erkek ailesi aileme karşı rahatlığı söz verip maddi olarak destek vermekten vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayyy lafa bak. Resmen adamın mal varlığının çetelesi tutulmuş, yok evleri var yok ev kaldı falan.
Onların gözü doymuş, senin gözün doysun. Doysun ki ev ekonomisini idare etmeyi öğren, başkasını malına kendininmişcesine bakma. Alın teri dökmediğiniz mal hakkında konuşamazsınız, size düşmez.
Sadece kayınpederin mal varlığı değil kocanın amcasının mal varlığı, görümcenin sevgilisinin maddi durumu, her şey tek tek incelenmiş resmen.

Ben konuyu anlamadım cidden size destek olmalarını mı beklediniz maddi anlamda?
Yıl olmus 2021 herkes alsın kendi evini barkını.
Kendileri yardım etmek ister anlarım,ama yardım etmiyor diye kötü olmaları bilemedim.
Tüp bebeği de nekadr abartıyor insanlar ya sanki 100 milyar bi tüp bebek.
15-20 bin tutuyor normal biyerde,yani hep gectik bu yoldan bilmesek.
15 bin kenarınızda yoksa ev almayın kirada oturun bi süre daha.
Bilmiyorm siz bana yanlı geldiniz.
Adamlar düğün dernek yapmıs iyi kötü,takısını takmıs.
Daha ne gerek var bisyler beklemeye.
Onlarınki görülmemis,kendi babanıza metiyeler düzmüssünüz masallah:)
son cümlenizi gercekten kınıyorum hanımefendiii! ben babamın ne kdr naıf ne kadar ınce dusnur bır harekette bulundugunu anlatmaya calsıtım oysakı..

Ayyy lafa bak. Resmen adamın mal varlığının çetelesi tutulmuş, yok evleri var yok ev kaldı falan.
Onların gözü doymuş, senin gözün doysun. Doysun ki ev ekonomisini idare etmeyi öğren, başkasını malına kendininmiş gibi bakma. Alın teri dökmediğiniz mal hakkında konuşamazsınız, size düşmez.

ölmeden mezara girsinler bari insanlar da çocukları miras alsın.
valla ben anlamıyorum bu kendi emek vermeden kv kp malına çökmek isteyenleri.
insanlar çalışmış, emek vermiş, kim bilir nelerden mahrum kalıp mal sahibi oldular.
onlar gençken dötlerinden ter aksın, çocukları hazıra konsun :)

dünyaca ünlü milyonerler miraslarını hayır kurumlarına bırakıp "çocuğum da çalışsın yapsın" diyor yahu.

iki calısan insan devır bu devır evlerıne hırsız gırıyor ıkı tane kıra aldıkları evlerı var benım hala bu devırde kayınvalidede oturtulmaya calısmam ıkı 3 ay normal bısey gıbı kabul edılebılır bıseymı günümüzde,? oglum kızım zor durumdasınız yalandanda olsa gecın oturun ıstersneız gecıocı bır sure denmemesi yanlıs degıl mı?
Evine hırsız giren herkesin 3 ay baska biyerde yasadıgını düsünüyorsanız,gercek hayat sizi üzer:)
Yok yani öyle bi dünya,aksamına evi temizleyip oturuyor millet.
Siz niye 2 ay baskasının evinde yasadınız ki:S

o zaqman bastan dereyi geçene kadar deyıpte söz vbermeyeceklerdi hanımefendi esas söz verip sözünü yemek bence ahlaksızlıktır..babam cok uzulur kalbı kırılır demek ıstedım kavga eder demek ıstemedım sızde yanlıs anladınız
babam bu durumu bilse size yemın edıyorum ortalık cok karısır
Babanızda sizi alamayacağınız evi almaya zorlamasaydı?

Biz de araba alacaktık alamadık o araba parasını yedik tüp bebek yollarında. Devam etsek kalanı da tüketecektik. Kayınvalidem bana diyor kızım kalan paranıza biz para katalım alın diye biz kabul etmiyoruz. Insanlar bunca yıl çalışmış elleri yeni bollaşmış asla mecbur değiller bize para vermeye.

Hem pastam dursun hem karnım dursun olmuyor. Sizin babanız istiyor diye insanlar size ev vermek/almak zorunda değiller. Babanız da böyle bir şey isteyemez zaten. Konut derdinizi sizi gerer. Kira mı olur satın mı alırsınız buna eşinizle zamanla karar verebilirsiniz sadece kendi ekonomik durumunuza göre.

Son düzenleme:
Evine hırsız giren herkesin 3 ay baska biyerde yasadıgını düsünüyorsanız,gercek hayat sizi üzer:)
Yok yani öyle bi dünya,aksamına evi temizleyip oturuyor millet.
Siz niye 2 ay baskasının evinde yasadınız ki:S
Kira değil de kendi evine hırsız girse napacak acaba konu sahibi. Babasına ağlayıp evi sattırıp yeni ev falan aldıracak herhalde 😂

o zaqman bastan dereyi geçene kadar deyıpte söz vbermeyeceklerdi hanımefendi esas söz verip sözünü yemek bence ahlaksızlıktır..babam cok uzulur kalbı kırılır demek ıstedım kavga eder demek ıstemedım sızde yanlıs anladınız

yalnız halk arasında çok üzülüp kalbi kırılınca ortalığı yıkan insanlara sinirli, asabi falan denir ve babanızın sinirlenmeye tırnak ucu kadar hakkı yok.
madem bu kadar önemliydi o ev resmen eşinize verilmeden evlenmenize izin vermeseydi :)

kayın pederim sadece bır kere daha once denedıgımız olumsuz tüp bebek tedavısınde ufak ır kısım yardımcı oldu acıkcası sadece babam destek cıktı ev alırken hemde buyuk bır kısım..
Tam olarak ne kadar ? Evin çok büyük bir kısmını kredi kullanarak aldık demişsiniz diğer yorumuzda da

yalnız halk arasında çok üzülüp kalbi kırılınca ortalığı yıkan insanlara sinirli, asabi falan denir ve babanızın sinirlenmeye tırnak ucu kadar hakkı yok.
madem bu kadar önemliydi o ev resmen eşinize verilmeden evlenmenize izin vermeseydi :)
Ev karşılığı kız verseydi 😱 modern başlık.

