erkek ailesi aileme karşı rahatlığı söz verip maddi olarak destek vermekten vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz evi direkt istiyorsunuz da, bir kardeş daha var. Buradaki "Kayınpederim ev verecekti, ev versin, o eve oturmalıydık" konularında hep rastlıyorum, kimsenin diğer kardeşin hakkını düşündüğü yok. Siz o eve geçer oturursanız, görümcenizin ev üzerindeki hakkı ne olacak, ona ödenmesi gereken yarı kira olmalı, tapuda tamamen size geçmemeli mesela.

İlginç ya, amca oğluna ne yapmış bakılıyor ama gözün önündeki kardeşin hakkına bakılmıyor.
Durumunuz şu ara sıkıntılıysa da tüp bebek denemelerini biraz erteleyiverin, bu maddi sıkıntı ve plansızlığın orta yerine çocuk da katmayın bari.
Kardeşin sevgilisi zenginmiş 😂

:olamaz: Ya babam istemede çocuklara ev alalım dese yerin dibine girerdim. Alacaksa kendi alsın başkalarını etkilemek, herkesin içinde sormak ne demek hem de istemede(!) Adam bakariz falan der gecistirir yani. Yalniz ev alındıktan sonra bile kira peşine düşmeniz takdire şayan. Allah hayırlısıyla bir evlat nasip eder umarım en kısa zamanda.

bunu bizim aileye gelin giren kızın babası aynen böyle istemede herkesin içinde söylemişti
gerçi eniştemin de durumu vardı
ama garip bir sessizlik oluyor gerçekten komik oluyor yani

Aynisina bende sahit oldum bir kac defa. Mesela Oglu icin mallarini satip, kizlarinin kolundan bilezikleri alan babaya oglu bir gün dahi bakmadi. Adam kac yasinda hala calisip köyde öldü.

bizim bir akrabamızı oğlu evden attı yahu ev üzerine geçince. güya oturtacaktı anasını babasını. 1 sene olmadı evi sattım dedi sokakta bıraktı insanları.

bunu bizim aileye gelin giren kızın babası aynen böyle istemede herkesin içinde söylemişti
gerçi eniştemin de durumu vardı
ama garip bir sessizlik oluyor gerçekten komik oluyor yani
Kesinlikle başlık parası ima eder gibi bir şey ben çocuğumu düşünüyorum lafının altında. Düşünceli birisi orda yapmaz onu hatta hiç yapmaz da sanki herkeste çıkarıp tak diye yarı ev alacak para var. Demek ki erkek tarafının malını mülkünü iyi araştırmışlar

Sizi gaza getirip bu duruma sokan babanız zaten. İyi bir şey yapmış gibi anlatıyorsunuz ama öyle değil.

Sizin plansız programsız paldır küldür babanızın gazıyla girdiğiniz işlerin sıkıntısını neden eşinizin ailesi çeksin? Tırnağın varsa başını kaşı demiş atalarımız. Siz ise sürekli ailelere başımızı kaşıyın diye yalvarıyorsunuz.
hanımefendı hadsiz hadsiz konusmayın tüp bebek surecıne esım amelıyat olmak zorunda kaldıgı ıcın gırmek zorunda kaldık dıyorum..madııd manevı yıpratıcı zor bır surectır acıkcası ne kdr kredı cektıgımız ne odedıgımız bılıyormusunuzda bu konu sonradan basımıza geldı acıkcası dıyorum hakdız konusmanın anlamı yok hangı baba evlanını zor duurmda kalmasını kayınvalıdesınd ekalmasını ıster ya bu devırde yapmayın allah askına

Kardeşin sevgilisi zenginmiş 😂

Bir de bu ayrıntı var değil mi, tamam şimdi oldu. Nasıl olsa damat tarafı (Evlenecek olursa ki öyle niyet de yokmuş, ona kadar olayların içindeler maşallah) zengin, ne yapacak ya kız babasından gelecek evi, parayı, hakkı? Hibe etsin abiye yengeye tabii ya, bu kadar mal göz olmasın görümce de cağnım. :)

