Erkek arkadaşımın içinden kaynana çıktı

Kısacası kendinizi haklı görmeyin. Temel konulardaki anlaşmanıza bakın, düşünün taşının ve karşı tarafa saygı gösterin. Gereksiz bir otorite sezdim sizde önceki konunuzu da okumuş biri olarak. Evde tek siz yaşamaksınız unutmayın
Haklı olabilirsiniz. Biraz dominant tarafım var. Belki öz eleştiri yapmam gerek

ben de eşim biraz fikir versin isterdim. istisnasız her konuda sen bilirsin der bana ve ben dünyanın en kararsız insanı olabilirim. madem sonunda senin istediğin olsun diyor, o zaman bu konuda ben karar vereceğim deyin mesela üstüne konuşmasın. veya iş bölümü yapın, tv yi o seçsin mutfak eşyalarının tamamını siz. evdeki her parça şey için oturup iki saat tartışmayın mesela gerek yok. iş bölümü en güzeli.

Çok şey anlattım sanmışsınız ama hiç bir şey anlatmamışsınız. Detaylara girer misiniz biraz ?
Konuyu detaylarla boğmak istemedim. Genel olarak aynı şeyler çünkü. Bunların dışında çok fazla kriteri var. Mesela şu rengin dışında istemem, ama uyumlu olalım. Şu renk dışında yüzük takmam, ama uyumlu olalım. Beyaz eşya gri olsun istiyormuş. Bunların dışına çıkamıyoruz. Mesela nişanda siyah giycem dedi siyah takım elbise aldık. Düğünde yine siyah takım giymek istiyor ve yenisini istiyor. Bana çok saçma ve anlamsız geliyor. Zaten aynısından var, neden yenisini alıyoruz. Kimin ödeyeceği falan hiç sorun değil. Hic bir zaman problemimiz bu olmadı. Ben gereksiz buluyorum. Nisan bohcasi istemiyorum zorla bana bohça hazirlattiriyor. Belki de hiç kullanmayacağım aldıklarını

Valla evlenirken eşimin seçtiği koltuk takımından aşırı memnunken kendi seçtiğim takımdan rahat değilim. Şimdi bebek alışverişi yaparken onun tercihlerini daha çok ön plana alıyorum :-)

Haklısınız tabi ki onun da fikirleri olacak ancak adam kararsız. Ben onu benimle aynı fikirde olması için ikna etmeye çalışmıyorum. Sen nasıl istiyorsan öyle yapalım o zaman diyorum. Ne benim seçtiğimi alıyor ne kendi istediğini. Satıcılar bile bizden bunaldılar.

Kararsiz olmasa bence bu kadar problem olmazdi. Benim eşim de aksine alisverislere hiç karişmaz. Butun evimizin eşyalarini ben seçmiştim. Herseyi ayni gün seçip almiştik halısına kadar her şey. 😬 Eşim karişmamişti, sadece yanimdaydi. 👍

Bu kolaylik oluyor aslinda ama hem kararsiz olup hem de herseye itiraz ederse insan deli olur yani. Zor.

Merhaba hanımlar. Daha önce evlenince bütün eşyalar yeni mi olmalı diye konu açmıştım. Çünkü kaynana kılıklı erkek arkadaşım, aslında nişanlım, benim daha önce kullandığım eşyaları istemiyordu. Her şeyi yeni almamızı istiyordu. Her şeye fazla anlam yüklediği için bu konuya anlayışla yaklaşmaya çalışmıştım. Meğer bu mevzu yasayacaklarimin habercisiymiş. Yeni nişanlandık o nedenle nişanlım demek tuhaf geliyor, alışamadım. Belki de durumu kabullenemiyorum, bilemiyorum.
Evlilik hazırlıklarına başlamadan önce sıradan, huzurlu bir ilişkimiz vardı. Ben detaylara çok takılmayan bir insanim. Romantizm vs sevmem. O da çok ince düşünen biri. İnce düşünmesi şimdiye kadar hoşuma gidiyordu. Beni mutlu etmek için her detayı düşünüyor ah ne ince adam diyordum. Bu detaylara takılması, her şeye fazla anlam yuklemesi evlilik hazırlığında beni çıldırtmaya başladı. Keçileri kaçırmak üzereyim. Bir tarafım tekrar düşün diyor, ama bir tarafım ayrılmak istemiyor. Çünkü şimdiye kadar birbirimizin düşüncelerine değer verirdik. Simdi de öyle ama ortak bir yol bulamıyoruz. Sanki ben Damat o gelin. Ben lüzum yok bosuna masraf olmasın derken o her şey olsun istiyor. Her şey uyumlu olsun istiyor. Alışverişe çıkıyoruz önce fikir belirtmiyor. Sen beğen, senin istediğin olsun diyor. Sonra ben seçiyorum. Seçtiğim şeyi beğenmiyor. Şurası söyle burası böyle. Tamam diyorum başka yerlere bakalım. Sonra dönüp dolaşıp aynı yere getiriyor sen bunu çok beğendin bu olsun diyor. Ama yine kusur bulmaya devam ediyor. Bu gidişle sonraki konuyu Bakırköy den açabilirim.
Ben zaten gergindim. Herkes akıl verip duruyor. Aman gözünde kalmasin pişman olursun diyerek benim hayalim olmayan şeyleri yaptırıyorlar, her kafadan bir ses çıkıyor. Kendimi boğulmuş, kapana kısılmış gibi hissediyorum. Küçücük şeylere bile sinirlenmeye başladım. Sanki bir kalabalığın içinde sürüklenip gidiyorum. Yıllardır da birbirimizi tanıyoruz. Bugüne kadar bu derece saçmalamamıştı.
iş ciddiye bininca gerçekler ortaya çıkıyor c ama zevklerinizin uymaması normal o yüzden tartışmayın bence

