Eltimin evi terk etmesi

Amma abartmışsiniz ya. Öncelikle o ortamda çocuk mutfakta oynayamaz. Ben de kimin cocugu olduğu farketmeksizin o çocuğu oradan indirir hadi kuzum annene git burada işimiz var derdim.
Sizin olayda cocuk ağlarken alır gidersiniz üstüne konuşmanın anlamı bile yok.

"Yalan" kelime olarak bile beni aşırı rahatsız eder. Yok ittirdi demedi, indirdi dedi der alıp çocuğu mutfaktan çıkardım. Muhtemelen çocukla ilgilenip gıcık olduğum için elimi mutfağa surmezdim. Ama kadınla da atismazdim. Çıkıp nereye giderse gitsin o da umurumda olmazdı. Dönüp niye gittin beni zorda bıraktın asla demezdim. Ne gerek var yani. Çok boş bir olay yaşanmış.

Amma abartmışsiniz ya. Öncelikle o ortamda çocuk mutfakta oynayamaz. Ben de kimin cocugu olduğu farketmeksizin o çocuğu oradan indirir hadi kuzum annene git burada işimiz var derdim.
Sizin olayda cocuk ağlarken alır gidersiniz üstüne konuşmanın anlamı bile yok.

"Yalan" kelime olarak bile beni aşırı rahatsız eder. Yok ittirdi demedi, indirdi dedi der alıp çocuğu mutfaktan çıkardım. Muhtemelen çocukla ilgilenip gıcık olduğum için elimi mutfağa surmezdim. Ama kadınla da atismazdim. Çıkıp nereye giderse gitsin o da umurumda olmazdı. Dönüp niye gittin beni zorda bıraktın asla demezdim. Ne gerek var yani. Çok boş bir olay yaşanmış.
Ittirdigini söylediğini sanıp çocuğunuza yukseldigin de yalan söylüyorsun diye sesini yukselttiginde siz çocuğunuzu alıp içeri mi gidersiniz neden bağırıyorsun demeden

Ittirdigini söylediğini sanıp çocuğunuza yukseldigin de yalan söylüyorsun diye sesini yukselttiginde siz çocuğunuzu alıp içeri mi gidersiniz neden bağırıyorsun demeden
ittirdi demedi indirdi dedi, derdim sertçe ve biraz seslice. Sonra evet çocuğu alıp çıkardım. Çocuğumla ilgilenirdim. Hele sonra yanına gidip niye gittin sen diye hesap sormazdim. Bana ne ne yaparsa yapsın ne hali varsa görsün derdim.

Bende dediğiniz gibi söyledim fakat kendisi susmadı cocugu alıp gitmeme fırsat vermedi indircem tabi dedi sonra indirdi dediğini anlayınca indircem tabi indirmeyin napcam dedi yüksek tonda neden bağırıyorsun dedim kendi çocuğunu alıp çok özür dilerim diye bağırarak çok yüksek sesle gitti
ittirdi demedi indirdi dedi, derdim sertçe ve biraz seslice. Sonra evet çocuğu alıp çıkardım. Çocuğumla ilgilenirdim. Hele sonra yanına gidip niye gittin sen diye hesap sormazdim. Bana ne ne yaparsa yapsın ne hali varsa görsün derdim.

Bende dediğiniz gibi söyledim fakat kendisi susmadı cocugu alıp gitmeme fırsat vermedi indircem tabi dedi sonra indirdi dediğini anlayınca indircem tabi indirmeyin napcam dedi yüksek tonda neden bağırıyorsun dedim kendi çocuğunu alıp çok özür dilerim diye bağırarak çok yüksek sesle gitti
Evet haklisiniz neden gittin diye sormamaliydim belki ama o kadar tuhafıma gitmişti ki sebebini öğrenmek istedim

Takılma ya boşver. Uzatmaya da gerek yok. Akıl sağlığı yerindeyse başka şeye canı sıkkındir belki, senle ilgisi bile yoktur. Akıl sagligi yerinde değilse de sağlık dile. Ben öyle yaptım, elti defterini kavgasız gürültüsüz kapattım. 🤣 Ama kalabalık misafire mutfakta oynatma bence çocuğu.