kızlar ben eski bir üyeyim konu açıp açmamak arasında epey düşündüm açıkçası..lütfen yorumlarınızı yaparken saygı çerçevesinde kırmadan yapınız yeterince gönül yorgunluğu var herkesin..anlayışınıza sığınıyorum.
biz evlenirken eşimin ailesi bir sürü hediyeler hoş tutmalar beni sarıp sarmalamalar hoş görü ve sevgi çerçevesinde gerçekleşti herşey..eşime severek evlendik ailesi bize destek cıkacaklarını söyledi dğün yaptılar Allah büyük ama kısıtlı bir bütçe ile yine bircok seyımızı esımle kendimiz yaptık ama bende cok uçarı bırseyler istemedim.anlayışlı davrandık ailem ve ben birşey -acıkca söylenmedi ne takarlar ise o dendi ancakk..babam babasına dedi ki ileride tek isteğim sizden kızım kirada otursun istemem asla bu konuyu el birliğiyle gerekirse çözelim cocukları ev edindirelim dendi..biz kayınpederimin şişli civarı lüks bir semtte evi olmasına rağmen kayınvalide ben orda oturdum orası cok dedikouducu bir mahalle kızın aynı seylerı yaşamasını istemem ev ztn cok bakımsız deyipp bize orayı uygun görmediler geçin oturunda demedi kayınpederim biz ev tuttuk kiraya cıktıkk ilk sene..hıc ben yorum bıle yapmadım neden verılmedı neden uygun gorulmesı vs 1 sene sonra evimizi gece yatak odasında hırsız ile gözgöz geldik hırsız girdi evimize vee evın ıcınde epey bır kovalamaca oldu eşiim hırsızı kovaldı camdan atladı fln zor zamanlardı..maddı kayıbımızda en kötüsü yatak odasında yüzyüğze gelmenin korkusu ile epey gecelerde ben uyuyamadım uyku problemlerı travma korku panik vs.. biz aılesi bıze yakın dıye 2 aya yakın kayınvalidemde kaldık..ben istememe ragmen eşim cok ısrar etti..işlerimize yakın dşye vs o dönem biz kıralık ev arıyoruz epey bır aradık 3 ay kıralık ev ıstedıgımız bır yer asla cıkmadı babasıda asla demıyor kızım geçin oturun ıstersenız kıracı var ama fln hıcbırteklıfte bulunmadılar..neyse babam bır gun kayınpederıumı aradı dedikı görüşelim! sizde elin taşın altına koyun bızde koyalım bu cocuklara bir ev edindirelim dedi babasıda bızım suan durumumuz yok bız suan yardımcı olamayız yenı dugun yaptık takı yaptık vs anca 2 sene sonra ben edebılırım dedi. buarada (eşim ailemin ne kdr iyi niyetli olduklarını bildiği halde babamlara gelmesinler konusmasınlar babam mahcup olur vs. itiraz etti) tartırtık ve babam bıze o kdr zor bır durumda bır el uzattıkı mumkun degıl alamayacagımız bır ev sahıbı olduk bayag buyuk bır kısmını kredi çektik ama suan oduyoruz epeyde bı zaman odemelr var babam sayesınde Allah bin kere razı olsun ondan elleri öpülesi gönlü bol kalbi güzel insan..eşimde bende herkes cok mutluydu acayıp hemde esımın aılesıde dedılerkı o zaman bız suan yapamadık ama sonra yapıcaz hayırlısı ile durumumuz duzelsın hersey cok guzeeeelll..gel zmn git zaman kayınpederin kiracısı dolandırdı kayınpederımı kırasını alamadılar hatta borcumuz oldugu halde esımden para aldıklarını bılorum..aynı zamanda malsef tüp bebek tedavi si hastasıyız bazı agır durumlar gecırdık t,p bebek tedavilerinin ne kdr masraflı olduklarını biliyorsunuzdur eşim amelıyat gecırmek zorunda kaldı zor bır amelıyat vs zar zor ailesi ile epey bır konustuk anlattıkta ufak bır kısım destek cıkabıldıler o aykı kredımızı odedık Allah razı olsun dedık..Allah kimseyı tüp bebeğe mecbur bırakmasın zor gerçekten maddi manevi acayipp zor bir süreç geçiriyorsunuz..şimdi ailesi bu durumu bildiği halde dıyorlarmıs eşime eşim o dıger evden gelen kıranın bır kısmını almayı teklif etmiş, aralarında bırz konuşmuşlar acıkcası ben calısıyorum esım calısıyor bir de kredı bırde tup bebek biziz aştı arkadaşlar yanlış anlamayın..babam bıze veriri her zman arkamızda sen rahat ol dıyen bırıdır eşim şimdi kayınvalidem terslik cıkarıyormuş ses yükseltmiş epey kadın kız kardeşin var calısmıyor ıs bulamıyor kız evde kaldı o nolcak ardası var gorusuyorlar evlendırcem kızımı deyıp tutturmus bu arada kız kardesını ısteyen fln yok henüz..(gorustugu cocuk altını cızıyorum halı vaktı cok yerınde bır oğlan ama henuz evlılık lafı asla gecmıyor)cocuk suan evlenmeyı dusunmedıgını soyolemıs acık acık kız kardesıne eşimin ..ona ragmen sevgılıler vs. ama kayın valıdem yaptıgı çirkeflikler dizbyu bırkac daha boyle garıp seyler soyledı ben evlerındeyken..acıkcası unutamadıgım zihnime kazınan bırkac cümle var acısı hala yüreğimde!! evlat sahibi olmaya calısıyoruz bır yandan sonuc kayın pederım şimdi dıyormus ki eşime sen calısıyorsun eşin calısıyor sızın durumunuz ıyı maaslarınız ıyı ben veremem sımdı deyıp söz verdiklerinin üstüne yatıyor..tavır değiştirmiş kımbılır adamaneler dendi neler sokuldu kafasına asla böyle konusan bırı degıldır kayınpederım..ama sımdı boyle olduk..benım kalbım kırgın aramadım sormadım onları babam bu durumu bilse size yemın edıyorum ortalık cok karısır ve babam hasta ve yaslı yüreği bunları kaldıramaz aileme yansıttım bırazda olsa ıster ıstemez ama ben cok uzgunum annemcok cok uzuldu kadın ne yapabılırım sızce bu rahatlıkları ne Allah askına !!gözleri doysun evlerı var ıstanbulun göbeğinde hala cocuklarından mal sakınıyorlar bu durum normalmi sizcee??
simdi gene yazıcam milley bana lar lar yapıcak ama yazıcam aynısını 2 sene önce yasadık kız kardesim evlenice ve cocuk tarafının istanbulda evi yok kardesim ögretmen bu arada damatta ögretmen neyse kardessimde ben bunca sene sevgili kaldım zaten atanma askerlık vs beklediler ev olmada evlnenme dedi babamda aynı sekılde yani öyle ayran budalası gibi ask olsun hersey olur deseydi simid cıplak cıplak oturuyolardı

