erkek ailesi aileme karşı rahatlığı söz verip maddi olarak destek vermekten vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşinizin amcası oğluna ev verdi diye kayınpederinde size ev mi vermesi lazım. Kayınpederin evine güvenerek mi evlendiniz. Ayrıca eşinizin başka kardeşi daha varmış. Kayınpeder şişlideki evini size verse diğer kardeşe haksızlık olmaz mı?

ya benim babamında yurtdışında kardeşi ile miras meselesi var. amcamın çocukları her .oka maydanoz, dedemden mal almaya bile çalışmışlar zamanında.
ilgilenmiyorum bile bana ne.
ha ben tek çocuğum, babam vefat etse bana düşer söz. ama adam hayatta, kendi mirası. bana .ok yiyip oturmak düşer ancak.
insan kendi anasına babasına karşı bile haddini bilmeli.

hanımefendii ben sıze karsı yanlıs bır cumlemı kurdum dırek saldırıya gectınız bana karsıı!! hasızlıgınız yana neler yasaıdıgmızı bılıp bılmedennn konusmanız cok buyuk hata bır kere saygınızı koruyunnn!! sız aılem esım ve aılesı hakkında karsılastırma yapmayı bırak laf etmek ne haddınızee karakterle ılgılı problemınız mı var yada hayatınızda asamadıgınız cıddı psıkoılojıkl problemler mı var kendınız nerde sanıyorsunuz ınsanlara hakaret etmeyı normal karsılıyorsunuz acaba!!!!

amcasının ıkı oğlu daha var malını esırgemıyor esmın babasının durumu daha ıyı anlamında soylemek ıstemıstım tamamen aslında..

Haftanın 6 günü calısıp 1 gün (pazar)tatil kullanıp cocuk yapan analar sizce saglıklı evlat iliskisi kurabiliyor mudur?
Engin bilgilerinizle aydınlatın nolur bizi:)
Bu nasıl bir bakıs acısı Trde yasıyorsunuz değil mi?

Kayın peder de almayacaktı o zaman. Babanız aldıysa sizin için almış. Almasaydı yani silah zoruyla sen al dememiş ki insanlar.

Ev ev diye tutturan Babanız mış. Adamların durumu yokmuş işte. Ne yapsınlar hırsızlık yapıp mı versinler size. Ne istiyorsunuz tam olarak.

Simdi kayinvalide yatalak olsa gelin hanim ben bakmak zorunda miyim der degil mi? Elbet bakmak zorunda degil. Eee peki bu adamlar da sana ev vermek zorunda mi, degil mi? Cok afedersin de k.çına guvenmeyen neden evlenir anlamiyorum. Evliligi ne saniyor ki bunlar? Sevgililikte oldigu gibi gezelim tozalim, mezara girene kadar anamizla babamiz bize bakar nasilsa diye mi dusunuyorlar.
Eve hirsiz girmis diye ev aldirmaya kalkmislar. Ev alininca hirsiz girmeyecek mi? Mulk sahibi olunan kapilari hirsiz acamiyor mu?
Daha evin borcu bitmemis tup bebek tedavisi baslamis.
Bebek olur bu seferde ben calisiyorum bebege baksinlar der.
Nedir bu ya?
Hic evlenmeyip dizimizin dibinde otursalar daha iyi bence.

inşallah bunun farkında olarak davranıyorlardır vallahi. bir de başka bir çocukları daha var, o mal iki çocuğa da miras neden yaşarken birine hibe edilsin ki ?

Bir şey merak ediyorum. Evlenirken ev eşyalarının hepsini eşiniz ve siz ne beraber mi aldınız? Yoksa aileler mi yaptı? Aileler yaptıysa bence yeterli bir yardım ve ailelerin iyi niyetli olduğunu gösterir.

Düğün sonunda salonun parasını takılarınızla ödeyelim dediler mi?

Bunları görmediğinizi düşünüyorum.

Bence babanız başkasının kesesinden çıkacak para için konuşamaz, iki aile arasında huzursuzluğa sebep olur.

Oooff sıktınız ama gerçekten.
Sen kendi eşinin ailesi için üstü kapalı aç gözlü, gözünü doyursun derken iyi, biz ailenin ev istemesi küçük düşürücü diyince kötü, hadsiz oluyoruz. Kendin bir dünya saydın adamlara.
Tapu müdürü bütün sülalenin mal varlığının çetelesini tutmuşsun, sanane eşinin amcasının evinden arabasından? Sanane ev vermesinden. Gözü doymadı gereken sensin yani. Ben utanırım ya böyle bir platformda eşimin amcasının şuyu buyu var demeye.