Eltin seni çok güzel altedebilecekken fevri davranıp saçmalamış.
Sen zor duruma düşmemişsin bence haklı konumundasın şuanda

Dün kayinvalidemlere gittik eşim kaynım eltim cocuklar vs kayinvalidemin kardeşi ve hanimi gelmiş şehir dışından onları görmeye. Yemek yedik vss.. sonra 4 yasindaki çocuğum tabure almış ayağının altına mutfakta babaannesine yardım ediyor kendince, ben yenge cocuklar eltim de sofradaydik eltim doyunca kalktı mutfağa kayinvalidem diyor bulaşıkları diziyoruz tabakları alayım dedim kalkınca toplarım ben acele etmeyin oturun ben hepsini yerlestircem falan genede almak istedi verdim tabakları kalktim sofradan da sonra 2 dk geçmeden kızım ağlamaya başladı noldu diye gittim mutfağa yerde ağlıyor eltimi göstererek beni indirdi dedi eltim de anında, ne yalan konuşuyorsun sen ne zaman ittirdim ben seni. Dedi. Neyden bahsediyorsun indirdi diyor dedim hmm evet indircem tabi napcam burda iş yapiyoz tarzı bisiler dedi çocuk da ağlıyor yerde tırnağı acımış hiç ağlamasını düşünmeden hala birsey söylüyor kayinvalidem de dinliyor neden yukseliyorsun cocukla kavga edicen resmen cocuk o falan dedim birden kendi çocuğunu kucağına alıp tamam çookk özür dilerim çookk!!!! Diye bağırarak evden gitti. Eşine vs söyledik hepimiz sessizce bakındık yok akşam karanlığı koy yerinde bulamadık 20 30 dk sonra eşi bulmuş evlerine gidiceklerdi gitmeden yanına gittim neden çekip gittin beni çok kötü bi şekile soktun giderek gidecek ne vardı yada böyle yükselecek dedim ben cocugu yatırmak için çıktım vs dedi saçmala ondan çıkmadığını biliyorum dedim sonra eşim bırak gitsinler lat atma dedi o şekilde bitti. Dünden beri o kadar kafama taktım üzüldüm ki
Gorumcemden nefret ederim
Coccuklarida bulaşık bişey ama asla tepki vermem gorumcemi cagirir çocuğuna bak derim. Eltinizin tepkisini anlamadım 🙄

Dün kayinvalidemlere gittik eşim kaynım eltim cocuklar vs kayinvalidemin kardeşi ve hanimi gelmiş şehir dışından onları görmeye. Yemek yedik vss.. sonra 4 yasindaki çocuğum tabure almış ayağının altına mutfakta babaannesine yardım ediyor kendince, ben yenge cocuklar eltim de sofradaydik eltim doyunca kalktı mutfağa kayinvalidem diyor bulaşıkları diziyoruz tabakları alayım dedim kalkınca toplarım ben acele etmeyin oturun ben hepsini yerlestircem falan genede almak istedi verdim tabakları kalktim sofradan da sonra 2 dk geçmeden kızım ağlamaya başladı noldu diye gittim mutfağa yerde ağlıyor eltimi göstererek beni indirdi dedi eltim de anında, ne yalan konuşuyorsun sen ne zaman ittirdim ben seni. Dedi. Neyden bahsediyorsun indirdi diyor dedim hmm evet indircem tabi napcam burda iş yapiyoz tarzı bisiler dedi çocuk da ağlıyor yerde tırnağı acımış hiç ağlamasını düşünmeden hala birsey söylüyor kayinvalidem de dinliyor neden yukseliyorsun cocukla kavga edicen resmen cocuk o falan dedim birden kendi çocuğunu kucağına alıp tamam çookk özür dilerim çookk!!!! Diye bağırarak evden gitti. Eşine vs söyledik hepimiz sessizce bakındık yok akşam karanlığı koy yerinde bulamadık 20 30 dk sonra eşi bulmuş evlerine gidiceklerdi gitmeden yanına gittim neden çekip gittin beni çok kötü bi şekile soktun giderek gidecek ne vardı yada böyle yükselecek dedim ben cocugu yatırmak için çıktım vs dedi saçmala ondan çıkmadığını biliyorum dedim sonra eşim bırak gitsinler lat atma dedi o şekilde bitti. Dünden beri o kadar kafama taktım üzüldüm ki
Pardon da sen ne üzüleceksin,çocuğunu öyle atar gibi indirmiş daha ona mı üzüleceksin,çok bekler ya..İş yapacak anladık, Seni cagirsaydi,sen indirseydin çocuğunu ona mı düşmüş. Gittiyse de iyi olmuş, 4 yaşındaki çocukla aklını bir mi koyuyor

