Erkek arkadaşımın içinden kaynana çıktı

Merhaba hanımlar. Daha önce evlenince bütün eşyalar yeni mi olmalı diye konu açmıştım. Çünkü kaynana kılıklı erkek arkadaşım, aslında nişanlım, benim daha önce kullandığım eşyaları istemiyordu. Her şeyi yeni almamızı istiyordu. Her şeye fazla anlam yüklediği için bu konuya anlayışla yaklaşmaya çalışmıştım. Meğer bu mevzu yasayacaklarimin habercisiymiş. Yeni nişanlandık o nedenle nişanlım demek tuhaf geliyor, alışamadım. Belki de durumu kabullenemiyorum, bilemiyorum.
Evlilik hazırlıklarına başlamadan önce sıradan, huzurlu bir ilişkimiz vardı. Ben detaylara çok takılmayan bir insanim. Romantizm vs sevmem. O da çok ince düşünen biri. İnce düşünmesi şimdiye kadar hoşuma gidiyordu. Beni mutlu etmek için her detayı düşünüyor ah ne ince adam diyordum. Bu detaylara takılması, her şeye fazla anlam yuklemesi evlilik hazırlığında beni çıldırtmaya başladı. Keçileri kaçırmak üzereyim. Bir tarafım tekrar düşün diyor, ama bir tarafım ayrılmak istemiyor. Çünkü şimdiye kadar birbirimizin düşüncelerine değer verirdik. Simdi de öyle ama ortak bir yol bulamıyoruz. Sanki ben Damat o gelin. Ben lüzum yok bosuna masraf olmasın derken o her şey olsun istiyor. Her şey uyumlu olsun istiyor. Alışverişe çıkıyoruz önce fikir belirtmiyor. Sen beğen, senin istediğin olsun diyor. Sonra ben seçiyorum. Seçtiğim şeyi beğenmiyor. Şurası söyle burası böyle. Tamam diyorum başka yerlere bakalım. Sonra dönüp dolaşıp aynı yere getiriyor sen bunu çok beğendin bu olsun diyor. Ama yine kusur bulmaya devam ediyor. Bu gidişle sonraki konuyu Bakırköy den açabilirim.
Ben zaten gergindim. Herkes akıl verip duruyor. Aman gözünde kalmasin pişman olursun diyerek benim hayalim olmayan şeyleri yaptırıyorlar, her kafadan bir ses çıkıyor. Kendimi boğulmuş, kapana kısılmış gibi hissediyorum. Küçücük şeylere bile sinirlenmeye başladım. Sanki bir kalabalığın içinde sürüklenip gidiyorum. Yıllardır da birbirimizi tanıyoruz. Bugüne kadar bu derece saçmalamamıştı.
Ev ve düzen konusunda nişanlınızı anlıyorum bende eşimin eşyalarını kabul etmek zorunda kaldım ev de bir türlü istediğim düzeni uyumu sağlayamadım ve bu bir süre sonra beni çok çok üzdü. Tabiki bir kadın olarak sizin eşyalarınız vs olduğu için sorun olmayabilir. Neyse eşya dışında konuların fazla abartılmaması mantıklı olan, insanların dolduruşuna gelmeyin kolay değil bu süreçler ama kolaylıklar dilerim 🙏

Ne kadar güzel ya demeye geldim valla şanslısın aslında ya ilgisiz olsaydı ben on yillik evliyim ne sorsam sen bilirsin der ilgilenmez ev eşyası gereksiz ona göre varya yeter der iki sene tüplü eski TV kullandım almadi varya yeter dedi kayinpederim aldı koltuklarım yırtıldı annem aldı onunda kavgası çıktı kabul etmedi parasini verdi madem vardi sen alsaydin görüyorsun üzüldüğümü buzdolabı kırıldı öyle aldı soğutmuyor bozuyordu içindekileri Allah'tan kırıldı yani😂 evlenirken bı mağazadan ne varsa onu aldım seçme şansım yoktu keşke önemseyen biri olsaydı çok mutlu olurdum

Bana bir arkadaşımı inanılmaz hatırlattınız. Arkadaşım bekar ama onun hayatında ki nişanlı benim 🤣 Yani nişanlınızın gözünden bakabilirim belki biraz.

