Eşim bir aydir benimle ilişkiye girmiyor

Çocuk sadece sizin anne olma isteğinizle yapılacak şey değil. 8 aylık evlilik çocuk için çok çok erkendir. Sorunsuz bir evliliğiniz olsaydı da aynı yorumu yapardım. Cinsel ilişkiden tatmin olmamanızla ilgili bir şey diyemem zaten bunu kabul edip göze alarak evlenmişsiniz. Bir aydır birlikte olmamanıza ise yorumum eşinizin sağlıksal bir sorunu olabilir. Sürekli eşinizden beklemeyin ama bu da doğru değil. Konuşarak bu sorunu aşabilirsiniz, eşinizi doktora gitmeye ikna edin derim

Neden benimle birlikte olmuyorsun diyemem:KK43:
Birlikte olmamaktan dolayı evliliği bitirmek daha kolay olmaz zannımca.
Yani altında yatan sorunlar ne olabilir diye konuşabilirsiniz.
Soğukluk varsa bı sorun da vardır fiziksel veya ruhsal sebeb yoksa neden 8 aylik evlilikte 1 ay durduk yere uzak durulur ki.
Yani cekinicek gurur yapacak bir mevzu yok
Sizde yaklasabilirsiniz .
Veya ilgi istediğinizi dile getirebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, canım o kadar sıkılmış durumda ki biriyle paylaşmazsam kafayı yiyecek gibi oluyorum. Eşimle daha 8 aylık evliyiz genel anlamda nişanlılık dönemi de dahil benim kadar istekli değildi evliliğimizin ilk bir kaç ayı daha sık ilişkiye girerdik ama ben onlarda bile yeterince tatmin olduğumu hissedemezdim çünkü eşimde ön sevişme anlayışı malesef yok sadece öpüşüyor ama onun disinda beni ilişkiye hazirlayacak kadar sürede okşama vs yapmiyor direkt konuya giriyordu. Bu konu da da cok uyardmı ama yine kendi bildiği gibi davranmaya devam etti . Şimdi de ben çocuk istemeye başladım ama ilişki sıklığımız o kadar azaldı ki yumurtlama gününü bile denk getirip ilişkiye giremiyoruz. Geçen ay yakalayamadik bu ay daha sık ilişkiye girelim dedik bunu kendisi de söyledi ama bir aydır iliskiye girmiyoruz asla yaklaşmiyor bana . Bende normal ilişkiyi geçtim artık yumurtlama günlerimde bile benimle ilişkiye girmediği için çok gururum rencide olduğu için sebebini söylemiyorum ama eve gelince yüzüne bile bakmiyorum bir kaç gündür dün de yatağımdan resmen kovdum seninle birlikte uyumak istemiyorum dedim sebebini sorduğunda Da söylemedim. Ne diyebilirim ki yumurtlama günüm de bile benimle birlikte olmuyorsun neden bir aydır canım beni istemiyor mu diyeyim . Çok kızgınım ve artık çocuk yapmayı da bırakma kararı aldım evde mastürbasyon yapıp kendimi tatmin ederim ama yine de bir aydır benimle olmayan adamla olmam :KK43:
3. Gün hayırdirrr derim.Kendimi fazla istekli hissettirdin ya 1 ay çok fazlaaaa

Erkek ya da kadın farketmez bir probleminiz var ise mutlaka açıkça konusun, bütün sıkıntılar zaten acikca konuşmamaktan başlıyor , o anlasın diye bekliyoruz ama vahiy gelmiyor kimseye söylemeden açıkça belirtmeden kimse bişey anlamıyor malesef...

