Eşim ne yapmaya çalışıyor sizce ?

Sayet sizin durununuzda olsam ve babam. Hayatda olsaydı bir saniye durmam ona derdimi anlatırdım. Babam kim olsa olsun bizi kimseye ezdirmezdi. Anladığım kadarıyla babaniz da öyle. Size kötü davranıyor eşiniz olacak kişi. Babanıza anlatın.. İş böyle devam ederse ya siz bitersiniz, yada işler iyice kötü olur (daha ne kadar kötü olacaksa) Anneside kendine başka köle bulsun.
Annem babamı atardım senin için diyordum hayatmış. Yani ilk planda sen olursun demek istedim. Ama once ailem sonra eşim gelir oldu artık. Ve konuya eklemeyi unutmusum. Evlilik yıl donumuydu 2 senemiz kutlamadı bile. Sadece ıcımden gelmiyor artık dedi. Ya sole dusunun eşinizle ya da arkadaşınızla konusuyorsunuz tartısıyorsunuz sizi anlamadıklarında veya sustuklarında cıldırmaz mısınız? Kimse çözüm aramıyor sureklı sızın hatalarınızı ortaya dokuyor kendisi sutte leke var bende yok diyor. Daha ne beklersiniz. Eşim çözüm Bulma susar kavgada tersler. Boyle bir insan oldu. Mesleğinden ötürü dedim ama cok aşırıya gitti. Ailesi ıcın kendi yuvasını yıktı heba etti. Ben sinir krizleri geciriyorum evde umrunda degil en son hastanelik oldum 1 hafta hastaneye gidip geldim serumlar yedim.

Sahip çıkan bir baba aile varken neden hala sizi itip kakmalarına izin veriyorsunuz ?? Bunları yapan adama yemek ,ütü, hizmet ediyorsunuz. Es misiniz , kölemisinizz.

Sahip çıkan bir baba aile varken neden hala sizi itip kakmalarına izin veriyorsunuz ?? Bunları yapan adama yemek ,ütü, hizmet ediyorsunuz. Es misiniz , kölemisinizz.
Yemek utu vs yapmıyorum zaten. Kendisi mutfakta tek yiyor İcim gidiyor ama. Su bir kac gundur kahvaltı hazırlıyor anlam veremiyorum. Bir oyle bir boyle. Kapıya koyucam dediğinde tamam gidicem diyorum tam kapıya gidiyorum kapının onunde duruyor. Ne yaptığını o da bilmiyor.

Hem oğullarını evlendirip hem yuvasının üstünde baykuş gibi dolanan anneler olduğunu yadsımıyorum elbet de vardır ama hiç bir olumsuzluk da tek taraflı olmaz diye düşünüyorum. İnsanların kendini mutsuz ve değersiz hissettikleri ortamda kalmaktaki ısrarlarını da anlamıyorum. Mesleğiniz var aileniz arkanızda daha neyi bekliyorsunuz adam kapıyı gösterdikçe size.. alın çocuğunuzu tazminatınızı nafakanızı gidin annenizin evinde çoçuğunuzu büyütün..

Bu konu uzar gider
Resti cekme vakti gelmis
Surekli bosanma lafi bu evlilik bitmis.demeler

Al karsina adam akilli konus
Duzeltelim unutalim sen soyle soyle davran bundan sonra.ben de boyle boyle...seklinde uzlasmaci konus
.
Yine ters konusur kestirip atma yolunu secerse al cocugu git babanin evine anlat herseyi.

Duzeltmek isteyen gelsin pesinden
Konusalim anlasalim desin.

Isin gucun de varmis
Bu kadar alttan alma.
Duzgunce konusmaya calıştım susuyor karşımda o beni daha cok çileden çıkarıyor. İstanbula kaynanam da kalıyoruz görümcelerim diyor oglum icin. Eşyaları etrafta sen cok dagınıksın evi toparlıyoruz sen dagıtıyorsun. Cocugun altını alınca elinş yıkamıyorsun bş verin yıkamıyorsun vs. Benim 8 aylık oglum var kendi ogulları ıcın kardeşleri için alttan alamadılar mı 15 gun. Ben bilerek kastı yapmadım. Kaynanam da dısarı cıkıcam arkadaşlarımla görüşücem yemegimi yapmadan cıkmadım. Kahvaltı yapılır toplarım ben yapamazsam eşime dedim. Benim eşim görmedi ki olanları baskaları gorsun. Yapılan edilen soylenilmez ama onlar dedirtti yanı. Ben severek yapmıştım ama onlar farklı kullandı. Görümcelerim bile laf söylediler. Hepsine gereken cevabı verdim. Dedim ıyıyken kötüyüm bari içimş dökeyim tam olsun. Eşim de diyor sen birsey demeyeceksin susacaktın ben zaten gereken cevabı veriyorum. Onlar zaten anlamıyor dik baslı bari sen anla. Hanş gereken cevabı verdi de nasıl yuz buldular sen neye kanadın. Oyle değil mi ?

