Eşim beni dinlemiyor

İşte belirttim ben de farklı düşüncemi zaten 😀 sizin için ayrı benim için de annem öyle fakat eşim bana derse ya her bayram gidiyoruz bu bayram da tatile gitmek istiyorum diye ben dinlerim. Ki bence öyle olmalı açıkcası. Kadın zaten yorulduğu için gitmek istemiyor bir bayramda dinleneyim diyor bu doğal.
Evet zaten çok yoğun çalışıyorum Bi bayramım var ondada gidip kaynanamda iş yapmak istemiyorum her gittiğimde hasta oluyorum mahvoluyorum resmen

İyi akşamlar kızlar çok stresli ve üzgünüm eşimle ikimizde memuruz tayin durumumuzan dolayı ayrı şehirlerdeyiz 1 yıllık evliyiz ve ancak ayda bir bir buçuk ayda bir bulusabiliyoruz. Ailelerimiz bizden ayrı şehirde yaşıyorlar eşim doğuda, ben batıda, ikkmizin ailesi ise Mersinde yaşıyor. Geçen bayram gittik mersine ve 9 gün kaldık ben çok hastaydım ve baya Bi yoruldum çok kötü bir bayram geçirdim kaynanamlarin evi kalabalıktı iş güç vardı baya Bi bitik haldeydim ve bu bayram gitmeyelim dedim birbirimize vakit geçirelim mersine gitmeyelim çok yoruluyorum zaten uzaktayız gel yanıma beraber vakit geçirelim dedim ama eşim asla dinlemiyor gidecez de gidecez diyor bu akşam kıyametler koptu resmen yine de fikrini değiştirmiyor ben gitmek istemiyorum mersine kendim ailemde orda ama yine de istemiyorum burda eşimle vakit geçirmek istiyorum ama o dinlemiyor ailemiz sonuçta onların yanında olmak gerekiyor diyor. Bayramdan önce bir hafta gelirim beraber kalırız sonra mersine geçeriz diyor.Ama o hafta ben çalışacağım zaten ve yorgun olacağım çok bisey anlamicam geçireceğimiz zamandan ben bayramda da yalnız olalım istiyorum sizce esimmi haklı yoksa ben mi beni çok kırdı bugün çok sinirlendik ve kirdik birbirimizi
Ben esimle evlendigimde biz ayri ulkelerdeydik ve 2 sene falan bir araya gelmeye ugrastik. Ben her firsatta yanina gittim o her firsatta yanima geldi. Sizin durumunuzda da olduk. Ilk once o benim yanima gelirdi bir kac gun vakit gecirirdik sonra keyfimiz isterse aileleri ziyarete giderdik. Ya da ailelerle ugrasmak istemiyorsak ben onun yanina giderdim. Bu durumda siz gayet haklisiniz. Kocanizla basbasa vakit gecirmek sizin sonuna kadar hakkiniz.
Sonuc olarak ben kocami gormemisim bir suredir bir de annesi ile mi ugrasicam. Onun icin de ayni olmali. Sizi gormemis uzun zamandir sizin aileniz ile mi ugrassin.

Evet zaten çok yoğun çalışıyorum Bi bayramım var ondada gidip kaynanamda iş yapmak istemiyorum her gittiğimde hasta oluyorum mahvoluyorum resmen
Kaldiki gittigim yerde asla is yapmam :KK70: orasi benim evim degil. Oglu yapsin orada isi. Sizin ailenizi ziyaret ettiginizde de siz yaparsiniz is

Biraz sınır koyup rest çekmek gerekiyor bazen. Sizinle evliliğine devam etmek istiyorsa geri adım atmalı . Sizde aynı şekilde.Evliliğin ilk başları biraz sıkıntılı oluyor. Erkeklerimizde hala nasılsa imzayı attık geri dönemezler rahatlığı var. Bizde de aynı eve girince ilk 1 ay olmuştu sonra istemeyene kapı orda diyince eşim geri adım attı. Benim de geri adım attığım şeyler oldu. Şimdi iyiyiz şükür.
Bizde eşimle aynı şekildeydik. 20 gün iznimiz oluyordu. ailem Antalya da yaşamasına rağmen onunki de Çeşme de yaşıyordu. Biz bayram da başbaşa olalım diye Fethiye ye giderdik. Bi bayramı yarım yarım ailelerde geçiriyorduk. Diğer bayram başbaşa tatil yapıyorduk. Ayrı yaşayınca insan her tatili değerlendirmek istiyor ki biz sadece 6 ay ayrı kaldık. Hala da aynı şekilde devam ediyorduk ama artık çocuk olduğu çin her bayram ailelere gideriz gibi🙈

