Eltimin evi terk etmesi

4 yaşındaki çocuğa yalan konuşma diye yükselmek mi?

Doğrusu şuydu, (yanlış anladığını farzederek) pembeli ittirmedim aldım kucağıma indirdim diye sizle muhatap olmak. 4 yaşındaki bebeyle çen çen ağız dalaşına girmek çok saçma ve komik.

İyi de cinsiyetci söylemde bulunan sizsiniz. Konuda erkek kız ayrım yapılsa anlarım da. Konu sahibinin çocuğu erkek olsaydı da bu yorumu yapacak mıydıniz? Israrla anlamak istemediğiniz nokta kız ya da erkek ortam ve yapabileceği şey yaşına uygunsa yardım edebilir diyorum ben.
Konu sahibi dese ki, eltimin erkek çocuğu içerde oyun oynarken benim kizim mutfakta babaannesi ne yardım ediyor, hadi bir nebze endişenizi anlarım.
Erkek çocuklarıniza yaptırmayacaginiz şeyi kız çocuklarına yaptırmayın deyip duruyorsunuz da konuda bunla ilgili hiçbir şey yok, ve ben de diyorum ki benim erkek çocuklarım yapıyor yardım, bu duruma ne diyorsunuz
Evinizde yapsin diyorum hanimefendi neyini anlamiyorsunuz? Misafirlikte kalabalikta 4 yaşındaki çocuğun iş yapmasına mı ihtiyaç var? Çocukla babaanne bulaşık yerleşirmişler makineye. Sonra oyun oynuyorlar olmuş. Bunu da "yardim ediyor" diye açıklaması 4 yaşındaki çocuğa yüklediği cinsiyet rolünü gösterir. Oyun oynuyor dese başka bir konuydu. Onu da sonra söyledi.

Evinizde yapsin diyorum hanimefendi neyini anlamiyorsunuz? Misafirlikte kalabalikta 4 yaşındaki çocuğun iş yapmasına mı ihtiyaç var? Çocukla babaanne bulaşık yerleşirmişler makineye. Sonra oyun oynuyorlar olmuş. Bunu da "yardim ediyor" diye açıklaması 4 yaşındaki çocuğa yüklediği cinsiyet rolünü gösterir. Oyun oynuyor dese başka bir konuydu. Onu da sonra söyledi.
Tamam hanımefendi

O kadar üzgünüm ki birde neden yalan konuşuyorsun diye bağırdı yükseldi çocuğuma sonra yanlış anladığını anladı hala bağırıyor birde haklı gibi çekip gitti
onun ağzının payını vereceğin yerde neden gittin mi diye soruyorsunuz belliki çocuğa kızmış ve canını acıtmış

Çocuk söyleyincede korktu sizi korkutup bastırmaya çalıştı suçlu insan her zaman bağırır sesini yükseltir panikten

Birdaha çocuğunuzu yalnız bırakmayın

Bakın ben de çocuklarıma kimsenin bağırmalarını istemem. Ama bunun için ne yaptım, hep başlarındaydım. Kızılacaksa ben kızdım. Misafirlikte babaanne evinde fark etmez, çocuklar gözümün önündeydi. Yanlış veya tehlikeli bir şey yaptıklarında ben uyardım söyledim. Ben salarsam, amaan var işte yanında birileri dersem çocuğuma kızmalarına taburelerden indirmelerine falan da bir şey diyemem. Kız erkek farketmez bu arada, çocuk mutfakta babaanne gözetiminde olmamalı. Ev misafir dolu, kadın elli tane şey düşünüyorken çocuğunuza odaklanamaz. Ya siz de gidin başında durun ya da alıp yanınıza getirin ve izah edin. Bir ağlar iki mızıklanır ama üçüncüde bilir ki annesi izin vermiyor.

Bizim ailenin yaşlıları "çocuk kol boyunda dursun"derler hep. Yani uzandın mı tutabileceğin uzaklıkta durmalı. Evet çocuklar hareketli yerinde durmuyor devamlı peşlerinde mi gezeceğiz? Böyle kalabalık ortamlarda evet peşlerinde olacağız.

