Erkeğin ev işlerine karışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tuvalet zaten hergün temizlenmez mi ? 3 çocuk 2 yetişkin kullanıyor günde birkaç kere bile temizlenebilir bence. Konudan alakasız ama ben ona takıldım malesef

Ya çalışıyor tamam da taş mı taşıyor her gün? Biz kadınlar da çalışıyoruz eve gelip yetişebildiğimiz işleri de yapıyoruz. Kadın olunca ben çalışıyorum ev işi yapamam deme lüksümüz yok ama beyefendilerin var. Temizleyebiliyormuş demek ki değil mi. Sizi kırana kadar 5 dk da temizlese canı mı çıkar? 3 çocuklu kadından da siparişle ev işi yapması istenmez. Bi de sanane yani. Ev işleri tek bir kişinin üzerindeyse diğeri de bir zahmet karışmasın neyi ne zaman yapacağına. Ya kendisi yapsın ya da sussun.
Benim gördüğüm de erkek memurlar tum gun pc basinda iki uc evrak isi cay sigara günü tamamliyor ben oradan oraya koşturuyorum ne is yaptin ki oluyor! Ustune bu adamlar eve gidince yemekleri önüne geliyor utuleri yapiliyor çayı corbasi ayagina hizmet! Ne yapti cok calisti yoruldu! Gormesek inanacagiz

Az yesin de hizmetçi tutsun. Tamam tuvaleti kirli bulmuştur rahatsız olmuştur ama o şekilde konusulmaz. Yüz vermeyin şu kirolara ya. Ben işyerine gelip senin işlerine karışıyor muyum kendini benim patronum mu sandın bakiyim artist diyemediniz mi

Adam ile dün tanismadin degilmi? Kadinlarin üzerine vizyonu belliydi ve ona ragmen 3 cocuk yaptin bu adam ile. Cocuklara tuvaet temizligin kadinlara ait oldugunu ögretiyor "annen yapmiyor, ben yapiyorum" diyerek.

Cözüm dedigin sey bu adam ile evlenmeyerek olurdu, hadi evlendin, bosandin olarak olurdu. 3 cocuk yaparak ile olmadi. Ekonomik bagimsizligini ona vererek ile olmadi. Simdiye kadarda hep ondan is beklemeyerek, hem cocuklara, hem eve yetismen ile olmadi. Adama sifir görev ve sorumluluk veriyorsun. Tabiki adam kendini sehzade pasa ne sayarsan say, sanacak.

Bare bundan sonra azar azar ev isleri ona devret. Hiç degilse çocuklar ögrensin ev isinin ortak oldugu, kadin isi olmadigi.

Farkında mısınız hanımefendi ok de geç diyor. Böyle bir adama tamam hayatım hemen temizliyorum falan denmesini mi bekliyorsunuz? Tabi ki de rahatsız olan gidip yıkayacak. Ayrıca kimse karısıyla öyle konuşma hakkına da sahip değil. Adam zaten çocuklarını düşünse çocukların yanında bağırıp çağırmaz.
Hayır size ben de hak veriyorum zaten ama evlilik devam ediyor boşanma yok kavga var çözüm yok

bu bugün tuvaletse yarın obur gün atıyorum oyuncaklar niye yerde tartışması da olabilir

adamin üslubunu değiştirmek için napıcaz adam düzelene kadar kavgaya kavga bağırmaya bağırma ile mi karşılık vermek lazım? Bu insanı hem yorar hem de çocukları da yıpratır,
Madem boşanma yok madem tatlı dille anlaşma da yok bunun ortası nedir o zaman ben onu sordum aslında size .

Sorma nedenim de şu sadece merak 😂

Pandemi neticesinde bir yıldır yarı evde yarı işteyim, iki kızım var evin işi bitmiyor, ne yeme içme derdi bitiyor ne temizlik ve bir süre sonra yıldım ben. Belkide alışık olmadığım için kar yağarken kapı süpürmek gibi geldi. Toplanan dağılıyor, temizlenen kirleniyor, pişen yeniyor. Evet aynı işleri calisirkende yapıyoruz ama evde kimse olmayınca ev kirlenmiyor, akşam bir öğün yemek yetiyor.
Evde durmasam eşinize hak verirdim ama şimdi sizi anlıyorum.

