esim iyi biri ama ben evliligimde hic mutlu degilim

Bakın kendinize hakli bahane yada destek aramayin. Yureginizi yasadiklarinizi siz biliyorsunuz. Biz bilemeyiz. Sadece yazilan kadarini niliriz. O da yanli bakis olur. Bu adami taniyip evlilik karari veren bundan iyi baba yada eş olur diyen sizsiniz. Düşünün kararinizi verin.
babalik konusunda sunu soyliyim ikizlerim dogdu ve tahmin edersiniz ki ikiz buyutmek cok zorlu bir surec hele ki ilk 6 ay esim ilk 3 ay boyunca tum gece boyunca sabaha kadar cocuk bakardi benimle birlikte cunku ben yetisemezdim aksamlari 9-12 arasi kayinvalidemler bakardi biz uyurduk sonra sabaha kadar biz bakardik ama simdi 3,5 yasinda oldular aksam yatma saatleri saat 9 dur esim eve 7 de gelir o 2 saat cocuklara bagiris cigiris ( cok yaramazlar hele birde ikiz ve iki erkek olunca bu kacinilmaz oluyo ) saat 9 olur hadi ne zaman yatirican ne zaman yatiricam yani artik o gordugu iki saatte bile sabri kalmiyo yetmiyo e ben napayim
tum gun onlarlayim , sorsan is yerinde cok stresli calisiyomus yoruluyomus kafasi doluyomus basi kaldirmiyomus yani bide bi firmada yonetici oyle tum gun ayakta calisayim sirtimda bisey tasiyayim gibi bi iside yok

Cinsellikle ilgili konuda birşey diyemem ama duygusal yönden ilgisizlik hat safhada. Eşinizle oturup konuşmanız gerekirse çift terapisine ikna etmeniz gerekiyor. Baktınız olmuyor restinizi çekin. Ben eşinizin sizi sevmediğini düşünmüyorum bu arada sadece sevgisini belli ettiremiyor
neye göre düşünmediniz çok merak ettim

“seni seviyorumu 5 yilda maksimum onu da 4 kere falan soylemistir sevgililik donemimizde hele
hic soylemedi ben zorla nikahimizdan sonra soyltmistim “ Şu cümle bile yetti.Bu kadar sevgi fakiri birine neden evet dediniz ki:KK43:
inanin boyle bir evliligin icjne dusebilecegimi hic dusunmemistim kendimi soyle avutuyorum evliliklerde ilki kismet alnina yazilandir ikincisi ise senin tercihindir , kismetinde kim varsa o olur elin kolun dilin baglanir denir ya hani 😕

