Eşim beni dinlemiyor

Daha bir araya gelmeden aynı evi paylaşmadan ne gebeliği Allah aşkına. Hayatınızın hatası gerçek bir evlilik hayatına geçmeden çocuk yapmak olur öncelikle. Yüz yıl öncesinde köyde yaşayan korunmayı bilmeyen nene gibi hemen çocuk yapmayın. Bilinçli olun.
İkincisi adam aileci. Bu bayram işinde böyle sabit fikirli adamla huzur olmaz. 9 senedir evliyiz. Üç saat mesafede yaşıyoruz. Geçen bayram gitmedik. Bu bayramda tatile gideceğiz. Her bayram gideceğiz diye bir kural yok. Siz bir de yeni evlisiniz, aynı şehirde bile değilsiniz. Kendisinin demedi gerekirdi gitmeyelim diye. Olmaz bu adamla
Ben hamile kalmayı düşünüyorum diye birsey demedim asla düşünmüyorum öyle ağrılarım olunca bir an hamile miyim diye korktum baya stres oldum yoksa öyle bir düşüncem hiç olmadı olmasını da istemiyorum hele ki böyle problemle karşılaşınca yanyana gelsek dahi uzun bir süre düşünmüyorum

Ben hamile kalmayı düşünüyorum diye birsey demedim asla düşünmüyorum öyle ağrılarım olunca bir an hamile miyim diye korktum baya stres oldum yoksa öyle bir düşüncem hiç olmadı olmasını da istemiyorum hele ki böyle problemle karşılaşınca yanyana gelsek dahi uzun bir süre düşünmüyorum
İkili hatta üçlü yontemle korun...Tahminmimce spiral kullanmiyorsun ama sakın zaten kırk yılda bir oluyor diye hapını igneni bırakma,aksatma, hastalık vs ihtimaline karşı da mutlaka ondan da korunmasını iste çünkü bulunduğu şehirde birşeyler karistiriyor olma ihtimali de yüksek ve ortalık hpv, hiv kaynıyor...

İyi akşamlar kızlar çok stresli ve üzgünüm eşimle ikimizde memuruz tayin durumumuzan dolayı ayrı şehirlerdeyiz 1 yıllık evliyiz ve ancak ayda bir bir buçuk ayda bir bulusabiliyoruz. Ailelerimiz bizden ayrı şehirde yaşıyorlar eşim doğuda, ben batıda, ikkmizin ailesi ise Mersinde yaşıyor. Geçen bayram gittik mersine ve 9 gün kaldık ben çok hastaydım ve baya Bi yoruldum çok kötü bir bayram geçirdim kaynanamlarin evi kalabalıktı iş güç vardı baya Bi bitik haldeydim ve bu bayram gitmeyelim dedim birbirimize vakit geçirelim mersine gitmeyelim çok yoruluyorum zaten uzaktayız gel yanıma beraber vakit geçirelim dedim ama eşim asla dinlemiyor gidecez de gidecez diyor bu akşam kıyametler koptu resmen yine de fikrini değiştirmiyor ben gitmek istemiyorum mersine kendim ailemde orda ama yine de istemiyorum burda eşimle vakit geçirmek istiyorum ama o dinlemiyor ailemiz sonuçta onların yanında olmak gerekiyor diyor. Bayramdan önce bir hafta gelirim beraber kalırız sonra mersine geçeriz diyor.Ama o hafta ben çalışacağım zaten ve yorgun olacağım çok bisey anlamicam geçireceğimiz zamandan ben bayramda da yalnız olalım istiyorum sizce esimmi haklı yoksa ben mi beni çok kırdı bugün çok sinirlendik ve kirdik birbirimizi
Açıkçası eşin bir orta yol söylemiş bu orta yolda buluşabilirdiniz

Eşimin ailesi ve benim ailem gelmeyin diyor birbirinize zaman ayırın diyor eşimin aile tarafı çok anlayışlı bu konuda ama eşim diretiyor resmen 9 gün koca bir 9 günü neden orda gecirelimki

Ailelerde bu kadar ılımlı yaklaşıyorsa eşiniz halt yiyor şu an, yerinizde olsam gitmem kendisi gitsin yapsın tatilini

9 gün tatiliniz varsa 2-3 günü Mersin de ailenizle geçirin geri kalan günler başka bi bölgede tatil ayarlayın bence. karı koca başbaşa bi tatil ihtiyacınız var bence.