Algı probleminiz olduğu kesin. Kafanızdan ne uyduruyorsun?neden indirdin diye soran kim???? Çocuğun beni indirdi demesini ittirdi diye anlıyor neden yalan söylüyorsun ben seni ittirmedim diye cocukla kavga ediyor yükseliyor sonra yanlış anladığını anlıyor hala yükseliyor ve bağırarak gidiyor. Siz neyi nerenizden anlayıp bende aynısını yapıp uzaklaşır diyorsunuz anlamadim. Anlaşması çok zor insanlarsınız cidden
Dönüp dönüp herkese tekrar cevap veriyorsunuz sanırım. Siz herkese iki kere cevap verip surda laf yetistiriyorsunuz beğenmedim emojileri atıyorsunuz. eltinizle kim bilir kaç kere çocuk konusunda böyle tartistiniz .Sizde anlamakta zorlaniyossunuz hanımefendi anladık eltiniz çocuğunuza bağırmış .eltinizle zaten husumetlisiniz çocuk konusunda çocuğunuz büyük oldugundan onun kucuk çocuğu ile anlaşamıyormus.eski konuklarınıza göre. Hep sizin çocuğunuza hayır yapma diye cikisiliyormus . ozaman eltinizin ve onun çocuğunun sağında solunda bulundurma sen yanında dur çocuğunun. çok mükemmeldi de aranız eltiniz paranoyak durup dururken bağırıp çıkıp gitmiş sanki ıssız köy sokakalarina kendini vurdumuş bunu üstüne basa basa söylerek de eltiniz sanki çok ayıp bişey yapmış gibi yok oldu diye altını cize cize soyluyorsunuz. İlk olay değil belli işte .Keşke konuyu eltidende dinlesek.

Ev kalabalıkmış, mutfakta da hazırlık toplama vs. gibi işler varken 4 yaşında çocuğun mutfakta olması tehlikeli bence.
Hani kendi evinizde olsa sizin gözetiminizde ufak tefek şeyler yaparsınız. Çocuğun ince motor gelişimi açısından iyi olur.
Ama kayınvalide evi bunun için uygun değil. Ortam kalabalık ve muhtemelen biraz da gergin. Bir daha bırakmayın hatta yanınızdan ayırmayın.
Eltinize gelince de muhtemelen çocuğunuza karşı olumsuz bir tavrı var. Bağırdığına göre bence öyle. O yüzden muhatap olmayın ve çocuğunuzu da muhatap etmeyin. Çocuğunuz için haybeye travma yani, gerek yok.
Aynen kalabalıkta çocuğu ayak altından alması lazımdı konu sahibinin

Elti of hem iş yapıyorum hem bu çocuk ayağım altında bi gitsin moduna ggirmiiş

Ama annesine söylemesi gerekiyordu çocuğu alır mısın diye

1. Benim çocuguma kimse bağıramaz 2. Benim çocugum insanlar iş yaparken ayak altında gezemez çnk ben ya da babası mutlaka oyalarız .

1. Benim çocuguma kimse bağıramaz 2. Benim çocugum insanlar iş yaparken ayak altında gezemez çnk ben ya da babası mutlaka oyalarız .
Bazı akrabalarda görüyorum bende , çocuğu ortalığa atıyor hatta bazen kendi gelmiyor çocuk ananede kalıyor yenge ile teyze hala ile vs tatil geçiriyor e haliyle evin kadını gerektiğinde çocuğa kızıyor
Özetle çocuğa kimse kızsın istemiyorsan çocuğuna sahip çıkacaksın

Neden yüz göz oluyorsunuz ki ? Gittiyse gitti neden hala laf yetiştirme derdindesiniz ?

Kadın iş yaparken ayağının altında küçük çocuk bulunsun istememiştir.
Siz mutfakta iş yapsaydınız o zaman çocukta sizin yanınızda olurdu.
Kadının tek hatası size gel al çocuğunu ayağımın altından dememek olmuş.
Ayrıca itiklememiş bir şey yapmamış indirmiş sadece tabureden
O an nasıl bir konumda olduğunu bilmiyoruz.
Bence uzatılacak bir konu değil.

X