Eş ailesi para meselesi.

Durumları kötüyse tabikide yardım yapılır ac açıkta bırakılmaz anne baba sonuçta ama gorumcede yardım etsin iki ev gecindirmeye çalışıyorsunuz suan ve imkansız bu..evlenirken eşinizin babasının çalışmadığını evi arabası olmadığını haliyle sizin orayada maddi destek olacağınızı biliyormuşsunuzdur...bebek içinde acele etmişsiniz daha evliliği oturtamadan bide bebeğin sorumlulugunu almışsınız..
Evet korunuyorduk oldu tam hatta burada yine konu açmıştım çok şükür astım o zamanları. Maddi destek olacağını şöyle biliyordum babası ara ara çalışan birisi yani bu mısır standları var ya onlardan dağıtan birisiydi o dönemlerde ama bı gün dağıtıyorsa 3 gün dagitmiyordu bizim evlenecegimiz dönemde de zaten kendisine bı tekne aldı arkadaşıyla birlikte güya o tekneden iş yapmaya çalışacaktı fakat o işte battı

Tek merak ettiğim soru baba neden çalışmıyor?
Kayın pederim bundan 10 yıl önce çalışmaya çok düşkün bı adammış sonrasında işi bırakmış taksicilik yapıyormuş o dönem bu günlük işlere gitmiş benim bildiğim, sonrasında ise yani son 1 2 senedir mısır standartları oluyor ya bardak mısır onlardan veriyordu eğer ki iş olursa borçla kendi kendini döndürüyordu. En son keyfe keder bı tekne alındı arkadasiyla birlikte güya arkadaşı karşılamış parayı o tekneden de iş çıkmadı bilmiyorum tekrar taksicilige baslmayi düşünüyordu. Kısacası emir alacağı yerde çalışamıyormuş öyle deniliyordu.

Kayın pederim bundan 10 yıl önce çalışmaya çok düşkün bı adammış sonrasında işi bırakmış taksicilik yapıyormuş o dönem bu günlük işlere gitmiş benim bildiğim, sonrasında ise yani son 1 2 senedir mısır standartları oluyor ya bardak mısır onlardan veriyordu eğer ki iş olursa borçla kendi kendini döndürüyordu. En son keyfe keder bı tekne alındı arkadasiyla birlikte güya arkadaşı karşılamış parayı o tekneden de iş çıkmadı bilmiyorum tekrar taksicilige baslmayi düşünüyordu. Kısacası emir alacağı yerde çalışamıyormuş öyle deniliyordu.
Tmm da bu ailenin asgari standartta bile enaz 4000 gideri olur.
Evleri kendilerinin mi?
Ne yiyor ne içiyorlar
Doğalgaz elektrik vs.

Baba hasta mi, yasli mi?

Anne babamin hic geliri olmayip gecim kaynaklari ben olsam, borcla evlenip kiraya cikip 2. Ayda cocuk yapmazdim.

Siz kendi maasinizdan birikiminizi yapin. Esiniz kendi maasindan verecekse versin. Ben de annemi babami parasiz birakmazdim yalan yok yani.
Hastalık, yaşlılık vs söz konusu değil. Emir altında çalışamıyormuş, çalışmıyor.
Haklısınız🙏😔

Tmm da bu ailenin asgari standartta bile enaz 4000 gideri olur.
Evleri kendilerinin mi?
Ne yiyor ne içiyorlar
Doğalgaz elektrik vs.
Kredi kartından dönüyor. O şekil döne döne 100 bin TL'ye yakın borcu varmis kayinpederimin ki ben gözümle görmedim bilmiyorum ama kendi çocukları kumar oynadığından dâhi bahsetmişti. Dediğim gibi ben hiç bilmiyorum, görmedim

Siz çalışıyor musunuz?

Eşim bilindik bı alışveriş sitesinin kargosunu dağıtıyor kendi aracıyla maaşı dağıttığı kargoya göre değişiyor yani bu ay günlük dağıttığı kargo sayısı çok iyiydi haftalık alıyor birde kargo azaldığı zaman maaşı azalıyor kargo çoksa maaşı çoğalıyor

Artık bulamıyoruz 😔

O dağıtım işini benim eşim de yaptı geçen sene iyi kazandı fakat adam yaptığı süre boyunca aşırı yoruldu 20 kilo verdi.
Sağlığından olacaktı bıraktı.
İyi kazanırken sorun olmaz da oldu diyelim daha az kazandığı bir işe girdi.
Nasıl geçineceksiniz?
Bebekte geliyor.

Sen çalışıyor musun ?

