Eşim ne yapmaya çalışıyor sizce ?

Ben erkeklerin aslında ailelerine çok düşkün olduğuna inanmıyorum. Erkekler ne zaman aileci oluyor biliyor musun bis konuştuğumuz zaman. Şikayet etmeyeceksin ben bunu öğrendim evliliğimde. Bak kv napıyormuş oğlunun yanında senle tatlı tatlı konuşup sen tekken ağzına geleni sayıyormuş. Sen de laf sayamasan da eşin yanında yokken tatlı tatlı lafını sok. Eşine de seviyormuş gibi yap ailesini. Bırak onlar kötü olsun. Sen dırdır etmeyen, sevgi pıtırcığı ol. Bunlar bunu hakediyor çünkü ikiyüzlülük mü evet, ama sonu selamet.

Konunu inan okudum ama anlamadım. Yorumlardan çıkardığım sonuç sen kurtarmak istiyorsun. İnşallah düzelir herşey. :)

Yemin ederim a dan zye kadar dogru
Ben esimle kavga ettigimde en son eee tabi ben ikiyüzlü oo........ degilim senin yüzüne dönüpte hihihihi yapip arkandan sallamiyorum annenin yuzune gülüp hehehehe annecim cicim diyip arkasindan dedikodusunu yapmiyorum o....luk yapmiyorum ya ondan boyle oluyor ikiyuzlu olmak lazim falan dedim gecende,nevresim takimi alcam falan dedim ya ne nevresimi diye çıkışti neden sesini yüksettin? Dedim ya askim sadece carsaf lazim bize vs dedi tamam da neden sesin yuksek dedim iceri gittim. Kahve yaptim geldim oturdum bana diyor ki
"Fıstığımmmm neyin var"ama ben hic konusmuyorum kendiyle. Dedim ki o....luk yapiyorum işte boylesi daha etkili küsmek hani ya askim tamam ben bir an iste sinirlendim vs dedi neyse ben uzatmadim zaten kavga da etmedik
Ama dedigin dogru biz konusnca aileci oluyorlar benim esim 17 senedir nerdeyse ailesinden ayri takılmış yaşamış okumuş vs. Ben artik katiyen konusmuyorum sevgi pitircigi oluyorum ya zaten normalde de neseli bir tipim. Kesinlikle dogru bir uygulama :)

