Düzenli bir ilişkisi olduğu halde ..

Merhabalar , bu konuyu kız kardeşim için açıyorum .Aslına bakarsaniz elbette kendi fikirlerimi söyledim ama yine de farklı görüşler almak istedim acaba ben mi çok umursamadım neticede kendisi kafaya takıyor bu meseleyi .
Şimdi kardeşim 27 yaşında erkek arkadaşı 34 . İkisi de işinde gücünde insanlar . Yaklaşık 4 aylık bir ilişkisi var . Çocuk kibar, nazik , düşünceli ve fazlasiyla sosyal ... Sosyal medyadan kendi meslek grubundan ya da değişik kadınlar ekleyip tabii ki bir yerde tanışıp arkadaş olup istisnasız her fotoğraflarını beğeniyor .
Atiyorum kadın yoga kıyafeti giyip denize karşı oturmuş Cartt bir like , diğeri pilates yapıyor yüzü falan gözükmüyor kadın asılı ters duruyor önce bizimki beğeniyor . Bir diğeri düğüne gitmiş hemen yapıştıriyor bir beğeni .
Bana kalırsa çok bir önemi yok ,sonuçta insanlar başkaları beğensin diye fotoğraf atıyor sosyal medyayı çoğu da birileri beni beğensin Allah im diye hesap açıyor .
Ama şöyle bir konuda var bizim kızla haftada bir max . 2 görüşüyor . Gün içinde mesajlasma falan oluyor.
Şimdi nedir bunun günaaahsı bilemedim ,sizce kafaya takılıp ,sepeti koluna takmalik mi , yoksa hadi canım ordan yok bir de tasma tak gezdir mi ???
Kafam karıştı yorumlarınızı bekliyorum
Herkese iyi pazarlar :KK66:
Değişik bir sevgılısı varmıs kardesınızın .Hiç sevmem .Inanın kıskanc deılım ama bu sosyal medya terörü gıbı .Ben benımle aynı meslegı yapan ınsanları bulup ekleyıp bırde her seye begenı fırlatayım .OLMAZ bence

Niyet evlilik gibi gelmedi. Evlilik amaçlı bir ilişki daha ciddi olur. Bu adamın algılar dışarıya hala açık.
Eşim gece kluplerinde şeflik yapıyor. Tanıştığımızda 3500 kişilik Facebook listesinin 2000 tanesi kadındı. Ben rahatsız olduğumu söyledim. 4 ay içinde yakın arkadaşları(20 kişi kadar) dışındakileri sildi.
Kardeşiniz boş boşuna bu adamla vakit harcamısın. Değer veriyor olsaydı zaten özen gösterirdi.

Sosyal medya bana ve eşime çok uzak
Bize aşırı anlamsız geliyor
İş için cinsiyet ayrımı yapmadan çevre edinmek tabiki çok normal ama gidip fotoğraflar beğenmek iş değil özel hayat bana göre ve saçma
Günlük hayattan arkadaşı olur tamamda iş hayatından görüştüğü insanların özel hayattaki fotoğraflarlarını beğenmek saçma ve gereksiz bana göre
Profesyonel bir yaklaşım değil
Ha iş arkadaşı özel hayattada arkadaş olamazmı elbette olur bunu kast etmiyorum
Sadece kadınları beğenmesi de enteresan bu adamın çevresinde hiç mi erkek yok

Önceden beğenenleri görme özelliği vardı kalktı bu sefer beğenilen şeyler ve karşı tarafın beğendikleri keşfete düşüyor yada bol bol stalk.. ama daha çok stalk. Hatta artık instagram eskisi gibi son takip edilenler, edenler göstermiyor kafasına göre karıştırıyor sıralamayı. Stalklamak icin baya hafıza çok kuvvetli olacak bu kız yeni bu kız eski diye.
aynen o takipçi kısmındaki sıralama da kalktı. dışarıdan biri birinin profilindeki takipçilere, takip edilenlere bakınca kim yeni kim eski göremiyor artık. eskiden x şu fotoğrafarı beğendi, y'yi takibe aldı gibi tek satır da olsa bir özet geçerdi uzun zamandır yok :KK70:

Ya kardeşin kıskanç biri
Stalklamış profilini
Nerden görüyor ki like attığını
Eskiden öyle bir özellik vardı artık yok
Tek tek kızların profiline bakıyor heralde
Olmadığı gibi gözükmek neden istedi?
Kıskanç değilim demekle olmaz hareketleri kıskanç olduğunu gösterir
Bakın insanlar evlenmeden önce kendini rahat,sınırlara saygı duyan biri olarak gösteriyor evlendikten sonra da çıkıyor ortaya ne olduğu
Şunu niye yapıyorsunuz?
Kıskançsan bunu söyleyeceksin adama
Tercih eder etmez bu onun bileceği iş
Ben kıskanç değilim diye coolluk yaparsan böyle elalemin kızlarının fotoları altında sevgilini ararsın.
Yeni eklediği kadınları tek tek kim beğenmiş ,benimki beğenmiş mi diye bakıyor 🤦🏻‍♀️

No korelasyon konu:KK70: Fotoğraf beğenmekle haftada iki görüşmenin alakası nedir? Ki haftada iki 4 aylık bi ilişki için normal sayılır bana göre. Benim sevgilim her tanıştığı kadını likelayamaz diyorsa kardeşiniz ayrılsın. 34 yaşında koca adama yasak koyacak değil herhalde.
İlişkinin kafasına takılan kısımlarını anlattım . Haftada rutin bir max iki görüşme ve tanışıp eklediklerini beğenme :KK66: çok net aslında konu cevabı da net ama insan değişik fikirler gormek istiyor

Yeni eklediği kadınları tek tek kim beğenmiş ,benimki beğenmiş mi diye bakıyor 🤦🏻‍♀️
Yahu bu adamın kaç tane takipçisi var ki?
Yeni eklediğini nerden biliyor
Takipçi bayanların hepsi aklında mı
Atıyorum 500 takipçisi var tek tek bakıp incelemiş hafızasına kazımış mı kadınları yeni biri gelince farkediyor
İnstagramda takipçiler yeni eski diye sıralanmıyor ki
Yani kıskanç değilim diyen bir insanın bu derece takıntılı olması ilginç
Kendinizi olmadığınız gibi göstermeyin insanlara
Kardeşin rahatsız oluyorsa açık açık konuşsun
Ben rahatsız olmam mesela beğensin ne olucak ki?
Beni rahatsız eden şey sürekli instagramda gezen boş beleş bir tip olması olur kimi beğendiğinin önemi yok .

Yahu bu adamın kaç tane takipçisi var ki?
Yeni eklediğini nerden biliyor
Takipçi bayanların hepsi aklında mı
Atıyorum 500 takipçisi var tek tek bakıp incelemiş hafızasına kazımış mı kadınları yeni biri gelince farkediyor
İnstagramda takipçiler yeni eski diye sıralanmıyor ki
Yani kıskanç değilim diyen bir insanın bu derece takıntılı olması ilginç
Kendinizi olmadığınız gibi göstermeyin insanlara
Kardeşin rahatsız oluyorsa açık açık konuşsun
Ben rahatsız olmam mesela beğensin ne olucak ki?
Beni rahatsız eden şey sürekli instagramda gezen boş beleş bir tip olması olur kimi beğendiğinin önemi yok .
Toplam 2700 küsur tane kadın takipçiler erkeklere göre çok çok az olduğu için atıyorum 50-60 tane bu sebepten takibi kolay Oluyor :)
Zaten sürekli bakınca isimlere de aşina olabilirsin

Adam zengin ve popüler olmasaydı kardeşin şimdiye tekmeyi basmıştı . Bu iki özellik mantık evliliği peşinde olmayana yetmez. Adam bu kadınları ekleyip beğeni atıyor, iletişime geçmeyeceği ya da gelen mesaja cevap vermeyeceği ne malum. Kız arkadaşım görüyor diye bir endişe de yok anladığım kadarıyla.

Yapan yapar, fake hesap açar falan yazmışlar okey doğru muhakkak çip takıp takip edemeyiz kimseyi .ama böyle göstere göstere olması terbiyesiZce.

