Erkek arkadaşımın bana şart koşması doğru mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Duygusal olarak hislerim olmasaydı parayı umursamaz ayrılırdım. Irk farkı olduğu için ailemden korktum ikna edemeyeceğim için ve yanlış şeyler yaptım. Onu kaybedince değere bindi sanırım
Onu kaybedince değil kira parası gelince değere binmiş.Açık olun yaaa daha iyi ve zengini bulursam bunu atacam ,o zamana kadar elimde dursun deyin.Bu yazdıklarınız gerçekse en azından kendinize dürüst olun

Hem ev kiram gelmişti hem de benimle ilgilenen, seven biri yoktu.
Bundan sonra kirayı 1 yıllık peşin yatırt ki, kira günü çabuk gelmesin. Yılda bir defa da, kiradan kiraya seninle ilgilenir, seni sever geçinir gidersiniz.
Utanmadan sormuş bir de, ne yapmalıyım diye...

İşe girmek çok zor hele ki yabancıysanız. Aile evine dön diyenler de oldu ama kendimi baskı altında hissettiğim için aile evine dönmek istemedim.

Eeee Türkiyede iş bul? Adamdan tonla para yemişsin, elindekilerle Türkiyeden bir ev tut işe gir çalış. Bırak bunları Allah aşkına konu sahibesi, ierefiyle yaşamak isteyen iş bulmanın yollarını arar. Orda para yemek kolayına geliyor.

Ev kiram da geldi kısmında ne diyeceğimi bilemedim. Sizinki inanın sevgi değil, size bakacak finanse edecek birini arıyorsunuz. Ondan ona ondan ona, dilinizde sadece zengin, para lazım, kira geldi kelimeleri var; kendinizi bir meta yapmışsınız, adamları da kullanıyorsunuz bir yerde. Amacı cinsellikmiş ne yahu, sevdiği insanla ekonomik çıkarı olmadan, seksi bir şeyleri kazanmak için araç olarak kullanmayıp EVLENMEDEN cinsellik yaşayan insanlar gayet namuslular. Ben üniversite sınavını kazanır kazanmaz girdim Inditex grubundan bir şirkete o yaz harçlığımı çıkardım. Kira ödemek için çalışın, finansör aramayın.

Son düzenleme:
İşe girmek çok zor hele ki yabancıysanız. Aile evine dön diyenler de oldu ama kendimi baskı altında hissettiğim için aile evine dönmek istemedim.
Yurtdışında işe girmenin zorluğunu çok iyi biliyorum. İstanbul’da müdür pozisyonundaydım, yurtdışına taşındıktan sonra ekonomik özgürlüğüm için evlere temizliğe bile gittim. Size de tavsiye ederim.

Ha evet elalemin adaminin parasini yemek daha az 'baski' olusturuyor uzerinizde demek ki. Donun Turkiye'de is arayin o zaman. Ailenizi , arkadaslarinizi suclamaktan yaptiginizin ne kadar utanc verici bir sey oldugunun farkinda degilsiniz.

Ha evet elalemin adaminin parasini yemek daha az 'baski' olusturuyor uzerinizde demek ki. Donun Turkiye'de is arayin o zaman. Ailenizi , arkadaslarinizi suclamaktan yaptiginizin ne kadar utanc verici bir sey oldugunun farkinda degilsiniz.
Aynen madem bu kadar aile sözü dinliyor dönsün ailesinin evine, bir çekyat verirlerse ne ala.