Merhaba hanımlar,
Konuyu cok fazla uzatmamaya calışacagım. Eşimle aramda cok ciddi problemlerimiz var böyle olmak istemediğim halde tavırlarını anlayamıyorum. Eşim memur(asker subay) doğu bölgesinde oturuyoruz. Evlendik 2 sene oldu 8 aylık oglum var. İstanbulda aileler oturuyor 1.5 ay oncesı oraya gittik ve aramız acılarak geri geldik. Kaynanam görümceler tatsız olaylar oldu. Kaynanam sureklı kıskanıyor beni istemiyordu cekememezlik vs.tamam senede 15 gun aileleri görüyoruz ama kaynanam her seferinde eşimle benm aramı actı ona ayrı konustu bana ayrı konustu. Ve esim iyi niyetli biri olduğu ıcın sesini kimseye cıkaramıyor. 2 senedir kaynanamla durumumuz boyle olduğu ıcın annemde esimi güzelce uyardı. Böyle olmaz siz evlisiniz bir baskaları ıcın annenin dediklerinı dinlersen yurumez biz iyi niyet olduk kendi evladımız gibi ama sen kendi degerini dusurme diye konustu annem eşimle. Cunku İstanbulda ailesi yuzunden kavga ettik kaynanamla annemin evi yakın beni anneme bırakıp cekip cekip annesinin evine gitti orda da bir suru dolduruşa getirildi ve bana karsı kınlendı aılemede. Babam bilmiyor bilse beni bırakmaz kendi evimde. Su an kendi evime geldim. Ve bana asırı kötü davranıyor. Ailesiyle kötü oldum görümceler var hepsi her yerden ben engellemişler. Bana diyo eşim sureklı sen napıyosun hıc birsey yapmıyorsun begenmıyorsan cek git kapı orda. Su an mesela buraya bunları anlattığım gibi arkadaşımla normal muhabbet etsem ve duysa dertleşmek degil dedikoducu der bana. Ve oyle de dedi. Annesi benim hakkımda seni karın dolduruyor annesinin lafına bakıyor bana iyi davranmıyor evi supurmuyor hıc bir is yapmıyor ya aklınıza gelebilecek en kötü dolduruşa getiriyorlar. Mesela annesiyle telefonda konusuyorlar ne konusuyorlar bilmiyorum hani umrumda degil beni kim engellemiş kim yapmış kaynanamla konusmuyorum kafam rahat. Ama ben boyle olmasını hıc istemedim istemezdimde. Kaynanam evlendiğimizden ilk gun den beri bana böyle her tartışmadan sonra yanlış bsy anlasa bile kabul etmez dugunden tutar oglunu doldurur. Ben oglunu elinden almışım ben ogluna nasıl kötu davranırım vs halbuki oyle birsey yok. Benim anlayamadığım eşim bana o kadar kötu davranıyor ki(Ve kendi oglumu emzırıyorum sutum kesildi eskisine nazaran daha az geliyor.) İki arayı bulmadı eşim bulmadığı ıcın de boyle oldu benim hatalarım mutlaka vardır.Ama bunu benim yüzüme soyleyecek ayrı odaya cekip guzelce diyecekti, sonra aılesıne gidip onlara diyecekti yapmayın o benm karım diyerek kimse sesini cıkarmayacaktı ama yapamadı. Olaylar böyle olunca eşim her tartışmada cek git senin annende dedikoducu sende oyle sın. Sen oğlumuzu dusunmuyorsun sen nasıl annesin senn yuzunden cocuk sinirli olacak sen psıkopatsın kadınlıgıma kadar laf etti. Asagıladı evde saygı yok ve ben konusmaya calıştım her seferinde sureklı susuyor cozum yolu yok bu evlilik bitmşl diyor. Kızlar eşim 6 ay oncesine kadar böyle degıldı karıcım askım canım bıtanem diyip olen biten insan şimdi noldu. Dusman oldu bana resmen. Onun yaptığını bende ona yaptım onu girmedim umrumda olmadı ne yaptıysam ise yaramadı. Bana yaptığı haksızlığı anlamasını istiyorum en kotu bu kadar kotu davranmasını anlamasını sureklı bosanma beni evden atmalar vs nasıl saglamalıyım. Ailemle de konusmuyor Benim babam bilmiyor bunları bilse evimde oturtmaz eşimle de iyice kötu olmalarını istemiyorum yarın obür gun biz barıssak aileler kötu olacak. Sizce babama soylemek miyim yoksa bu durumda ne yapmalıyım?

Yemin ederim a dan zye kadar dogru
Ben esimle kavga ettigimde en son eee tabi ben ikiyüzlü oo........ degilim senin yüzüne dönüpte hihihihi yapip arkandan sallamiyorum annenin yuzune gülüp hehehehe annecim cicim diyip arkasindan dedikodusunu yapmiyorum o....luk yapmiyorum ya ondan boyle oluyor ikiyuzlu olmak lazim falan dedim gecende,nevresim takimi alcam falan dedim ya ne nevresimi diye çıkışti neden sesini yüksettin? Dedim ya askim sadece carsaf lazim bize vs dedi tamam da neden sesin yuksek dedim iceri gittim. Kahve yaptim geldim oturdum bana diyor ki
"Fıstığımmmm neyin var"ama ben hic konusmuyorum kendiyle. Dedim ki o....luk yapiyorum işte boylesi daha etkili küsmek hani ya askim tamam ben bir an iste sinirlendim vs dedi neyse ben uzatmadim zaten kavga da etmedik
Ama dedigin dogru biz konusnca aileci oluyorlar benim esim 17 senedir nerdeyse ailesinden ayri takılmış yaşamış okumuş vs. Ben artik katiyen konusmuyorum sevgi pitircigi oluyorum ya zaten normalde de neseli bir tipim. Kesinlikle dogru bir uygulama :)
En azından eşiniz anlıyor. Ben eşimle konusamıyorum bile ailesi uzerıne trip atsam yuzume bakmıyor. Daha dogrusu bu kadar ileri boyuta gelmemüştş. Boyle degıldı biz İstanbul'a gidip geldik sankş büyü yapıldı adama bambaşka insan görüyorum. Herseyıme inat sureklı laf soyleyen kesinlikle hatasını kabul etmeyen alttan almayan cabalamayan kaybetme duygusunu yitirmiş korkusu yok bu tarz oldu eşim. Bende nasıl davranacagımı nasıl ders vereceğimi şaşırdım.

