Erkek arkadaşımın içinden kaynana çıktı

Hayırlı olsun diyerek başlayayım yalnız bence gözünüz kalmasın diye istemediğiniz şeyleri yaptırmalarına izin vermeyin, sizin mutlaka ev dekorasyonundan giyiminize bir tarzınız vardır, o tarzın dışına çıkıp isteğiniz dışında janjanlı yeni gelin evi döşerseniz mutsuz olursunuz.
Eviniz başkalarını değil sizi yansıtmalı, nişanlınızla konuşun ortak noktalarda buluşmanın yollarını arayın.
Çok teşekkür ederim 🥰 öyle yapmaya çalışıyorum. Nasıl bir şey istediğini anlarsam bir yolunu bulacağım 🙂

Nişanlınız biraz gelenekçi sanırım.
Konunuzu okuyunca ikinizinde farkli insanlar olduğunuzu gördüm. Bu şekilde evliliğiniz biraz yorucu olur. Çünkü bu daha henüz başlangıç
Nişanlım fazla heyecanlı. Çok hevesli. Gelenekçi bir tarafı da var ne yazık ki. Ben de tam tersiyim

Beni rahatsız eden şey kararsız kalıp bir sonuca varmaması ve her şeye itiraz etmesi. Ne istediğini soruyorum bilmiyor
İtiraz etmesi farklı bi olay birlikte beğenmeniz gerekir. Ben uygunda olsa takılmazdım mesela avize şu bu eşim özellikle marka aldı gezdi ama birlikte karar verdik kararsızlık problem. Konuşmayı denediniz mi ?

yaaaa keşke herkes nişanlın gibi olsa.
ben mobilyalarımı alırken hemen bir mağazaya sokuldum seç dedi seçtim orada tamam aldık dedi ve çıktık 10 dk sürmedi :KK70: şimdiki aklım olsa gezerdim en çok içime sineni alırdım bence bu konuda şanslısın
Bilmiyorum acaba şanslı mıyım 🙂 Sagolun yorumlar iyi geldi. Biraz sakinledim

Anlattığınız şeyler tam olarak eşimle ben 😂 eşim aşırı ince düşünceli çok detaycı bir insandır bende tam tersi arada ben ona ayak uyduruyorum arada o bana genelde orta yolu bulup anlaşıp gidiyoruz. Nişanlıyken falan bir iki pürüz yaşamıştık bu konuda ama onu çok sevdiğim değer verdiğim için hiç aklımdan ayrılmak falan geçmedi. Bir de sanki kabullenememişlikten öte kafanızda oturmayan bir şeyler var gibi?
Ben de bunu sorguladım. Öfkeliyken olmaz bu iş ben yapamam diyip esip gürlüyorum. Sakinleşince yelkenler fora

Konuyu detaylarla boğmak istemedim. Genel olarak aynı şeyler çünkü. Bunların dışında çok fazla kriteri var. Mesela şu rengin dışında istemem, ama uyumlu olalım. Şu renk dışında yüzük takmam, ama uyumlu olalım. Beyaz eşya gri olsun istiyormuş. Bunların dışına çıkamıyoruz. Mesela nişanda siyah giycem dedi siyah takım elbise aldık. Düğünde yine siyah takım giymek istiyor ve yenisini istiyor. Bana çok saçma ve anlamsız geliyor. Zaten aynısından var, neden yenisini alıyoruz. Kimin ödeyeceği falan hiç sorun değil. Hic bir zaman problemimiz bu olmadı. Ben gereksiz buluyorum. Nisan bohcasi istemiyorum zorla bana bohça hazirlattiriyor. Belki de hiç kullanmayacağım aldıklarını
E adam damatlık da mı giymesin? Bence siz de biraz abartıyorsunuz. Orta yolu bulmak için bizimle değil, onunla konuşun. Bohça falan bana da saçma gelen şeylerdi. Kayınvalidem çok ısrar edince iki parça şey aldım verdim ellerine, bunları bohçaya koyarsınız diye. Gerisini kafasına göre halletti. Ben o alışverişi zaten yapacaktım, onun da gönlü olmuş oldu (pek de olmadı gerçi ama o benim sorunum değil 😁). Bohça yapın ama kullanacağınız şeylerle. Zorla bir şey almayın. Küçük bir şey olsun, herkesin gönlü olsun.
Bana bu konuda ailesi baskı yapıyor olabilir gibi geldi, yada şimdiye kadar ki yetiştirme tarzının etkisi olabilir. Adam ne anlar bohçadan yoksa 😅
Iletişim önemli. Bunalıp daralıp kendinizi boğmak yerine konuşsanız sorunlar çözülür. Böyle birike birike daha büyük patlarsınız. Ayrıca kesinlikle anlaşamadığınız konular varsa, nişanlılık bunun için var, ayrılırsınız. 100 yıl da sevgili kalsan, nişanlıyken göreceğini göremezsin. 100 yıl da nişanlı kalsan evlenince göreceğini göremezsin. Hepsi farklı süreçler. Dinamikleri farklı.