Merhaba arkadaşlar, canım o kadar sıkılmış durumda ki biriyle paylaşmazsam kafayı yiyecek gibi oluyorum. Eşimle daha 8 aylık evliyiz genel anlamda nişanlılık dönemi de dahil benim kadar istekli değildi evliliğimizin ilk bir kaç ayı daha sık ilişkiye girerdik ama ben onlarda bile yeterince tatmin olduğumu hissedemezdim çünkü eşimde ön sevişme anlayışı malesef yok sadece öpüşüyor ama onun disinda beni ilişkiye hazirlayacak kadar sürede okşama vs yapmiyor direkt konuya giriyordu. Bu konu da da cok uyardmı ama yine kendi bildiği gibi davranmaya devam etti . Şimdi de ben çocuk istemeye başladım ama ilişki sıklığımız o kadar azaldı ki yumurtlama gününü bile denk getirip ilişkiye giremiyoruz. Geçen ay yakalayamadik bu ay daha sık ilişkiye girelim dedik bunu kendisi de söyledi ama bir aydır iliskiye girmiyoruz asla yaklaşmiyor bana . Bende normal ilişkiyi geçtim artık yumurtlama günlerimde bile benimle ilişkiye girmediği için çok gururum rencide olduğu için sebebini söylemiyorum ama eve gelince yüzüne bile bakmiyorum bir kaç gündür dün de yatağımdan resmen kovdum seninle birlikte uyumak istemiyorum dedim sebebini sorduğunda Da söylemedim. Ne diyebilirim ki yumurtlama günüm de bile benimle birlikte olmuyorsun neden bir aydır canım beni istemiyor mu diyeyim . Çok kızgınım ve artık çocuk yapmayı da bırakma kararı aldım evde mastürbasyon yapıp kendimi tatmin ederim ama yine de bir aydır benimle olmayan adamla olmam :KK43:
Merhabalar, çok afedersiniz ama o sizin sevgiliniz mi? Aşk itirafı mi yapmaktan cekiniyorsunuz? Yahu o adam sizin kocanız! Birlikte olmayı sizin istemeniz size neden gurur kırıcı geliyor ki? Kadınların bu takintilarini gerçekten anlamıyorum bir kadın olarak. Diyeceksiniz kardeşim? 'Bir problem var, belli. Doktora gidelim mi? Sana her türlü destek olurum ben. Birlikte halledelim. Herkesin başına gelebilir. Yoksa başka bir durum mu var? Psikolojik mi?' bu soruları soracaksınız. Bu destek cümlelerini kuracaksınız. Bu nedir? 8 aylık evlisiniz. Küstüm ben oynamıyorum tavırları... Yok görmek istemiyorum vs.. anlatmadiginiz başka bir şey varsa bilemem ama konu bu kadarsa erkeklik gururu diye bir şey var. Siz trip atarken o kendinin erkekliğini sorguluyor olabilir sizin yüzünüzden. Bırakın destek olmayı, sorunu bile sorup ogrenmediginizi anladım ben yazdıklarından. Siz karı-koca siniz artık. Önce bunu idrak etmelisiniz. Çekinmek, gurur yapmak nedir?

Cinsellik bölümüne açsaydın bu başlığı daha iyi olurmuş aslında. Orda senin gibi başlık açan birçok kadın var. Onların anlattığına göre eşlerinde erken boşalma, sertleşme vs. gibi başka problemler var o yüzden karısına yaklaşmıyorlar.

Son düzenleme:
Bu konuda yapmanız gereken tavır almak değil bence. Oturup konuşmanız gerek. Ortada bir problem var yatak ayırarak, konuşmayarak sadece daha da uzaklaşırsınız hiçbir faydası olmaz. Konuşun eğer eşiniz ilişki düşkünü biri değilse bu başka bir şey, fiziksel veya psikolojik sorunundan dolayı ilişkiye giremiyorsa bambaşka bir şey.

Evet bu da mümkün ama gururuma dokunuyor inanın. .
inan gururuna dokunacak birşey yok canım.
sonuçta onun istekleri arzuları olduğu gibi sizinde var.
o istediğinde sizin canınız istemese bile oluyor sonuçta.
siz istediğinizdede siz girişimde bulunabilirsiniz.
inanın bunun gururu yok gayet doğal duygular istekler sonuçta eşiniz ama eşinizde bir sorun var 1 ay olmama sı da normal değil bence.
sakince üzüldüğünüzü ve bunun normal olmadığını neden böyle davrandığını, bir sorun varsa çözelim gibisinden konuşabilirsiniz bu sizi küçültmez emin olun.
rahat olun lütfen. :dua:

Daha önce ben onu isteksiz bulduğumla alakalı bir konuşmalar yapmıştım farklı zamanlarda bana sadece sigaradan kaynaklandığını ve sigarayı bırakırsa normale dönecegini söylemişti ama buna rağmen sigarayı bırakma çabasına bir kere bile girmedi .. kaldı ki benim de ona yanaştigim cok zaman oldu ama artık bunları genel olarak benim daha fazla başlattigim ve her seferinde onun bana giderek daha da az geldiğini farkettigim için bu sefer bende tamamen çektim kendimi ve sonuç olarak 1 aydır ilişkiye girme ihtiyacı hissetmedi . Yani ben kendimi geri çekmesem onun bana hiç gelmediğini de görmemis farketmemis olacaktim .

