Eş ailesi para meselesi.

Hazır paraya bı şekilde satılan evlerle vs alışmış ben öyle düşünüyorum
yazık çoluğun çocuğun torunun geleceğini hazır yemiş...satılan mal yerine yeni bir şey konmadıktan sonra ben çok üzülüyorum böyle konulara...sonuçta bir önceki nesil ona miras bırakmış ama kendisi kendisinden sonraki nesli düşünmeyecek kadar bencil gibi geliyor...

Düzene oturması konusunda çok çok haklısınız. Bebek, korunduğumuz hâlde oldu ve oldu artık. Eşimle bu konuyu rahatça konuşabiliyorum aslında fakat şimdi nasıl bı yol izlemeliyim onu bilmiyorum

Bence esiniz 20. Haftadan sonra bebek alisverisine baslayacaginizi ve aileye destek olamayacagini söylesin.
2 ay icinde bir ise yerles baba, elimden geleni yaptim ama malesef dahasina yetmiyor hastane masrafi, besigi, arabasi, biberonu, bezi, mamasi elzem seyler bile dünya para, ilk bebegimiz, evde hic cocuga yönelik bir sey yok sıfırdan alınınca dünya para tutuyor desin.

2 ay sonra kessin her seyi. Zorunda kalirsa calisir.

Bence esiniz 20. Haftadan sonra bebek alisverisine baslayacaginizi ve aileye destek olamayacagini söylesin.
2 ay icinde bir ise yerles baba, elimden geleni yaptim ama malesef dahasina yetmiyor hastane masrafi, besigi, arabasi, biberonu, bezi, mamasi elzem seyler bile dünya para, ilk bebegimiz, evde hic cocuga yönelik bir sey yok sıfırdan alınınca dünya para tutuyor desin.

Eşimle konuşmayı düşünüyorum bundan sonra ne olursa olsun bı çeyrek, bı gram her ay alacağım çünkü öbür türlü kalmıyor bize. Birde benim eğer o an maddi durumum el vermezse ben devlette doğum yaparım, birçok insan biliyorum çevremde doğumu devlette yapıp güzel geçen. Fakat eşimin annesi devlet Hastanesi'ne karşı, sürekli gidip muayene olmak istiyor ve bunu muayene ücreti 300-400 TL'lik yerlerde olsun istiyor gerçekten neden diye çok sorguluyorum bazen😔

inanıl bebek eşyaları acayip pahalı ben elimden geldiği kadar arkadaşlarımın verdikleri 2. elleri kullandım ama yine de bir sürü masraf çıkıyor...mesela özel doktora götürüyorum ,özel aşılar dünyanın parası (Rota vs aşısını devlet karşılamıyor)bunların hepsini eşimin özel sigortası karşıladı da yaptırdık yoksa yaptıramazdık sanırım ya da çok zorlanırdık...yani bebek olunca istese de yardım edemeyecekler..
babaya şimdiden bunu söylesinler her şey net konuşulsun....

Kayın pederim bundan 10 yıl önce çalışmaya çok düşkün bı adammış sonrasında işi bırakmış taksicilik yapıyormuş o dönem bu günlük işlere gitmiş benim bildiğim, sonrasında ise yani son 1 2 senedir mısır standartları oluyor ya bardak mısır onlardan veriyordu eğer ki iş olursa borçla kendi kendini döndürüyordu. En son keyfe keder bı tekne alındı arkadasiyla birlikte güya arkadaşı karşılamış parayı o tekneden de iş çıkmadı bilmiyorum tekrar taksicilige baslmayi düşünüyordu. Kısacası emir alacağı yerde çalışamıyormuş öyle deniliyordu.
Siz hiç çalışmayan boş yatan biriymis gibi izlenim yarattınız bizde adam çalışıyormuş sonuçta

Muayene ücretini eşin karşılıyor da o yüzden.
Kendi cebinden çıksa sürekli sorgular bu durumu.
Bende öyle düşünüyorum. Beli mutlaka ağrıyordur fakat birkaç doktora gitmiş o doktorlarin hepsi birbirinden farklı şeyler söylemiş demesine göre birisi ameliyat demiş birisi ameliyatı önermiyorum demiş birisi fizik tedavi vs demiş bende raporları bı tanıdık vasıtasıyla bı doktora ilettim o doktor arkadaşta belinde fıtık olduğunu, fizik tedaviye ihtiyaç olduğunu çok önemli bir şey olmadığını söyledi. Artık ben kötü bı insanmisim gibi düşünüyorum gerçekten hastalığını bile sorgular oldum.

inanıl bebek eşyaları acayip pahalı ben elimden geldiği kadar arkadaşlarımın verdikleri 2. elleri kullandım ama yine de bir sürü masraf çıkıyor...mesela özel doktora götürüyorum ,özel aşılar dünyanın parası (Rota vs aşısını devlet karşılamıyor)bunların hepsini eşimin özel sigortası karşıladı da yaptırdık yoksa yaptıramazdık sanırım ya da çok zorlanırdık...yani bebek olunca istese de yardım edemeyecekler..
babaya şimdiden bunu söylesinler her şey net konuşulsun....