En azından eşiniz anlıyor. Ben eşimle konusamıyorum bile ailesi uzerıne trip atsam yuzume bakmıyor. Daha dogrusu bu kadar ileri boyuta gelmemüştş. Boyle degıldı biz İstanbul'a gidip geldik sankş büyü yapıldı adama bambaşka insan görüyorum. Herseyıme inat sureklı laf soyleyen kesinlikle hatasını kabul etmeyen alttan almayan cabalamayan kaybetme duygusunu yitirmiş korkusu yok bu tarz oldu eşim. Bende nasıl davranacagımı nasıl ders vereceğimi şaşırdım.

Ben sizin yaşadıklarınızı yaşadım,bende 10 aylık evliyim henüz. Esimle konusmaya çalıştığım zamanlar,o da susuyordu. Öyle kavganin uzerine hararetli kavgalar bagirip cagirmalar onun uzerine konusmaya çalışmak pek olumlu olmuyor. Bir de siz tartisma esnasinda neler söylüyorsunuz o da önemli. Esiniz ailenize karsi saygiliymis,anneniz konustugu zaman susmus dinlemiş. Aslinda aileleri pekte isin icine karıştırmayan tiplerden,bana kalirsa ana kuzusu falan da degil,gorumceleriniz icin onlar inat bosver sen sus ben onlara soyledim soyleyecegimi demiş. Yani arada kalmis bir profil. Ayni benim esim. Bunlar herseyi soylerler,cogu seyi de görürler ama sessiz kalırlar. Sessiz dünya.. benim esimde oyle ben onu yedikce,didikledikce,konuyu açıkta susar ya da 2 3 kelime soyler sonra hooooop ben suclu olmuşum. Ben artik cok soguk bir tavirla laf sokacaksam sokuyorum ve zamanini bekliyorum.
Bir de kendi annesinin de ne mal oldugunu biliyordur emin olun. Hem iside zor bir is cok sıkıntılı doğudaymışsınız. Asker adam. Hatasını anlaması icin sizin cok vurdumduymaz uzak soguk mesafeli davranmaniz,sordugu anda,cunku sordugu an yumuşamış demektir ya da pisman olmus demektir dolayli olarakta hatasini anlamis demektir o esnada mesela neden konusayim ki konusayinca sesin yukseliyor,yok ben yemek yemicem bugun yiyecegimi yedim zaten sagolasin tarzi atiyorum. Konu nerden açılırsa. Bence ailesi hakkinda uzunca bir sure konusmayin. Senede 15 gun gidiyorsunuz zehir oluyor biliyorum aynisi benim icinde gecerli evlendik 2 bayram gecirdik 2 bayramda birbirimize girdik. Sizin kavga durumlarini bilemiyorum,bizde tabak mi kırılmadı,kapi mi kirilmadi,sigara küllüğü mu devrilmedi cekmeceler mi alt üst olmadi say say bitmez bende esimi evden kovdum hatta ilk o beni kovdu sen kimsin bura benim evim sen git dedim ve onu eve almadim arabada yattı kapiyada anahtar koydum giremedi ben cok seyler yasadim hemde 10 ayda. Benim gibi 1 senelik evli bir cift var gecen bayram kiz annesinin evine döndü 2 bayramdir kavga ediyorlarmis. Bayram ve ailelerin yanina gitme olaylari sanirim bazi eslerin arasini bozuyor. Esimin teyzeside 53 yasinda onlar da her bayram tantana kavga bagris gürültüymüs mesela. Ben annem babamda oyle sey gormedim hic bayramlarda ne yalan soyleyim ama ben esimle bu hususta gecinemiyorum malesef. Benim size tavsiyem aile konusunu acmayin,rutin yasaminiza devam edin bu konulari cok fazla dusunmeyin,bir daha herhangi bir kavga olursa sayet ailenize soyleyeceginizi soyleyin. Blöf olmasin ama bu söyleyin. Cok daha sakin bir ortam olustugu zaman taleplerinizi ve istemediklerinizi soylersiniz . Aman zaten uzun sure gormiceksiniz kaynana bozuntusunu rahat olun. Süt te kesilmez insallah stres yapmis gördüm sizi sakin olun biraz

