Popüler Konu Elhan ile MasterFit

Gunde 3-4 kupa icen birisiydim enerji olsun diye
Mideden dolayi haftada 2-3 oldu en fazla🥲
Ve ben kahveyi azaltinca enerjimi artirmadigini aksine emdigini farkettim
evet aynen öyle. fazlası zarar kahvenin. çoğu insan bunu bilmiyor ama asidik bir içecek. beyni ve vücudu uyardığını sanıyorlar. halbuki ne kadar fazla içersen vücudun asitleşiyor. kararında içmek en güzeli.
ben bazen sabah ve öğlen Türk kahvesi ya da günde 1 filtre kahve içiyorum. içmediğim de oluyor. ramazanda 2-3 gün mini fincanla hindiba kahvesi içtim o kadar. aramadım hiç.

evet aynen öyle. fazlası zarar kahvenin. çoğu insan bunu bilmiyor ama asidik bir içecek. beyni ve vücudu uyardığını sanıyorlar. halbuki ne kadar fazla içersen vücudun asitleşiyor. kararında içmek en güzeli.
ben bazen sabah ve öğlen Türk kahvesi ya da günde 1 filtre kahve içiyorum. içmediğim de oluyor. ramazanda 2-3 gün mini fincanla hindiba kahvesi içtim o kadar. aramadım hiç.
Kahve tutkunu bagimlisi olarak bunun farkina yeni vardim🥹

Kahve tutkunu bagimlisi olarak bunun farkina yeni vardim🥹
Ben de çok içiyordum şimdi sadece sabahları 2 kupa normal filtre kahve içiyorum 14:00 den sonra kafeinsiz içelim demişti Gizem öyle yapıyorum o bir şey yapmaz demişti (uykusuzluk vs). Tadı aynı bir dene belki seversin 😃

Ben de çok içiyordum şimdi sadece sabahları 2 kupa normal filtre kahve içiyorum 14:00 den sonra kafeinsiz içelim demişti Gizem öyle yapıyorum o bir şey yapmaz demişti (uykusuzluk vs). Tadı aynı bir dene belki seversin 😃
Yok canim benim mideden dolayi biraktim
Zaten sade icersem kivraniyorum sütlüde nereye kadar🥲
Hem birakinca her turlu rahatladigimi hissettim aramiyorum🥰

canım sen de çok fazla içiyorsun kahveyi. tabi kendin bilirsin ama dediğim gibi kahvenin kendisi asidik. fazlası zarar yani. kahveyi normal veya kafeinsiz içmen bu durumu değiştirmiyor.
bir de şöyle bir durum var: vücut asitleştikçe hücreleri hastalığa açık hale getiriyor. zaten genel beslenmemiz de karbonhidrata yönelik. böylelikle organları korumak için yağ hücrelerini arttırıyor. yani kilo vermene de çok etkisi var. günde bir kere spor öncesi 1 fincan yeterli. daha fazlası asitleşmeye etkili.

Elhan Elhan Mthn83 Mthn83 bir kötü haberim var. dünkü bildirim eski tartıylaydı. eski tartı banyoda duruyor, buraya bildirim yaptığım tartı odamda. banyoda tartıldığım için fark etmemişim. dün biraz da kaçırdım. evde hareketsizdim de... velhasıl bu sabah 91.2 çıktım 😔
moralimi bozmuyorum ama yine 80 li rakamlara döneceğim 💪🏻

20240505_171314.jpg

Herkese günaydın kızlar mutlu pazarlar 🙏

Pazar günü bu saatte kalktım biraz kendime geleyim ders çalışacağım 🙏 kpss çok yaklaştı aşırı gerginim kafamın arkasında bir ses sürekli 90 dan yukarı almalısın diye konuşup duruyor o sesi susturamıyorum eşim kızıyor bana takıntı yapma diye ama elimde değil eğer düşük puan alırsam çok büyük hayal kırıklığı olur 😞
Başarırsın inşaAllah, hakkında hayırlısı olsun 🤲🏼

canım sen de çok fazla içiyorsun kahveyi. tabi kendin bilirsin ama dediğim gibi kahvenin kendisi asidik. fazlası zarar yani. kahveyi normal veya kafeinsiz içmen bu durumu değiştirmiyor.
bir de şöyle bir durum var: vücut asitleştikçe hücreleri hastalığa açık hale getiriyor. zaten genel beslenmemiz de karbonhidrata yönelik. böylelikle organları korumak için yağ hücrelerini arttırıyor. yani kilo vermene de çok etkisi var. günde bir kere spor öncesi 1 fincan yeterli. daha fazlası asitleşmeye etkili.
Eskiden 10 kupa falan içiyordum 🤭 yavaş yavaş azaltma çalışıyorum 🙏

Eskiden 10 kupa falan içiyordum 🤭 yavaş yavaş azaltma çalışıyorum 🙏
Bende bendee.. hatta kendimi sınırlandirmaya basladigimda kupadaki kahve azalinca ustune sicak su ilave ediyordum cogaltarak iciyordum😬🙈 kolay birakilmiyor sende bu sekilde azaltir sonra icmedigin gunler olur
Tam sınav üstü takma sonrasinda bakarsın icabına 😘

Selamlar kahvaltı sonrası aşırı uykum geldi ekmek de yemedim menemen,peynir,zeytin şeker ilacımı da içtim 1 saat sonrasında şekerim 197 çıktı gözümü açamadım uyumuşum 🤷‍♀️
Düşmüyor bu şeker kekik çayı içsem bir şey olur mu acaba ?
Çok geçmiş olsun canımm, şu anda nasılsın?

Tip1 diyabet mi var sende?

X