Evet cocuk cok masrafli ama simdi net olup kenara cekilmeliler. Baba da kendine yol cizmeli.

Baba suclu ama alistiran bu raddeye getiren ogul da suclu.

Keskin bir tutumla simdi konusulmazsa yine anne arar acindirir kendini bir sekilde yine oraya bir para gider. Kredi karti siser oraya yatilir mesela

Siz hiç çalışmayan boş yatan biriymis gibi izlenim yarattınız bizde adam çalışıyormuş sonuçta
1 ayda 2 gün çalışıyor,belki 3. Tekneye gidiyorlar, balık tutuyorlar, balığı ızgarada yapıyorlar, yiyorlar. Bu keyifcilik değil midir.

Evet cocuk cok masrafli ama simdi net olup kenara cekilmeliler. Baba da kendine yol cizmeli.

Baba suclu ama alistiran bu raddeye getiren ogul da suclu.

Keskin bir tutumla simdi konusulmazsa yine anne arar acindirir kendini bir sekilde yine oraya bir para gider. Kredi karti siser oraya yatilir mesela
Oğlunun pek bı suçu yok diye düşünüyorum çünkü ondan öncesi de hep hazır para gelmiş. Yani binaları vardı babadan kalma yenilendi o bina 2+1lik kocaman güzel ev, 1+1e düşürüldü 350 milyardan sattı. 2 daire sattı o binada kendine düşen. Diğer iki oğullarına ev almıştı, birinden aldı yine sattı o dairenin parasida ortada yok. Kimse bilmiyor ne yaptığını, eşimin büyük abisi kumar oynadığını söylüyordu

Kac yaşında peki bu adam diğer çocuklari da destek çıksın niye çıkmıyor
48 yaşında sanırım. Eşimde böyle bı teklifte bulundu hadi annem sizi ilgilendirmiyor ama babam bizim babamız her ay 200-300 kimde ne kadar varsa uygunsa o kadar para verilsin dedi ama kimse orali olmadı. Birisinin evi var, 2.cocuğu yeni oldu ve gecinemedigini söylüyor, digerininde 2 çocuğu var o da bizim gibi kirada o babaanesinden destek alıyor

Esim babasına yardım olmuyor yani annesine veriyor ne kadar babasına olmayabilir ki ama diyor ki anneme dayanamıyorum çünkü annesi gittiğimiz zaman vs sigarada alamadım param yoktu gorumcemin kızı için hediye alacaktım param olmadığı için hediye alamıyorum o yüzden de gitmiyorum dedi para verdik sonra dedi ki ben ona hiçbir şey yapmadım bı çeyrek almak istiyorum param olunca alırım inşallah vs yaptı. Annesine vermede sıkıntı yok ama artık iş ayrı ev, ortak gider meselesine döndü 😔
Maşallah çeyrekler sigaralar havada uçuşsun toplamda 3 ev parası da yenilmiş şimdi de sizi iliğinize kadar sömürsünler geçmiş olsun ölene kadar bu insanlara sırf ürediler diye bakacaksınız. Burda olayı ama onlar anne babağğğ vicdansız geliyynn e bağlayana bakmayın üç ev yemiş kayınbabanız şimdi sizi yiyecek ölene kadar belirli bir bütçe belirleyin eşiniz onun dışında bir kuruş verirse izin vermeyin. Kimse emin olun sizin verdiğiniz 900 lira ile geçinmiyor mümkün değil başka gelirleri elbet var. Siz onlar için para matiksiniz. Eşinize sınır koymazsanız önceki konunuzu da biliyorum kayınvalideniz gibi fena bir kadınla ölene kadar uğraşırsınız

Maşallah çeyrekler sigaralar havada uçuşsun toplamda 3 ev parası da yenilmiş şimdi de sizi iliğinize kadar sömürsünler geçmiş olsun ölene kadar bu insanlara sırf ürediler diye bakacaksınız. Burda olayı ama onlar anne babağğğ vicdansız geliyynn e bağlayana bakmayın üç ev yemiş kayınbabanız şimdi sizi yiyecek ölene kadar belirli bir bütçe belirleyin eşiniz onun dışında bir kuruş verirse izin vermeyin. Kimse emin olun sizin verdiğiniz 900 lira ile geçinmiyor mümkün değil başka gelirleri elbet var. Siz onlar için para matiksiniz. Eşinize sınır koymazsanız önceki konunuzu da biliyorum kayınvalideniz gibi fena bir kadınla ölene kadar uğraşırsınız
Eşimle konuşacağım diğer iki abisiyle tekrar anlaşmaya varmaya çalışsınlar dediğiniz gibbi bu bu şekilde devam ederse ben olan bitenin önüne geçemem sadece seyrederim. Mutlaka başka gelirleri de var kumar oynuyormuş kendi oğlunun demesine göre o ev paralarının hepsini de kumarda yemiş. En son bu en büyük abiye evini satalım gibi bir şey dendi ortanci arıyor ben gecinemiyorum senin evin kira değil bana para vermek zorundasın her ay diyor büyük abi kabul etmiyor etmediği içinde curcuna ortanca büyüye kusuyor sonradan öğreniyoruz ki bu ev satılma mevzusunu ortaya atan kişi kayinpederimmis.