Terazi mi başak mi? Bazı insanlar eleştirmek için yaşar. Allah uzak etsin vallahi, baktın uzlasamiyorsun yol yakinken ayrıl.
Benim de var bir terazi,eleştiri makinası. Düşünemiyorum onla evlendiğimi. Hamile kalsam 'bugun folik asidini içmedin mi? Senin yüzünden aptal olacak cocuk' diye dirdirlanir 😅😅 seviyorum ama yılda birkac hafta. Kalanında tahammül edemiyorum çocuğa

Konuyu detaylarla boğmak istemedim. Genel olarak aynı şeyler çünkü. Bunların dışında çok fazla kriteri var. Mesela şu rengin dışında istemem, ama uyumlu olalım. Şu renk dışında yüzük takmam, ama uyumlu olalım. Beyaz eşya gri olsun istiyormuş. Bunların dışına çıkamıyoruz. Mesela nişanda siyah giycem dedi siyah takım elbise aldık. Düğünde yine siyah takım giymek istiyor ve yenisini istiyor. Bana çok saçma ve anlamsız geliyor. Zaten aynısından var, neden yenisini alıyoruz. Kimin ödeyeceği falan hiç sorun değil. Hic bir zaman problemimiz bu olmadı. Ben gereksiz buluyorum. Nisan bohcasi istemiyorum zorla bana bohça hazirlattiriyor. Belki de hiç kullanmayacağım aldıklarını
Erkeğin bu kadar karışanı ömür törpüsü. Teyzemin eşi böyle valla kadın nasıl dayandı yıllardır bilmiyorum. Teyzem 65 yaşında hala eniştemin dediği olur. Eve alınacak bulgura bile karışır hala
Çocukları büyürken kıyafetlerini hep kendisi alırdı mesela

Erkeğin bu kadar karışanı ömür törpüsü. Teyzemin eşi böyle valla kadın nasıl dayandı yıllardır bilmiyorum. Teyzem 65 yaşında hala eniştemin dediği olur. Eve alınacak bulgura bile karışır hala
Çocukları büyürken kıyafetlerini hep kendisi alırdı mesela
Şiştim. Hiç yorulmuyorlar da galiba.

Ayy aklıma biz yemek, kahvaltı, tencere takımı almaya gittiğimizde eşimin yok deseni şöyle olmasın yok kulpu böyle olsun yok çatal kaşık takımının sapı şöyle olsun diye 3 saat görevlinin gösterdiği hiçbişeyi beğenmemesi geldi. Kadın bana gösteriyor eşim atlıyor hayır güzel değil diyor falan =)) ben konu mankeni gibiydim. Hiç elleşmem ben evin her eşyasını eşim seçer. Zevkine güveniyorum ve kafam da aşırı rahat. Beni de o giydirir. Bütün kıyafetlerimi o seçer. Onsuz hiç alışverişe çıkmam. Geçen bulaşık mak. almaya gittik ben 500 lira uygun olsun daha az programı olsun dedim hemen itiraz etti. Sonuç olarak onun dediği oldu. Haa, aynı eve girince bu ev neden pis, neden temizlik yapmıyorsun, o yemeği neden böyle yaptın falan derse o zaman ciddi sorun. Bizde böyle bi olay yok. Ben elimden geldiği kadar yaparım o da beğenmediği yerde hiç söylenmeden kalkar kendisi yapar. Misafir geleceği zaman beni mutfağa sokmaz, pek titizlenir. Ona göstermeden nevresim takımı bile almam ya =)) Adam yaşam alanına özen gösteriyor beni rahatsız etmiyor.. İlgisiz olsaydı rahatsız olurdum hatta.