ölmeden mezara girsinler bari insanlar da çocukları miras alsın.
valla ben anlamıyorum bu kendi emek vermeden kv kp malına çökmek isteyenleri.
insanlar çalışmış, emek vermiş, kim bilir nelerden mahrum kalıp mal sahibi oldular.
onlar gençken dötlerinden ter aksın, çocukları hazıra konsun :)

dünyaca ünlü milyonerler miraslarını hayır kurumlarına bırakıp "çocuğum da çalışsın yapsın" diyor yahu.
Eee onlar gençken çok daha zor durumlarda çalışmışlar kazanmışlar, niye çocuklarına versinler pardon?
Hele ki bu devirde hangi çocuk hangi anne babaya yaşlanınca yatağa düşünce bakar Allah aşkına.
Bazıları istiyor ki emekli oldukları gibi girsinler mezara, hem mal varlığı hem ikramiye onlara kalsın.
Oldu.
Doğrusu o zaten, gençken çabalamayıp malın değerini bilmeyen o malı idare etmesini bilir mi?
Genç karı kocanın evine 2 maaş girecek, kendi ev ekonomilerini yönetmeyi bilmeyecekler ama bunun sorumlusu kp kv olacak, Allah gözünü doyursun olacak.
Evet birinin gözü doysun ama konu sahibininki olsun. Tapu müdürlüğü gibi sülalenin bütün taşınmazlarının listesini çıkarmış.

iki calısan insan devır bu devır evlerıne hırsız gırıyor ıkı tane kıra aldıkları evlerı var benım hala bu devırde kayınvalidede oturtulmaya calısmam ıkı 3 ay normal bısey gıbı kabul edılebılır bıseymı günümüzde,? oglum kızım zor durumdasınız yalandanda olsa gecın oturun ıstersneız gecıocı bır sure denmemesi yanlıs degıl mı?

Siz evlenirken hic nasil ederiz, nasil geciniriz felan diye plan yapmadiniz mi? Sizi biriyle beraber oturtmaya calisiyorlarsa bunun basta suclu su esiniz. O israr etmis orda kalmaniza sonucta. Insanlar size ev vermek zorunda degiller.

2 yetiskin insan kendi ayaklari uzerinde durabilmeli ya
Babaniz nasil ev isteyebildi siz tepki vermediniz anlayamadim? Niye kirada oturamiyorsunuz, ne eksik kaliyor?
Kendi aldiklari evi niye size versinler? Esiniz tek cocuk degil kardesinin hakkini odeyin madem
Anne baba hayattayken ev pesine dusmek nedir
Birde olay cikarmaktan fln bahsetmissiniz bence esinizin ailesi cok iyi insanlarmis hala sizle gorusuyorlar.

Hırsız girdiyse girdiği yeri belirleyip( kapı pencere) önlem alırsınız biz öyle yapmıştık. 2. Kata balkon kapısından girmişti kilitleri var taktırmıştık bir daha girmedi yıllarca da oturmaya devam ettik. Önlem almayı tercih etmeyip kv evinde kalan sizsiniz sizin tercihiniz bu ve evet nornal değil kv ile oturmak bana göre.
İnsanların kiracısı var nasıl geçin oturun desinler size geçici süresi falan yok o durumun.

Siz evlenirken hic nasil ederiz, nasil geciniriz felan diye plan yapmadiniz mi? Sizi biriyle beraber oturtmaya calisiyorlarsa bunun basta suclu su esiniz. O israr etmis orda kalmaniza sonucta. Insanlar size ev vermek zorunda degiller.
Yapmışlar plan. Kayınbabadan alırız, babadan alırız, herkesi yolarız rahat rahat yaşarız demişler. Ama planları tutmamış 😔

Eee onlar gençken çok daha zor durumlarda çalışmışlar kazanmışlar, niye çocuklarına versinler pardon?
Hele ki bu devirde hangi çocuk hangi anne babaya yaşlanınca yatağa düşünce bakar Allah aşkına.
Bazıları istiyor ki emekli oldukları gibi girsinler mezara, hem mal varlığı hem ikramiye onlara kalsın.
Oldu.
Doğrusu o zaten, gençken çabalamayıp malın değerini bilmeyen o malı idare etmesini bilir mi?
Genç karı kovanın evine 2 maaş girecek, kendi ev ekonomilerini yönetmeyi bilmeyecekler ama bunun sorumlusu kp kv olacak, Allah gözünü doyursun olacak.
Evet birinin gözü doysun ama konu sahibininki olsun. Tapu müdürlüğü gibi sülalenin bütün taşınmazlarının listesini çıkarmış.

ben kimi yaşarken malını mülkünü evladına vermiş görsem hepsi kazık yedi. çünkü yetmiyor.
en kötü ihtimalle ya gelin ya damat o eve sokmak istemiyor.
insanların kira geliri ile geçimleri vardır, olabilir.
ayrıca emekliler diye hayatları yok mu ? edindikleri ile istediklerini de yapabilirler.
onca sene okut büyüt meslek sahibi et ama evlenince geçimini gene sen sağla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X