Ben eşimi tanıyamaz oldum. Evlendiğimiz ilk seneler kaynanama telefon acardım eşim göreve giderdi eşim evde yok ya basladı dovmeye bir guzel. İşte sen oglumu elimden aldın parasını yedim. Eşşmşn babası yok 6 kardeşler annesi tek buyumus. Hep derdi sen annen baban yetim parası yediniz halbuki oyle bsy yok. Eşimin yanında konusurdum ben bir tane gelin olurdum. En son eşime anlattım o zaman kavga edip bir daha birsey yapamamışlar. Ama şimdı onlardan yana. Bana dıyo agızlarının payını veriyorum hadi tamam beni her yerden engellemeleri nedir ablaları kardesleri yapıyor. İzşn zamanı eşim gelmek istediğinde napacak beni evde mi bırakacak. Torunlarını bile görmedi. Umurlarında degil. Bu kadar da olmaz. Ustune eşim bana katı.

Kayinvalideniz mi sizi dövüyordu?

Hem oğullarını evlendirip hem yuvasının üstünde baykuş gibi dolanan anneler olduğunu yadsımıyorum elbet de vardır ama hiç bir olumsuzluk da tek taraflı olmaz diye düşünüyorum. İnsanların kendini mutsuz ve değersiz hissettikleri ortamda kalmaktaki ısrarlarını da anlamıyorum. Mesleğiniz var aileniz arkanızda daha neyi bekliyorsunuz adam kapıyı gösterdikçe size.. alın çocuğunuzu tazminatınızı nafakanızı gidin annenizin evinde çoçuğunuzu büyütün..
Ya bende hata vardır elbette. Ben eşime oyle dedıkce benim daha cok üstüme geldi. Ailesi ve kendisi hatalarını kabul etmediler. Annem eşimede soyledı. Sen boyle sustukça içine attıkça kötu olacaksın. Acık acık herkesle konus benim kızımda hata varsa oturun konusun. Konusa konusa cozersınız ama boyle kenarda susayım birsey demeyeyim dersen evliliğini bitirirsin ve ortada cocugunuz var. Ama eşim anneme agzını bile acmadı saygıdan vs ama bari konus o da yok. Benimle bile konusma orta yol bulmaz. Sureklı aksi ters soyleyen adam oldu karsımda. Beni sucladı sureklı böyle yaptıkça neden beni anlamıyor diye uzulurdum kriz geçirirdim. İstediğim her bayan gibi eve gelirken kucuk hediye alsın ya 5 TL de olur onemlı olan maneviyat sureklıde almasın istemiyorum tatlı hos muhabbetimiz olsun onu istiyorum. Bayanların cogu ev hanımı dıyım ev ısı yemek bulaşık utu cocuk bakma vs kendimize vakit yok. Tm belki bende eşimi ihmal ettim her anlamda belki onunda kendine göre haklı yanları var ama hiç bir zaman bu sekilde soyleyecek anlamına gelmiyor.

Kayinvalideniz mi sizi dövüyordu?
Yazım hatası olmus ozur dilerim. Sovuyordu yazmak istedim. Yani agsına geleni soylerdı ıcını boşaltırdı bir guzel canımı sıkardı ama eşimin yanına telefonda bam Baska insan olurdu. Hamileyken gecen sene iyi olmustu bana dogum yaptım yine aynısı oldu. Hayır yani bir guzel gecinsek boyle seyler olmasaydı nolurdu.

