Düzenli bir ilişkisi olduğu halde ..

sirinsh

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
1.051
4.352
Merhabalar , bu konuyu kız kardeşim için açıyorum .Aslına bakarsaniz elbette kendi fikirlerimi söyledim ama yine de farklı görüşler almak istedim acaba ben mi çok umursamadım neticede kendisi kafaya takıyor bu meseleyi .
Şimdi kardeşim 27 yaşında erkek arkadaşı 34 . İkisi de işinde gücünde insanlar . Yaklaşık 4 aylık bir ilişkisi var . Çocuk kibar, nazik , düşünceli ve fazlasiyla sosyal ... Sosyal medyadan kendi meslek grubundan ya da değişik kadınlar ekleyip tabii ki bir yerde tanışıp arkadaş olup istisnasız her fotoğraflarını beğeniyor .
Atiyorum kadın yoga kıyafeti giyip denize karşı oturmuş Cartt bir like , diğeri pilates yapıyor yüzü falan gözükmüyor kadın asılı ters duruyor önce bizimki beğeniyor . Bir diğeri düğüne gitmiş hemen yapıştıriyor bir beğeni .
Bana kalırsa çok bir önemi yok ,sonuçta insanlar başkaları beğensin diye fotoğraf atıyor sosyal medyayı çoğu da birileri beni beğensin Allah im diye hesap açıyor .
Ama şöyle bir konuda var bizim kızla haftada bir max . 2 görüşüyor . Gün içinde mesajlasma falan oluyor.
Şimdi nedir bunun günaaahsı bilemedim ,sizce kafaya takılıp ,sepeti koluna takmalik mi , yoksa hadi canım ordan yok bir de tasma tak gezdir mi ???
Kafam karıştı yorumlarınızı bekliyorum
Herkese iyi pazarlar :KK66:

Ben çok arada kaldım bu konuda.
Rahatsız edebilir beni sanırım
Ben de arada kaldım .. bizim kıza yok beaaa sende falan dedim gecistirdim ama daha dün yine meslek grubundan bir kızı eklemiş .kızın 3 beğenisi var birisi bizimki 🤦🏻‍♀️

Cok aktif sosyal medya kullaniyorsa normal geldi şöyle ki, instagrami açınca karşısına cikan herkesi bastan asagi begeniyor olabilir bu normal.
Ama bu kadar sosyal mecrada takilmak ne kadar normal onu bilemedim.
Bence haftada 1 2 bulusmak da normal sonuçta her gun dip dibe olunmaz kardesiniz sevgilisi odakli düşünmesin herkesin sevgili haricinde de bir hayatı olmalı o.acidan haftada 2 görüşme normal.
Şu an yeniler eee adam da hemen eski alışkanlıklarını bırakacak değil
Ben de biraz arada kaldim.aslinda

Adam değişmez. Ya katlanacak ya da ben kıskanç insanım çekemem deyip ayrılacak.
Ha bir de bizimkine eski ilişkilerini anlatmış daha birlikte olmaya başlamadan . Yok bir kız arkadaşım vardı beni herkesten ,her şeyden kıskanıyordu , işte boguyordu falan ayrıldım .
Aba altından sopa mi gösteriyor ,ayağını denk al mi diyor anlamadım kendim tanismadim henüz ama bilmiyorum artık

Ben de arada kaldım .. bizim kıza yok beaaa sende falan dedim gecistirdim ama daha dün yine meslek grubundan bir kızı eklemiş .kızın 3 beğenisi var birisi bizimki 🤦🏻‍♀️
Yeni insanlar taniyip takiplesmeyi seviyor olabilir, sosyal yapida olmasi aldattığı anlami taşımaz bi de bu açıdan bakmak lazim. Yani ne var kizin fotosuna beğendi attiysa?

Cok aktif sosyal medya kullaniyorsa normal geldi şöyle ki, instagrami açınca karşısına cikan herkesi bastan asagi begeniyor olabilir bu normal.
Ama bu kadar sosyal mecrada takilmak ne kadar normal onu bilemedim.
Bence haftada 1 2 bulusmak da normal sonuçta her gun dip dibe olunmaz kardesiniz sevgilisi odakli düşünmesin herkesin sevgili haricinde de bir hayatı olmalı o.acidan haftada 2 görüşme normal.
Şu an yeniler eee adam da hemen eski alışkanlıklarını bırakacak değil
Ben de biraz arada kaldim.aslinda
Yaa aslında meşgul bir çocuk mühendis .
Ne bileyim gün içinde girip önüne kim gelirse şak şak beğeniyor mu ? Yoksa tek tek inceliyor vuuu bu iyimis beğeneyim mi diyor ne yapıyor anlamadım .
Haftada bir iki buluşma rutine dönmüş o biraz sıkıcı sanki

Yeni insanlar taniyip takiplesmeyi seviyor olabilir, sosyal yapida olmasi aldattığı anlami taşımaz bi de bu açıdan bakmak lazim. Yani ne var kizin fotosuna beğendi attiysa?
Bana kalırsa da ne var ama birebir yaşayınca böyle hissedilmiyor sanırım .. Yani beğendikleri de iddialı tipler olunca bizimki kompleks yapiyor da olabilir .