3 yıl siyahi biriyle ilişkim oldu. Şuan ben 25 o 35 yaşında. Belki beni yargılayacaksınız ama gerçekten zor bir dönemden geçiyorum ve birilerinin fikirlerine ihtiyacım var. Başlarda istemediğim ve beğenmediğim biriydi. Neden birlikte oldun diyeceksiniz çünkü ben üniversite okurken ailem bana maddi açıdan destek sağlamıyordu, çok zor günler geçirdim çoğu zaman aç kaldım. O sıralar çalışamadım da okuyordum ve cesaretim yoktu. Sonra erkek arkadaşımla tanıştığımda her şey bir anda değişti. İlk 2 sene her şey güzelken o sürede cinselliği evlilikten sonra düşündüğümü ona söyledim ve onun için çok zor olmasına rağmen kabul etti. Bana çok yoğun ilgi gösterirdi, zor zamanlarımda hep yanımda olurdu maddi ve manevi açıdan. Fakat ilişkimiz evlilik üzerine kuruluydu, ben okul bitince ona evleneceğimi söylemiştim, bekledi. Fakat sonunda ailemin onu beğenmeyeceği ve istemeyeceği korkusuyla 3 yılın sonunda ailem seni istemiyor dedim ve ayrıldık. Çok üzüldü ve araya başka bir kız girdi. O hayatına devam etmeye çalışıyorken ben kendimi onsuz ölecek gibi hissettim sanki boşluktaydım. Hem ev kiram gelmişti hem de benimle ilgilenen, seven biri yoktu. Arada konuşuyorduk ben evine gittim ve ağladım tekrar beraber olalım diyerek kızı silmesini istedim, sildi. Sevgilimin hataları da oldu. İlişkiye devam etmemize rağmen bazı kızlar eklemiş bir kızın numarasını almış. Bunları öğrenince ona olan güvenim sarsıldı. Kavga edip ağlayıp ayrıldım. Fakat olmadı yine iletişim halindeydik hep pişman olduğunu ve düzelteceğini söylerdi ben inanmadım. Sonra ofis açmaya karar verdi ve beni de patron yapacağını söyledi. İlklerde kabul ettim fakat hala güvenmiyordum. Son zamanlarda sosyal medyadan beğendiğim biri yazdı zengindi ve yakışıklıydı. Sevgilime onu istemediğimi söyleyip bu kişiyle konuşmaya başladım, bana hata yaptığımı geleceğimi düşünmem gerektiğini ve birlikte çalışalım diye ısrar etti. Ben beğendiğim kişiyi tercih ettim ama onun da niyeti cinsellikmiş. Olmadı ve yine sevgilime döndüm, yine kabul etti son şansım olduğunu söyledi. O da hayatına başkasını almış cinsellik yaşamış. Onu benim için bırakmak istiyor şuan konuşuyorlar. Bana şart koştu ya aileme ondan bahsedeceğimi ya da cinsellik istediğini söyledi. Ben hala ailemi düşünüyorum erkeklere güvenim kalmadı sevgilimle evlenirsem mutlu olabilir miyim bilmiyorum sonuçta çok beğenmediğim biri ama maddi ve manevi açıdan yanımda olacağını düşünüyorum. Ofiste yine beni patron yapacağını söyledi ve şuan çalışma iznine ihtiyacım var ve ev kiram bitiyor. Ailem iş bulup çalışmamı ve para vermeyeceklerini söylüyor. Fakat çok az zamanım kaldı iş de hemen bulunmuyor. Bağımlı olmuşum resmen ondan ayrılınca her şey bitecekmiş gibi geliyor sizce şartlarını kabul edip devam etmeli miyim, siz olsanız bu durumda ne yapardınız? Okuduğunuz için teşekkürler.
Hayır, siz O’nu sevmiyor geçinmek ve orada yaşamak için kurtuluş olarak görüyorsunuz.

Ne yapacaktı adam siz O’nu bırakınca, ardınızdan ağıtlar yakıp kendini dağlara mı vuracaktı?

Ne zaman para olarak dara düştüyseniz, adamın kapısında kul köle olmuşsunuz.

Sizin için adam cüzdandan ibaret.

Gerçekten bu kadar geri kafalı olmak zorunda mısınız? Tamam yaptığım yanlıştır ama bu şekilde söylemek sizce doğru mu? Bu kadar yargılamamanızı tavsiye ederim hayatta kimin başına ne geleceği belli olmaz eminim yakınlarınız vardır.
senin başına gelen bir talihsizlik değil ki? basbaya senin kendi çıkarların için yaptığın şeyler.
karşına biri çıkmış, kiranı veriyor, seni besliyor.. bu zamana kadar evlenmeyi düşünürken okulun bitince mi aileni düşünür oldun? ailenden destek göremedin, sevgilinden ayrıldın para akışı kesildi yine ayakların totona vura vura gittin, sonra daha yakışıklı, zengin biri yazınca yine ayrıldın, baktın o da istediğin gibi değil geri döndün.. ee bunun neresinde durup dururken başına gelen "aman yakınımın başına gelmesin" diyeceğimiz ne var?

Ben şeyi anlamadım,madem aileniz destek olmadı arkanızda durmadı ve de ailenizden çekiniyorsunuz demek ki biraz baskıcılar da nasıl oluyor da yurtdışına eğitim için gönderiyorlar?
Mesela benim ailem her zaman eğitimime destek oldu,meslek sahibi olmam için uğraştı ama kendi doğru bildikleri şekilde onların sinirlariyla okudum.en basitinden yaşadığım şehirde istediğim bölümü kazanamadim diye en yakın şehirde okudum,daha uzak bir yere izin vermediler.
Sizinkilerdeki çelişkiyi anlayamadım.

Erkeklere de müstehak sizin gibiler aslında. Aslanlar gibi ayakları üzerinde duran kirasını ödeyen, kimseye minnet etmeyen güzelim kadınlar yalnız. Sizi de döne dolaşa kabul etsinler. ıq 0.5 falan olsa gerek. Tencere kapak olmuşsunuz sakın bırakma cüzdan beyi.

Aslinda suç kadinda olduğu kadar adamlarda, içlerinde kandiralan da vardir ama konudaki adam kandiriliyor gibi gelmedi bana, çoğu erkekte kandirilmadan bile isteye para vermeye bayiliyor nedense.

Ben para istemediğim halde durduk yere para vermek isteyenler illa oluyordu alisveris yaparmişim harcarmişim. Kabul etmiyordum. Oyle bana aciyacaklari sefil bir halim de yoktu, normal iyi giyinirdim bu arada. 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X