebze hububat ne yerse yedir dedi tuz şeker yasak da demedi deli midir nedir anlamadım bana patlıcanlı kabaklı çorba tarifi veriyor patlıcan 1 yaşına kadar verilmiyor allerjen olabilir ya ne yapacağımı şaşırdım az az başla doyana kadar her şeyi yedir diyo siz ne diyorsunuz kızlar:umursamaz::1closedeyes:

E

EU3

Ziyaretçi
şaşırdım valla
ya deli yada ters tarafından kalkmış
sürekli bunamı gidiyodunuz
öle ne yedirirsen yedir olurmu hiç

emirhan26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
94
0
patlıcan kesinlikle yasak demşti dr. içinde nikotin tarzında bir madde varmış.birde incir ve bal 1 yaşına kadar yemesin dedi
ben pazr günü balık verdim az az hoşuna gitti.tadımlık

chatlak_4180

serap
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2008
535
5
40
evet yaa çok enteresan patlıcan kesinlikle yok yasaklar arasında arkadasın dedigi gibi bal ve patlıcan...düzenli gittigin doktormu canım sen anlarsın düzenli gidiyorsan iyi olup olmadıgını ilk kez gidiyosan aman boşver güzelim...hersey verilmez bebege bağırsakları bile tam oturmadı daha..a.s.

bmy

uzman
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
159
1
36
ya ben özel hastanelerin doktorlarını beğenmiyordum devlete gideyim bu sefer dedim aynen öyle dedi şaşırdım bende zaten tuz şeker vermiyorum ben bal reçel vs zaten verilmez patlıcan çilek hata portakal bile verilmez ne yiyorsa ver diyor bir de millet kapıda kuyruk olmuş bilmeyenler kesin dinlerler doktor diye:eek:klava:

simzu

3 kişiyiz artık :) (Arzu)
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008
192
0
aaa incir yasakmı bak onu bilmiodum hiç duymadım nedenmiş?gerçi bizimki yedi hemde bayıla bayılaa

BeyazBulut

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2007
14.891
4.542
incir niye yasak bende yedirdim valla isal açısınsındansa evet isal yapıyor :KK70:

demircool

Popüler Üye
Pro Üye
6 Haziran 2008
4.410
20
bzm dr patlıcanla ilgili bişey demedi de tuz şeker yasak dedi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1062 gün geçti.

emirhan26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
94
0
valla bizim doktor incir verme dedi açıklamadı.sanırım ishal için.anlamdım valla

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.637
95
incir ishal yapabilir ondan yasaktır, patlıcanı zaten nasıl vereceğiz ki, henüz yiyemez...

bana da bugün reçel, ızgara köfte ver dedi sağlık ocağındaki hemşiree,, ızgara köfteyi nasıl vereceğim dedim, robottaan geçir dedi, eee yine kuru kuru olur, nasıl yutcak?

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.984
10
33
patlıcanda yüksek miktarda nikotin var bence verilmemeli..
iyot gibi önemli besin değeride sadece tuzda olduğundan tabiri caizse ''bi cimdik'' verilebilir (bence)

axgxlxixycamama

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
232
0
Slm kızlar. 6 aydan sonra neredeyse herşeyi yer. Et suyu, iyi inceltilmiş kıyma, yumurta, sebze .... falan filan. Sanırım doktorun bunu kastetti. Valla ben patlıcan veriyorum. Bana kimse yasak demedi. Bişeyde olmadı. Evet bal, incir, inek sütü yasak 1 yaşına kadar biliyorum. Ama patlıcanı ilk defa duyuyorum.

hayaletorka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
1.241
0
patlıcan konusunda doktorum banada verme dedi kesinlikle demekki bir bildikleri varki söleydi

bmy

uzman
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
159
1
36
o yasak bu yasak birşey olmaz safsatadan başka bişey değil dedi adam kendinden de çok emindi ben de salak şeyler için çocuğun üstüne çok düşen biri gibi oldum o durumda bişey diyemedim bıktım bu doktorlardan bir dedikleri diğerini tutmuyor biyerde patlıcan allerjen olabilir diye okudum bende bebeğinize verilecek ilk besinler diıye bir kitap var amerikada hazırlanmış meyve bişle 8aydan sonra verin hep sebze ve hububat verin yoksa şeker ağırlıklı beslenmeye alışır sebze yemez yazıyo:bbo:

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.637
95
meyve bişe yazmışsın yanlış yazdıns anırım ne demek istedinnn, bir de o kitaptan biraz daha bilgiler paylaşabilir misin