İyi akşamlar kızlar çok stresli ve üzgünüm eşimle ikimizde memuruz tayin durumumuzan dolayı ayrı şehirlerdeyiz 1 yıllık evliyiz ve ancak ayda bir bir buçuk ayda bir bulusabiliyoruz. Ailelerimiz bizden ayrı şehirde yaşıyorlar eşim doğuda, ben batıda, ikkmizin ailesi ise Mersinde yaşıyor. Geçen bayram gittik mersine ve 9 gün kaldık ben çok hastaydım ve baya Bi yoruldum çok kötü bir bayram geçirdim kaynanamlarin evi kalabalıktı iş güç vardı baya Bi bitik haldeydim ve bu bayram gitmeyelim dedim birbirimize vakit geçirelim mersine gitmeyelim çok yoruluyorum zaten uzaktayız gel yanıma beraber vakit geçirelim dedim ama eşim asla dinlemiyor gidecez de gidecez diyor bu akşam kıyametler koptu resmen yine de fikrini değiştirmiyor ben gitmek istemiyorum mersine kendim ailemde orda ama yine de istemiyorum burda eşimle vakit geçirmek istiyorum ama o dinlemiyor ailemiz sonuçta onların yanında olmak gerekiyor diyor. Bayramdan önce bir hafta gelirim beraber kalırız sonra mersine geçeriz diyor.Ama o hafta ben çalışacağım zaten ve yorgun olacağım çok bisey anlamicam geçireceğimiz zamandan ben bayramda da yalnız olalım istiyorum sizce esimmi haklı yoksa ben mi beni çok kırdı bugün çok sinirlendik ve kirdik birbirimizi
Bacım sen de onu dinleme dlkfjngmldfk yahu tamam eşin, hakta veririm ama yorgun olduğunuzu ve birlikte vakit geçirmek istediğinizi belirtmişsiniz. Bunu anlamayan kocanız. Tripte atar size oh bal dök yala. Sanki zorundasınız gitmeye. Aranız açılacak diye niye kendinizden olasınız? Burada bir fedakarlıkta yok ki. Kayınvalidemle 2-3 sokak arası oturuyoruz. Bazen eşim gidiyor sen gelecek misin diyor. Vallahi yorgunum diyorum gelemem. Kayınvalidemle ben geldiğimde sağolsun yerinden kalkmaz üstüne üstlük psikolojik şiddette uygular. Eşimde niye gelmiyorsun diyor. LAN YORGUNUM YORGUN diyorum trip atıyor. Ertesi veya bir kaç gün sonra annem davet edince o gelmiyor. İyi gelme banane. Herkesin annesi kendisine vallahi. Boşver. Sizin annenizde oradaymış mesela, gitseniz koşa koşa siz gidersiniz zaten. Telefondan bayramlaşın bitti gitti.

Yahu herkes çalışıp akşam kocasina çocuğuna zaman ayirabiliyor.
Yemek yapıyor,kocasıyla birlikte oluyor,hatta geziyorlar.
Ne iş yapıyorsunuz ki bu denli yoruyor sizi.
1 hafta gayet makul bir süre.
Ayrıca bayram olunca millet anasına atasına gitmek ister.Sizin gitmeyelim diyerek diretmeniz biraz rahatsız edici sanki 🤷
Siz niye sürekli İÇİ GEÇMİŞ cevaplar veriyorsunuz 50-60 yaslarında evladını memesinden ayıramayan tarzda ki kaynanalardan fılan mısınız

Bir haftamı ayırıyorum zaten diyor inanın ben herseyi söyledim.. Onlar bizim annemiz babamız zaten bayramlarda gidiyoruz daha kaç ay boyunca gidemicez ölür kalırlarsa çok pişman oluruz gitmediğimiz için vs. Vs. Bir sürü şey söylüyor
Bir haftamı!!! Ayırıyorum!!!

Pardon Biz Bi ömür için evlenmemiş miydik deseydınız?
Ayrıca lutfetmıs beyefendı
İki günde yeter sagol bekarlığa alısmısım ben, boguluyorum senınle deyin

Ay kızlar siz nıye hıc bı halt dıyemıyosunuz ben Bi sorun olsun gayet kırıcı oluyorum