hanimlar degerli fikirlerinize dusuncelerinize cok ihtiyacim var uzun bi yazi olacak ne olur sonuna kadar okuyun
32 yasindayim 5 senelik evliyim 3,5 yasinda ikiz ogullarim var . benim sorunum esimle ilgili esim cok iyi biri ama ben evliligimde hic mutlu degilim . şöyleki esimle aramizda hic birsey yok nasil yok , ne bir muhabbet ne bir cinsellik ( evliligimin ilk zamanlarinda hafta iki kere falan olurdu sonra haftada bire dustu en sonlarda da ayda 1 yada 2 ay da bir oluyo ) tatil gunlerinde ne bir plan yapmisligimiz var ne basbasa biseyler yapmisligimiz anca onun arkadas gruplari birseyler yapacaklar da bizi de davet edecekler anca oyle , cocuklar yokkende bu durum boyleydi 5 senelik evliyiz maksimum 5 kere basbasa birseyler yapmisizdir ki cocuklarimiz var ama ust katimda kayinvalidem oturuyo istesek onlara birakip 1-2 saatde olsa beraber bi havamizi degistirebiliriz ama yok . surekli kendimin hadi gezelim hadi suraya gidelim edelim demeyi sevmiyorum oda istesin o istedigi icin yapalim biseyleri , ikinci olarak ilgi alaka bi sevgi sozcugu bir iltifat hicbirsey yok farkli tarzda koyafetler giyerim sac yaparim onun dikkatini cekecek sekilde ama asla demez iste ne bilim sacin ne olmus kiyafetlerin cok yakismis yada bugun cok guzel olmussun asla duymadim bunlari , seni seviyorumu 5 yilda maksimum onu da 4 kere falan soylemistir sevgililik donemimizde hele
hic soylemedi ben zorla nikahimizdan sonra soyltmistim , dugunden 4 ay once kiyilmisti nikahimiz . ona gore soylemek degilde hissetirmek
hissetmek onemliymis surekli soyleyince bi anlami kalmazmis falan filan , evlilik yildonumumuzde dogum gunumde falan yemege goturur ve biz yemek bitip kalkana kadar asla dogru duzgun bi sohbetimiz yoktur yani o kadar hicbirseyimiz yokki kavga dahi etmiyoruz kizdgim
seyler oldugunda asla tepki vermez cevap vermez nedenide o cevap verirse olay buyurmus ben agir konusurmusum geri donusu olmayacak seyler soyler msiim ben o yapida bir insanmisim ( o kadarda degilim abartiyo) iliski olayinda resmen sifiriz bi aksami iliskiye girmek icin hazirlandim suslendim giyindim karsina oturdum bi kere bakti bana sonra tv izlemeye devam etti hic birsey demedi sonra ben 3 gun konusmadim 3 gunun sonunda neyin var senin dedi dusun dedim ne oldugunu buldu ve bana su cevabi verdi ben o gun cok yorgundum yani o kadar iletisimsisizki bana o an ya hayatim bu aksam cok yorgunum olmasa olmaz mi diyemiyo . son olarak cok mutsuzum cok skliyorum hicbirsey hissetmedigimi fark ediyorum esime karsi daha cok sey yazardim ama zaten cokca uzun yazdim insallah okursunuz yorumlarda fikirlerde bulunursunuz 🤲
eşiniz oğlak,başak ya da akrep burcu mu?

Cinsellikle ilgili konuda birşey diyemem ama duygusal yönden ilgisizlik hat safhada. Eşinizle oturup konuşmanız gerekirse çift terapisine ikna etmeniz gerekiyor. Baktınız olmuyor restinizi çekin. Ben eşinizin sizi sevmediğini düşünmüyorum bu arada sadece sevgisini belli ettiremiyor
diyelim ki belli edemiyo ama ben etmesimi istiyorum duymak istiyorum soyluyorum da bunu ona bi caba gostermesi gerekmez mi sizce de sonra drum bu raddelerr geliyo iste ve ben sinirlenemiyorum bunduruma ama cok cok cok fazla uzuluyorum ona karsi bisey hissetmedigimi fark ediyorum ve bu bana vicdan azabi cektiriyo resmen 🥺

inanin boyle bir evliligin icjne dusebilecegimi hic dusunmemistim kendimi soyle avutuyorum evliliklerde ilki kismet alnina yazilandir ikincisi ise senin tercihindir , kismetinde kim varsa o olur elin kolun dilin baglanir denir ya hani 😕
:KK43: Haklısınız bazen kaderimiz sınavımız oluyor.Yaşadıklarınız aşırı yıpratıcı.Bu kadar mıtsuzlukla savaşabilecekmisiniz? Yada düzelebileceğine ümidiniz var mı?

Esinizle ciddi bir konusma yapin derim. Hic konusmuyoruz demissiniz ya, bu sefer konusun iste. Mutsuz olduğunuzu, butun buraya yazdiklarinizi biraz ozet halinde anlatin ona. Ozet diyorum cunku uzun cümleleri pek dinlemiyorlar.