Düzelecek ve düzelmeyecek şeyler vardı, eşinizin aşırı ataerkil bir yapısı var, bu düzelmez. Ailesinin evinde kaş göz yapıp hizmet ettiren, evde yemek görevini sizde görüp bir de beğenmeyen insan değişmez. Ben eşimle 10 senedir beraberim, henüz eşimin ailesinde kendi kahve fincanımı makineye koymak dışında bir şey yapmadım, eşim yapar.

Sadece mentalite değil aynı zamanda sevgi probleminiz de var. Ya seven adam görsen dersin ki ben ne yaşıyorum şu an. Hak etmiyor bu adam seni, zaten de sevmiyor. Cinsellik de sorun olacak yani bir erkek aylardır göremediği eşiyle vakit geçirmek varken sevisemeyecegi bir eve 9 gün gitmek istiyorsa ondan da şüphe ederim.

En büyük sıkıntı da, boşanacağın çok belliyken batıdan doğuya gitmek boşuna. Ben olsa düzenimi bozmam ayrılırım, ne işim olacak doğuda adamın düzeninde. Zaten en fazla 1 sene veriyorum.

Peki nasıl bir yol izlemem gerek sizce benim
çünkü orada kendisi iş güç yapmıyor gelen gidenle kakara kikiri değil mi?

o yüzden paşa beyi etkilemiyor bu durum

gitmeyeceğim diyin.. ya da 3 gün evinizde kalın sonra gidersiniz

eşinize de oralardayken iş buyurun şöyle yoruldum böyle yoruldum diyin

hasta iken iş mi yaptırdılar birde?

Anlatamıyorum işte dinlemiyor ana babamızın hakkı var bizde gidip görmek gerekiyor deyip duruyor e sen git o zaman ben gelmiyorum dedim 9 gün yatarım kafa dinlerim dedim
Öyle de olmaz orta bı yol bulmak lazım.söyle yapsın size gelmeden gidip uğraşsın Mersin'e bı kaç gün kalıp dönsün.illa bayram günü orda olmak zorunda değil.

çünkü orada kendisi iş güç yapmıyor gelen gidenle kakara kikiri değil mi?

o yüzden paşa beyi etkilemiyor bu durum

gitmeyeceğim diyin.. ya da 3 gün evinizde kalın sonra gidersiniz

eşinize de oralardayken iş buyurun şöyle yoruldum böyle yoruldum diyin

hasta iken iş mi yaptırdılar birde?
Ben yaptıklarını kabullendiremiyorum işte ben anlatınca abartıyorsun oluyor zana zulümmu ediliyor diyor gözünde çok büyütüyorsun saçmalıyorsun diyor

Gecen bayram gitmissiniz bu sefer gitmeniz cok gereksiz esiniz ana kuzusumu yada onlar ne der diye sesinimi cikaramiyor ben olsam inadimdan hic gitmezdim heralde kendisi ne yapiyorsa yapsin

İnanın ben ilk evlendiğimde deli gibi severken şuan artık herseyden soğudum ayrılık senaryoları kafamda dönüp duruyor çünkü ataerkil fikirlerini değiştirmek çok zor benim dediğim olsun diyen biri biraz aynı evin içine girince düzelir mi bilmiyorum şuan sadece sabrediyorum yoksa şimdiye ayrılmıştım çünkü beni üzdüğü ilk konu değil
sakın cocuk yapma gerekirse doğum kontrol hapı kullanmaya başla. ilişkiniz tam oturmamış belli birbirinizden beklentileriniz farklı sen eğer ki bide cocuk yaparsan bu evrede adam artık bu gördüğünden 2 hatta 3 kat daha umursamaz ve dediğim dedik biri olacaktır.

