Erkek arkadaşımın bana şart koşması doğru mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
3 yıl siyahi biriyle ilişkim oldu. Şuan ben 25 o 35 yaşında. Belki beni yargılayacaksınız ama gerçekten zor bir dönemden geçiyorum ve birilerinin fikirlerine ihtiyacım var. Başlarda istemediğim ve beğenmediğim biriydi. Neden birlikte oldun diyeceksiniz çünkü ben üniversite okurken ailem bana maddi açıdan destek sağlamıyordu, çok zor günler geçirdim çoğu zaman aç kaldım. O sıralar çalışamadım da okuyordum ve cesaretim yoktu. Sonra erkek arkadaşımla tanıştığımda her şey bir anda değişti. İlk 2 sene her şey güzelken o sürede cinselliği evlilikten sonra düşündüğümü ona söyledim ve onun için çok zor olmasına rağmen kabul etti. Bana çok yoğun ilgi gösterirdi, zor zamanlarımda hep yanımda olurdu maddi ve manevi açıdan. Fakat ilişkimiz evlilik üzerine kuruluydu, ben okul bitince ona evleneceğimi söylemiştim, bekledi. Fakat sonunda ailemin onu beğenmeyeceği ve istemeyeceği korkusuyla 3 yılın sonunda ailem seni istemiyor dedim ve ayrıldık. Çok üzüldü ve araya başka bir kız girdi. O hayatına devam etmeye çalışıyorken ben kendimi onsuz ölecek gibi hissettim sanki boşluktaydım. Hem ev kiram gelmişti hem de benimle ilgilenen, seven biri yoktu. Arada konuşuyorduk ben evine gittim ve ağladım tekrar beraber olalım diyerek kızı silmesini istedim, sildi. Sevgilimin hataları da oldu. İlişkiye devam etmemize rağmen bazı kızlar eklemiş bir kızın numarasını almış. Bunları öğrenince ona olan güvenim sarsıldı. Kavga edip ağlayıp ayrıldım. Fakat olmadı yine iletişim halindeydik hep pişman olduğunu ve düzelteceğini söylerdi ben inanmadım. Sonra ofis açmaya karar verdi ve beni de patron yapacağını söyledi. İlklerde kabul ettim fakat hala güvenmiyordum. Son zamanlarda sosyal medyadan beğendiğim biri yazdı zengindi ve yakışıklıydı. Sevgilime onu istemediğimi söyleyip bu kişiyle konuşmaya başladım, bana hata yaptığımı geleceğimi düşünmem gerektiğini ve birlikte çalışalım diye ısrar etti. Ben beğendiğim kişiyi tercih ettim ama onun da niyeti cinsellikmiş. Olmadı ve yine sevgilime döndüm, yine kabul etti son şansım olduğunu söyledi. O da hayatına başkasını almış cinsellik yaşamış. Onu benim için bırakmak istiyor şuan konuşuyorlar. Bana şart koştu ya aileme ondan bahsedeceğimi ya da cinsellik istediğini söyledi. Ben hala ailemi düşünüyorum erkeklere güvenim kalmadı sevgilimle evlenirsem mutlu olabilir miyim bilmiyorum sonuçta çok beğenmediğim biri ama maddi ve manevi açıdan yanımda olacağını düşünüyorum. Ofiste yine beni patron yapacağını söyledi ve şuan çalışma iznine ihtiyacım var ve ev kiram bitiyor. Ailem iş bulup çalışmamı ve para vermeyeceklerini söylüyor. Fakat çok az zamanım kaldı iş de hemen bulunmuyor. Bağımlı olmuşum resmen ondan ayrılınca her şey bitecekmiş gibi geliyor sizce şartlarını kabul edip devam etmeli miyim, siz olsanız bu durumda ne yapardınız? Okuduğunuz için teşekkürler.
sizi hiçbir şekilde desteklemeyen bir ailenin fikirleri ne kadar önemli onu anlamadım
ancak çok çirkin bir zihniniz var. adamı sevmiyor maddi olarak kullanıyorsunuz. cebi daha dolusunu bulduğunuz an bunu bırakacaksınız belli ki ama onlar da size bakmıyorlar anlaşılan.siz de çok matah bi şey değilsiniz demek ki zenginlerin radarına girmiyorsunuz. ama sevgilinize üzüldüm. yazık kullanılıyor

İnsan ister istemez etkileniyor gerek arkadaş çevresi olsun gerek çevredeki insanlar. Ama en önemlisi aile desteği olmalıydı kendi açımdan. Hiçbir zaman bir sıkıntın var mı diye sorulmadı varsa yoksa kardeşlerime yapıldı. Onlar şuan baba işinde çalışıyor rahatlar. Sırf beni okuttular diye her şeyi yaptıklarını sandılar. Hiç düşünmediler acaba yanlış yola girer miyim diye. Hep baskı altında yaşadım. Bunları yaşamasaydım belki hayatımda birine muhtaç olarak yaşamak zorunda kalmazdım.
Hersey için aileyi suçlamayı bırakın. Görevlerini yapmışlar okutmuslar daha ne olsun istiyorsunuz. Allah bize akıl vermiş doğru yanlışı bilelim ve ona göre davranalım diye. Üniversite okudugunuza göre belli zeka sevinyesindesiniz aptal değilsiniz sadece işinize gelmiyor kolay olan ben ne çektim ailem destek değil demek. Sonrada kolay yoldan yaşamak için başka insanları kullanmak. İnsanlarda belli yere kadar buna tahammül eder sonunda o olmus. Ya calisip kıranı ödeyeceksin yada ne istiyorsa yapacaksin o belki. Sende çalışacak kişilik yok gibi duruyor. Sen kafalayacak adam ararsın gibi

Çünkü Türkler genelde ırkçı oldukları için siyahiyle beraber olan türk kızlarını garipsiyor. Hep tuhaf tuhaf bakıyorlar ve akıllarına direkt cinsellik geliyor. Dinleri farklı renkleri farklı diye de çoğu aile kabul etmiyor. Malesef durum böyle o yüzden belirttim.