evi olmayana durumu olmayana gene bisey demem ama varken almayan insandan suphe et burdada bizim damat cok iyidi yani o kendi ailesini cevirdi ve dedi ben ev olmadan evlenmem diye

simdi mis gibi evleri var takılıyolar maas bollugu

ayrıca baban neden demesi sislideki ev icin beni dedikodu ilgilendirez yaa zaten yeni tasınmıs olcak benim kı sevmez zaten komsu dicekti olup biticeksi senin kocadada is yok kusura bakma

iki calısan insan devır bu devır evlerıne hırsız gırıyor ıkı tane kıra aldıkları evlerı var benım hala bu devırde kayınvalidede oturtulmaya calısmam ıkı 3 ay normal bısey gıbı kabul edılebılır bıseymı günümüzde,? oglum kızım zor durumdasınız yalandanda olsa gecın oturun ıstersneız gecıocı bır sure denmemesi yanlıs degıl mı?

Yahu vermez vermez ...benimde kayinpederimin 3 evi var.. bana demese gelin oturun bi tanesinde alinmam bile.. zorunda mi yahu adam.. degil.. zamaninda calismis almis benim ne soz hakkim olabilir.. konustukca batiyorsunuz

Yahu vermez vermez ...benimde kayinpederimin 3 evi var.. bana demese gelin oturun bi tanesinde alinmam bile.. zorunda mi yahu adam.. degil.. evet kredi cekerken yardimi oldu ama oomasada neden olmadi demezdim..zamaninda calismis almis benim ne soz hakkim olabilir.. konustukca batiyorsunuz

valla ben anlamiyorum kocaman kredilere girip cok erken yasta ev almayi.tup bebek durumumuz olur diye bebek tedavisi gorurken sadece birikim yaptim evi gectim araba almadim.5 6 kez tedavi gerekirse naparim diye .

bizim bir akrabamızı oğlu evden attı yahu ev üzerine geçince. güya oturtacaktı anasını babasını. 1 sene olmadı evi sattım dedi sokakta bıraktı insanları.
Tapusu babamın üzerine olan bir eve geçtim evlenince. Babam rahatsızlanınca kardeşler evi üzerine al babamız vefat ettiğinde tapu kağıt kürek işleriyle uğraşmayalım dediler, kabul etmedim. Dünyanın bin bir türlü hali var ben girmem o yükün altına dedim. Üç ay sonra babamız rahmetli oldu, şu an tapuda hepimizin ismi yazıyor.