Evlenirken para mevzusunu ayirmasini soylemedin mi? Soylemediysen niye direk soylemiyorsun; baban evde otururken ben bebegime harcayacagim parayi ailene verip durmak istemiyorum diye. Kusura bakmayinda para çok degilse neden dagitilir boyle hic anlamiyorum, anasina babasina vermrye devam edecekse evlenip cocuk yapmasaydi beyfendi.
Hayır söylemedi söylerse çünkü karşı çıkardım ki sadece dedi ki eşim internet benim üzerime her ay biz öderiz birde şimdi devretmekle ugrasmayalim onu veririz falan demişti.

Kredi kartından dönüyor. O şekil döne döne 100 bin TL'ye yakın borcu varmis kayinpederimin ki ben gözümle görmedim bilmiyorum ama kendi çocukları kumar oynadığından dâhi bahsetmişti. Dediğim gibi ben hiç bilmiyorum, görmedim
Kredi kartı ile döne döne yan dönmüş.
Şimdi o borcu kim odeyecek?
Eşiniz size bu babadan evlenmeden önce bahsetti mi?

Siz çalışıyor musunuz?
Çalışmıyorum su anlık tekrar iş başvurusunda bulunmuştum haber bekliyorum
O dağıtım işini benim eşim de yaptı geçen sene iyi kazandı fakat adam yaptığı süre boyunca aşırı yoruldu 20 kilo verdi.
Sağlığından olacaktı bıraktı.
İyi kazanırken sorun olmaz da oldu diyelim daha az kazandığı bir işe girdi.
Nasıl geçineceksiniz?
Bebekte geliyor.

Sen çalışıyor musun ?
Eşim bundan yıllar önce de başka bı kargo firmasinda çalışmıştı bu işe baya alıştı dediğiniz gibi ama çok çok yorucu bı iş. Çalışmıyorum, iş başvurusu yapmistim haber bekliyorum 🙏

Hastalık, yaşlılık vs söz konusu değil. Emir altında çalışamıyormuş, çalışmıyor.
Haklısınız🙏😔

Net simariklik.

Ama iste keske bastan cozseydiniz bu konuyu.
Esiniz evlenmeden önce babasina bu destekleri kesmek durumunda kalacagini söylemeli ve evlenince kesmeliydi.

Kredi kartı ile döne döne yan dönmüş.
Şimdi o borcu kim odeyecek?
Eşiniz size bu babadan evlenmeden önce bahsetti mi?
Ben eşimle çocukluk aşkıyım yani yillardir az çok görüyordum içlerine girmeden tabii ki bilemezdim. Kayınpederim son 3-5 yıldır böyle nedensiz. Birde babadan kalma bina vardı onu yenilettiler 1+1 daireyi güzel bı konumda diye sattılar 350 milyara onun parasını yedi hatta 2 daire falan satılmıştı ona düşen 2 daire parasiydi o paralarda ne olundu kimse bilmiyor

Çalışmıyorum su anlık tekrar iş başvurusunda bulunmuştum haber bekliyorum

Eşim bundan yıllar önce de başka bı kargo firmasinda çalışmıştı bu işe baya alıştı dediğiniz gibi ama çok çok yorucu bı iş. Çalışmıyorum, iş başvurusu yapmistim haber bekliyorum 🙏

Gebeymişsin üzgünüm ama kimse seni işe almaz.

Ben eşimle çocukluk aşkıyım yani yillardir az çok görüyordum içlerine girmeden tabii ki bilemezdim. Kayınpederim son 3-5 yıldır böyle nedensiz. Birde babadan kalma bina vardı onu yenilettiler 1+1 daireyi güzel bı konumda diye sattılar 350 milyara onun parasını yedi hatta 2 daire falan satılmıştı ona düşen 2 daire parasiydi o paralarda ne olundu kimse bilmiyor
Bu adam iflah olmaz.
Adam kumara battı demek iki daireyi yemiş.
Oğulları dur diyecek artık.

Net simariklik.

Ama iste keske bastan cozseydiniz bu konuyu.
Esiniz evlenmeden önce babasina bu destekleri kesmek durumunda kalacagini söylemeli ve evlenince kesmeliydi.
Esim babasına yardım olmuyor yani annesine veriyor ne kadar babasına olmayabilir ki ama diyor ki anneme dayanamıyorum çünkü annesi gittiğimiz zaman vs sigarada alamadım param yoktu gorumcemin kızı için hediye alacaktım param olmadığı için hediye alamıyorum o yüzden de gitmiyorum dedi para verdik sonra dedi ki ben ona hiçbir şey yapmadım bı çeyrek almak istiyorum param olunca alırım inşallah vs yaptı. Annesine vermede sıkıntı yok ama artık iş ayrı ev, ortak gider meselesine döndü 😔

Eşim bilindik bı alışveriş sitesinin kargosunu dağıtıyor kendi aracıyla maaşı dağıttığı kargoya göre değişiyor yani bu ay günlük dağıttığı kargo sayısı çok iyiydi haftalık alıyor birde kargo azaldığı zaman maaşı azalıyor kargo çoksa maaşı çoğalıyor

Artık bulamıyoruz 😔

Kargolari esinizin babasi dagitsa esiniz baska bir is yapabilir mi?