Ya bende hata vardır elbette. Ben eşime oyle dedıkce benim daha cok üstüme geldi. Ailesi ve kendisi hatalarını kabul etmediler. Annem eşimede soyledı. Sen boyle sustukça içine attıkça kötu olacaksın. Acık acık herkesle konus benim kızımda hata varsa oturun konusun. Konusa konusa cozersınız ama boyle kenarda susayım birsey demeyeyim dersen evliliğini bitirirsin ve ortada cocugunuz var. Ama eşim anneme agzını bile acmadı saygıdan vs ama bari konus o da yok. Benimle bile konusma orta yol bulmaz. Sureklı aksi ters soyleyen adam oldu karsımda. Beni sucladı sureklı böyle yaptıkça neden beni anlamıyor diye uzulurdum kriz geçirirdim. İstediğim her bayan gibi eve gelirken kucuk hediye alsın ya 5 TL de olur onemlı olan maneviyat sureklıde almasın istemiyorum tatlı hos muhabbetimiz olsun onu istiyorum. Bayanların cogu ev hanımı dıyım ev ısı yemek bulaşık utu cocuk bakma vs kendimize vakit yok. Tm belki bende eşimi ihmal ettim her anlamda belki onunda kendine göre haklı yanları var ama hiç bir zaman bu sekilde soyleyecek anlamına gelmiyor.
Hayatınızı kimse için heder etmeyin evladınızdan başka. Gençlik geri gelmiyor.kimseye de fazla fedakarlık yaramıyor.. restinizi çekin bir gelin baba evine de sizinle değil babanızla muhatap olsun. Ya adam olur Ya da tümden kurtulursunuz.. o korkmuyorsa yuvasının yıkılmasından sizde korkmayın. Ve sakın 2. Çocuk hatasına düşmeyin..Allah tez vakitte hayırlı kapılar açsın kötülere de fırsat vermesin..

Hayatınızı kimse için heder etmeyin evladınızdan başka. Gençlik geri gelmiyor.kimseye de fazla fedakarlık yaramıyor.. restinizi çekin bir gelin baba evine de sizinle değil babanızla muhatap olsun. Ya adam olur Ya da tümden kurtulursunuz.. o korkmuyorsa yuvasının yıkılmasından sizde korkmayın. Ve sakın 2. Çocuk hatasına düşmeyin..Allah tez vakitte hayırlı kapılar açsın kötülere de fırsat vermesin..
Aminnn. Sanirim olacaklardan korkuyorum. Eşim beynime o kadar işledi ki ben acizim karsısında hiçbir sey yapamam. Ruhumu ele geçirdi sanki psikolojim allak bullak. Ben burda okurdum derdim Allahımm neler var yardım et benim basıma geldi. Bana gelen arkadasların dertlerine yorum yapar yonlendirirdim. Kendi yuvama ne yapacağımı bilemiyorum. Eşimde beni kaybetme korkusu kalmamış. Beni sevdiğinden bile emin değilim. Dogru karar veremiyorum. İşlerin buyumesinden korkuyorum. 2 ayda nasıl kilo verdim sutten kesildim. Her anne gibi çocuğuna yetememe duygusu var bende. Emzirmek bir bagdır güçtür. Bari eşim bunu anlayıp en azından cocuk iyi yuvasına onem verseydi. Ona sorarsan yuvasına onem veriyor herseyı yapıyor ama yok.

Ilk zamanlar ben de eşimle şakalaşırken kaynanam araya girerdi ogluma oyle deme falan filan..derken ben birgun dedim ki pardon da anne sen avukati misin oglunun? Bak evlenmeye aklı yetmis oglunun şakayi mi kaldiramayacak??..sonra azaldı bu tavrı en son ama eşim uyardı anne yeter diye sert bi şekilde o oldu en son daha da girmez aramiza hic..Allah icin kiskanc bi kadin hic degildir sadece esime cok duskun ama duzene girdi velhasıl eşinde bitiyor tum iş ama o da hic orali degil ben olsam babama anlatirdim

Ben erkeklerin aslında ailelerine çok düşkün olduğuna inanmıyorum. Erkekler ne zaman aileci oluyor biliyor musun bis konuştuğumuz zaman. Şikayet etmeyeceksin ben bunu öğrendim evliliğimde. Bak kv napıyormuş oğlunun yanında senle tatlı tatlı konuşup sen tekken ağzına geleni sayıyormuş. Sen de laf sayamasan da eşin yanında yokken tatlı tatlı lafını sok. Eşine de seviyormuş gibi yap ailesini. Bırak onlar kötü olsun. Sen dırdır etmeyen, sevgi pıtırcığı ol. Bunlar bunu hakediyor çünkü ikiyüzlülük mü evet, ama sonu selamet.