Son düzenleme:
aman nerdde öyle erkek ailesi zaten kendini bilen yardım eder seninki uyanık cinsten
Limoncu kardeşimin kayinailesi 2 tane ev verdi bir oğluna bir geline bir de yazın nereye gideceksiniz dedi pandemi patlayınca iki yazlık aldı. Şimdi tek yere bağlı kalmayın dedi bir Ege bir Akdenizden aldı. Artık temmuzda Akdeniz eylülde Ege. Çocuklar doğdu her çocuğa birer ev aldı bir de ağırlığınca altın neyse ki 4,5 kilo doğdular. Ne aileler var görüyor musun? Çok kendini bilen çok medeni aile ya

Hakaret eden ben değilim ki, sizsiniz şu an. Ben hakaret etmeden kendimi ifade edebilecek beceriye sahibim. Ama şu mesajınızı istesem direkt hakaret davasına çevirebilirim. İstemiyorum, korkmayın o kadar vaktim yok.

Sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak yorum yapıyoruz. Yazdıklarınız da bu yorumlara sebep oluyor. Size hak veren (limoncu dışında-onu saymıyoruz) bir tek üye yok konunuzda gördüğüm kadarıyla. Biraz kendinize dönüp ben mi hatalıyım acaba diye sorsanız nasıl olur?

butun esyamızı bız aldık düğün ve altın masraflarını esımın aılesı yaptı.. dıger herseyı esımle ben yaptık babamda elınden gelen herseyı yaptı kına gecesı yerı tuttu vs nısan hersey yanı aklınızas gelebılen

ben sızınle bır ugrasırsam aklınız alamaz benım sız verecek baska cevap kadar vaktım esas yok en onemlısı sızde olmayan kendıme ve ınsanlara SAYGIM VAR

amcasının ıkı oğlu daha var malını esırgemıyor esmın babasının durumu daha ıyı anlamında soylemek ıstemıstım tamamen aslında..
Babanız daha evlenmeden ev alalım diye ortalığa düşmüş. Nasıl zorda kaldı çocuklar diye alalım demiş. Daha evlenirken mı çok zorda kaldınız. Evlenirken hee şeyi kendi yapıp zorlanmayan çift var mıdır ki?

bırakın yatalak kv ye bakmayı gelip 1 gece kalsa aynı şehirdeyiz neden kalıyor denir.
asla anlamıyorum anne babayı bir ömür kullanmayı. insan kendi anne babasından bile bir yerden sonra istemiyor. hele ki evlenene kadar hayatımın parçası olmamış insanlardan istemek..

Kayınvalide ve kayınpederimin 5 Evi var, 500 bin kredi çekip kendi evimizi aldık her ay ödüyoruz. Tüp bebek yaptırıyoruz her ay maaşımızdan ödüyoruz. Durumumuz benzer
Aklıma bile gelmez kira verin ev verin destek olun demek. Herkesin malı kendine, Eminim onlar da gelin gelsin ona verelim diye değil, yaşlılığımızda rahat edelim, ek gelir olsun yiyip içip gezelim diye zamanında dişinden tırnağından arttırıp yapmıştır. Şimdi sağlığımız yerindeyken çalışıp kazanırken niye yaşlı insanların malından mülkünden medet umalım?

inşallah bunun farkında olarak davranıyorlardır vallahi. bir de başka bir çocukları daha var, o mal iki çocuğa da miras neden yaşarken birine hibe edilsin ki ?

Ah yok canim konu sahibi onu düsünürmü, amca oglu para aliyor, kp'erim niye vermiyor kafasinda. Görümcede gidip ilerde kendi kp'erinden istesin dimi?

Hayir zor duruma cidden düsersin, öngöremedigin ailenden yardim destek beklersin. Ancak bu ev ya, ucuzmu? Hem ev, hem tüp bebek istiyorlar. Hele konu sahibin babasi gidip kp'er ile böyle konusmasi. Yani adamlar yine saygiliymis, ben olsam çok agir konusurdum. Kolaysa adam gitsin kredisini ödesin, kendi kizina ev alsin. Yani adamlarin 1 kiralik evi var, konu sahibide onlari jeff bezos yapti ya.

Konu sahibin babasi gidip kizini borca soktu, ama yine kayin aile suçlu oluyor, trajikomik.

ben sızınle bır ugrasırsam aklınız alamaz benım sız verecek baska cevap kadar vaktım esas yok en onemlısı sızde olmayan kendıme ve ınsanlara SAYGIM VAR
Kendinize de insanlara da saygınızı konunuzdan çok net gördük. Kendine ait olmayan paraya mala mülke göz diken kendine saygılı insan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…