Elti sadece bu olaya bağırmamıştır, başka bir sebebi de vardır, siz patlama noktası olmuşsunuzdur. Ben açıkçası bir de ondan dinlemek isterdim. Israrla köy yeri ıssız yer karanlık diyorsunuz. Size ne bundan? Burada bile eleştiriyorsunuz. Gidemez mi tek başına, kadın sakinleşmek uzaklaşmak istemiş niye rahat bırakmadınız? Ayrıca evi terk etti diyorsunuz da ev sizin değil, elti gibi siz de misafirsiniz orada.

Evet çocuğa gereksiz bağırmış sinirini ondan çıkarmış ama siz de uzatmışsınız.

Dün kayinvalidemlere gittik eşim kaynım eltim cocuklar vs kayinvalidemin kardeşi ve hanimi gelmiş şehir dışından onları görmeye. Yemek yedik vss.. sonra 4 yasindaki çocuğum tabure almış ayağının altına mutfakta babaannesine yardım ediyor kendince, ben yenge cocuklar eltim de sofradaydik eltim doyunca kalktı mutfağa kayinvalidem diyor bulaşıkları diziyoruz tabakları alayım dedim kalkınca toplarım ben acele etmeyin oturun ben hepsini yerlestircem falan genede almak istedi verdim tabakları kalktim sofradan da sonra 2 dk geçmeden kızım ağlamaya başladı noldu diye gittim mutfağa yerde ağlıyor eltimi göstererek beni indirdi dedi eltim de anında, ne yalan konuşuyorsun sen ne zaman ittirdim ben seni. Dedi. Neyden bahsediyorsun indirdi diyor dedim hmm evet indircem tabi napcam burda iş yapiyoz tarzı bisiler dedi çocuk da ağlıyor yerde tırnağı acımış hiç ağlamasını düşünmeden hala birsey söylüyor kayinvalidem de dinliyor neden yukseliyorsun cocukla kavga edicen resmen cocuk o falan dedim birden kendi çocuğunu kucağına alıp tamam çookk özür dilerim çookk!!!! Diye bağırarak evden gitti. Eşine vs söyledik hepimiz sessizce bakındık yok akşam karanlığı koy yerinde bulamadık 20 30 dk sonra eşi bulmuş evlerine gidiceklerdi gitmeden yanına gittim neden çekip gittin beni çok kötü bi şekile soktun giderek gidecek ne vardı yada böyle yükselecek dedim ben cocugu yatırmak için çıktım vs dedi saçmala ondan çıkmadığını biliyorum dedim sonra eşim bırak gitsinler lat atma dedi o şekilde bitti. Dünden beri o kadar kafama taktım üzüldüm ki
Yani mutfakta iş yapılıyor bence herkes çocuguna yanında bakmalı. İş yapılırken bırde taburenın uzerınde kadıncagaz ıyılık yapmış. Kemdını savunmuş bıraz yüksek sesle solemış olabılır ama bence eltınız çıkıp gıtmıs yoksa daha fazla yukselebılırdı.Kemdını savunmaya calısmıs demekkı. Ama bence iş yapışırken 4 yasındakı çocuk taburede olmamalı.Siz yanında olmalıydınız. Eltıjızden önce sız kemdınızı sorgulayın bence.

4 yaşındaki çocuk mutfakda okadar kesici delici aletlerin bardakların yanında mutfakda taburenin üstünde düşebilir,herşeye uzanabilir rahatsiniz yani evde olsanız yardim etmesine gözünüzün önünde izin verinde misafirlikde nekadar gereksiz.. Kadın tabureden bişey olmasın diye indirmiş ne var bunda ,çocugunuz beni indirdi diye ağlıyorsa "ne var dersin" çocuğuna "kadın haklı gel çocuğum şuraya insanlar işlerini yapsin" diyeceginize bide neden indirdin diye soruyorsunuz. Kadında konu uzamasin diye ortamdan uzaklasmis ki bende aynını yapardım.
Algı probleminiz olduğu kesin. Kafanızdan ne uyduruyorsun?neden indirdin diye soran kim???? Çocuğun beni indirdi demesini ittirdi diye anlıyor neden yalan söylüyorsun ben seni ittirmedim diye cocukla kavga ediyor yükseliyor sonra yanlış anladığını anlıyor hala yükseliyor ve bağırarak gidiyor. Siz neyi nerenizden anlayıp bende aynısını yapıp uzaklaşır diyorsunuz anlamadim. Anlaşması çok zor insanlarsınız cidden

4 yaşındaki çocuğa yalan konuşma diye yükselmek mi?