Konunu inan okudum ama anlamadım. Yorumlardan çıkardığım sonuç sen kurtarmak istiyorsun. İnşallah düzelir herşey. :)

Ilk zamanlar ben de eşimle şakalaşırken kaynanam araya girerdi ogluma oyle deme falan filan..derken ben birgun dedim ki pardon da anne sen avukati misin oglunun? Bak evlenmeye aklı yetmis oglunun şakayi mi kaldiramayacak??..sonra azaldı bu tavrı en son ama eşim uyardı anne yeter diye sert bi şekilde o oldu en son daha da girmez aramiza hic..Allah icin kiskanc bi kadin hic degildir sadece esime cok duskun ama duzene girdi velhasıl eşinde bitiyor tum iş ama o da hic orali degil ben olsam babama anlatirdim
Benim eşim arkamdaymıs guya ama değil. Herkse tepkisini verse kimse boyle birsey yapamaz zaten. Esler de bitiyor hersey ama yok. Babama anlatırsam sonra hersey daha beter olacak. Biliyor eşimde boyle olacağını ama yine de yapıyor yapacağını.

Merhaba hanımlar,
Konuyu cok fazla uzatmamaya calışacagım. Eşimle aramda cok ciddi problemlerimiz var böyle olmak istemediğim halde tavırlarını anlayamıyorum. Eşim memur(asker subay) doğu bölgesinde oturuyoruz. Evlendik 2 sene oldu 8 aylık oglum var. İstanbulda aileler oturuyor 1.5 ay oncesı oraya gittik ve aramız acılarak geri geldik. Kaynanam görümceler tatsız olaylar oldu. Kaynanam sureklı kıskanıyor beni istemiyordu cekememezlik vs.tamam senede 15 gun aileleri görüyoruz ama kaynanam her seferinde eşimle benm aramı actı ona ayrı konustu bana ayrı konustu. Ve esim iyi niyetli biri olduğu ıcın sesini kimseye cıkaramıyor. 2 senedir kaynanamla durumumuz boyle olduğu ıcın annemde esimi güzelce uyardı. Böyle olmaz siz evlisiniz bir baskaları ıcın annenin dediklerinı dinlersen yurumez biz iyi niyet olduk kendi evladımız gibi ama sen kendi degerini dusurme diye konustu annem eşimle. Cunku İstanbulda ailesi yuzunden kavga ettik kaynanamla annemin evi yakın beni anneme bırakıp cekip cekip annesinin evine gitti orda da bir suru dolduruşa getirildi ve bana karsı kınlendı aılemede. Babam bilmiyor bilse beni bırakmaz kendi evimde. Su an kendi evime geldim. Ve bana asırı kötü davranıyor. Ailesiyle kötü oldum görümceler var hepsi her yerden ben engellemişler. Bana diyo eşim sureklı sen napıyosun hıc birsey yapmıyorsun begenmıyorsan cek git kapı orda. Su an mesela buraya bunları anlattığım gibi arkadaşımla normal muhabbet etsem ve duysa dertleşmek degil dedikoducu der bana. Ve oyle de dedi. Annesi benim hakkımda seni karın dolduruyor annesinin lafına bakıyor bana iyi davranmıyor evi supurmuyor hıc bir is yapmıyor ya aklınıza gelebilecek en kötü dolduruşa getiriyorlar. Mesela annesiyle telefonda konusuyorlar ne konusuyorlar bilmiyorum hani umrumda degil beni kim engellemiş kim yapmış kaynanamla konusmuyorum kafam rahat. Ama ben boyle olmasını hıc istemedim istemezdimde. Kaynanam evlendiğimizden ilk gun den beri bana böyle her tartışmadan sonra yanlış bsy anlasa bile kabul etmez dugunden tutar oglunu doldurur. Ben oglunu elinden almışım ben ogluna nasıl kötu davranırım vs halbuki oyle birsey yok. Benim anlayamadığım eşim bana o kadar kötu davranıyor ki(Ve kendi oglumu emzırıyorum sutum kesildi eskisine nazaran daha az geliyor.) İki arayı bulmadı eşim bulmadığı ıcın de boyle oldu benim hatalarım mutlaka vardır.Ama bunu benim yüzüme soyleyecek ayrı odaya cekip guzelce diyecekti, sonra aılesıne gidip onlara diyecekti yapmayın o benm karım diyerek kimse sesini cıkarmayacaktı ama yapamadı. Olaylar böyle olunca eşim her tartışmada cek git senin annende dedikoducu sende oyle sın. Sen oğlumuzu dusunmuyorsun sen nasıl annesin senn yuzunden cocuk sinirli olacak sen psıkopatsın kadınlıgıma kadar laf etti. Asagıladı evde saygı yok ve ben konusmaya calıştım her seferinde sureklı susuyor cozum yolu yok bu evlilik bitmşl diyor. Kızlar eşim 6 ay oncesine kadar böyle degıldı karıcım askım canım bıtanem diyip olen biten insan şimdi noldu. Dusman oldu bana resmen. Onun yaptığını bende ona yaptım onu girmedim umrumda olmadı ne yaptıysam ise yaramadı. Bana yaptığı haksızlığı anlamasını istiyorum en kotu bu kadar kotu davranmasını anlamasını sureklı bosanma beni evden atmalar vs nasıl saglamalıyım. Ailemle de konusmuyor Benim babam bilmiyor bunları bilse evimde oturtmaz eşimle de iyice kötu olmalarını istemiyorum yarın obür gun biz barıssak aileler kötu olacak. Sizce babama soylemek miyim yoksa bu durumda ne yapmalıyım?
Babaya hiç deme bence. Siz yine barışır canım cicim olursunuz çocuğun var el mahkum. Sonra babana mahcup olursun. Annenin kocanı karşısına çekip kulağını çekmesi de hoş değil. Koca insanlarsınız sen aileni karıştırma kocan karıştırmasın aranızda çözün. Olmuyorsa da (ki adam seni utanmadan evden kovuyormus) toplarsın eşyani alırsın bebeğini dogru baba evine. Kocan da azcık büyüsün adam olsun