yaaaa keşke herkes nişanlın gibi olsa.
ben mobilyalarımı alırken hemen bir mağazaya sokuldum seç dedi seçtim orada tamam aldık dedi ve çıktık 10 dk sürmedi :KK70: şimdiki aklım olsa gezerdim en çok içime sineni alırdım bence bu konuda şanslısın

Merhaba hanımlar. Daha önce evlenince bütün eşyalar yeni mi olmalı diye konu açmıştım. Çünkü kaynana kılıklı erkek arkadaşım, aslında nişanlım, benim daha önce kullandığım eşyaları istemiyordu. Her şeyi yeni almamızı istiyordu. Her şeye fazla anlam yüklediği için bu konuya anlayışla yaklaşmaya çalışmıştım. Meğer bu mevzu yasayacaklarimin habercisiymiş. Yeni nişanlandık o nedenle nişanlım demek tuhaf geliyor, alışamadım. Belki de durumu kabullenemiyorum, bilemiyorum.
Evlilik hazırlıklarına başlamadan önce sıradan, huzurlu bir ilişkimiz vardı. Ben detaylara çok takılmayan bir insanim. Romantizm vs sevmem. O da çok ince düşünen biri. İnce düşünmesi şimdiye kadar hoşuma gidiyordu. Beni mutlu etmek için her detayı düşünüyor ah ne ince adam diyordum. Bu detaylara takılması, her şeye fazla anlam yuklemesi evlilik hazırlığında beni çıldırtmaya başladı. Keçileri kaçırmak üzereyim. Bir tarafım tekrar düşün diyor, ama bir tarafım ayrılmak istemiyor. Çünkü şimdiye kadar birbirimizin düşüncelerine değer verirdik. Simdi de öyle ama ortak bir yol bulamıyoruz. Sanki ben Damat o gelin. Ben lüzum yok bosuna masraf olmasın derken o her şey olsun istiyor. Her şey uyumlu olsun istiyor. Alışverişe çıkıyoruz önce fikir belirtmiyor. Sen beğen, senin istediğin olsun diyor. Sonra ben seçiyorum. Seçtiğim şeyi beğenmiyor. Şurası söyle burası böyle. Tamam diyorum başka yerlere bakalım. Sonra dönüp dolaşıp aynı yere getiriyor sen bunu çok beğendin bu olsun diyor. Ama yine kusur bulmaya devam ediyor. Bu gidişle sonraki konuyu Bakırköy den açabilirim.
Ben zaten gergindim. Herkes akıl verip duruyor. Aman gözünde kalmasin pişman olursun diyerek benim hayalim olmayan şeyleri yaptırıyorlar, her kafadan bir ses çıkıyor. Kendimi boğulmuş, kapana kısılmış gibi hissediyorum. Küçücük şeylere bile sinirlenmeye başladım. Sanki bir kalabalığın içinde sürüklenip gidiyorum. Yıllardır da birbirimizi tanıyoruz. Bugüne kadar bu derece saçmalamamıştı.
Bunlar normal şeyler ama 😁

Terazi mi başak mi? Bazı insanlar eleştirmek için yaşar. Allah uzak etsin vallahi, baktın uzlasamiyorsun yol yakinken ayrıl.
Benim de var bir terazi,eleştiri makinası. Düşünemiyorum onla evlendiğimi. Hamile kalsam 'bugun folik asidini içmedin mi? Senin yüzünden aptal olacak cocuk' diye dirdirlanir 😅😅 seviyorum ama yılda birkac hafta. Kalanında tahammül edemiyorum çocuğa
Ben teraziyim ama çok uyumluyumdur hatta yükselimde başak

Yeni takım, bohça, nişanlıniz değilde ailesinin fikri olabilir mi?
Büyürken bu tarz şeylere çok maruz kaldı başka bir ihtimal.
Eşyada fikrini belirtmesi ayrı birşey ama bohçaya kadar karışması itici geldi.

Anlattığınız şeyler tam olarak eşimle ben 😂 eşim aşırı ince düşünceli çok detaycı bir insandır bende tam tersi arada ben ona ayak uyduruyorum arada o bana genelde orta yolu bulup anlaşıp gidiyoruz. Nişanlıyken falan bir iki pürüz yaşamıştık bu konuda ama onu çok sevdiğim değer verdiğim için hiç aklımdan ayrılmak falan geçmedi. Bir de sanki kabullenememişlikten öte kafanızda oturmayan bir şeyler var gibi?

X