Doğrusu şuydu, (yanlış anladığını farzederek) pembeli ittirmedim aldım kucağıma indirdim diye sizle muhatap olmak. 4 yaşındaki bebeyle çen çen ağız dalaşına girmek çok saçma ve komik.
Ki ittirdigini söyleyen de yok kesinlikle çocuğun indirdi beni demesini ittirdi beni diye anlayarak neden yalan konuşuyorsun ben seni ne zaman ittirdim diye cocuga yükseliyor neden bağırıyorsun dediğimde hala yüksek konuşuyor

Çocuklarım söz konusu olunca, ben biraz hırçın bir anne oluyorum sanırım böyle durumlarda.
Bence oldukça sakin karşıladınız olayı. 4 yaşındaki çocuğa bu şekilde davranmanın hoş görebileceğim hiçbir yanı yok..
Ben onu orda biraz tartaklardım muhtemelen..

Çocuklarım söz konusu olunca, ben biraz hırçın bir anne oluyorum sanırım böyle durumlarda.
Bence oldukça sakin karşıladınız olayı. 4 yaşındaki çocuğa bu şekilde davranmanın hoş görebileceğim hiçbir yanı yok..
Ben onu orda biraz tartaklardım muhtemelen..
Tamam indirmiş olabilir tabureden ama cocuk yerde ağlarken indirdi demesini ittirdi anlayıp neden yalan söylüyorsun diye cocuga suçlayıcı şekilde yükseliyor neden bağırıyorsun sen dediğimde daha da yükselip evi terkederek yok oluyor ve beni zan altında bırakıyor

Tamam indirmiş olabilir tabureden ama cocuk yerde ağlarken indirdi demesini ittirdi anlayıp neden yalan söylüyorsun diye cocuga suçlayıcı şekilde yükseliyor neden bağırıyorsun sen dediğimde daha da yükselip evi terkederek yok oluyor ve beni zan altında bırakıyor
Zan altında kaldığınızı neden düşünüyorsunuz anlamadım.

Zan altında kaldığınızı neden düşünüyorsunuz anlamadım.
Herkes neden gitti? ne oldu? falan dedi. Benimle tartışıp gittiği icin de ben çok ağır konuşmuşum da gitmesine sebep olmuşum şeklinde oldu yani ben öyle düşünüyorum 20 25 dk yok oldu koy yerinde karanlık orman çevresinde

Herkes neden gitti? ne oldu? falan dedi. Benimle tartışıp gittiği icin de ben çok ağır konuşmuşum da gitmesine sebep olmuşum şeklinde oldu yani ben öyle düşünüyorum 20 25 dk yok oldu koy yerinde karanlık orman çevresinde
Ben kendimi suçlu hissetmezdim. Yetişkin insan, 4 yaşında çocuğumu tersleyecek. Esas o kendini suçlu hissettiği icin kacacak. Sonra bir de ben mi suçlu olacagim?
Hiç öyle düşünmeyin. Bu konuyu da kapatmayın.

herkes farklı bir yorum yapmış ama bence olayın çocukla alakası bile yok. Eltinin gergin günündeymiş yanlış anlayınca da patlamış. Günün öncesini bilemiyorum belki hakikaten kızacağı şeyler olmuştur çünkü sadece bu anlatılan olaydan evden gitmesi abartılı bir hareket. Elti mantıksız davranmış.

Ne yapmalıyım? Konuşmayacağım artık kendisiyle
Ben kendimi suçlu hissetmezdim. Yetişkin insan, 4 yaşında çocuğumu tersleyecek. Esas o kendini suçlu hissettiği icin kacacak. Sonra bir de ben mi suçlu olacagim?
Hiç öyle düşünmeyin. Bu konuyu da kapatmayın.

herkes farklı bir yorum yapmış ama bence olayın çocukla alakası bile yok. Eltinin gergin günündeymiş yanlış anlayınca da patlamış. Günün öncesini bilemiyorum belki hakikaten kızacağı şeyler olmuştur çünkü sadece bu anlatılan olaydan evden gitmesi abartılı bir hareket. Elti mantıksız davranmış.
Sadece akşam yemekte buluştuk toplam o ana kadar geçirdiğimiz vakit 1 saattir

X