Ne kadar güzel ya demeye geldim valla şanslısın aslında ya ilgisiz olsaydı ben on yillik evliyim ne sorsam sen bilirsin der ilgilenmez ev eşyası gereksiz ona göre varya yeter der iki sene tüplü eski TV kullandım almadi varya yeter dedi kayinpederim aldı koltuklarım yırtıldı annem aldı onunda kavgası çıktı kabul etmedi parasini verdi madem vardi sen alsaydin görüyorsun üzüldüğümü buzdolabı kırıldı öyle aldı soğutmuyor bozuyordu içindekileri Allah'tan kırıldı yani😂 evlenirken bı mağazadan ne varsa onu aldım seçme şansım yoktu keşke önemseyen biri olsaydı çok mutlu olurdum
Iyi tarafından bakmaya çalışacağım. Teşekkür ederim 🌸

Bana bir arkadaşımı inanılmaz hatırlattınız. Arkadaşım bekar ama onun hayatında ki nişanlı benim 🤣 Yani nişanlınızın gözünden bakabilirim belki biraz.

Şimdi durum şu bizim kızda sizin gibi gerek yok o kadara , daha fazla vermeyelim ,bu da idare eder düşüncesinde ama ileriyi hiç düşünmüyor. Derinlemesine de düşünmüyor. 20 yıldır tanıyorum hep benim sözümü geliyor sonra ama hala beni dinlemiyor 🤣 Mesela L koltuk alacaktı eve. Dedim ki siyah alma. 2 kedi var evde biri sarı biri beyaz. Minder yüzleri çıkan olsun , 2 kedi de erkek ,yıkanması gerekecek. Aman ne gerek var dedi ekstra para vermeye, süpürürüm dedi. Bu iyi işte dedi , teşhir ürünüydü aldığı. Onu da alma demiştim de neyse. Aradan 4-5 ay geçti. Ay ben bezdim diyor ,heryer tüy , koltuk siyah mı alacalı mı belli değil diyor. Kokuyor koltuk diyor. Ben gülüyorum artık.

Birşey yaparken şöyle yapsan daha iyi değil mi diyorum , birşey olmaz diyor. Sonra sıkıntı olunca bana niye baskı yapmadın yap diye diyor. Onun o rahatlığı, umursamazlığı beni geriyor. Görüyorum çünkü neler olacağını ama o sanki üstünde çiçekli elbise kırlarda la la la diye koşuyor ,dümdüz yaşıyor. Erkek olsam asla yapamazdım onunla mesela . Acaba sizin nişanlı da sizi böyle görüyor olabilir mi?
Yok ya sanmam. O kadar "amaaaan" modunda değilim. Bu adam benim istediğimi yapmak istiyor, ben daha iyi bilirim diye düşünüyor. Ama benim seçtiğim icine sinmiyor. Ben başka bisey seçsem de yok icinde kalmasin diyor, mızmızlanmaya devam ediyor

İtiraz etmesi farklı bi olay birlikte beğenmeniz gerekir. Ben uygunda olsa takılmazdım mesela avize şu bu eşim özellikle marka aldı gezdi ama birlikte karar verdik kararsızlık problem. Konuşmayı denediniz mi ?
Evet. Yorumlardan sonra abartmış olabileceğimi düşünüp sakin sakin konuştum. Ne istediğini ne hayal ettiğini sordum, benim ne istedigimi söyledim. Ortak karar verelim diye konuştuk. Insallah uygulamada sorun olmaz :)

