Eşim ne yapmaya çalışıyor sizce ?

Annesi ve kardeşleri o kadar bencil kş ne yaparsan yap hata yaptın mı bittin demektir. Bunu da koz olarak kullanıp eşimin üzerine beni oynuyor. Ben zaten soyleyecegim şeyleri soluyorum eşime ama anlamıyor toz kondurmuyor. Ne yaptıysam duzelmıyor aramız bir turlu. Olaylar taze belli 2 ay bir sure ondan. Ama bizde ne sabir kaldı ne Baska birsey. Korkuyorum cocugumda psikolojisi bozulacak diye bir ada takmadım eşim yokmuş gibş davrandım. Yanıma geliyor noldu diyor sonra kendi cabalarıyla duzelttıgını zannedıyor ama ben kıvılcım gibi birsey duyduğumda yine patlıyorum. Eşim nöbetciydi dun mesela bugün eve geldi. Bende dun eskisi gibi sütümün yetmediğini anlatarak butun bu olanların suclusunu eşim olduğunu anlatmaya calıştım ailesinden kaynaklı vs anlattım. Ama o sinirle her yerden engelledim. Cocugumun sut hakkına gectı ler yetemiyorum cocuguma. Bu sefer eşim basladı ben naptım sen kendin yapıyorsun ona bakarsan seninde hal ve hareketlerin iyş değil kendine ceki dusen ver deyip kavga ediyor. AA hayatım noldu gel bak duzeltelım aradaki sorunu dese neyse ama o da yok. İki guzel his muhabbet olmadıktan sonra su kadınlardan iyi olmayı bekliyorlar ya erkekler daha ne diyim.
Eşiniz yüzünden sağlığınızı yitireceksiniz.
Çocuğunuza da size de yazık.
Bence ailenizin yanına gidin, kendinizi toplayın.

Yanı bu kadar tatsızlığa ne gerek var dimi. İnsan üzülüyor eşşiyle arası acılıyor bu sefer. Benim kayınpederin yok vefat etti baya oldu ben tanımadan eşimi. Kaynanam 6 cocuga tek bakmış hep bir mudahele etme cabaları var. İstiyor ki bu yasa kadar getirdş evlendirdi halen daha benim himayemde olsunlar. Eşimde birsey dıyemıyor. Bana patlıyor. Ben ne görümcekerimle ne kaynanam la konusmuyorum istememde. Eşim konussun umrunda degıl. Benim ailemle de görüşmüyor. Ama yeri gelecek yutturucam hepsini tek tek. Bin pişman edıcem Eşimde ailesinede.
Evet başkaları yüzünden aile huzurunun kalmaması çok kötü gerçekten. Eşin vicdan yapıyor belli ki ama abartmış gözü kör olmuş resmen.