Hayır size ben de hak veriyorum zaten ama evlilik devam ediyor boşanma yok kavga var çözüm yok

bu bugün tuvaletse yarın obur gün atıyorum oyuncaklar niye yerde tartışması da olabilir

adamin üslubunu değiştirmek için napıcaz adam düzelene kadar kavgaya kavga bağırmaya bağırma ile mi karşılık vermek lazım? Bu insanı hem yorar hem de çocukları da yıpratır,
Madem boşanma yok madem tatlı dille anlaşma da yok bunun ortası nedir o zaman ben onu sordum aslında size .

Sorma nedenim de şu sadece merak 😂
Yazım tarzınızdan dolayı belki yanlış anlamış olabilirim. Şimdi daha açıklayıcı oldunuz. O kafa yapısında olan bir adamın üslubunun çok da değişeceğini düşünmüyorum. Bana sorarsanız benim çözümlerim arasında çift terapisi almak olabilirdi. Eğer ona rağmen bir gelişme olmazsa boşanmak bile çözüm olabilir. Kimse vazgeçilmez değildir diye düşünüyorum. Konu sahibinin eşi haddinden fazla kaba ve dayanılacak gibi de değil.

Yazım tarzınızdan dolayı belki yanlış anlamış olabilirim. Şimdi daha açıklayıcı oldunuz. O kafa yapısında olan bir adamın üslubunun çok da değişeceğini düşünmüyorum. Bana sorarsanız benim çözümlerim arasında çift terapisi almak olabilirdi. Eğer ona rağmen bir gelişme olmazsa boşanmak bile çözüm olabilir. Kimse vazgeçilmez değildir diye düşünüyorum. Konu sahibinin eşi haddinden fazla kaba ve dayanılacak gibi de değil.
Mesleğimden dolayı cümleleri devrik kuruyorum bu aliskanligimdan vaz geçemiyorum yanlış anlaşılma olabilir .
Ben de değişeceğini düşünmüyorum. Budanmamis ağaç işte.

Eşiniz demekki titiz, takıntılı. Madem öyle seviyor her yer her daim temiz olsun.
Nasıl mı? Gözüne kestirdiği yeri kendisi yaparak.
Tıpkı kavga sonrası gidip yaptığı gibi.
E onu size söylenmeden önce yapsaydı sorun olmayacaktı ne güzel.
Veyahut lisan_ı münasiple söyleseydi. 3 çocuk diyorsunuz.İnsan hacet gidermek için bile tuvalete anca girebiliyorken domestos şurda dursun😄
Umarım gönlünüzü alır.
Konuşabilirsiniz belki.
Bütün gün evde yan gelip yattığınızı düşünüyorsa bir gün sizi seyretsin şöyle akşama kadar.
Basit meseleler aslında. Keşke büyütülmese böyle.

İnsan hep kendinde ararmis ya hatayı biraz öyle yaptım bu olayda sanırım.
Sizin yazdıklarınızı okuyunca daha net gördüm gerçeği.
Zaten o tartışmadan sonra pişman olmuş olmalı ki ben hiç yüz vermedim o peşimden koştu durdu.
Çocukları ona bırakıp gittim yattım.
Gitmiş mutfakta da biraz iş yapmış. Çocuklar uyumuş kendi de uyumuş.
Hatasını anlamaya başladı demek ki.
Burda bir arkadaş demiş ki
Cok hoşuma gitti.
Siz de ona deyin ki maaşın yetmiyor daha fazla çalış deyin bakalım ne diyecek demiş.
O kadar anlamlı bir cümle ki bu.
Sanırım kafası dank edecek bunu duyunca.
Yarın konuşacağım. Üslubunu düzeltmesi için sert bir ikazda bulunmayı düşünüyorum.
Bir de başka birinin yazdığı şu cümle de çok manidar
Çocuklarına bak anneniz yapmamış ben yapıyorum diyerek ev işi yapmayı tamamen kadının görevi gibi göstermiş demiş.
Bu konuya ayrıca deginicem çünkü Çocukların o düşünceye sahip olmasini istemiyorum.
Farketmiyorum biliyor musunuz?
Bazen olaylar yaşanıyor ve neler aslında zihnimizi çocukluktan bulandırıyor bunu Farketmiyorum.
Aydinlanmak güzel. Tek tek alıntı yapamadım anlaşılmak güzel şey. 🙂

