Popüler Konu Elhan ile MasterFit

merhabalar gruba giremiyorum belki ilerleyen zamanlarda inşallah çünkü sizn kadar sıkı ilerleyemiyorum :) ama burada çok arkadaş olduğu için bazı kafama takılan soruları sormak istedim elimden geldiğince dikkat etmeye çalıyorum diyelim. soruma gelecek olursam : benim tanıdığım birisi bana dediki yemekten önce ve sonra 1 saat su içmeyeceksiniz bu ne kadar doğru? yani ben günde 2 öğün yemek yiyorsak öncesi ve sonrası toplamda 4 saat su içemiyoruz bu yüzden 3 litre suyumu bitirmekte zorlanıyorum günün yarısı su içmekle yasak neredeyse. bir de diyelim ki yemek yememe mesela 20 dakika var susadım içemeyecek miyim? son sorum yemek esnasında içebiliyor muyuz içecek ve ya su? ay çok soru sordum kusuruma bakmayın ama öğreneceğim çok şey var gerçekten :))
Yemekten yarım saat önce sıvı almayı bırakıp, yemekten en erken 1 saat sonra su içmeye başlamak sağlıklı olan. Et yendiği zaman bu süre 3 saate kadar çıkabilir.
Yemekle birlikte sıvı alınmaması tavsiye ediliyor.
Hadi çok susadın yemekten 20 dakika öncesi içebilirsin, 10 dakika çok önemli değil

Gün içinde 3 lt su içmek gerekmiyor, susadıkça içilmesi kafi

Not: ben en fazla 1,5 lt içebiliyorum, en az 1 lt
Kendimi su içmek için zorlamıyorum
Ve bu benim fikrim, karşı fikirlere saygı duyarım 🥰

İyi akşamlar kızlar
27.05.2024 Pazartesi

Sabah 09:00 2 kupa sütlü filtre kahve

Kahvaltı 11:00 1 dilim tbe,1 domates,1 salatalık ,45 gr beyaz peynir, 7 zeytin,1 yumurtadan patatesli omlet,çay şekersiz

Ara 15:00 15 fındık,2 kupa kafeinsiz filtre kahve

Akşam 18:00 7 yk Karışık sebze kızartma (airfriyerda 1 yk yağla), 3 yk yoğurt,3 yk kıymalı domatesli sos

2.5 lt su oldu daha içerim
8000 adım
10 dk genel vücut egzersiz

Elhan Elhan A Asya89 Cordelia Cordelia

Günaydın herkesee 😍 azıcık yiyip uzuuunca tok kalacağımız bir hafta olsun 😍

Ay instada dolaşırken bir diyetisyene denk geldim, neler diyor bu ablamız 😂

Kilo korumaya geçersem yerim ancak beni ikna edemez. Şu an iki kaşik ölçüyle yiyebilirim . :rapci: tek başına nasıl bitkisel özelliği varmış hala düşünüyorum.:KK51:tahil olduğu için mi öyle diyor :confused:

İyi akşamlar kızlar
27.05.2024 Pazartesi

Sabah 09:00 2 kupa sütlü filtre kahve

Kahvaltı 11:00 1 dilim tbe,1 domates,1 salatalık ,45 gr beyaz peynir, 7 zeytin,1 yumurtadan patatesli omlet,çay şekersiz

Ara 15:00 15 fındık,2 kupa kafeinsiz filtre kahve

Akşam 18:00 7 yk Karışık sebze kızartma (airfriyerda 1 yk yağla), 3 yk yoğurt,3 yk kıymalı domatesli sos

2.5 lt su oldu daha içerim
8000 adım
10 dk genel vücut egzersiz

Elhan Elhan A Asya89 Cordelia Cordelia
Harika ötesi güzel bir menü :KK5: Afiyet olsun Lenacim :KK60:
Spor , su :super:

İyi akşamlar herkese.
27 Mayıs Pazartesi
Kahvaltı (13.00)

IMG_7169.jpeg
Yumurta 2 tane, görünmeyen bir de 15 bademim var.
Akşam (18.45)
IMG_7174.jpeg

Sebzeler airfryer da pişti, yanındaki kırmızı et.
Su: 2 lt Elhan Elhan Kinoalihatun Kinoalihatun

Sporu ve adımları yatmadan paylaşırım

Salı ara tartıda, hep artıyla geliyorum malesef 🙁

Kendimden biliyorum. O kadar uğraşıp duruyoruz sonra artı gelince bütün heves gidiyor. Ama asla umutsuzluğa kapılmıyoruz ve dengeliyoruz. Güzel başarıyorsun bence. Kendini kontrol edebilmişsin bu gün👍😊

Bazen düşünüyorum gün içinde hiç oturmam anca bir çay kahve içecek kadar vaktim oluyor. Yinede kilo alıyorum bu kadar tempoya şimdiye sıfır beden olmam gerekiyordu😏

X