Eşim altınlarımı zorla alıp gizledi. Talep hakkım var mı?

Ya ne desem bilemedim ki.. Altınları almak nedir karı koca arasındaki altın çekişmesi nedir.. Vallahi muhabbeti çok garipsedim ev alacaksanız da ikiniz yaşayacaksınız sonuçta
Ev almak amacıyla altınları degerlendirecegimiz konusunda anlasmistik ancak ev alınmadı..Benim annem yemedi icmedi bilezik yaptı deyip beni birkac kez itirerek zorla aldı. İşin ilginc tarafı ben hukuk tanımam deyip altınların bana ait oldugunu da kabul etmiyor. Adam sanki altın icin evlenmis.

Altınları getir diyen adamın almayacagını mı düşündünüz, artık adamın insafına bıraktınız altın işini. Canı isterse verir canı isterse vermez , bari banka kasasını ortak hesaba çevirin de içiniz rahat etsin
Ben boşanmak için avukata başvurdum. Mahkemeden talep edecegim. Artık onun insafına birakmiyorum. Evet dogru bu dünyada eşinize guvenip sayması icin altınları vermemeniz gerekiyormus.

Esınız o altınları gidip anne babasının eline en azından saklayın diye vermediyse benim adım mavi değil . Nerde belgeleri hangi bankaymış ?
Belgeleri istedim. İspat yoluna gitmedi. Hatta ortak tanidigimiza banka kasasına koydum abi dedi, o abimiz 1 hafta boyunca bak oglum eşinle git bankaya ortak kasa actır dedi defalarca ama beni de onu da oyaladı ve yapmadı. Kesinlikle annesine verdi saklaması için. Boşanma davası acıyorum zaten basvurdum mahkeme kararına göre alabilirsem alacağım

Zorla alması hatalı ama ortak alacağınız ev için neden altinlarinizi esirgeyip, senin benim kavgasına girersiniz anlamam.

Zorla alması hatalı ama ortak alacağınız ev için neden altinlarinizi esirgeyip, senin benim kavgasına girersiniz anlamam.
Ev almaktan vazgeçildi, amacı bana kredi cektirmekmiş..Ben kredi çekip alacakmışım maaşımla. Bu durumda hem krediyi ben çekecegim hem hukuken bana ait olan altınları o alacak öyle mi? Bu durumda hakkımı aramak durumundayım.

Tartışma kötü ama uzaklaştırma kararını okuyunca çok şaşırdım. Neydi en baştaki ev tartışması peki?
Ev kredisini ben kadroya geçince benim çekmemi istedi ve ayda 8 bin ödersin dedi. Şaşırdım tabi ve kabul etmedim. Sonra ben ev mev almiyorum dedi. Hani ev almiyorsan altınlar da boşuna bende durmasın diye böyle davrandı sanıyorum. 1 hafta sonra şiddet uyguladığı icin uzaklastırma aldırdım.

Ev kredisini ben kadroya geçince benim çekmemi istedi ve ayda 8 bin ödersin dedi. Şaşırdım tabi ve kabul etmedim. Sonra ben ev mev almiyorum dedi. Hani ev almiyorsan altınlar da boşuna bende durmasın diye böyle davrandı sanıyorum. 1 hafta sonra şiddet uyguladığı icin uzaklastırma aldırdım.
Şiddet çok farklı ama bizde de ev kredisi benim üstümde, yıllardır ödüyorum. Siz ev kredisini ödersiniz eşiniz diğer masrafları karsilar. Erkek diye illa krediyi koca mı ödemek zorunda? Ev araba alırken koştura koştura satmıştım altınlarımı, çok heyecanlı, mutluydum 🧿

Son düzenleme:
Şiddet çok farklı ama bizde de ev kredisi benim üstümde, yıllardır ödüyorum. Siz ev kredisini ödersiniz eşiniz diğer masrafları karsilar. Erkek diye illa krediyi koca mı ödemek zorunda? Ev araba alırken koştura koştura satmıştım altınlarımı, çok heyecanlı, mutluydum 🧿
Eger altınlarımı zorla almasaydı, bana siddet uygulamasaydı elbette yardım ederdim ancak bizde durumlar farklı. Altın peşinde değilim ama eşim beşi bir yerdeyi teyzeme iade edecegim, borcum var 2 bilezigi satıcam dedikten sonra ona güvenim kalmadı. 3 bin 4 bin odenir de 8 bin ödeyip geri kalanını harclik olarak ondan almamı istiyor. Ona bağımli olmami istiyor. Öyle bir fedakarlik yapacak boyutu gectik biz :)

X