erkek ailesi aileme karşı rahatlığı söz verip maddi olarak destek vermekten vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben kimsenın parasını malını mulkunu ıstemedım, sızın anlayamadıgınız bu ben zaten ısteseydımm oturadabılırdım esıme soyleyıp ama kımsenın malını istemedım o soylemeden ne istiycm banane onun bana evınden kıı ben durumum zorda kaldıgında bastan boyle soylenıp sonrasında ogluu sıkıstıgında darda kaldıgında neden verdiği sözler unutuldu demek ıstedım aslında tamamen

İçine bi kaynanalık çöktü mü itiraf et
Yok konu sahibş beni erkek anası yaptı
Henüz çökmedi de mantıklı düşünrmeyen insanları başıma çorap olarak örerlerse
Cidden mirastan falan reddederim ha
Yeter hadsizlik hadszlik herkes kendine gelecek yok öyle

aboo daha mirasım yok sinirlendim ha

Siniri geldiğine göre miras da gelecek yakındır mısırdaki büyük dedenizden

İyi de söz verip tutmadılarsa bu onların ayıbıdır zaten bunun peşine düşüp kafaya takmak ev de ev diye diretmek normal değil onu anlatmaya çalışıyoruz

zatenn hıcbır zaman demedimmki hanımefendii dogru duzgun okuyun yoprum yaomdan oncee
Siz iyi misiniz? Madem kp malında söz hakkınız olmadığını kabul ediyorsunuz adamların size yardım etmek zorunda olmadığını, insanlardan maddi beklentide bulunmamak gerektiğini kabul ediyorsanız e sabahtan beri burda insanlarla niye tartışıyorsunuz

Bazı arkadaşlar biliyor 20’li yaşlarda bir oğlum var.
Evlenmeyi düşündüğü veya evlendiği kızın babası bizi ‘çocuklara ev alalım’ diye sıkıştırsa ‘pardon size noluyor?’ Derim.
Evlilik gerçekleşmediyse oğluma ‘bir daha düşün’ derim.
Nedir bu ev alalım ısrarı?
İnsanlar yıllarca kirada oturup çocuk büyütüyor.
Kredi borcu yetmezmiş gibi bir de tüp bebek masrafı.
Sonra da kayınailem sözünü tutmadı, haklı değil miyim?
Söz verildi ve yapılmadıysa kırılıp üzülebilirsiniz elbette fazlasına hakkınız yok.
Haa bir de Limoncu’nun gazına gelip eş ailesine küsebilirsiniz.
Babanız da küssün dünürlere tam olsun.

bence ogulları bu kadar zor durumdayken bekarken beraber aldıgı arabasını baba skıstımm satalınmm oyleyse borcumu dusurmeye calısıyorum evlat sahıbı olmaya calısıyorum ben dedıgınde arabyı sattırmam demeyecek o zman! o ararabnın yarısını nısanlıyken esım odedı dıye ben hep bıldım 4 yıl kredı odedı esım onlar aılesı bınsın arabaları olsun dıye aılesıne hep destek cıktı bu zmaka kadar zten

ben verılen sözler ortaya atılan sözlerr varken!! adamın sözünü yutmasııı yanlıs degılmı oglunu dısarı atmıs gbı davrnması dogru mu ne yaparsa yapsın demesı dogrumu demek ıstedım sadece

kımse evlenmeden evvle boyle bır sey konuşmadı hanımefendıı ısın gercegıı zor durumda kalındıgı ıcın kayınvalıdemlde kalmak durumlarına gelınce esımın zor durumda oldugunu gorunce babam destek cıkmak ıstedı dıye anlattım ama anlayamamıssınız

Ay öyle dünürler lütfen bana da şimdiden küssün
Hiç çekemem tek başıma kazandığım malda bi imzayla hak iddia edecekler insanlarla muhatap olmayı

en azından evlerıne destek olamadık kızın ailesine mahcup oluruz..tedavı masraflarına yardımcı olabılrıız dıye dusunebılırler değilmi aç ve açıkta hıc degıller
Ben daha konunuzu okurken sizin cinsiyetçi bir insan olduğunuzu fark ettim.

Kızı zengin bir yere evlenecekmiş demenizden anladim.

Yani görümcenizin erkek arkadaşının babasının maddi durumuyla ilgili bilgi sahibi olmanız normal mi sizce?

Erkek ailesi yapmak zorunda çünkü erkek ailesi. O zaman okey kabul edelim. Her hafta sonu kayınvalidebizde gecireceksiniz. Bütün işlerine siz kosacaksiniz. Yarın muhtac olduklarinda siz bakacaksınız. Görümcenizin hiçbir sorumluluğu olmayacak. neden çünkü o da el kızi olmuş olacak.

Siz evin gelini olarak bunlari siz yapacaksınız . Eşiniz değil. O erkek çünkü.

Bunlara eyvallah diyorsanız biz de eyvallah derdik ama hayır. Demezsiniz.

Büyük sözüme tövbeler olsun. Sizin gibi evlat gelin ya da damat istemem asla. Allahım duama amin.

şimdi anlastıkk ıste tamamern bu bu duruma eşimde cok uzuldu stresten cocugumuz olmuyor esım benden daha cok kafaya taktı acıkcasıı
Ben kirada oturuyorum senelerdir. Annem de babam da ev sahibi. Hic geçip oturmayı düşünmedim. Kirada olunca insanlarin başına vuran mi oluyor nedir bu ayrani yok içmeye atla gider ev.almaya durumu anlam veremiyorum

dediğinizden hıcbırsey anlamadım ınankı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…