Bak canim ben esimle cok sey yaşadım hala yaşıyorum şükürler olsun kavgamız yok 1 ay olcak rekor :) ama ben artik dilime hakim oluyorum,olmaya çalışıyorum bir de ev taşıdık çarşıdayım surekli evden cikip market,manav,dukkanlar oraya buraya gidiyorum bir de benim esim home ofis calisiyor düşün yani durumumu tum gun evde haliyle ev islerine burnunu sokuyor. Yerler pis aşkım ayagim toz oldu askim giycek tshortum yok askim acıktım ya surayi toplasana vs gibi seyler söyleyebiliyor. Yarin doğumgünü mesela,surpiz yapcam yapamiyorum çünkü evde nasil yapcam? Ben de gittim ona pasta siparisi verdim,mumlar aldim ışıklı,kokulu kurutulmus süs güller aldim,masa ortusu aldim,sarap aldım sarma sardim,gittim hediye de aldim. Yarin da meze yapcam, ve çiğköfte söylemesi ayıp kimseyide çağırmadım basbasa oluruz diye. Bazen aklima soyledigi pis seyler geliyor ama onu cok seviyorum. Sevgi bazen insanin gözünü kor ediyor. Sizin aranizda sevgi var ama saygisizliklar oluyor anladigim kadariyla senin ozel alanins girmiyorsa,ailene varincaya kadar hakaretler etmiyorsa sana hakaret etmiyor aşağılamıyorsa,cocuguna zulmetmiyorsa seni ac sefil parasiz birakmiyorsa,dovmuyorsa aldatmiyorsa bazi seyler halledilebilir. Sana cocuk psikopat olcak senin yuzunden falan demis ne kadar sacma birsey oysaki o anki sinirle soylemis olabilir bazi insanlar,sinirli iken cok acayip seyler soyler soylediklerinden de pisman olurlar. Ben o insanlardanim mesela. O an sadece karsi tarafi uzmek kizdirmak bazen de üste cikmak icin. Yani soyle lafi söyleyene kadar laf senin esirin soyledikten sonra sen lafin esirisin. Ben surekli sozlerimin esiri oluyorum ama kuyrugumu dik tutuyorum. Yanlış. Artik cuvaldizi miydi :)onu kendime batiriyorum cunku ben fark ettimki esim sinirliyken bende ustune gidince cok kotu bir kaos oluyor ama o an susunca yada normal bir sekilde laf söyleyince "ama hayatim sende yani"ile devam eden bir tartisma oluyor,ama cirladigimda "ne diyon lan sen defol git burdan git basimdan"tarzi bir cümle söylüyor tartismanin da bir adabi var gercekten ben saygısızlik cok yaptim bazen cok asabilesiyorum yani aslinda bizimde hatalarimiz oluyor seni iyi anliyorum. Esin kac yasinda bu arada

Yemek utu vs yapmıyorum zaten. Kendisi mutfakta tek yiyor İcim gidiyor ama. Su bir kac gundur kahvaltı hazırlıyor anlam veremiyorum. Bir oyle bir boyle. Kapıya koyucam dediğinde tamam gidicem diyorum tam kapıya gidiyorum kapının onunde duruyor. Ne yaptığını o da bilmiyor.
Biraz daha okicam yorumları,esin esime benziyor..