Şimdi durum şu bizim kızda sizin gibi gerek yok o kadara , daha fazla vermeyelim ,bu da idare eder düşüncesinde ama ileriyi hiç düşünmüyor. Derinlemesine de düşünmüyor. 20 yıldır tanıyorum hep benim sözümü geliyor sonra ama hala beni dinlemiyor 🤣 Mesela L koltuk alacaktı eve. Dedim ki siyah alma. 2 kedi var evde biri sarı biri beyaz. Minder yüzleri çıkan olsun , 2 kedi de erkek ,yıkanması gerekecek. Aman ne gerek var dedi ekstra para vermeye, süpürürüm dedi. Bu iyi işte dedi , teşhir ürünüydü aldığı. Onu da alma demiştim de neyse. Aradan 4-5 ay geçti. Ay ben bezdim diyor ,heryer tüy , koltuk siyah mı alacalı mı belli değil diyor. Kokuyor koltuk diyor. Ben gülüyorum artık.

Birşey yaparken şöyle yapsan daha iyi değil mi diyorum , birşey olmaz diyor. Sonra sıkıntı olunca bana niye baskı yapmadın yap diye diyor. Onun o rahatlığı, umursamazlığı beni geriyor. Görüyorum çünkü neler olacağını ama o sanki üstünde çiçekli elbise kırlarda la la la diye koşuyor ,dümdüz yaşıyor. Erkek olsam asla yapamazdım onunla mesela . Acaba sizin nişanlı da sizi böyle görüyor olabilir mi?

Bence siz farklı karakterlerde farklı bakış açıları olan kişilersiniz ortak paydada buluşmayı beceremiyorsanız evlilik inanılmaz zor olacaktır

Erkeğin bu kadar karışanı ömür törpüsü. Teyzemin eşi böyle valla kadın nasıl dayandı yıllardır bilmiyorum. Teyzem 65 yaşında hala eniştemin dediği olur. Eve alınacak bulgura bile karışır hala
Çocukları büyürken kıyafetlerini hep kendisi alırdı mesela
evlerden uzak. :KK70:

şimdiden onunla oturup bu konuyu konuşman gerekir. Öncelikle o senin yanında durmalı . Sana karşı ilgili olması da çok güzel. oturup konuştuğunuzda yine de değişen şeyler olmazsa belli ki uyumlu bir çift değilsiniz ve bu durum sonrasında daha da kötü sonuçlar doğurabiir. Kendini de yıpratmadan daha fazla , sağlığını düşün ve bu konuşmayı yap. bitmesi gerekiyorsa bitsin senden önemli değil :))

Ne kadar güzel ya demeye geldim valla şanslısın aslında ya ilgisiz olsaydı ben on yillik evliyim ne sorsam sen bilirsin der ilgilenmez ev eşyası gereksiz ona göre varya yeter der iki sene tüplü eski TV kullandım almadi varya yeter dedi kayinpederim aldı koltuklarım yırtıldı annem aldı onunda kavgası çıktı kabul etmedi parasini verdi madem vardi sen alsaydin görüyorsun üzüldüğümü buzdolabı kırıldı öyle aldı soğutmuyor bozuyordu içindekileri Allah'tan kırıldı yani😂 evlenirken bı mağazadan ne varsa onu aldım seçme şansım yoktu keşke önemseyen biri olsaydı çok mutlu olurdum

Bu ilgilenmemek degil ki ama dümdüz CİMRİLİK.
Eşim de eşya secmeyi onemsemez, karişmaz ama ben istedigim yerlerden istedigim şekilde içime sinerek secmiştim. Birsey degistirecek olsam alma yapma demedi hiç.

Ev aldık şimdi de bazı şeyleri yeniliyoruz..Anlattıklarınız bizde de mevcut ama ben sorun olarak görmüyorum.Hevesleniyor diye düşünüyorum.Mesela yatak örtüsü modelleri gösteriyor bana😜Benim beğendiğimi o beğenmiyor,onun gösterdiğini ben.Daha halı,tablo,avizeye hiç girmedim bile 🤪
İlla benim dediğim olsun dersem bizde de sorun çıkabilir.Hevesleniyor de geç.Birbirinizi kırmadan orta yolu bulursunuz inşaallah..

