erkek ailesi aileme karşı rahatlığı söz verip maddi olarak destek vermekten vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Farkettiyseniz evlenmeyi düşündüğü veya evlendiği kızın dedim.
Evlenmeden önce konuşuldu diye iddada bulunmadım.

Zamanlamadan bağımsız dünür adlı kişi çocuklara ev alalım diye kendini öne atarsa ben bundan hoşlanmam.
Israr ederse de buyrun siz alın derim.

Ben derdinizi anlayamamış olabilirim çünkü bakış açınız benim anlayışıma çok ters ama sizin de okuduğunuzu anladığınızdan emin değilim.

Sadece onun değil ki. Görümcesinin erkek arkadaşının babasının mal varlığının bile çetelesini tutmuş.

gerçek bir türkçe katliamı var zaten. okudukça gözlerim kanadı.

Biz altın falan istemedik sadece ev alalım ikimiz dedi babam yazmış. Altın evlenmeden önce konuşulur gayet ne yazdığı açık aslında. Sonradan hırsız girince ev sorunu olmuş babası tekrar ev alalım yazık diye ortalığa çıkmış. Söz verip tutmayan insanlara ben de çok kızarım ama bazı aileler o kadar çok şey istiyor ki oğlumuza engel olmayalım diye erkek aileleri çok düşünmeden evet diyor bence..bu da yanlış ben yapamam kardeşim durum bu anca geçiniyorum desin ya da yapmak istemiyorum desin. Ama orda da araya evlada altın takmak, düğün yapmak ailenin şanındandır cümlesi devreye giriyor ve aileler bu yükün altında eziliyor

Kusura bakmayın da kp çok akıllı. Alınmış mal satılmaz. Sizi mal sahibi yapmış hala laf ediyorsunuz. Eşinizi bekarken araba sahibi yapmış. Hazır ev sorumluluğu yokken maaşını boşa harcamasını engellemiş. Şimdi niye satsın? Araba fiyatlarından haberiniz var mı? Bu sıkışıklıkta , bebek planınız da var, bir daha nasıl alacaksınız? Siz baştan kredi çekip ev almayacaktınız. Yaptığınız yanlışın hesabını kimseye kesemezsiniz. Siz çalışıyor musunuz? 2 kişi çalışıp, çocuk falan da yokken bu derece panik halde sıkışmanız çok acayip geldi şimdi düşününce. Yok eğer çalışmıyorsanız çalışın.

gerçek bir türkçe katliamı var zaten. okudukça gözlerim kanadı.
O kadar dertlenmiş eş ailesine o kadar yükselmiş ki.
Bir de buradaki üyeleri tek tek alıntılayıp cevap yazıyor, anlayamamışsın diyor, hatta hızını alamayıp bazılarımızı tehdit ediyor.
Türkçe, noktalama, imla kimin umrunda?

gel canım verırırım ben sana gunluk 30 lıra her dakka benı saksaklarsın arkamı temızlersın lıkelarsın ne yazıyorsam!
Ya şimdi büyük konuşmak istemiyorum da
Siz gidin önce bi karı koca geçinebilmeyi öğrenin
Sonra kalıyorsa başkalarına da 30 Lira verirsiniz

Yani 10 yıllık üyesiniz bu forumda erkek ailesi ve maddiyat konulu onlarca konu görmüşsünüzdür buna eminim. Ama hala kimsenin sözüne güvenmeyip kendi imkanlarınız dahilinde evlenmeniz gerektiğini anlayamamışsınız. Size ne adamın evinden malından? Önce kendi gözünüzü doyurun sonra gözünüzü başkasının malına dikersiniz.

Ben de bunu anlamıyorum yani istisnasız tüm bu tarz konularda ama söz vermişlerdi tutmadılar ahlaksızlıkları ayıbı
Diyerek manipüle etmeye çalışıyorsunuz
Yemiyoruz öncelikli konunuz bize yardım etmiyorlar konusu

ayıpları değil e biz de gerizekalı değiliz o kadar şey dedikten sonra sadece söz verdiler bilmem ne kısmına pek inanmıyorum

şimdi buradaki hakaretlerinizle asıl biz sizi dava edebiliriz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…