Ben sizin yaşadıklarınızı yaşadım,bende 10 aylık evliyim henüz. Esimle konusmaya çalıştığım zamanlar,o da susuyordu. Öyle kavganin uzerine hararetli kavgalar bagirip cagirmalar onun uzerine konusmaya çalışmak pek olumlu olmuyor. Bir de siz tartisma esnasinda neler söylüyorsunuz o da önemli. Esiniz ailenize karsi saygiliymis,anneniz konustugu zaman susmus dinlemiş. Aslinda aileleri pekte isin icine karıştırmayan tiplerden,bana kalirsa ana kuzusu falan da degil,gorumceleriniz icin onlar inat bosver sen sus ben onlara soyledim soyleyecegimi demiş. Yani arada kalmis bir profil. Ayni benim esim. Bunlar herseyi soylerler,cogu seyi de görürler ama sessiz kalırlar. Sessiz dünya.. benim esimde oyle ben onu yedikce,didikledikce,konuyu açıkta susar ya da 2 3 kelime soyler sonra hooooop ben suclu olmuşum. Ben artik cok soguk bir tavirla laf sokacaksam sokuyorum ve zamanini bekliyorum.
Bir de kendi annesinin de ne mal oldugunu biliyordur emin olun. Hem iside zor bir is cok sıkıntılı doğudaymışsınız. Asker adam. Hatasını anlaması icin sizin cok vurdumduymaz uzak soguk mesafeli davranmaniz,sordugu anda,cunku sordugu an yumuşamış demektir ya da pisman olmus demektir dolayli olarakta hatasini anlamis demektir o esnada mesela neden konusayim ki konusayinca sesin yukseliyor,yok ben yemek yemicem bugun yiyecegimi yedim zaten sagolasin tarzi atiyorum. Konu nerden açılırsa. Bence ailesi hakkinda uzunca bir sure konusmayin. Senede 15 gun gidiyorsunuz zehir oluyor biliyorum aynisi benim icinde gecerli evlendik 2 bayram gecirdik 2 bayramda birbirimize girdik. Sizin kavga durumlarini bilemiyorum,bizde tabak mi kırılmadı,kapi mi kirilmadi,sigara küllüğü mu devrilmedi cekmeceler mi alt üst olmadi say say bitmez bende esimi evden kovdum hatta ilk o beni kovdu sen kimsin bura benim evim sen git dedim ve onu eve almadim arabada yattı kapiyada anahtar koydum giremedi ben cok seyler yasadim hemde 10 ayda. Benim gibi 1 senelik evli bir cift var gecen bayram kiz annesinin evine döndü 2 bayramdir kavga ediyorlarmis. Bayram ve ailelerin yanina gitme olaylari sanirim bazi eslerin arasini bozuyor. Esimin teyzeside 53 yasinda onlar da her bayram tantana kavga bagris gürültüymüs mesela. Ben annem babamda oyle sey gormedim hic bayramlarda ne yalan soyleyim ama ben esimle bu hususta gecinemiyorum malesef. Benim size tavsiyem aile konusunu acmayin,rutin yasaminiza devam edin bu konulari cok fazla dusunmeyin,bir daha herhangi bir kavga olursa sayet ailenize soyleyeceginizi soyleyin. Blöf olmasin ama bu söyleyin. Cok daha sakin bir ortam olustugu zaman taleplerinizi ve istemediklerinizi soylersiniz . Aman zaten uzun sure gormiceksiniz kaynana bozuntusunu rahat olun. Süt te kesilmez insallah stres yapmis gördüm sizi sakin olun biraz
Cevabınız için cok tesekkur ederim. Eşşm boyle biri değildi surprizler yapan hediyeler alan mutlu etmek ıcın elinden gelenin fazlasını yapmak ıcın ugrasan bir insandı. Cocuk oldu hersey bitti ve de aile de işler içine girince daha da kötü oldu. Eşim benimle şakalaşır guler oynar kahkaha atardı herkes parmağıyla gösterirdi bizi tanıyanlar. Eşim 28 ben 27 yasındayım bu arada. Benim su an oturduğum yer toki site bu ev bize hıc yaramadı. Ev cok sorunlu bir ev o yuzden bizde merkezden bakıyoruz bulursak tasınıcaz ıns. Bende tasınırsak umrumda olmaz. Eşim cok ustume gelşyor yuva kolay kurulmuyor biliyorum ama artık sabrım kalmadı eşime. Seviyor muyum bilmiyorum o da seviyor mu bilmiyorum. Ben cok sinirli oldum dogum dan sonra ama ben böyle yapanlar ortada eşimde yapıyor ve mutsuz oluyorum bu seferde. Bakalım nereye kadar gidecek nolucak cok merak ediyorum.

