Eşim bebeğimi aldirmak istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen niye evden gidiyosun canım kocan olacak adam gitsin iyi bi avukatla konuş yasal olaral seni kurtaja zorlayamaz diye biliyorum uzaklaştırma kararı al gerekiyorsa..afedersin hem sana hem iki çocuğuna kö pek gibi bakacak..sakın o adam için çocuğunu öldürme..Allah büyük bu günleri de atlaticaksin inşallah o adamda sap gibi ortada bi başına kalınca anliycak hatasını ama çok geç olacak

Kizlar cok büyük bir derdim var ve lütfen kırıcı yorum yapmayın başımıza gelmez demeyin inanın cok zor ve kötü durumdayim sadece düşünce ve fikirlerinize ihtiyacim var🙏🙏
Arkadaşlar benim 4 yaşında bir oğlum var ve 2. Çocuğu eşim ile şuan icin istemiyorduk maddi olarak toparlanip o şekilde istiyorduk fakat korunduğumuz hâlde kazayla hamile olduğumu öğrendik 5. Hafta da öğrendik ve 1 hafta zaten kese vs yoktu ancak kanamam vardi doktor büyük ihtimal düşük olacak dedi hatta o gün 2. Bir doktora daha gittik ve o da ayni seyi söyledi düşük olacak hazirlikli ol. şuan 6. Hafta bitmek üzere dün tekrar doktora gittim doktor kese olusmus bebegin küçücük yeni olusmus dedi kalp atışları var dedi hatta bana dinletti oğlum aşırı derecede kardeş istiyordu kendimce diyorum ki Rabbim onun istegini yerine getirdi bilmiyorum ama asil mesele şu eşim bebeği istemiyor bana maddi seyleri sayıyor oğlumuza ikinci cocuk olursa iyi bir gelecek sunamayiz diyor ve günah boyutunda da 10. Haftaya kadar günah degil diyor (dini bilgisi cok cok fazla) fakat ben inanmiyorum benim bildigim annenin hayati tehlikesi varsa kürtaj olur fakat keyfi asla diyorum. Ben kesinlikle bebegimi istiyorum asla aldirmam yapamam evlat katili olamam dünden bu yana inanin cok kötüyüm bana şunu söyledi ben bu sorumluluğu alamam bu yolda teksin!! Kizlar benim hazmedemedigim zamaninda esim annesine fazlaca para verdi hatta evlendik cocuk olana kadar verdi 200.000 tl kadar fakat ben hamile kaldim esim görümcem kaynanam tartisti o oldu birdaha görüşülmedi oglum 2 yasindayken ogrendik ki kaynanam mülklerini satti esime dedim ki bak git kendi hakkini al kardesin bitirecek enazindan verdigin parayi al dedim gurur yapti almam zaten benim hakkım bana kalacak ben kazanirim istemem dedi bu konu içinçok tartistim ikna edemedim ve gecen yil ogrendikki kaynanam herseyi hileli satisla gorumceme vermis avukata gittik yasal olarak esim kaynanam hayattaykende vefat etsede birsey yapamiyor. Simdi bende bana cocugu isyemiyorum deyince sinirlendim neden çünkü annesine verdi gelecegimizi yakti git al dedim dinlemedi. Benim tek carem çocuğumu dogurmak için boşanmak gibi. Annem daha önceden hep ablamla bana sakin bosanip gelmeyin diyorfu gelsenizde eşlerinizin cocuklarini getirmeyin bakmam diye arasam geliyorum desem bana gel cocugunu birak diyecek hele hamile oldugumu duysa o da aldir istemiyorum bakmam diyecek benim babamdan bana kalan bir miktar pay var suana kadar ciddi olarak ailemden istemedim onun disinda da yüklü param evim yok birde aracim var. Kizlar bana yol gösterin eşini ikna et demeyin asla ve asla istemiyor cok konuştum bana surekli diyor ne zaman hast. Gidelim operasyona. Yine kanamam olacak diye cok korkuyorum sancin var ve lütfen sizden ricam bana kırıcı yorum yapmayın çünkü ben bebegimi asla aldirmayacagim ama çare bulmam lazim. Cok uzun oldu hakkinizi helal edin lütfen🙏🙏
Eşinizin doğru düzgün dini bilgisi olsa rızkı verenin Allah olduğunu ve kalbi atan bir canlının öldürülmesinin haram olduğunu bilirdi.Bilgisini nerden almış acaba ne bu cehalet ya...