Ama daha geçen bayram gittik ve çok iş var kurbanda da muhtemelen etler işler bir sürü iş güç görümcem var evde o bana değer vermiyor ve iş yaptırmaya çalışıyor sürekli eşimde ses etmiyor canım sıkılıyor bu durumlara mersine gitme fobisi oldu bende o yüzden
Tek sıkıntı eşiniz görünüyor. Siz kayinvalide evinde hizmet ederken, erkeklerin yüzde doksanı gibi keyif yapıyordur paşam. Tabii ki gitmek ister aile evine.
Eşinizle anlaşın,eğer sende benimle birlikte işe güce yardım edersen giderim deyin.Kalan zamanda Mersin'de birlikte bol bol gezin. O zaman sizde tatil yapmış olursunuz.
Eğer kabul etmezse kayinvalide evinde en fazla üç gün kalın geriye kalan zamanı kendi ailenizin evinde geçirin.
Siz sonuna kadar haklısınız. Zaten ramazan bayramını memlekette gecirmissiniz. G

1 yıllık evlilikte birbirinizi ortalama 9-10 kez gördünüz ve eşiniz başbaşa kalmak istemiyorsa bu ciddi bi sorun. Hamile kalmayın derim başka bir şey demem şu an için

Bir haftamı ayırıyorum zaten diyor inanın ben herseyi söyledim.. Onlar bizim annemiz babamız zaten bayramlarda gidiyoruz daha kaç ay boyunca gidemicez ölür kalırlarsa çok pişman oluruz gitmediğimiz için vs. Vs. Bir sürü şey söylüyor
Ölüm sadece ana babaya mı var? Ne saçma argümanlar. Sizi de göremiyor sonuçta. Yallah anana der ben gitmezdim

Dedim bizde ölebiliriz madem bu kadar ölümü düşünüyorsun git ananlarin yanında ev tut tayinini oraya aldır. Gurbetteysen zaten zırt pırt gorusemezsin ay da yılda bir olur buna alışamadın mı dedim yıllardır. Ben bekarken sürekli giderdim şimdi gidemiyorum diyor dedim git o zaman bekar hayatına geri dön kapı orda dedim
Tatlım seni üzmek istemem ama bu adam seni hiç sevmiyor...Ele güne karşı ailesine hizmet ettirecek memur karı aldım demek için evlenmiş muhtemelen, maaşından başka (cinsel çekicilik dahil) hiçbir değerin yok gözünde...

Kocanız sizi yeterince sevmiyor bence, sevseydi o 9 günü sizinle geçirmek isterdi. En kötü bi kaç gün orda kalıp gerisini birlikte geçirelim derdi.
Ama bana siz evlenmek için evlenmişsiniz gibi geldi, ayrı şehirler görücü usulü, nasıl bu kadar önemli bi kararı birini yeterince tanımadan vakit geçirmeden alabiliyorsunuz?

Ayni eve girmeyi bekliyorum 4 ayımız kaldı aynı eve girip bir gozlemleyecegim eğer hala aynı devam ediyorsa sonumuz belli zaten. Allaha şükür maaşım onunkinden iyi evim ve arsam var Allah başka bir kaza bela vermezse durumum sadece yuvamı şuan yıkmak istemiyorum ama gerekirse oda olur mecbur hayırlısıyla bir aynı eve girelim de
Lütfen çok dikkatli olun, hamile kalmayın

Kocanız sizi yeterince sevmiyor bence, sevseydi o 9 günü sizinle geçirmek isterdi. En kötü bi kaç gün orda kalıp gerisini birlikte geçirelim derdi.
Ama bana siz evlenmek için evlenmişsiniz gibi geldi, ayrı şehirler görücü usulü, nasıl bu kadar önemli bi kararı birini yeterince tanımadan vakit geçirmeden alabiliyorsunuz?
Görücü usulü değil aslında liseden beridir tanışıyoruz bu şekil davranmalarıni bekarken hissedemiyordum

Eşinizin aile yanına gitmek istemesini anlarım ama 9 günün 9 unda da değil. Gider saygınızı yapar sonrasında da kendi tatil planınızı uygularsınız. Evlendiğiniz zamandan beri dediğiniz süreler çok kısa zamanlar. Bende anlayış göstermezdim bu durumda ki eşiniz nasıl aile yanında olmak istiyor gerçekten çok anlamsızca

Daha bir araya gelmeden aynı evi paylaşmadan ne gebeliği Allah aşkına. Hayatınızın hatası gerçek bir evlilik hayatına geçmeden çocuk yapmak olur öncelikle. Yüz yıl öncesinde köyde yaşayan korunmayı bilmeyen nene gibi hemen çocuk yapmayın. Bilinçli olun.
İkincisi adam aileci. Bu bayram işinde böyle sabit fikirli adamla huzur olmaz. 9 senedir evliyiz. Üç saat mesafede yaşıyoruz. Geçen bayram gitmedik. Bu bayramda tatile gideceğiz. Her bayram gideceğiz diye bir kural yok. Siz bir de yeni evlisiniz, aynı şehirde bile değilsiniz. Kendisinin demedi gerekirdi gitmeyelim diye. Olmaz bu adamla

X