En sonunda da onun ne düşündüğünü bu sekilde mutlu olup olmadığını sorgulayin. Esinizin karakterini siz daha iyi bilirsiniz, boşanma kelimesi onu daha mi sinirlendirip isleri dönülmez noktaya mi getirir yoksa onu silkeleyip kendine mi getirir onu siz bilirsiniz. Ona gore boyle omur geçmeyecegini falan soyleyin bakalim o ne diyecek. Bazi erkekler bosanmak istese bile karsi taraftan bekliyor, adim atmiyor.
O ciddi konuşmayı yaptım uzun uzun konuştum dedim ki sen mutlu musun evet dedim mutluyum niye sen mutsuz musun dedi evet dedim ben mutsuzum cinsellikten konuyu açtım bu dedim nereye kadar böyle gidecek hadi onu geçtim ne bir iltifat ne bir güzel söz hiçbir şey yok konuşma konuşamıyoruz bir evin içinde yaşayan sadece İki arkadaş gibiyiz he bir de çocuklarımızın annesi babası gerçekten merak ediyorum bu nereye kadar böyle gidecek bunlar beş sene sonrasını ben sana söyleyeyim mi ya boşanırız ya aldatırsın ya aldatırım he dedim sen aldatmazsın göründüğü üzere düşkünlüğün yok sonra dedi ki sen aldatır mısın dedim illa seni şu an göremiyorum her şey olabilir tamam dedi dikkat edeceğim dedi falan ama sadece on gün sürdü sonra yine aynı

esim yengec ben basak
normal şartlarda yengeç erkeği evcimen ve eşine düşkün olurlar.fakat iş hayatı çok yoğunsa iki işi aynı anda yapamıyor olabilir.siz bi şey hissetmiyor değilsiniz sadece bu durumdan bıktığınız için hevesiniz kalmamış.5 yıldır evlisiniz birbirinizden bıkmanız için çok çok az bir süre.eşinizle konuşmayı deneyin trip atarak bi yere varılmaz.en kötü ilişki terapisti deneyin.eşiniz içsel problemlet yaşıyor size yansıtmıyor olabilir.en yakın kız arkadaşım başak burcu ve başak kadını kafasında çok kurar.iletişim her şeyin ilacı bu hayatta yapıcı bir şekilde bi sıkıntın mi var aramızda iletişim problemi var farkındayım ve hoşuma gitmiyor sorun yaşıyorsan ben yanındayım şeklinde destekçi konuşmayı deneyin.ve ön yargılı olmayın ilişki terapistleri çok farklı pencereden bakıp yardımcı olabiliyorlar.dipnot olarak da eşiniz evde bilgisayar oyunları oynuyor mu,gelip hemen uyuyor mu,telefonda mı takılıyor bu sorulara cevap verirseniz sevinirim çünkü ilgisizlik çoğu türk erkeğinin problemi

:KK43: Haklısınız bazen kaderimiz sınavımız oluyor.Yaşadıklarınız aşırı yıpratıcı.Bu kadar mıtsuzlukla savaşabilecekmisiniz? Yada düzelebileceğine ümidiniz var mı?
düzelebileceğini dair bir ümidim var diyemem ama şunu söyliyim artık benim de çabalama uğraşma gibi bir halim hevesim hissiyatım kalmadı niye böyle yaptı da bu hale geldik bu hale geldim ben diye inanın içim paramparça ve şu an sadece çocuklarım olduğu için evliyim onlar olmasa dakika düşünmeden boşanırdım ama çocuk olunca bu kararı vermek gerçekten çok zor

yorumlarınız destekleriniz düşünceleriniz için çok teşekkür ederim saat çok geç olmuş şimdi Uyumam lazım yarın tekrardan mesajlarınıza cevap vereceğim inşallah hakkınızı helal edin gerçekten çok çok teşekkürler🤲