Bende öyle diyorum beraber güzel bir 2 hafta geçirelim evde takılalım rahat rahat doyalım birbirimize istiyorum çünkü mersine gidince ilişkiye dahi giremiyoruz doğru düzgün aile evinde ondada yasak koyuyor çünkü ayıp diye kafayı yemek üzereyim
Sonuna kadar haklısınız,onca zaman beraber olamayıp birlikte olmanız çok doğru.Siz de onu üzmemek için tatilin son iki gününü ailelere ayırmak istediğinizi söyleyin .

Tamam da adam ailesini görmek istiyor kuvvetle muhtemel.
Bir hafta gorusseler, sonrada gidip aileleri görseler kötü mü olur ?
Bu durum bazılarına aşk gibi gelebilir ama bana bencilce geliyor.
Kocam,gitmeyelim deseydi rahatsız olurdum 🤷
Zaten eşlerden ikisi de bunu isterse makul.. Adam zaten ailesine gitmek istiyor..1 hafta başbaşa kalıp gidebiliyorlar mi, zamanlari yetiyor mu tabii onu bilemiyorum Eşin biri istemiyor diğeri istiyorsa orta yol bulunmalı...

İyi akşamlar kızlar çok stresli ve üzgünüm eşimle ikimizde memuruz tayin durumumuzan dolayı ayrı şehirlerdeyiz 1 yıllık evliyiz ve ancak ayda bir bir buçuk ayda bir bulusabiliyoruz. Ailelerimiz bizden ayrı şehirde yaşıyorlar eşim doğuda, ben batıda, ikkmizin ailesi ise Mersinde yaşıyor. Geçen bayram gittik mersine ve 9 gün kaldık ben çok hastaydım ve baya Bi yoruldum çok kötü bir bayram geçirdim kaynanamlarin evi kalabalıktı iş güç vardı baya Bi bitik haldeydim ve bu bayram gitmeyelim dedim birbirimize vakit geçirelim mersine gitmeyelim çok yoruluyorum zaten uzaktayız gel yanıma beraber vakit geçirelim dedim ama eşim asla dinlemiyor gidecez de gidecez diyor bu akşam kıyametler koptu resmen yine de fikrini değiştirmiyor ben gitmek istemiyorum mersine kendim ailemde orda ama yine de istemiyorum burda eşimle vakit geçirmek istiyorum ama o dinlemiyor ailemiz sonuçta onların yanında olmak gerekiyor diyor. Bayramdan önce bir hafta gelirim beraber kalırız sonra mersine geçeriz diyor.Ama o hafta ben çalışacağım zaten ve yorgun olacağım çok bisey anlamicam geçireceğimiz zamandan ben bayramda da yalnız olalım istiyorum sizce esimmi haklı yoksa ben mi beni çok kırdı bugün çok sinirlendik ve kirdik birbirimizi
Bu erkekler niye böyle mangala pikniğe gitmeyi çok severle çünkü her işi kadın yapar ailelerine gitmeyi çok severler çünkü orda yatarlar her işi kadınlar yapar eve misafir gelmesini çok severler çünkü misafiri kadın ağırlar o misafirle oturur. Bana yine sinir geldi. Gitme kız bir kerede sen dinlen hasta numaradı yap bişey yap bi taktik bul

Siz niye sürekli İÇİ GEÇMİŞ cevaplar veriyorsunuz 50-60 yaslarında evladını memesinden ayıramayan tarzda ki kaynanalardan fılan mısınız
Ben fikrimi söylüyorum,saldirganlasmak
anlamsiz..
Kabul etmek zorunda değilsiniz.
İstediğim cevabı veririm,ancak sizin tutumunuz çok saygısızca.

X