Ben erkeklerin aslında ailelerine çok düşkün olduğuna inanmıyorum. Erkekler ne zaman aileci oluyor biliyor musun bis konuştuğumuz zaman. Şikayet etmeyeceksin ben bunu öğrendim evliliğimde. Bak kv napıyormuş oğlunun yanında senle tatlı tatlı konuşup sen tekken ağzına geleni sayıyormuş. Sen de laf sayamasan da eşin yanında yokken tatlı tatlı lafını sok. Eşine de seviyormuş gibi yap ailesini. Bırak onlar kötü olsun. Sen dırdır etmeyen, sevgi pıtırcığı ol. Bunlar bunu hakediyor çünkü ikiyüzlülük mü evet, ama sonu selamet.

Konunu inan okudum ama anlamadım. Yorumlardan çıkardığım sonuç sen kurtarmak istiyorsun. İnşallah düzelir herşey. :)
Ya inanır mısın buraya yazıyorum o kadar da yapabilmişim diyorum. Dogu bolgesındeyım burda anlatacağım kimsem yok içime ata ata sıkıntı yaptım ne dediğimi bilmez oldum. Hani yoksa anlatamadığımdan değil su an ki durum geçici bir süreç sabır istiyor ve yükü agır.
2 senedir ailesine karsı caba gösterdim ben zaten buraya aktaramadığım o kadar cok sey var ki. Herkesin hayatında bu tarz seyler var sadece benim değil fakat farklı bir durum. İçinden cıkamıyorum ugras gostermeye calışıyorum evliliğim için tek taraflı cok zor oluyor. Kusura bakmayın tekrardan yazım icin karısık tir dogrudur. Bunlar benim ömrümü yedi. Eşim su an evde yok mesela görevi var sabah gelecek. 1 gun iyi olduk diyorum hopp birsey oluyor yine aynı. Alttan alması da yok zaten. Ne saygı kaldı ne sevgi.. Saygının bittiği yerde sevgi de olmazmış.

Babaya hiç deme bence. Siz yine barışır canım cicim olursunuz çocuğun var el mahkum. Sonra babana mahcup olursun. Annenin kocanı karşısına çekip kulağını çekmesi de hoş değil. Koca insanlarsınız sen aileni karıştırma kocan karıştırmasın aranızda çözün. Olmuyorsa da (ki adam seni utanmadan evden kovuyormus) toplarsın eşyani alırsın bebeğini dogru baba evine. Kocan da azcık büyüsün adam olsun
Ben su zamana kadar ailemi hşç aramıza almadım almazdım da. İstanbulda ailevi problemler olunca kaynanamın ve görümcelerimin yaptıklarına karsılık annem duramadı. Annem kesinlikle kötü seyler demedi sadece olabilecekleri soyledı eşime. Tabi bu durumda yine annemler kötu oldu. Onceden annemi babamı arayan insan şimdi aramaz oldu. Kocamla çözüm bulamıyoruz. Konusmayı beceremiyor. Mesela duzgunce konusucam dıyorum;hayatım ne istiyorsun ne yapalım nereye kadar gidecek böyle bi dur demenin vakti geldi. Bana diyor bende suc yok kendin adam ol once evlilik denen birsey kalmadı. Hani noldu ben ne yaptım ya bu kadar. Hep bu sekılde. Boyle diye diye bende sınır sistemi çöktü.