düzelebileceğini dair bir ümidim var diyemem ama şunu söyliyim artık benim de çabalama uğraşma gibi bir halim hevesim hissiyatım kalmadı niye böyle yaptı da bu hale geldik bu hale geldim ben diye inanın içim paramparça ve şu an sadece çocuklarım olduğu için evliyim onlar olmasa dakika düşünmeden boşanırdım ama çocuk olunca bu kararı vermek gerçekten çok zor
Ekonomik özgürlüğünüz varsa hayatınızı kurmanız daha iyi bir seçenek.Mutsuz bir evde yetişen çocuklar ilerde trawmalarla hayatlarına devam ediyor.Benim ailem sorunlu bir evlilikti.Ben şuan 38yaşındayım mutsuz bir evliliğin içinde büyüdüm ve bu yaşıma geldim aile kurdum ama trawmalarımı atlatamadım.Geniş çaplı düşünün derim.İnşallah doğru karar verirsiniz geleceğiniz için

diyelim ki belli edemiyo ama ben etmesimi istiyorum duymak istiyorum soyluyorum da bunu ona bi caba gostermesi gerekmez mi sizce de sonra drum bu raddelerr geliyo iste ve ben sinirlenemiyorum bunduruma ama cok cok cok fazla uzuluyorum ona karsi bisey hissetmedigimi fark ediyorum ve bu bana vicdan azabi cektiriyo resmen 🥺
Bakın bende öyleyim sevdiğim birine sevgimi belli ettiremiyorum hem sözlerimle hemde davranışlarımla. Sizin burda yapabileceğiniz eşinizi çift terapisine ikna etmek. Baktınız olmuyor o zaman yolları ayırsınız. Sizin burda vicdan azabı çekeceğiniz bir durum yok haklı olarak ilgi istiyorsunuz. Mutlu olmadığınız bir evliliği sürdürmek zorunda değilsiniz.

hanimlar degerli fikirlerinize dusuncelerinize cok ihtiyacim var uzun bi yazi olacak ne olur sonuna kadar okuyun
32 yasindayim 5 senelik evliyim 3,5 yasinda ikiz ogullarim var . benim sorunum esimle ilgili esim cok iyi biri ama ben evliligimde hic mutlu degilim . şöyleki esimle aramizda hic birsey yok nasil yok , ne bir muhabbet ne bir cinsellik ( evliligimin ilk zamanlarinda hafta iki kere falan olurdu sonra haftada bire dustu en sonlarda da ayda 1 yada 2 ay da bir oluyo ) tatil gunlerinde ne bir plan yapmisligimiz var ne basbasa biseyler yapmisligimiz anca onun arkadas gruplari birseyler yapacaklar da bizi de davet edecekler anca oyle , cocuklar yokkende bu durum boyleydi 5 senelik evliyiz maksimum 5 kere basbasa birseyler yapmisizdir ki cocuklarimiz var ama ust katimda kayinvalidem oturuyo istesek onlara birakip 1-2 saatde olsa beraber bi havamizi degistirebiliriz ama yok . surekli kendimin hadi gezelim hadi suraya gidelim edelim demeyi sevmiyorum oda istesin o istedigi icin yapalim biseyleri , ikinci olarak ilgi alaka bi sevgi sozcugu bir iltifat hicbirsey yok farkli tarzda koyafetler giyerim sac yaparim onun dikkatini cekecek sekilde ama asla demez iste ne bilim sacin ne olmus kiyafetlerin cok yakismis yada bugun cok guzel olmussun asla duymadim bunlari , seni seviyorumu 5 yilda maksimum onu da 4 kere falan soylemistir sevgililik donemimizde hele
hic soylemedi ben zorla nikahimizdan sonra soyltmistim , dugunden 4 ay once kiyilmisti nikahimiz . ona gore soylemek degilde hissetirmek
hissetmek onemliymis surekli soyleyince bi anlami kalmazmis falan filan , evlilik yildonumumuzde dogum gunumde falan yemege goturur ve biz yemek bitip kalkana kadar asla dogru duzgun bi sohbetimiz yoktur yani o kadar hicbirseyimiz yokki kavga dahi etmiyoruz kizdgim
seyler oldugunda asla tepki vermez cevap vermez nedenide o cevap verirse olay buyurmus ben agir konusurmusum geri donusu olmayacak seyler soyler msiim ben o yapida bir insanmisim ( o kadarda degilim abartiyo) iliski olayinda resmen sifiriz bi aksami iliskiye girmek icin hazirlandim suslendim giyindim karsina oturdum bi kere bakti bana sonra tv izlemeye devam etti hic birsey demedi sonra ben 3 gun konusmadim 3 gunun sonunda neyin var senin dedi dusun dedim ne oldugunu buldu ve bana su cevabi verdi ben o gun cok yorgundum yani o kadar iletisimsisizki bana o an ya hayatim bu aksam cok yorgunum olmasa olmaz mi diyemiyo . son olarak cok mutsuzum cok skliyorum hicbirsey hissetmedigimi fark ediyorum esime karsi daha cok sey yazardim ama zaten cokca uzun yazdim insallah okursunuz yorumlarda fikirlerde bulunursunuz 🤲Balık baştan kokar aslında