Ben asla aldırmayacağım bu yükü taşıyamam ama tek başıma 2 cocukla ne yaparim onu düşünüyorum
Seni cok iyi anlıyorum cok zor durumdasin ailenin sana destek olmamasi daha zor senin icin ikinci çocuğumu doğurdum yakın zamanda hamileligim cok zor geçti esim hic yanimda olmadi erken dogum yaptim stresten yanlizliktan eşim yanimda olmadi bi süredir rahatsizim yine yanimda olmadi 3-4 gunde bir hastanelik oldum çünkü tek başıma 2 cocuk açlık uykusuzluk yorgunluk derken mide rahatsizligi geciriyorum 1 aydan fazladir sonuç ailemin yanina gelmek zorunda kaldım ama cocuklarim olduğu için herdaim rabbime şükür ediyorum

4 yaşında bir oğlunuz varmış. Düşünün bu konuşmalar doğacak kardeşi için değil de onun için yapılıyor olsaydı, 4 sene önce onu aldırmak zorunda kalsaydınız ve ondan mahrum bir hayatınız olsaydı ne hissederdiniz? Henüz tanışmamış olsanız da o da sizin yavrunuz, doğduğunda ona da deli gibi aşık olacaksınız. İsteyen istediği kadar yırtınsın her insan dünyaya önceden tayin edilmiş rızkıyla gelir. Alacağı nefes, boğazından geçecek olan lokmaların sayısı bellidir. Babasının maaşı ancak vesiledir. Babasının hiç yardımı olmasa, siz olmasanız, başka bir vesile ile karnı doyar. Kınamak istemiyorum ama dini bilgisi çok olan zat, çocuğunun canına kıyma düşüncesinden önce bunlardan bahsetseydi keşke.
O sizin bebeğiniz, koruyun onu ne pahasına olursa. Allah yardımcınız olsun

Sana tavsiyem kendini ezdirme seni ona muhtaç gormesin madem boşanmakla tehtit ediyor hazirla eşyalarını onun koy o gelmeden kapının önüne bosuyorsa boşasın seni ailesiylede arası yokmuş nereye gidecek acaba dogur sen çocuğuna mecbur bakmak zorunda bu arada ne is yapiyo kendileri

Doğduktan sonra sizden çok sahiplenecek emin ol. Şuan imtihandasin sakin aldırma o bebegi😔

Kizlar cok büyük bir derdim var ve lütfen kırıcı yorum yapmayın başımıza gelmez demeyin inanın cok zor ve kötü durumdayim sadece düşünce ve fikirlerinize ihtiyacim var🙏🙏
Arkadaşlar benim 4 yaşında bir oğlum var ve 2. Çocuğu eşim ile şuan icin istemiyorduk maddi olarak toparlanip o şekilde istiyorduk fakat korunduğumuz hâlde kazayla hamile olduğumu öğrendik 5. Hafta da öğrendik ve 1 hafta zaten kese vs yoktu ancak kanamam vardi doktor büyük ihtimal düşük olacak dedi hatta o gün 2. Bir doktora daha gittik ve o da ayni seyi söyledi düşük olacak hazirlikli ol. şuan 6. Hafta bitmek üzere dün tekrar doktora gittim doktor kese olusmus bebegin küçücük yeni olusmus dedi kalp atışları var dedi hatta bana dinletti oğlum aşırı derecede kardeş istiyordu kendimce diyorum ki Rabbim onun istegini yerine getirdi bilmiyorum ama asil mesele şu eşim bebeği istemiyor bana maddi seyleri sayıyor oğlumuza ikinci cocuk olursa iyi bir gelecek sunamayiz diyor ve günah boyutunda da 10. Haftaya kadar günah degil diyor (dini bilgisi cok cok fazla) fakat ben inanmiyorum benim bildigim annenin hayati tehlikesi varsa kürtaj olur fakat keyfi asla diyorum. Ben kesinlikle bebegimi istiyorum asla aldirmam yapamam evlat katili olamam dünden bu yana inanin cok kötüyüm bana şunu söyledi ben bu sorumluluğu alamam bu yolda teksin!! Kizlar benim hazmedemedigim zamaninda esim annesine fazlaca para verdi hatta evlendik cocuk olana kadar verdi 200.000 tl kadar fakat ben hamile kaldim esim görümcem kaynanam tartisti o oldu birdaha görüşülmedi oglum 2 yasindayken ogrendik ki kaynanam mülklerini satti esime dedim ki bak git kendi hakkini al kardesin bitirecek enazindan verdigin parayi al dedim gurur yapti almam zaten benim hakkım bana kalacak ben kazanirim istemem dedi bu konu içinçok tartistim ikna edemedim ve gecen yil ogrendikki kaynanam herseyi hileli satisla gorumceme vermis avukata gittik yasal olarak esim kaynanam hayattaykende vefat etsede birsey yapamiyor. Simdi bende bana cocugu isyemiyorum deyince sinirlendim neden çünkü annesine verdi gelecegimizi yakti git al dedim dinlemedi. Benim tek carem çocuğumu dogurmak için boşanmak gibi. Annem daha önceden hep ablamla bana sakin bosanip gelmeyin diyorfu gelsenizde eşlerinizin cocuklarini getirmeyin bakmam diye arasam geliyorum desem bana gel cocugunu birak diyecek hele hamile oldugumu duysa o da aldir istemiyorum bakmam diyecek benim babamdan bana kalan bir miktar pay var suana kadar ciddi olarak ailemden istemedim onun disinda da yüklü param evim yok birde aracim var. Kizlar bana yol gösterin eşini ikna et demeyin asla ve asla istemiyor cok konuştum bana surekli diyor ne zaman hast. Gidelim operasyona. Yine kanamam olacak diye cok korkuyorum sancin var ve lütfen sizden ricam bana kırıcı yorum yapmayın çünkü ben bebegimi asla aldirmayacagim ama çare bulmam lazim. Cok uzun oldu hakkinizi helal edin lütfen🙏🙏
Ne demek bu yolda teksin bakmıcakmıymış çocuga
Buyuk çocuna bakacak ona bakmıcakmı anlamadım ben
Ne biçim bi adam bu