İnanın onun karıştığı kadar kayinvalidem bana karışmıyor.
Biraz önce biraz tartıştık.
İnsan önce bir der ki
Canim günün nasil geçti?
Neler yaptınız?
Yemeğini önüne koydum biz önceden yediğimiz için diğer odaya gittim.
Yemeğini yedi içeri geldi.
Bana dediği "tuvalet biraz sararmış onu bugün hallet."
Her gün temizliyorum zaten ama domestos dökmeyince biraz sararmaya başlamış.
Ben de son günlerde başka işlere daha ağırlık verdiğim için tuvaleti çok detaylı temizleyemedim.
Ben de bugün çocuklarla neler yaptığımı aksama doğru küçük çocuğun beni ne kadar zorlandığını anlatmaya başladım. Günlük temizliği yemeği 3 çocukla birlikte yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince . Her şeye yetişemiyor olabilirim dedim.
Başım ağrıdı yeter dedi.
Senin dinleyemedigin şeyleri ben yaşıyorum dedim.
Sonra bağırmalar başladı karşılıklı.
Çocuklar ağlayınca frenledik.
Benim damarıma basan cümlesi ben eşek gibi dışarıda çalışıyorsam sende eşek gibi evde her şeyi yapacaksın.
Cok zoruma gitti.
Çocukları diğer odaya alıp sesini daha fazla duymak istemiyorum sus artık dedim.

Şimdi başka odadayım çok öfkeliyim. Zaten son zamanlarda kendimi devamlı telkin ediyorum sakin olmak adına. Biraz sinirli bir yapım var.
Ne güzeldik ya son bir ay hiç kavga yoktu evde.
Şimdi beyefendi tuvalet yıkıyor. Anneniz yapamamış ben yapıyorum diyor.
Sizce ben fazla mi sinirliyim.
Daha sakin olmak istiyorum. Ama olmuyor.
Bir sey deyin. Tarafsiz yorumlar beni mutlu edecek.
Not:
Buraya derdimizi yazıyoruz. Lütfen sizden ricam çözüm onermeyecek olan yorum yazmasın.
Hatam varsa hatan şu ya da sen haklısın diyenlere sözüm yok.
Ama Bazıları sırf milleti kendine güldürmek için yorum yazıyor.
Yazilanlar benim için değerli olacak.
3-4 çocukla hem ev işlerine, hem çocukların her türlü ihtiyacına, hem eşine yetişmeye çalışan kadınlara saygı duyuyorum, ki ev kadınlığı her ne kadar küçümsense de çocuklarınızda varsa zor bence.
Eşinizde işyerinde yoruluyordur illa ki ama kusura bakmayın üslubu kötü, şahsen ayni sözler bana söylense benim de ağırıma gider, beğenmiyorsan kendin yap deyip çıkarım işin içinden.

Herkesin yetişemediği işler olur, kendisi dört dörtlük mü? Mesela hadi hafta içi çalışıp yoruluyor, hafta sonu siz soluklanın diye çocuklarınızla ilgileniyor mu?
Pazar günü de kahvaltıyı ben hazırlayayım, eşimi hazır kahvaltı uyandırayım diyor mu?
Sanırım eşiniz erkek çalışır para kazanır, geri kalan her şeyi kadın yüklenir düşüncesinde bir adam, üstelik sizi kırarak konuşmasının yanısıra dinlememe gibi de bir huyu var, kadın eşinin gününü nasıl merak edip soruyorsa erkek de sormalı, yalnızca çalışan erkeğin derdi tasası olmuyor, ev kadınısınız diye tüm gün tv karşısında yan gelip yatıp poposuna terlik vurarak zaman geçiriyorsunuz diye düşünüyor ya da ev işlerini çocuk bakımını çok hafife alıyor olmalı.
Bir hafta sonu evi tepeden tırnağa temizletip çocuklara da bakmasını söyleyin bakalım kaç dakika sabredecek.

Bağırıp kavga etmek yerine sakince alın karşınıza konuşun, o işinde stresliyse yoruluyorsa sizin de aynı oranda yorulduğunuzu, zaman zaman işlerin aksamasının normal olduğunu, bunlardan kavga etmek yerine karşılıklı anlayışın olması gerektiğini anlatın, kimse süper kahraman değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X