Simdi bakinca adam neden duzenini kurmusken babasina devretsin ama diger turlu de hem yorulan esiniz hem parayi herkese yetirmeye calisan esiniz. Suya sabuna dokunmadan yasayan baba... Babaya tüm kargo geliri degil de makul bir miktar verilir, araba ve duzen esinizin oldugu icin ne bileyim yari yariya mesela?

Bu adam iflah olmaz.
Adam kumara battı demek iki daireyi yemiş.
Oğulları dur diyecek artık.
Eşim hariç 2 oğlu daha var, üvey eşimle baba bir anne ayrı, onlara 2 daire aldı gelinlerin bütün altınlarını aldı aldığı daireler bodrum katta bı daireydi ne olursa olsun sonuçta İstanbul gibi bir yerde bı dairen var. Sonrasında ortanca oğlunun evini sattı borçları için, 250 milyara satıldı ev o paradan da haber yok mesela. Ne yapıyor kimse bilmiyor.

Kargolari esinizin babasi dagitsa esiniz baska bir is yapabilir mi?

Simdi bakinca adam neden duzenini kurmusken babasina devretsin ama diger turlu de hem yorulan esiniz hem parayi herkese yetirmeye calisan esiniz. Suya sabuna dokunmadan yasayan baba... Babaya tüm kargo geliri degil de makul bir miktar verilir, araba ve duzen esinizin oldugu icin ne bileyim yari yariya mesela?
O kadar merdiven çıkmaz, birde kendisi sorunlu bı tip yani her an kavgaya meyilli kargo işi yapabilecek bı insan değil yoksa söylediğiniz çok mantıklı.

Merhaba hepinize. Sizlerden akıl almak istiyorum benden büyüklerin,kısacası böyle bı konuda her birinizin aklına çok ihtiyacim var. Eşimin ailesi annesi ev hanımı, babası çalışmıyor. Emekli vs değil, dümdüz çalışmıyor evleri kira değil bu zamana kadar eşim evi yürütüyordu babası çalışmaya ihtiyaç duymuyordu derken biz evlendik 5 buçuk ay oluyor nerdeyse ve her ay elimizden geldiği kadarıyla daha doğrusu borçlardan kaldığı bize kalanı bölüp annesine veriyorduk, çok bir şey vermiyorduk ama aylık giderimize göre haftada 100-200 veriyorduk. Kvdem belinden rahatsız, bel fıtığı var bı doktor varmış muayene ücreti 400 TL Gibi bir şeymiş bugün konuştuğumuz zaman öyle söyledi bende eşime annene 200 daha verelim (1 gün önce 150 vermiştik) bı gidip muayene olsun dedim. Aynı zamanda raporlarını istedim tanıdık bı doktor vardı ona göstermek için doktor bana önemli bir şey olmadığını, bel fıtığı başlangıcı olduğunu söyledi bende annesine bunu ilettim. O da bir çok doktora gittiğini başlangıç olmadığını vs söyledi tamam dedim. Eşimi arıyor para için teşekkür ediyor devamında gorumcemin kızının doğum günü var ben bı hediye alacağımdan söz ettim para vermek yerine bir tulum gördüm ve çok hoşuma gitti onu alacagimdan bahsettim eşimi aradığında ise diyor ki xxxse söylersin bir şey almak yerine 200 TL verirsiniz, benim adıma da verirsiniz tarzı bir şey söylüyor. Gerçekten artık para muhabbetlerinden çok sıkıldım, biz bütçemizi bir türlü ayıramadık her ay neredeyse bebek için ayırmamız gereken miktarı eşimin ailesine veriyoruz. Eşimle nasıl konuşmalıyım bı konuyla ilgili hiç bilmiyorum, çok ortada kaldım konuşmalı mıyım gerçi onu da bilmiyorum. Biz hem kira,hem krediden olan borç, hem evin masrafı derken aylık masrafımız 8000 civarını buluyor ve artık gecinmekte güçlük çekiyoruz. Bebek doğana kadar bir gram,bı çeyrek yaparız dedik fakat şu ana kadar yaptığımız tek şey bı gram yapabilmek oldu. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim şimdiden🙏😔
her dedigini yaparsanız ilk başta sonuna kadar isterler. siz tulum alın gidin yok diyin .

X