Terazi mi başak mi? Bazı insanlar eleştirmek için yaşar. Allah uzak etsin vallahi, baktın uzlasamiyorsun yol yakinken ayrıl.
Benim de var bir terazi,eleştiri makinası. Düşünemiyorum onla evlendiğimi. Hamile kalsam 'bugun folik asidini içmedin mi? Senin yüzünden aptal olacak cocuk' diye dirdirlanir 😅😅 seviyorum ama yılda birkac hafta. Kalanında tahammül edemiyorum çocuğa
Bir de aslan var ki evlerden ırak.

Eşim de nişanlınız gibi konu sahibi. Ama bir şekilde orta yolu bulduk biz. Bir de bizim zevklerimiz de uyuşuyor.

Bir iç mimar arkadaşım, kadınlar ve erkekler arasında bu bakış farklılıkları olmadaydı biz aç kalırdık demişti 😀😀

Yıllar önce halamlar bir ev yaptırdılar banyo için fayans seçilecek

Gitmişler halam pembik fayans beğenmiş enişte banyo dediğin suyu çağrıştırır mavi olmalı fayans demiş

Sonuç fayanslar yeşildi 😂😂

Evet orta yol aranmalı ama bazı ayrıntılarda da boğulmamak lazım

Ben biz koltuk alırken daha bej bir döşeme istemiştim ama teşhirde yeşil vardı, ben onu sevmemiştim ama takımı sevmiştim

Eşim de teşhirdekini beğenip görmeden başka renk alırsak hoş olmayabileceğini, her takımın en güzel rengini teşhire koyduklarını söyledi

Sonuç o koltuklar Yeşil oldu, evde de iyi durdu, hatta teklileri hala duruyor, yenilenmesi aşamasında da bej takım aldım, bir daha alırsam turuncu, mavi falan alacağız

Ama tabağın üstündeki desene vs cidden takılamam

Bir arkadaş ev hediyesi tencere getirmişti kulpu bu renk ama beğenir misin bilmem dedi seramik tencere (o zaman yeni çıkmış, modaydı) almış kulübün renginin ne önemi var

tencere krem, kulpu koyu kahverengiydi hem de böyle absürt de değildi ama insanlar özden uzaklaşıp şekle takılıyor işte 🤣

Terazi mi başak mi? Bazı insanlar eleştirmek için yaşar. Allah uzak etsin vallahi, baktın uzlasamiyorsun yol yakinken ayrıl.
Benim de var bir terazi,eleştiri makinası. Düşünemiyorum onla evlendiğimi. Hamile kalsam 'bugun folik asidini içmedin mi? Senin yüzünden aptal olacak cocuk' diye dirdirlanir 😅😅 seviyorum ama yılda birkac hafta. Kalanında tahammül edemiyorum çocuğa
Boğa burcu. Adamın içine bisey kaçtı sanki ya. Orta yol bulmaya çalışıyorum

Bunlar bi sorun gibi gelmedi bana, eşim de ev eşyası dekoru konusunda pek bir fikir sahibidir. Bazen onun bazen benim istediğim oluyor. Zevklerimiz de hiç uymaz buarada ama orta yolu bir şekilde buluyoruz. Hayat bu fikir ayrılıkları hep olacak