Merhaba hanımlar,
Konuyu cok fazla uzatmamaya calışacagım. Eşimle aramda cok ciddi problemlerimiz var böyle olmak istemediğim halde tavırlarını anlayamıyorum. Eşim memur(asker subay) doğu bölgesinde oturuyoruz. Evlendik 2 sene oldu 8 aylık oglum var. İstanbulda aileler oturuyor 1.5 ay oncesı oraya gittik ve aramız acılarak geri geldik. Kaynanam görümceler tatsız olaylar oldu. Kaynanam sureklı kıskanıyor beni istemiyordu cekememezlik vs.tamam senede 15 gun aileleri görüyoruz ama kaynanam her seferinde eşimle benm aramı actı ona ayrı konustu bana ayrı konustu. Ve esim iyi niyetli biri olduğu ıcın sesini kimseye cıkaramıyor. 2 senedir kaynanamla durumumuz boyle olduğu ıcın annemde esimi güzelce uyardı. Böyle olmaz siz evlisiniz bir baskaları ıcın annenin dediklerinı dinlersen yurumez biz iyi niyet olduk kendi evladımız gibi ama sen kendi degerini dusurme diye konustu annem eşimle. Cunku İstanbulda ailesi yuzunden kavga ettik kaynanamla annemin evi yakın beni anneme bırakıp cekip cekip annesinin evine gitti orda da bir suru dolduruşa getirildi ve bana karsı kınlendı aılemede. Babam bilmiyor bilse beni bırakmaz kendi evimde. Su an kendi evime geldim. Ve bana asırı kötü davranıyor. Ailesiyle kötü oldum görümceler var hepsi her yerden ben engellemişler. Bana diyo eşim sureklı sen napıyosun hıc birsey yapmıyorsun begenmıyorsan cek git kapı orda. Su an mesela buraya bunları anlattığım gibi arkadaşımla normal muhabbet etsem ve duysa dertleşmek degil dedikoducu der bana. Ve oyle de dedi. Annesi benim hakkımda seni karın dolduruyor annesinin lafına bakıyor bana iyi davranmıyor evi supurmuyor hıc bir is yapmıyor ya aklınıza gelebilecek en kötü dolduruşa getiriyorlar. Mesela annesiyle telefonda konusuyorlar ne konusuyorlar bilmiyorum hani umrumda degil beni kim engellemiş kim yapmış kaynanamla konusmuyorum kafam rahat. Ama ben boyle olmasını hıc istemedim istemezdimde. Kaynanam evlendiğimizden ilk gun den beri bana böyle her tartışmadan sonra yanlış bsy anlasa bile kabul etmez dugunden tutar oglunu doldurur. Ben oglunu elinden almışım ben ogluna nasıl kötu davranırım vs halbuki oyle birsey yok. Benim anlayamadığım eşim bana o kadar kötu davranıyor ki(Ve kendi oglumu emzırıyorum sutum kesildi eskisine nazaran daha az geliyor.) İki arayı bulmadı eşim bulmadığı ıcın de boyle oldu benim hatalarım mutlaka vardır.Ama bunu benim yüzüme soyleyecek ayrı odaya cekip guzelce diyecekti, sonra aılesıne gidip onlara diyecekti yapmayın o benm karım diyerek kimse sesini cıkarmayacaktı ama yapamadı. Olaylar böyle olunca eşim her tartışmada cek git senin annende dedikoducu sende oyle sın. Sen oğlumuzu dusunmuyorsun sen nasıl annesin senn yuzunden cocuk sinirli olacak sen psıkopatsın kadınlıgıma kadar laf etti. Asagıladı evde saygı yok ve ben konusmaya calıştım her seferinde sureklı susuyor cozum yolu yok bu evlilik bitmşl diyor. Kızlar eşim 6 ay oncesine kadar böyle degıldı karıcım askım canım bıtanem diyip olen biten insan şimdi noldu. Dusman oldu bana resmen. Onun yaptığını bende ona yaptım onu girmedim umrumda olmadı ne yaptıysam ise yaramadı. Bana yaptığı haksızlığı anlamasını istiyorum en kotu bu kadar kotu davranmasını anlamasını sureklı bosanma beni evden atmalar vs nasıl saglamalıyım. Ailemle de konusmuyor Benim babam bilmiyor bunları bilse evimde oturtmaz eşimle de iyice kötu olmalarını istemiyorum yarın obür gun biz barıssak aileler kötu olacak. Sizce babama soylemek miyim yoksa bu durumda ne yapmalıyım?
En çok kizdigim nokta babam bilmiyor bilse durdurmaz. Sen evlenmişsin yuva kurmuşsun bi sorun varsa düzeltilmeye çalışılır ortada birde çocuk var. Ben 9 yıllık evliyim her evlilikte olduğu gibi benimde sorunlarım oldu aileme yansıtmamaya çalıştım ama bazı şeyleri de öğrenmek zorunda kaldılar ve arayı buldular kızımı alır götürürüm deseydi ben belki o sinirle yuvamı yıkacaktım. Demem o ki birini arkanıza alarak değil kendinize olan güveni arkanıza alarak hareket edin.

X