Bu ilgilenmemek degil ki ama dümdüz CİMRİLİK.
Eşim de eşya secmeyi onemsemez, karişmaz ama ben istedigim yerlerden istedigim şekilde içime sinerek secmiştim. Birsey degistirecek olsam alma yapma demedi hiç.
Evet eve karşı cimri gereksiz ona göre ama yeme içme çocuğun ihtiyaci vs bonkör evlenirken durumu yoktu tanıdık mağazadan aldık borçla ona bişey demiyorum ozaman öyleydi şartlar herkes zor evleniyor ama şimdi bari yapsa yeterdi

Konuyu detaylarla boğmak istemedim. Genel olarak aynı şeyler çünkü. Bunların dışında çok fazla kriteri var. Mesela şu rengin dışında istemem, ama uyumlu olalım. Şu renk dışında yüzük takmam, ama uyumlu olalım. Beyaz eşya gri olsun istiyormuş. Bunların dışına çıkamıyoruz. Mesela nişanda siyah giycem dedi siyah takım elbise aldık. Düğünde yine siyah takım giymek istiyor ve yenisini istiyor. Bana çok saçma ve anlamsız geliyor. Zaten aynısından var, neden yenisini alıyoruz. Kimin ödeyeceği falan hiç sorun değil. Hic bir zaman problemimiz bu olmadı. Ben gereksiz buluyorum. Nisan bohcasi istemiyorum zorla bana bohça hazirlattiriyor. Belki de hiç kullanmayacağım aldıklarını

Bence abartıyorsunuz.
Size göre iki takım da siyah olabilir, bana göre de öyle. Ama o gün üzerinde ilk defa giydiği bir şey olsun istemiştir. "Aman ne gerek var" modunda yaklaştıysanız hoş olmamış.

Sevgilim nişanda giyeceği takım için bile 20 tane yer gezdi. Ben gelinlik için 2 mağaza gezip aldım.
Bazı şeylere o özendi, bazılarına ben. Bazı şeylerde ikimiz de "amaan şu olsun" dedik geçtik.
Bunun erkek ya da kadın olmakla ilgisi yok ki. Adam yaşayacağı eve eşya seçiyor sonuçta. Tabii ki istekleri, zevkleri olacak.
Beğendikleriniz üzerinden bütçenize göre orta yol bulmaya çalışın.

Bohça bence de gereksiz bir şey. Biz yapmadık. Ama kendimize alışveriş yaptık aslında ev için. Bu bohça sayılırsa :)
Siz de ihtiyacınız olan şeyleri alın, sandığa koyup eve törenle pijama takımı getireceklerse de kendileri bilirler :)

Vala ben de bilemiyorum. Bir süre aynı evde yaşadık. Benim şu an onun için söylediklerimi o da benim için söylüyordu. Her şeye fazla takıldığımı vs. O zamanlar kavga edince kovuyordum. Evlenince kovamam da.
Çok zıtsınız bu ilişki yıpratır sizi , ben disiplinli biriyim mesela eşim de öyle, inanın öyle olmasa bizim ilişki yürümezdi, evde ikimizde temiz ferah ve spor tarzı eşyalardan hoşlanıyoruz ve ona göre aldık herşeyimizi, ama eşim avangart ben de spor tarzı diye tuttursam sorun olabilirdi, ikinizde alttan alamiycaksanz hiç bulaşmayın birbirinize..