Erkek ya da kadın farketmez bir probleminiz var ise mutlaka açıkça konusun, bütün sıkıntılar zaten acikca konuşmamaktan başlıyor , o anlasın diye bekliyoruz ama vahiy gelmiyor kimseye söylemeden açıkça belirtmeden kimse bişey anlamıyor malesef...
erkekler zaten düz insanlar biz bayanlar nedenini niçinini düşünürüz
onlar olmuşmu olmamış sonuç odaklı. zaten bizim yapımızla bir değiller.
o yüzden imalarla anlamazlar direk söylemek gerekir onlara :KK45:

Cinsellik bölümüne açsaydın bu başlığı daha iyi olurmuş aslında. Orda senin gibi başlık açan birçok kadın var. Onların anlattığına göre eşlerinde erken boşalma, sertleşme vs. gibi başka problemler var o yüzden karısına yaklaşmıyorlar. Senin ona yaklaşmamanın gururla ne alakası var? Kadınlar hiç erkeklere yaklaşmayacak mı? Frijit gibi mi davranacağız hepimiz? Hiç kur yapıyo musun?
Benimde ilişkiyi başlattığım zamanlar elbette oluyor ama bu konu da en cok rahatsız olduğum şeyler sanki biraz da beni kırmamak için yapıyor ayrıca dediğim gibi on sevişme konusunu da defalarca açık açık uyardigim halde kısa tutuyor. BAsen de hiç yapmıyor.

Canim cocuk planlayinca bazen olay göreve dönüşüyor gibi hissediliyor, cinsellikten soğutuyor bunu yasiyor olabilir. Biz iki taraflı yaşadık bunu. Suanda bununla ilgili bile yansıtmak istemedigi sorunları olabilir, gecinebilecekmiyiz, ihtiyaçlarını karsilayabilecekmiyim, baba olmaya hazır mıyım vs vs. Ev disi sorunları olup anlatmak istemiyor olabilir, cocuk suan istemeyip sizi kirmak istemiyor olabilir. Bunu onunla laf sokmadan konuşmanız gerekiyor, ona bu aralar beraber olmamasinin nedenini sorun cevap vermeden eskiden böyle değildin bir sıkıntın mi var, cocuk suan icin istemiyorsan biraz daha bekleyebiliriz falan tarzında konusun sizinle konuşacaktır.
Cinsellik tek taraflı yaşanmaz, direk yaklaşmak istemiyorsanız seksi bir gecelik veya kiyafet giyebilirsiniz. Gider yanina opersiniz ki gerek kalacağını sanmıyorum.
Yeri gelicek 2 taraftan biri o an icin istemedigini söyleyecek. Hepimiz insanız bunlar cok doğal seyler. Üzülmeyin.
Bence eşinizide cok kirmissinizdir, son günlerde yüzüne bakmamissiniz dunku lafınız. Evden çıkıp gidebilirdi bile. Erkek yapısı, onlar duz mantık calisiyor, cidden bizim gibi düşünemiyorlar. Onlara isteklerinizi net söylemelisiniz cogu zaman dertleri oldugundada susar hicbirsey yapmazlar genellikle sadece susar içlerine kapanırlar.

Benimde ilişkiyi başlattığım zamanlar elbette oluyor ama bu konu da en cok rahatsız olduğum şeyler sanki biraz da beni kırmamak için yapıyor ayrıca dediğim gibi on sevişme konusunu da defalarca açık açık uyardigim halde kısa tutuyor. BAsen de hiç yapmıyor.
anladım canım. Sigara bu adamın bahanesi. Dediğim gibi cinsellik bölümündeki başlıklara bir bak. Eşi senin gibi olanların eşinde erken boşalma, sertleşememe gibi problemler oluyor. Hiç böyle bir problem fark ettin mi?

erkekler zaten düz insanlar biz bayanlar nedenini niçinini düşünürüz
onlar olmuşmu olmamış sonuç odaklı. zaten bizim yapımızla bir değiller.
o yüzden imalarla anlamazlar direk söylemek gerekir onlara :KK45:
Aynen öyle :) gerçekten de çok düzler yani bizden o kadar farklılar ki...

Evet erken boşalma problemi var on sevişmeyi de bu yzuden kısa tuttuğunu söyledi bir defa . Ama çok rahat hiç kafaya takmıyor bunu . Bende erken boşalma var diyor ve geçiyor o kadar. Ee doktora gidelim diyorum sigarayı bırakırsam birseyim kalmaz diyor. Ama sigarayı da bırakmıyor.

Evet erken boşalma problemi var on sevişmeyi de bu yzuden kısa tuttuğunu söyledi bir defa . Ama çok rahat hiç kafaya takmıyor bunu . Bende erken boşalma var diyor ve geçiyor o kadar. Ee doktora gidelim diyorum sigarayı bırakırsam birseyim kalmaz diyor. Ama sigarayı da bırakmıyor.
Nedeni anlaşıldı. Cinsel problemi olan erkekler kolay kolay doktora gitmiyorlar. Sigarayı bırakınca düzelecek bir şey değil bu. Cinsel terapi alması gerek. Birazcık baskı yap, güzelce konuş bu durumdan rahatsız olduğunu söyle.

X