eş kaynana eziyeti sonunda psikolojisi bozulan ablam

Bi tanıdığım aynı şekilde psikolojisi bozulmuştu; eşini bi kadınla yatakta yakalayınca öyle oldu ....sürekli uyuyordu hiç konuşmuyordu hastaneye yatırın dediler çocukları yatırmadılar sürekli psikoloğa götürdüler ilaç filan kullandı 3-4 yıl filan kötüydü Sonra düzelmeye başladı .....sizde hastaneye yatırmayın bence psikolog gözetiminde olsun, hastanede kendini yalnız hissedebilir, evde siz destek olun Allah yardımcınız olsun ....

merhaba bayanlar,
ablam çok erken yaşta evlendi 15 yaşında ve kaynana ile 8 yıl oturdu sonra ayrıldılar 18 yıldır evli
kaynanası çok eziyetler huzursuzluklar ediyordu biz bunların içeriğini yeni öğreniyoruz çünkü ablam şu an kendinde değil
eşi ise cinsel yönden çok düşkün olduğu için işe bile doğdu düzgün gitmiyor sürekli işten çıkıyor annesinden de maddi destek aldığı için annesinin dediklerini dinliyor yıllardır süren eziyetlerden dolayı şu an ciddi anlamda psikolojisi bozuldu anne evine geldi
şu an kaynanası ve eşini görecek diye korkuyor sinir krizleri geçiriyor doktora götürdük sakinleştirici ve uyku ilacı verdi 1 hafta sonra tekrar çağırdı
ama ablam sanki gitmiş yerine başkası gelmiş insanın başına gelmeden gerçekten inanamıyor hani hep deriz ya psikolojim bozuldu diye.. bu gerçekten böyle birşey kendinde değil.
sürekli evlendiği günden beri başına gelenleri anlatıyor eşinin ona tecavuz ettiğini söylüyor onu istemediğini soylüyor
eskiden beri boşanmak istiyordu ama eşi ona hep beraber öleceğiz ailene zarar veririm diye tehdit etmiş şimdi herşeyi anlatıyor ve hiç susmuyor
dinlen uyu diyoruz yok yediği yemekte bile onların yaptıklarını hatırlayıp anlatıyor ben tuzlu yapmadım yemeği tuzlu diye dövdüler diyor

şimdi sormak istediğim hastaneye yatırıp tedavisine mi başlasak yoksa bi süre daha evde yanında mı olsak ve eşinin görmesine izin vermiyoruz isimleri bile geçse gözleri yerinden çıkıyor
biraz kendine gelse hemen mahkemeye başvuru yapıp ayrılması için elimizden geleni yapacağız ablam kendine gelir mi acaba sanki hiç eskisi gibi olmayacak gibi hissediyorum
başına böyle bir durum gelen biri oldu mu aranızda yazarsanız sevinirim
teşekkürler

O kadar üzüldüm ki... Allah yardımcısı olsun. Ne mutluki senin gibi bir kardeşi var. Psikolojik problemler bekletildikçe, ertelendikçe tedavisi güçleşir bunu sakın unutmayın. Normal bir devlet hastanesine vs değil, ruh ve sinir hastalıkları hastanesine götürün muhakak. Gerekirse yatırırlar da korkmayın. Bilmeden yazan insanlarada bakmayın benim ve eşimin ailesinde psikolojik rahatsızlıkları olan insanlar var bu yüzden yıllardır neler yapılması gerektiğininiyi biliyoruz. Majör bir depresyon geçiriyorsa intihara kadar gider Allah korusun.

Niye hala adamı şikayet etmediniz
niye hala ablanizla kolay kolay aramasina izin veriyorsunuz
bu soruları ikinci kez soruyorum inşallah cevap alırım
gerekirse kadın kuruluşlarına başvurup kamuoyu oluşturun ki mahkeme işiniz daha çabuk ilerlesin

Değerli kardeşim öncelikle çok üzüldün rabbim ablana acil şifalar versin... ama ablandaki yılların patlaması bırakın anlatsın hastaneye yatarsa iyice hasta psikolojisine girer sizin yanınızda daha güvende hissediyordur kendini.. düşünün yıllarca cezaevinde yatmış biri dışarı çıkınca nasıl olur Dr kontrollerini aksatmayın ilaçlarını düzenli verin Allahın izniyle sağlığına kavuşur inşallah

Ama tabiki durum çok çok ciddiyse tabiki doktoru yatiş isteyebilir ama refakat edin ona hanı hep yaninda olduğunuzu hissettirin bende cok yaşadım bu durumları

niye hala enişte beyle iletişimdesiniz ve onun elini kolunu sallaya sallaya gezmesine izin veriyorsunuz
ablanız madem her şeyi artık anlatıyor savcıya anlatsın da bir işe yarasın
tutup kolundan götürsenize şikayetçi olun tüm aileden derenderya derenderya

Yok ilk hasta olduğunda doktor önerisi yaptı sonra onunla iletişimi koparttik zaten onu hiç gormesine izin vermiyoruz şu an normal değil ki boşanma davası acalım diyorum gerek yok diyo zaten boşandı diyo sizde benden saklıyorsunuz diyo bağırıyor bize doktora götürdük saldırganlığı yoksa yatış a gerek yok diyor

15"yaşında çocuğu bana göre çocuk bir ayıya neden verdiniz

Babam zaten içki çözdü annemin küçük bebekleri vardı yani çokta iyi bir aile ortamını yoktu ki sahip çıkılmadi kıza buda istiyorum istiyorum dedi aile izni ile evlendi ama hiç bu kadar ileri gittiklerini anlatmiyordu

Niye hala adamı şikayet etmediniz
niye hala ablanizla kolay kolay aramasina izin veriyorsunuz
bu soruları ikinci kez soruyorum inşallah cevap alırım
gerekirse kadın kuruluşlarına başvurup kamuoyu oluşturun ki mahkeme işiniz daha çabuk ilerlesin

Artık gorusmuyoruz anlattıklarını dinledikçe daha da anladik nasil sapik oldugunu biz kendimiz götürüyoruz doktora zaten ben devlet hastanesinde ki doktorla gorustüm rapor istedim öyle bi rapor yok dedi mahkeme açtığınızda talep edersiniz heyet ister o şekilde hazırlanır dediler kadın haklarının ne kadar olduğunu biliyoruz halk olarak malesef oldurmelerini bekliyorlar

:KK43:(((( uzuldum desem az kalir suan hissettiklerim yaninda. bunu ablana yasatanlara Allah gun yuzu gostermesin. uzman destegi alin ne derse onu yapin. sahsi fikrim yalniz birakmayin.

X