Haklısınız tabi ki onun da fikirleri olacak ancak adam kararsız. Ben onu benimle aynı fikirde olması için ikna etmeye çalışmıyorum. Sen nasıl istiyorsan öyle yapalım o zaman diyorum. Ne benim seçtiğimi alıyor ne kendi istediğini. Satıcılar bile bizden bunaldılar.

bence adam kararsiz degil fikirlerini acik acik soyleyemeyen birisi. ailesi ile iliskileri nasil? bence zor bir ozellik, evlenince de devam eder ama zamanla birbirinizin tarzina alisirsiniz. diger ozellikleri iyi ise bence orta yolu bulmaya calisin. bir de karisan sadece o ise, ikiniz konusup ortak noktada bulusabilirsiniz. ayrica amaaan esyanin ne onemi var diye kestirip atmayin, tabi ki kendi kararlariniz onemli ama iletisime acik olun. ornek vereyim mesela salona beyaz hali almak istediniz, atiyorum insanlar da aoovv cok kirlenir dedi. onemli bence kirlenip kirlenmemesi, o fikri degerlendirebilirsiniz (ornek olarak verdim beyaz hali da alinabilir duruma gore). yani demek istedigim tecrubeleri degerlendirin, kararlarinizi beraber verin.

Size daha pratik birşey söyleyeyim.

Kararsız detaycı tiplere ne kadar çok seçenek verirseniz o kadar dolaşır da dolaşır. Az seçenek olursa daha mutlu olurlar.

Mademki umursamıyorsunuz, beraber eşya seçmeye gittiğinizde iki üç seçeneğe beğendim diyin, kararı ona bırakın.

Bu şekilde hem kendisi de seçmiş olacak, hem de siz çok dolaşmış olmayacaksınız.

Eğer tek seçenek verirseniz illa ki gözü başkasına kayar, mutsuz olur.

Merhaba hanımlar. Daha önce evlenince bütün eşyalar yeni mi olmalı diye konu açmıştım. Çünkü kaynana kılıklı erkek arkadaşım, aslında nişanlım, benim daha önce kullandığım eşyaları istemiyordu. Her şeyi yeni almamızı istiyordu. Her şeye fazla anlam yüklediği için bu konuya anlayışla yaklaşmaya çalışmıştım. Meğer bu mevzu yasayacaklarimin habercisiymiş. Yeni nişanlandık o nedenle nişanlım demek tuhaf geliyor, alışamadım. Belki de durumu kabullenemiyorum, bilemiyorum.
Evlilik hazırlıklarına başlamadan önce sıradan, huzurlu bir ilişkimiz vardı. Ben detaylara çok takılmayan bir insanim. Romantizm vs sevmem. O da çok ince düşünen biri. İnce düşünmesi şimdiye kadar hoşuma gidiyordu. Beni mutlu etmek için her detayı düşünüyor ah ne ince adam diyordum. Bu detaylara takılması, her şeye fazla anlam yuklemesi evlilik hazırlığında beni çıldırtmaya başladı. Keçileri kaçırmak üzereyim. Bir tarafım tekrar düşün diyor, ama bir tarafım ayrılmak istemiyor. Çünkü şimdiye kadar birbirimizin düşüncelerine değer verirdik. Simdi de öyle ama ortak bir yol bulamıyoruz. Sanki ben Damat o gelin. Ben lüzum yok bosuna masraf olmasın derken o her şey olsun istiyor. Her şey uyumlu olsun istiyor. Alışverişe çıkıyoruz önce fikir belirtmiyor. Sen beğen, senin istediğin olsun diyor. Sonra ben seçiyorum. Seçtiğim şeyi beğenmiyor. Şurası söyle burası böyle. Tamam diyorum başka yerlere bakalım. Sonra dönüp dolaşıp aynı yere getiriyor sen bunu çok beğendin bu olsun diyor. Ama yine kusur bulmaya devam ediyor. Bu gidişle sonraki konuyu Bakırköy den açabilirim.
Ben zaten gergindim. Herkes akıl verip duruyor. Aman gözünde kalmasin pişman olursun diyerek benim hayalim olmayan şeyleri yaptırıyorlar, her kafadan bir ses çıkıyor. Kendimi boğulmuş, kapana kısılmış gibi hissediyorum. Küçücük şeylere bile sinirlenmeye başladım. Sanki bir kalabalığın içinde sürüklenip gidiyorum. Yıllardır da birbirimizi tanıyoruz. Bugüne kadar bu derece saçmalamamıştı
Başak mı bu adam :) Yaşanmışlıklarımı hatırlattı bana

X