simdi gene yazıcam milley bana lar lar yapıcak ama yazıcam aynısını 2 sene önce yasadık kız kardesim evlenice ve cocuk tarafının istanbulda evi yok kardesim ögretmen bu arada damatta ögretmen neyse kardessimde ben bunca sene sevgili kaldım zaten atanma askerlık vs beklediler ev olmada evlnenme dedi babamda aynı sekılde yani öyle ayran budalası gibi ask olsun hersey olur deseydi simid cıplak cıplak oturuyolardı

evi olmayana durumu olmayana gene bisey demem ama varken almayan insandan suphe et burdada bizim damat cok iyidi yani o kendi ailesini cevirdi ve dedi ben ev olmadan evlenmem diye

simdi mis gibi evleri var takılıyolar maas bollugu

ayrıca baban neden demesi sislideki ev icin beni dedikodu ilgilendirez yaa zaten yeni tasınmıs olcak benim kı sevmez zaten komsu dicekti olup biticeksi senin kocadada is yok kusura bakma
şişlideki ev ıcın kayınvalıdem ıstememıs o mahalle cok dedıkoducu kızın orda zor durumda klmasını ıstemem oturmasınlar orda demıs ılk basta..sonra bır den bıre benım kızım var benım kızım calısmıyor ev kızı kızımı evlendırcem ben e dondu olaylar acıkcası..sebep buymuş pardon oğluu nasılsa kayınpederı alıyor yapıyor dıye olmasın bu rahatlıkları kızı calısmıyor evet epeydır evde unı mezunu

sey yanlıs anlamayın yorumunuzu cok dogru buldum ancak tüp bebek olayı zorakiliği yanii ev aldıktan sonra ortaya cıktı tamamen..

Dogal yolla veya tüp bebek, hic bir sekilde aniden ortaya cikan bir zorunluluk degildir.
Sartlar musait olunca karar verilir, dogal yolla olmuyorsa diger yol denenir.
Siz ilk adimi henuz halletmemissiniz ki, bi imkaniniz olsun bekleyin. Muhtemelen bi bebeginiz olunca onun masraflari + siz isten ayrilir veya ucretsize cikarsaniz iyice dipleri goreceksiniz. Veya ise devam edip bakiciya da butce ayirip aynen dipleri goreceksiniz.

Kv kp onu aldi bunu almadi hesabini birakin. Kendi butcenizle planli ilerleyin.

Siz baya bi beklenti içine girmişsiniz en başından beri. Yapabilecekleri şeyler vardır yapamayacakları da. Benim eşimin kardeşleri evlenirken düğünleri yapıldı öyle böyle değil yemekler vs. Ama bize gelince misafir gibi geldiler gittiler. Ne yapayım bunlara takıp psikolojimi mi bozayım. Biz ev alırken yardım ettiler dörtte birini onlar verdi. O an ellerinde vardı ve hiç ikiletmediler. Tüp bebek tedavisi zor bir süreç maddi ve manevi insanı çok zorluyor. Hepimiz aynı sıkıntılardan geçiyoruz ama yardım etmiyorlar diye ne yapalım yani kavga gürültü neye yarayacak ilişkileri yıpratacak. Babanız için babanıza bişey demeyin adamın canını sıkmayın bence.
kuzum ben beklentı ıcıne durup dururken kendı kendıme gelın guvey olmadımmm kı bana soylenenelr bunlar esım ıcın evı var sıkıntısı yok sız hıc dert etmeyın bıze yakın otursunlar dendı hep bastan söyluyorum ya

hanımefendı hadsiz hadsiz konusmayın tüp bebek surecıne esım amelıyat olmak zorunda kaldıgı ıcın gırmek zorunda kaldık dıyorum..madııd manevı yıpratıcı zor bır surectır acıkcası ne kdr kredı cektıgımız ne odedıgımız bılıyormusunuzda bu konu sonradan basımıza geldı acıkcası dıyorum hakdız konusmanın anlamı yok hangı baba evlanını zor duurmda kalmasını kayınvalıdesınd ekalmasını ıster ya bu devırde yapmayın allah askına

ya neden bu kadar sinirlisiniz ki
bu şekilde konu açanlara hep empatiyle yaklaşmaya çalışıyorum
sonra hepsi bu şekilde kavgaya meyilli oluyor
sonra ister istemez hatanın sizde olduğu düşünülüyor
turnağın varsa başını kaşıycan/ ayağını yorganına göre uzatıcaksın bu devirde demenin nesi hadsizlik ki?

yok kuzum hepsı 5 sene ıcınde oldu tup bebek keyfı olmadı malesf.. eşim amlıyat olmak zounda kaldı acıkcası zorakı oldu..cocouk sahıbı olmayaınca ve olumsuz oldu ıkı kere

Zoraki tüp bebeği de hayatımda ilk kez duyuyorum. Gayet keyfi bir durumdur tüp bebek, isteğe bağlıdır. Gerçekten anlamadığım için soruyorum neyin zorunluluğu bu? Hamilelikte, bebek doğunca nasıl bakmayı, masraflarına yetmeyi düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X