Çok kötü insanlar okuduk bu kkda da en kötülerden biride bu konudaki koca açık ara. Kadının maddi gücü olmadığını biliyor aileside istemiyormuş zaten başka çaresi yok diye rest çekiyor. Yaparken neredeydi aklı acaba? Yazık taşı sıkar çocuklarıma bakarım demesi gerekir Allah ilkiyle sınar sonra ne diyelim hayırlısı

Dini boyutuna girmek istemiyorum ama eşiniz kesinlikle yanlış biliyor bu 1
2.sen istemediğin halde seni kürtaja zorlaması ne dini ne de hukuku olarak yapabileceği bir şey değil

ben kürtajı cinayet olarak görmüyorum istemeyen kadınlar aldırabilmeli bence. Ama siz bu bebeği istiyorsunuz ve ev içi psikolojik şiddete uğruyorsunuz şu an. Öyle üzüldüm ve sinirlendim ki bu konuya.
Ben sizin yerinizde olsam direkt şikayetçi olurum ve boşarım. O karnınızdaki bebeğe de çok üzüldüm umarım istenmediğini hissetmiyordur.
Eğer aldırırsanız çok pişman olacaksınız. Sizin bedeniniz, eşiniz de olsa söz sahibi olmamalı. Ayrıca boşanmayı da göze alamaz bence. Lütfen aldırmayın çok üzüldüm ben kürtaja asla karşı değilim ama bir erkeğin size bunu yapmasına izin vermeyin nolur. Çocuğum yok ama annemde gördüğüm şey hep şuydu babası da olsa hiçbir erkek, hiçbir insan evladın önüne geçmemeli. Off çok zor bir durum allah yardım etsin size

Sorma geçen arkadaş demez mi iki çocuğuma da korunarak kaldım birinde hap kullanıyormuş birinde spiral kaymış 🤭😲
Hoh dedim ve bacım ceketle kalmışsın 😁😁😃
Ben bunların korunarak kaldıgına inanmıyorum ya istiyorlar ayar yapıyorlar sonrada korunarak kaldım falan falan😀
Bende korunacammmmm😂😂

Sorma geçen arkadaş demez mi iki çocuğuma da korunarak kaldım birinde hap kullanıyormuş birinde spiral kaymış 🤭😲
Hoh dedim ve bacım ceketle kalmışsın 😁😁😃
Ya benim kuzende öyle demişti bize. İki çocumada korunurken hamile kaldım.valla kimse kusura bakmasın bazı kadınlar seviyor böyle ekzantirik olmayı :)

Ya benim kuzende öyle demişti bize. İki çocumada korunurken hamile kaldım.valla kimse kusura bakmasın bazı kadınlar seviyor böyle ekzantirik olmayı :)
Sürekli hamilemisin soran tiplere ayar oluyordum onlara hamileyken korunarak kaldım demiştim zahahahahahahaha😀😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X