Eşimle konuşacağım diğer iki abisiyle tekrar anlaşmaya varmaya çalışsınlar dediğiniz gibbi bu bu şekilde devam ederse ben olan bitenin önüne geçemem sadece seyrederim. Mutlaka başka gelirleri de var kumar oynuyormuş kendi oğlunun demesine göre o ev paralarının hepsini de kumarda yemiş. En son bu en büyük abiye evini satalım gibi bir şey dendi ortanci arıyor ben gecinemiyorum senin evin kira değil bana para vermek zorundasın her ay diyor büyük abi kabul etmiyor etmediği içinde curcuna ortanca büyüye kusuyor sonradan öğreniyoruz ki bu ev satılma mevzusunu ortaya atan kişi kayinpederimmis.
Sizde bu işin afedersiniz ama sağılan tarafındasınız. İşinin garantisi yok çocuk da geliyor eşinizi acil sarsın. Evler , kumar borçları ortancı abinin para istemesi falan çok sıkıntılı oralar

Doğum günü geçmemiştir umarım, kendi gönlünden kopan ve gücünün yettiği tulumu hediye et, sakın kv nin bu konuda sizi yönlendirmesine, yönetmesine izin verme. Yarın öbür gün başka şey olur yine böyle müdahale eder burnunu sokar, sorarsada paramız yok de yüzüne, bizimde masrafımız var de. Ne münasebet zaten tırtıklayıp duruyomuş resmen, sigaraymış, paran yoksa içme

Merhaba hepinize. Sizlerden akıl almak istiyorum benden büyüklerin,kısacası böyle bı konuda her birinizin aklına çok ihtiyacim var. Eşimin ailesi annesi ev hanımı, babası çalışmıyor. Emekli vs değil, dümdüz çalışmıyor evleri kira değil bu zamana kadar eşim evi yürütüyordu babası çalışmaya ihtiyaç duymuyordu derken biz evlendik 5 buçuk ay oluyor nerdeyse ve her ay elimizden geldiği kadarıyla daha doğrusu borçlardan kaldığı bize kalanı bölüp annesine veriyorduk, çok bir şey vermiyorduk ama aylık giderimize göre haftada 100-200 veriyorduk. Kvdem belinden rahatsız, bel fıtığı var bı doktor varmış muayene ücreti 400 TL Gibi bir şeymiş bugün konuştuğumuz zaman öyle söyledi bende eşime annene 200 daha verelim (1 gün önce 150 vermiştik) bı gidip muayene olsun dedim. Aynı zamanda raporlarını istedim tanıdık bı doktor vardı ona göstermek için doktor bana önemli bir şey olmadığını, bel fıtığı başlangıcı olduğunu söyledi bende annesine bunu ilettim. O da bir çok doktora gittiğini başlangıç olmadığını vs söyledi tamam dedim. Eşimi arıyor para için teşekkür ediyor devamında gorumcemin kızının doğum günü var ben bı hediye alacağımdan söz ettim para vermek yerine bir tulum gördüm ve çok hoşuma gitti onu alacagimdan bahsettim eşimi aradığında ise diyor ki xxxse söylersin bir şey almak yerine 200 TL verirsiniz, benim adıma da verirsiniz tarzı bir şey söylüyor. Gerçekten artık para muhabbetlerinden çok sıkıldım, biz bütçemizi bir türlü ayıramadık her ay neredeyse bebek için ayırmamız gereken miktarı eşimin ailesine veriyoruz. Eşimle nasıl konuşmalıyım bı konuyla ilgili hiç bilmiyorum, çok ortada kaldım konuşmalı mıyım gerçi onu da bilmiyorum. Biz hem kira,hem krediden olan borç, hem evin masrafı derken aylık masrafımız 8000 civarını buluyor ve artık gecinmekte güçlük çekiyoruz. Bebek doğana kadar bir gram,bı çeyrek yaparız dedik fakat şu ana kadar yaptığımız tek şey bı gram yapabilmek oldu. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim şimdiden🙏😔
Baba çalışmıyor mu yoksa çalışamıyor mu? Oh valla ben de ileride yatayım evde çocuğum bana hazır para yollasın keyfime bakayım. Bebek demek masraf demek bir sürü gider demek eşiniz rahat sanırım o konuda.

48 yaşında sanırım. Eşimde böyle bı teklifte bulundu hadi annem sizi ilgilendirmiyor ama babam bizim babamız her ay 200-300 kimde ne kadar varsa uygunsa o kadar para verilsin dedi ama kimse orali olmadı. Birisinin evi var, 2.cocuğu yeni oldu ve gecinemedigini söylüyor, digerininde 2 çocuğu var o da bizim gibi kirada o babaanesinden destek alıyor
48 yaşında sağlıklı babaya niye para versinler ayol? Siz anneyi yanınıza alın baba da ne hali varsa görsün. Akıllanınca gelir alır karısını

X