Eş ailesi ile ilgili gelişmeler

Hemde ne resimler. Bi kere bilmem kızıyla gezerken otururken kaynanasının olduğunu. Ne tesadüfse annemler bendeyken gelmiyip canım dünürümle sohbet yazıyor.

Benim kayınpederimde tam tersidir. O kavga esnasında ye kızım dedi bana. Yemek koydu önüme. Kayınvalidem de tam tersi.

Ya nereye bosatiyo yavaş bosatsin eşin öyle birine hiç benzemiyo k.v. çok boş yapiyo bence fazla takmayın

Aynen tabi öyle ama konu sahibinin eşi bence gerekli tepkileri verebiliyo sorun yok.

Ya nereye bosatiyo yavaş bosatsin eşin öyle birine hiç benzemiyo k.v. çok boş yapiyo bence fazla takmayın
İlk zamanlar çok kötüydüm takıyordum sorguluyordum kötü olmaktan korkuyorum şuan daha iyiyim. Evet boş yapıyor. Geç uyanıncada maşallah akşam oldu diye laf sokar bana. eşim kız dinlenecek yorgun diyincede eşime bağırır. Bazen diyorum eli maşalı gelin gelicekti de görüceklerdi.

sen böyle iyi gelin olursa daha kafana cok vururlar kusura bakma akılllanın yaa banane kaynanın ne yemeyi yaptıgından alah askına bi bizim türklerde var mı kaynanaya gitmek sürekli biz evlendik ve istedigimiz zaman gidicez kafasında degilmisiniz kaynanan iyi bile olsa bayramda seyranda gideri tamam szi zaten anlasamıyosunuz bide sürekli yüz göz sende suc sinir oluyorum durduk yere yaaa

bu onceden anlattigin olay mi yoksa yeniden mi kavga ettiler?

bence susma isini guzel yapiyorsun ama kafana takmama isini yapamiyorsun.
diyelim ki cagirdin, gelmediler mi, kafani ona takma. gelmek zorunda degiller zaten. sen tripli durma ellerine malzeme verme yeter. esine de annesi ile ilgili soru sorma, oklar sana yonelmesin. onlar 2 gun sonra barisir merak etme, sen cok burnunu sokarsan ihale sana kalir. zaten simdi bile sen fitliyorsun diye dusunuyorlardir. bosver. kendileri ogreniyorlar boyle boyle nasil iliskilerinin olacagini. aileni cagirinca gelmediler mi, esine diyeceksin ki cagirdim ama gelmediler herhalde canlari istemiyorum, soylemem gereken bir sey var mi? esin de yok derse daha da soru sorma.

Haftada 1 e düşürdüm. Kızı geliyor damadıyla eşimin yiğenine arattırıyor çağır dayıyı gelsin diye. Eşime tek git desem gitmez tek sende gel der bırakmaz. Kaynanam mangal yapıcam et yapıcam börek açıcam şunu yapıcam ciğer yapıcam mantar yapıcam diye diye kitliyor bizi. Kahvaltı da eşimin sevdiğinden pizza yapıyor pizza yaptım kardeşinde geliyor gel diyor. Ne yapıcam ? Banane pizzadan ya of yeter demek ev huzurunu kaçırıcak. Nasıl anlatıcam ? Ailesinden sürekli bir arada olmayı görmüş.

Kafaya takma huyum çocukluğumdan geliyor. Anksiyetem var. Düşünüyorlardır tabi gelinim sonuçta. Eşim tepki göstermeseydi ben konuşucaktım kayınvalidemle. Benimde sorunun mu var anne diye şuan onada açmam konuyu zaten. Elbette gelmek zorunda değiller ben buna takılmam sadece yalan söyledler babam ışıklarını görünce sordu ee evdeler diye. Aylardır annem çağırıyor gitmiyor anlamıyorum neden sevmiyor ? O zaman kendi akrabaları gelince bende gitmem gitmek zorunda değil kendi akrabalarına açıklar gelmedğimi ben nasıl aileme açıkladıysam.