seyler oldugunda asla tepki vermez cevap vermez nedenide o cevap verirse olay buyurmus ben agir konusurmusum geri donusu olmayacak seyler soyler msiim ben o yapida bir insanmisim ( o kadarda degilim abartiyo) iliski olayinda resmen sifiriz bi aksami iliskiye girmek icin hazirlandim suslendim giyindim karsina oturdum bi kere bakti bana sonra tv izlemeye devam etti hic birsey demedi sonra ben 3 gun konusmadim 3 gunun sonunda neyin var senin dedi dusun dedim ne oldugunu buldu ve bana su cevabi verdi ben o gun cok yorgundum yani o kadar iletisimsisizki bana o an ya hayatim bu aksam cok yorgunum olmasa olmaz mi diyemiyo . son olarak cok mutsuzum cok skliyorum hicbirsey hissetmedigimi fark ediyorum esime karsi daha cok sey yazardim ama zaten cokca uzun yazdim insallah okursunuz yorumlarda fikirlerde bulunursunuz 🤲
Balık baştan kokar aslında. Herkes yanilabilir. Herkes değişebilir. Değişeceğini, değiştirebileceğini düşünebilir. Bence uzun uzun konuşun derim. Hatta siz teklif edin çocukları anneme bırakıp bir yerlere gidip konuşalım mı deyin. Alışık olmadığı bir durum olunca işin ciddiyetini anlayabilir. Baktınız olmuyor tabii ki tercih sizin ama şapkanizi önünüze alıp düşünün. Sevgisiz yaşamak çok tehlikeli. Bu sevgisizlik zamanla çocuklarınıza da yansır. Hakkınizda hayırlısi olsun inşallah

Evlenmeden önce flört zamanlarınızda bile böyleymiş. Kaç kişi niye böyle biriyle evlendiniz diye sordu, cevap vermediniz. Evlendikten sonra adamın huyunu suyunu değiştireceğinize dair güvenceniz mi vardı? Ben kendi içinde tutarlı bir adam gördüm. Bu, duygusuz saygısız ve empati yeteneğinden yoksun demek değil ama eşiniz hep böyle biri olmuş. Yalan söylememiş vaatler vermemiş. Nikahtan sonra zorla seni seviyorum dedirtmişsiniz, aslında yapmanız gereken nikahı iptal ettirmekti.

Bence de bu evliliği bir an önce bitirin. Kendi mutsuzluğunuza çocuk yapıp onları da ortak etmişsiniz. Hiç onları çok seviyor, iyi baba demeyin. İyi baba tüm ailesini mutlu etmeye çalışır. Ayrıca eşiniz bir gün kendisi gelip boşanmak istiyorum derse şaşırmayın. Odun gibi yaşarken, başkasına aşık olup da ergen gibi flörtleşen kocaları çok gördüm bu forumda. Bu adam mı bunları yaptı der ağzınız açık kalır. Erkekler bizim gibi fedakar ve sabırlı değil.

X