Adam zengin ve popüler olmasaydı kardeşin şimdiye tekmeyi basmıştı . Bu iki özellik mantık evliliği peşinde olmayana yetmez. Adam bu kadınları ekleyip beğeni atıyor, iletişime geçmeyeceği ya da gelen mesaja cevap vermeyeceği ne malum. Kız arkadaşım görüyor diye bir endişe de yok anladığım kadarıyla.
Kardeşim mimar .. kazanci bir erkeğe parası için bakmayacak kadar iyi :) Sadece ezik ,kiskanc ,özgüvensiz gözükmek istemiyor

Toplam 2700 küsur tane kadın takipçiler erkeklere göre çok çok az olduğu için atıyorum 50-60 tane bu sebepten takibi kolay Oluyor :)
Zaten sürekli bakınca isimlere de aşina olabilirsin
Valla bu kadar kasmayın ya gerçekten normal değil
Yani yorum falan yapan bir takipçisine dikkat ederim de böyle her kıza bakmak ysni ne bilim bana abartı geldi
2700 takipçisi olan bir profilin 50-60 kadın takipçisi olması da inandırıcı değil bence
Ya neyse ne kardeşin rahatsızsa oturup konuşsun .
Bu kadar kafaya taktıysa bu konuyu sma ters tepebilir
Ben şahsen böyle bir konuyla gelse sevgilim bu adam normal değil diye düşünürüm
Oturup teker teker bakmış derim
Bence itici
Kıskanç olmayan kardeşin oturup teker teker kızlara bakmış .
Kıskançlığı bırak bu takıntı olmuş artık
Instada bende çoğu kişiyi beğenirim ne var bunda
Tamam adam biraz çapkın bir tip gibi koku alıyorum da kardeşin de çok tutarlı değil
Ben kıskanç değilim diye coolluk yapıp evde tırnaklarını yiyor resmen.

aynen o takipçi kısmındaki sıralama da kalktı. dışarıdan biri birinin profilindeki takipçilere, takip edilenlere bakınca kim yeni kim eski göremiyor artık. eskiden x şu fotoğrafarı beğendi, y'yi takibe aldı gibi tek satır da olsa bir özet geçerdi uzun zamandır yok :KK70:
Aman iyi ki de yok
Ne yuvalar yıkıldı o özellik yüzünden🤣

Kardeşim mimar .. kazanci bir erkeğe parası için bakmayacak kadar iyi :) Sadece ezik ,kiskanc ,özgüvensiz gözükmek istemiyor
Benden az kazanmazsa iyi olur diyecek kadar iyi yani 😊 o zaman taktik maktik yapmasın. Kıskanıyorsa kıskanıyordur, rahatsız oluyorsa rahatsız oluyordur. Kendisi olmasını tavsiye ederim

Bu kıskançlık, özgüvensizlik eziklik vb değil ki. 35 yaşındaki adamın daha oturaklı ve düzgün davranması gerekir zaten. Adam elinde telefon karı kız fotolarına baka baka takılıyor soytarılık yani. Bu kıskançlık değil ki, adam apaçi kabilesinin lideri adeta, kalitesizlik ve varoşluk akıyor bu adamdan.

Bu kıskançlık, özgüvensizlik eziklik vb değil ki. 35 yaşındaki adamın daha oturaklı ve düzgün davranması gerekir zaten. Adam elinde telefon karı kız fotolarına baka baka takılıyor soytarılık yani. Bu kıskançlık değil ki, adam apaçi kabilesinin lideri adeta, kalitesizlik ve varoşluk akıyor bu adamdan.
Nasıl konuşmalı peki , üstüne başına bulastirmadan . Çünkü eninde sonunda patlayacak ben tanıyorum bu sefer dümdüz gidecek :))

Sıralama kalktı fakat bazen bi tarafı ayrı oynayıp sıralama yine geliyor. Mesela iki hesabım var diğer hesabımdan sıralama gözükmezken kendi hesabımdan gözüküyor. İnstagramın algoritması artık çok farklı ve sinsi işlemeye başladı gibime geliyor.
Üstelik gizli hesapları açan uygulama yani “postegro”dan girildiğinde postegro o sıralamayı gösterenlerden biri.

Sıralama kalktı fakat bazen bi tarafı ayrı oynayıp sıralama yine geliyor. Mesela iki hesabım var diğer hesabımdan sıralama gözükmezken kendi hesabımdan gözüküyor. İnstagramın algoritması artık çok farklı ve sinsi işlemeye başladı gibime geliyor.
Üstelik gizli hesapları açan uygulama yani “postegro”dan girildiğinde postegro o sıralamayı gösterenlerden biri.
O tarz uygulamalar hesap güvenliği açısından çok riskli. Hesabınızı kaptırırsınız.

X