Ben su zamana kadar ailemi hşç aramıza almadım almazdım da. İstanbulda ailevi problemler olunca kaynanamın ve görümcelerimin yaptıklarına karsılık annem duramadı. Annem kesinlikle kötü seyler demedi sadece olabilecekleri soyledı eşime. Tabi bu durumda yine annemler kötu oldu. Onceden annemi babamı arayan insan şimdi aramaz oldu. Kocamla çözüm bulamıyoruz. Konusmayı beceremiyor. Mesela duzgunce konusucam dıyorum;hayatım ne istiyorsun ne yapalım nereye kadar gidecek böyle bi dur demenin vakti geldi. Bana diyor bende suc yok kendin adam ol once evlilik denen birsey kalmadı. Hani noldu ben ne yaptım ya bu kadar. Hep bu sekılde. Boyle diye diye bende sınır sistemi çöktü.
Eminim annen %100 haklıdır üsluplu söylemek için de çaba sarfetmistir elbette. Ama dünyanın en sevimli gülüşü eşliğinde bile söylese erkekler bundan nefret eder gıcık olur. Ters tepmis bence. Keşke hiç ama hiç karismasaydi. Malesef erkek mantalitesi çoğunlukla şu yönde, kendi anneleri her densizliği yapabilir kötü niyetli degildir yaşına vermelisin ama senin ailen ona bise derse onuruna dokunur senden ailenden soğur. Seninki de bu kapasitede bi erkek bence. Uyarı ters tepmis kendi ailesinin içine düşer olmuş senden uzaklasmis

Eminim annen %100 haklıdır üsluplu söylemek için de çaba sarfetmistir elbette. Ama dünyanın en sevimli gülüşü eşliğinde bile söylese erkekler bundan nefret eder gıcık olur. Ters tepmis bence. Keşke hiç ama hiç karismasaydi. Malesef erkek mantalitesi çoğunlukla şu yönde, kendi anneleri her densizliği yapabilir kötü niyetli degildir yaşına vermelisin ama senin ailen ona bise derse onuruna dokunur senden ailenden soğur. Seninki de bu kapasitede bi erkek bence. Uyarı ters tepmis kendi ailesinin içine düşer olmuş senden uzaklasmis
Öyle oldu sanırım. Su saatten sonra aile onemliyse onun icin buyursun beni evinden kovsun anasını koysun yanına erkeklik gururuna yedırecekse. Ben anasının 2 senedir agız kokusunu cekiyorum Allah razı olsun demedi böyle olunca kötu bilecekse beni olsun. Uzaktayız Bı de yakın olsak 3 aya boşardı bizi anası. Evlendim 3.ayım da İstanbula gittim ben 2 aylık göreve gitmişti eşşm. Kaynanam demediğini bırakmadı kocan göreve gidecek sureklı İstanbula mi geleceksin evinde otur parasını yeme. Baska kız alacakmısta ogluna iste seni sevdi aldık mecbur oldu der gibi sureklı bana kızların fotosunu gosterıyor falan filan. Allahımmmm aklıma geldikçe çıldırıyorum. Sözlenicez ailemin içindede aynı seyı yapmıstı. Allah kimseye yuva dagıtacak kadar kalplerine kötuluk vermesin. Benim oglum var büyüyecek murvetini görücem ıns.ben ona aynısı yapmıcam mutlu olsunlar gerekirse benimle de konusmasın.

Bu konu uzar gider
Resti cekme vakti gelmis
Surekli bosanma lafi bu evlilik bitmis.demeler

Al karsina adam akilli konus
Duzeltelim unutalim sen soyle soyle davran bundan sonra.ben de boyle boyle...seklinde uzlasmaci konus
.
Yine ters konusur kestirip atma yolunu secerse al cocugu git babanin evine anlat herseyi.

Duzeltmek isteyen gelsin pesinden
Konusalim anlasalim desin.

Isin gucun de varmis
Bu kadar alttan alma.
En mantıklısı bu

X