Sevseydin takmazdın bile siz de Türkiyede yaşamazdınız orda yaşardınız. Türklere ırkçı diyene bakın Allah aşkına, eskort hanım kız. Sende diğer insanlara laf edecek hal var mı sence canım kardeşim??

İnsan ister istemez etkileniyor gerek arkadaş çevresi olsun gerek çevredeki insanlar. Ama en önemlisi aile desteği olmalıydı kendi açımdan. Hiçbir zaman bir sıkıntın var mı diye sorulmadı varsa yoksa kardeşlerime yapıldı. Onlar şuan baba işinde çalışıyor rahatlar. Sırf beni okuttular diye her şeyi yaptıklarını sandılar. Hiç düşünmediler acaba yanlış yola girer miyim diye. Hep baskı altında yaşadım. Bunları yaşamasaydım belki hayatımda birine muhtaç olarak yaşamak zorunda kalmazdım.

Paran yoksa donsene arkadasim geri, ne isin yabanci bir ulkede? Yasadiginiz hayat tatli gelmis, simdi finansorunuz gitmis olmasaydi bu konu hic acilmazdi bile.

Adama üzüldüm ya. 3 sene seni sevdiği için cinsellik istememiş bile. Ne kadar çirkin olabilir bir insan sen manken misin bulmuşsun altın kalpli birini takıldığın şeylere bak

Adama üzüldüm ya. 3 sene seni sevdiği için cinsellik istememiş bile. Ne kadar çirkin olabilir bir insan sen manken misin bulmuşsun altın kalpli birini takıldığın şeylere bak
Çok baskı yaptı sürekli konumuz o olmuştu. Çok kavga ettik bu sebepten. Ben de küçüklükten gelen aile korkusu olduğundan aileme anlatamıyorum, nasıl ikna edeceğimi bilmiyorum. Beni sileceklerini söylediler ben de beraber olduğum kişi beni bırakırsa arkamda kimse olmayacağından korkuyorum

Benim aklıma takılan şey bu adam bu saatten sonra seninle evlenmek isteyecek mi, şimdiye kadar dengesizliklerini kabul etmiş ama sonunda o da patlamış, bence başka bir yol çiz. Adam sana bilenmiş olabilir, pek sağlıklı gelmedi bana. Sonunda buraya konu açabilirsin 3 senenin sonunda terkedildim diye.

Peki madem aileniz bu kadar ilgilenmedi sizinle, niye sevgilinizi ailenizin onaylaması bu kadar önemli? Bu kız nasıl yaşıyor neyle geçiniyor, kirayı (!) nasıl ödüyor diye düşünmüyorlarsa, siz de evleneceğiniz kişi için onların onayını düşünmeyin.

Peki madem aileniz bu kadar ilgilenmedi sizinle, niye sevgilinizi ailenizin onaylaması bu kadar önemli? Bu kız nasıl yaşıyor neyle geçiniyor, kirayı (!) nasıl ödüyor diye düşünmüyorlarsa, siz de evleneceğiniz kişi için onların onayını düşünmeyin.
Ailemden korkumla büyüdüğüm için onları silmeye cesaret edemiyorum. Onlar da kabul etsin istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum

Resmen maddi manevi kullanmışsınız adamı,PES GERÇEKTEN PESSSS !!!!! Bizim okulda da vardı böyle bir kız hatta bizi de kullanıp satana kadar arkadaşımızdı kendisi, başka bir Türki ülkeden gelmişti, geldiği sene yurt denedi vs. sonra bir baktık o şehrin yerlisi bi çocukla hemen sevgili oldu. İlk iş kendine ev tutturdu güzelce eşyalarını aldırdı, çocuk buna bakabilmek için akşamları dolmuş şoförlüğü yapıyordu, tezini bile o çocuğa yazdırdı o gidip uyuyordu çocuk sabaha kadar bunun teziyle uğraşıyordu, aldı kızı ablasının düğününe götürdü tüm sülalesiyle tanıştı okul bitince evleniriz diye…Okul bitti bu çıkar ilişkiside bitti,çocuktan ayrıldı…Bana onu hatırlattınız. “Kiram da gelmişti” nedir ya… Yok yok en iyisi yorum yapmayayım yoksa ban yemek istemiyorum. En son 2020’de ban yemiştim öyle kalsın :KK53:

Benim aklıma takılan şey bu adam bu saatten sonra seninle evlenmek isteyecek mi, şimdiye kadar dengesizliklerini kabul etmiş ama sonunda o da patlamış, bence başka bir yol çiz. Adam sana bilenmiş olabilir, pek sağlıklı gelmedi bana. Sonunda buraya konu açabilirsin 3 senenin sonunda terkedildim diye.
O istiyor ne olursa olsun arkandayım diyor ama diğer taraftan da benden emin olmadığı için beraber olduğu kişiyi de bırakmak istemiyor. Bunu da ilişkiye tekrar başlamaya karar verdiğimizde o kızla mesajlarını gördüğüm için söylüyorum. Onunla konuştuğunu benden sakladı, söylemesi gerekirdi. Üzülmemi istemediğinden saklamış. Bazen neye inanacağımı şaşırıyorum. Madem ki emin değil, daha fazla üzüleceğimize bitirebilirdi ilişkimizi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X