oooo sen önce kocayla anlas tatlım banane yani dicen kac yasında kadar gördüyse ben senin anane gitmek icin senle evlenmedim diceksin haftada bi cok fazla zaten anlasamıyosun bi cıngar cıkarman lazım kaynana görümcenide gördügünsde sen sokucan lafı bizi sürekli rahatszı etmezseniz lütfen diceksin herkez yetiskin ve aile gelicegimiz zaman biz sizi ararız diceksin oooo ben senede 1 gitmeyi kavga kıyamet getiriyorum haftada 1 bana laf sokan insanların suratına tükürürüm heralde kim olursa olsun bana gittigimde saygı duymamıs ben ona hic duymam cok yuz vermsissin o zaman kocana o görümceyede sana laf soktgunda basın egme gözlrine bakarak hayırdır muaayen günündesin sanırım de bırak o kavga cıksın cıksın ki ayagın kesilsin kantarın topuzunu cok kacırmıssın cokkkkk en sevmedigim sey o geldi gel bu geldi kocana desee hayırdır yaa biz fino gibi her cagrılana böyle gidicekmiyiz

yanlis yapiyorsunuz. karsinizdaki kadin normal psikolojide birisi olsaydi zaten gelinin yaninda oglu ile kilibik diye dalga gecmezdi. bence laf anlayacak biri degil. cocuk gibi dusunun. siz bu yasinizda koca kadindan daha olgunsunuz. ama gidip gidip konulari cok desiyorsunuz. tabi ki cok fazla soylerse gidip konus ama acik secip yaptigi bir yanlis olmasi lazim. yok oyle dememistim deyip isin icinden siyrilsa ne cevabin olacak. yasli kadinlar soyledigi seylere bile soylemedim diyebiliyorlar.

ayrica isiklari acikmis kapaliymis, evdeler degiller niye takip ediyorsun. kadin gelmek istememis o kadar. senin yaptigin da KV gibi oluyor o zaman. istemiyorlarsa niye gonul koyuyorsun,

oncelikle senin kendi degerin karsidaki insana gore olmuyor. iyi gelin olunca degerin yukselmeyecek. sen mesafeli ve saygili ol ama seni begensinler diye degil, senin karakterin boyle, kotu bir insan degilsin. mesela sen de yemek yapmiyorsun dediler diyelim. sen de kotu hissettin, evet kotu ev kadiniyim, esimi mutlu etmiyorum diye dusundun, saglikli bir dusunce degil bu. yemek yapamadin mi dediler, evet ya hem is hem ev zor oluyor tabi, tesekkur ederiz siz karnimizi doyuruyorsunuz de gec. sen evinde esine yemek yapacaksan baskalari begensin diye degil sen istedigin icin yap. zamanla onlarin laflarindan etkilenmezsen onlar da seni durtmeyi birakir.

gaza getirme kizi

Hatalisiniz! neden biliyor musunuz? Aylarca sürekli beraber yiyoruz, görümcem her yere peşimizden geliyor diye eşinizle konuştunuz rahatsızlıklarınızı dile getirdiniz şimdi eşiniz ailesine resti çekiyor davetlerini geri çeviriyor bu sefer siz gidelim diye tutturuyorsunuz. Eşiniz yakında isyan eder haberiniz olsun

dogruuu ben kadınlarn ezilmesine karsıyım gazı mazı yok bu işin aynı seyi kızkardesin yapsalar kardesinde böyle sessis sakın bisey olsa hakkını savunamasa napıcan izlicen mi
Limoncu yine formundasın

Ama kanaryam senin gibi değil iste kimse senin gibi olamaz da

Kanaryam tatlım nasılsınız
Limoncu kısmen doğru desede gaza gelme tatlım bu arada çok mutlu olmuşum eşinle maşallah inşalalh hep böyle ol
Ve aynen mesafe devam et eşinle aranı açma idare et ama dediğini de yap

Iyide kanaryanin kanatlarini kirmislar kocasi zaten iyi olsa bu sekilde karima davranamazsiniz der sürekli laf sokulan ortama kendinj bilen bi kova karısını sokmaz hee sokarsa işte yaa böyle kiz delirir onun icin demiyorum ama bu şekilde olup ya poset poset hap icerler yada bi çıngar bi buyuk kavga kocaninda kaynanankda ayagini keser kiz nefes alır aslinda her evliligin böyle bi kavgaya ihtiyaci var medeni sekilde koca anlamiyosa sürekli anam dayim halam teyzem diyosa baksin bakalim papuc pahali kac kadin bilerek dava bile aciyoki bakalim koca napicak tabiki nunu bunu yapsin demiyorum ama her cagrildiginda kovayi yollanmam ben herkezede bilerek laf sokarim bizi aramayin diye

Çok söylemek istiyorum ama benim annemlerde yakın bazen teyzem kuzenim geldiğinde bende gitmek istiyorum sorun çıkarırsam ya bende gidemezsem ?

Teşekkür ederim çok sağolun.

Yok yok canım benim tutturmuyorum. Gidelim de demedim. Uğramadım da. Konusunuda açmadım. Sadece bu zamanda sessiz kaldım iyi mi yaptım sormak istedim. Bende tam bu zamanda rahatsızlığımı belli mi etsem acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…