Merhaba hanımlar. Daha önce evlenince bütün eşyalar yeni mi olmalı diye konu açmıştım. Çünkü kaynana kılıklı erkek arkadaşım, aslında nişanlım, benim daha önce kullandığım eşyaları istemiyordu. Her şeyi yeni almamızı istiyordu. Her şeye fazla anlam yüklediği için bu konuya anlayışla yaklaşmaya çalışmıştım. Meğer bu mevzu yasayacaklarimin habercisiymiş. Yeni nişanlandık o nedenle nişanlım demek tuhaf geliyor, alışamadım. Belki de durumu kabullenemiyorum, bilemiyorum.
Evlilik hazırlıklarına başlamadan önce sıradan, huzurlu bir ilişkimiz vardı. Ben detaylara çok takılmayan bir insanim. Romantizm vs sevmem. O da çok ince düşünen biri. İnce düşünmesi şimdiye kadar hoşuma gidiyordu. Beni mutlu etmek için her detayı düşünüyor ah ne ince adam diyordum. Bu detaylara takılması, her şeye fazla anlam yuklemesi evlilik hazırlığında beni çıldırtmaya başladı. Keçileri kaçırmak üzereyim. Bir tarafım tekrar düşün diyor, ama bir tarafım ayrılmak istemiyor. Çünkü şimdiye kadar birbirimizin düşüncelerine değer verirdik. Simdi de öyle ama ortak bir yol bulamıyoruz. Sanki ben Damat o gelin. Ben lüzum yok bosuna masraf olmasın derken o her şey olsun istiyor. Her şey uyumlu olsun istiyor. Alışverişe çıkıyoruz önce fikir belirtmiyor. Sen beğen, senin istediğin olsun diyor. Sonra ben seçiyorum. Seçtiğim şeyi beğenmiyor. Şurası söyle burası böyle. Tamam diyorum başka yerlere bakalım. Sonra dönüp dolaşıp aynı yere getiriyor sen bunu çok beğendin bu olsun diyor. Ama yine kusur bulmaya devam ediyor. Bu gidişle sonraki konuyu Bakırköy den açabilirim.
Ben zaten gergindim. Herkes akıl verip duruyor. Aman gözünde kalmasin pişman olursun diyerek benim hayalim olmayan şeyleri yaptırıyorlar, her kafadan bir ses çıkıyor. Kendimi boğulmuş, kapana kısılmış gibi hissediyorum. Küçücük şeylere bile sinirlenmeye başladım. Sanki bir kalabalığın içinde sürüklenip gidiyorum. Yıllardır da birbirimizi tanıyoruz. Bugüne kadar bu derece saçmalamamıştı.
Benim eşimde böyledir hatta gelinimiz beğenmedi diye çok takıldım. Yemek takımını bile birlikte seçtik lakin huzursuzluk yaratmadı aramızda siz neden rahatsız oldunuz ki ?

Bir iç mimar arkadaşım, kadınlar ve erkekler arasında bu bakış farklılıkları olmadaydı biz aç kalırdık demişti 😀😀

Yıllar önce halamlar bir ev yaptırdılar banyo için fayans seçilecek

Gitmişler halam pembik fayans beğenmiş enişte banyo dediğin suyu çağrıştırır mavi olmalı fayans demiş

Sonuç fayanslar yeşildi 😂😂

Evet orta yol aranmalı ama bazı ayrıntılarda da boğulmamak lazım

Ben biz koltuk alırken daha bej bir döşeme istemiştim ama teşhirde yeşil vardı, ben onu sevmemiştim ama takımı sevmiştim

Eşim de teşhirdekini beğenip görmeden başka renk alırsak hoş olmayabileceğini, her takımın en güzel rengini teşhire koyduklarını söyledi

Sonuç o koltuklar Yeşil oldu, evde de iyi durdu, hatta teklileri hala duruyor, yenilenmesi aşamasında da bej takım aldım, bir daha alırsam turuncu, mavi falan alacağız

Ama tabağın üstündeki desene vs cidden takılamam

Bir arkadaş ev hediyesi tencere getirmişti kulpu bu renk ama beğenir misin bilmem dedi seramik tencere (o zaman yeni çıkmış, modaydı) almış kulübün renginin ne önemi var

tencere krem, kulpu koyu kahverengiydi hem de böyle absürt de değildi ama insanlar özden uzaklaşıp şekle takılıyor işte 🤣
Iyi hatırlattınız. Teşhir meselesine bu arkadaş da takıldı. Orda bulunmayan rengi de kabul etmiyor. Gözünde canlandıramıyormuş. Canlı görmesi lazımmış her şeyi

Hiç hoş gelmiyorum sanırım
Hayırlı olsun diyerek başlayayım yalnız bence gözünüz kalmasın diye istemediğiniz şeyleri yaptırmalarına izin vermeyin, sizin mutlaka ev dekorasyonundan giyiminize bir tarzınız vardır, o tarzın dışına çıkıp isteğiniz dışında janjanlı yeni gelin evi döşerseniz mutsuz olursunuz.
Eviniz başkalarını değil sizi yansıtmalı, nişanlınızla konuşun ortak noktalarda buluşmanın yollarını arayın.

Benim eşimde böyledir hatta gelinimiz beğenmedi diye çok takıldım. Yemek takımını bile birlikte seçtik lakin huzursuzluk yaratmadı aramızda siz neden rahatsız oldunuz ki ?
Beni rahatsız eden şey kararsız kalıp bir sonuca varmaması ve her şeye itiraz etmesi. Ne istediğini soruyorum bilmiyor

X