sevgisinden eminsek sorun değil yani ben hep şu kafadayım, yapacak olan her türlü yapar. ona tasma taksanız da, casus yazılım yükleseniz de, bir şeyleri kısıtlamak isteseniz de yapar yani. gider ikinci telefon alır fake hesap açar yine yapar. burada ilişki önemli. her insan sosyal medyaya, o like'lara anlam yüklemiyor olabilir. ben işim gereği sosyal medyanın içindeyim sürekli ve bu like'ların zerre önemi olduğunu düşünmem. neden çünkü insanların like sayısına nasıl kafayı taktığını ve sırf bu yüzden kafayı yiyenlerin olduğunu biliyorum. mesela instagram beğeni sayısı gizleme özelliğini çıkardı. altında yatan sebep milletin sayıyı kafaya takması. en son adamlar bakmışlar ve şu sonuca ulaşmışlar, bazı kişiler like kaygısı yüzünden paylaşım yapmıyor. şimdi post atsam az beğeni gelir boşver atmayayım deyip platformu pasif kullanıyor. e instagram algortimasını da bilen biri olduğum için ben asla bu tarz oyunlara gelmiyorum. ama benim gibi düşünen kaç kişi var onu da bilmiyorum. yani benim like atmamın altında yatan sebep ayy bu kişiyi çok beğendim onu hayal edeyim sevgilimi aldatayım falan olamaz. eğer gerçekten yakın çevre falansa bazen insan mecbur hissedebiliyor. iş için açtığım instagram hesabımda kimlerin bana like atıp etkileşim kurduğuna dikkat ediyorum mesela. ve ben de like atıyorum onlara. misal yani. artık sosyal medya hayatımızın bir parçası.

4 aylık ilişkide artık ilgi, sevgi, kimin kime ne kadar bağlı olduğu gibi konular netlik kazanmış olmalı. güven çok önemli. e şimdi kardeşiniz bununla alakalı isterse konuşsun ama muhtemelen beyefendi üste çıkacaktır. çünkü biri bana gelse, sen neden şunları like'ladın dese bi noluyoruz derim açıkçası. senin bana güvenin like denen saçma şeyle mi ölçülüyor yani derim sanırım.

sevgisinden eminsek sorun değil yani ben hep şu kafadayım, yapacak olan her türlü yapar. ona tasma taksanız da, casus yazılım yükleseniz de, bir şeyleri kısıtlamak isteseniz de yapar yani. gider ikinci telefon alır fake hesap açar yine yapar. burada ilişki önemli. her insan sosyal medyaya, o like'lara anlam yüklemiyor olabilir. ben işim gereği sosyal medyanın içindeyim sürekli ve bu like'ların zerre önemi olduğunu düşünmem. neden çünkü insanların like sayısına nasıl kafayı taktığını ve sırf bu yüzden kafayı yiyenlerin olduğunu biliyorum. mesela instagram beğeni sayısı gizleme özelliğini çıkardı. altında yatan sebep milletin sayıyı kafaya takması. en son adamlar bakmışlar ve şu sonuca ulaşmışlar, bazı kişiler like kaygısı yüzünden paylaşım yapmıyor. şimdi post atsam az beğeni gelir boşver atmayayım deyip platformu pasif kullanıyor. e instagram algortimasını da bilen biri olduğum için ben asla bu tarz oyunlara gelmiyorum. ama benim gibi düşünen kaç kişi var onu da bilmiyorum. yani benim like atmamın altında yatan sebep ayy bu kişiyi çok beğendim onu hayal edeyim sevgilimi aldatayım falan olamaz. eğer gerçekten yakın çevre falansa bazen insan mecbur hissedebiliyor. iş için açtığım instagram hesabımda kimlerin bana like atıp etkileşim kurduğuna dikkat ediyorum mesela. ve ben de like atıyorum onlara. misal yani. artık sosyal medya hayatımızın bir parçası.

4 aylık ilişkide artık ilgi, sevgi, kimin kime ne kadar bağlı olduğu gibi konular netlik kazanmış olmalı. güven çok önemli. e şimdi kardeşiniz bununla alakalı isterse konuşsun ama muhtemelen beyefendi üste çıkacaktır. çünkü biri bana gelse, sen neden şunları like'ladın dese bi noluyoruz derim açıkçası. senin bana güvenin like denen saçma şeyle mi ölçülüyor yani derim sanırım.
Bizimki de hayırdır sen bunları niye like lıyon diye kessen sormaz ,kendine yedirip ..
Ama bu içten içe kafayı yemesine engel değil tabii :)
Bizimki aslaaaaa kıskanmam, huzursuzluk çıkarmam , hep pozitifim havasında acaba fazla boşlamak da mı iyi değil onu da çözemedim . Çok free bir ilişki olup çocuk da fazla mı rahatlar . Arada bir ipini gevşetip ,sıkmak nasıl olur hiç bilmiyorum bu işleri ki taktik vereyim 🤦🏻‍♀️

Ayni meslek grubunda olunca ne oluyor? İşi ayni meslek grubundaki insanlari eklemesini mecburi mi yapiyor. 😬

Eşim sosyal medya kullanmiyor ama sosyal medyada denk geldigi kadinlari "ortak şuyumuz var" bahanesiyle eklemesini istemezdim, mevzu sadece like değil, o kisinin amaci ve gerekliligi nedir?
Gereklilik yok konu nasıl nereye geliyor da instagramini ver e dönüşüyor bilmiyorum .
Nezaket amacıyla hep güzel kadınlar da begenilmez diyor içim ama yaaa kardeşime de şunu diyemiyorum ki
Seni beğeniyor , ama senden daha iyisini bulursa şutlayacak gibi duruyor .

X