Biraz daha okicam yorumları,esin esime benziyor..
Yanı normalde Eşşm iş yerinde sözü dinlenip sevilen biridir. Oyle haylaz bir insanda degil. İnsan bazen ozluyor guzel konusun gelsin sarılsın bitsin. Bunu yapmıyor aksine daha cok ustume yuruyor ben daha cok kriz geciriyorum. Bana o kdr asagılacı kelimeler kullanıyor kş nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Ben bıktım artık yani siz dusunun. Gecen gün hastaneye kaldırıldım serum taktılar. O sıra annem babam arıyor ben acamıyorum. Eşim arıyorlar ve cevap vermiyor onu gectı geri de dönmüyor. Bu ne demek oluyor. Kendi annesi hasta olmuş her gun arıyor. Yanlış anlaşılmasın tamam arasın annesidir atamaz ama onun ki anne can da benim alem nedir. Ben cıldırıyporum boyle yaptıkca. Soruyorum neden boyle yapıyorsun diyor sende konus o zaman. Ya neden konusayım kaynanam bana orda iftira atmış benm huzurumu bozmuş kocamla aramı bozdu nasıl arıyım. Daha cok cıldırıyorum. Hıc beni dusunmuyor birseyler diyor uzuluyo mu kırılıyor mu yok. Gittiği yere kadar gidiyor ama surundurmek istiyorum. S oyle peşimde bşr koşsun yapmak istiyorum. Evlilik yıl donumu kutlamadı bu olaylar varken o sıra dogudaydık. Yapmaması bana cok koydu mesela. Onceden olsa yapardı. Sordum neden yapmadın ıcımde heves kalmadı onu bırak evlilik mı var ortada hersey bitti artık bana dedi. Aile için dusursugu duruma bak bir de ortadaki kucucuk cocuga bak. Ona sukur iyi davranıyor seviyor bir guzel bize gelince hadı ordan.

Merhaba hanımlar,
Konuyu cok fazla uzatmamaya calışacagım. Eşimle aramda cok ciddi problemlerimiz var böyle olmak istemediğim halde tavırlarını anlayamıyorum. Eşim memur(asker subay) doğu bölgesinde oturuyoruz. Evlendik 2 sene oldu 8 aylık oglum var. İstanbulda aileler oturuyor 1.5 ay oncesı oraya gittik ve aramız acılarak geri geldik. Kaynanam görümceler tatsız olaylar oldu. Kaynanam sureklı kıskanıyor beni istemiyordu cekememezlik vs.tamam senede 15 gun aileleri görüyoruz ama kaynanam her seferinde eşimle benm aramı actı ona ayrı konustu bana ayrı konustu. Ve esim iyi niyetli biri olduğu ıcın sesini kimseye cıkaramıyor. 2 senedir kaynanamla durumumuz boyle olduğu ıcın annemde esimi güzelce uyardı. Böyle olmaz siz evlisiniz bir baskaları ıcın annenin dediklerinı dinlersen yurumez biz iyi niyet olduk kendi evladımız gibi ama sen kendi degerini dusurme diye konustu annem eşimle. Cunku İstanbulda ailesi yuzunden kavga ettik kaynanamla annemin evi yakın beni anneme bırakıp cekip cekip annesinin evine gitti orda da bir suru dolduruşa getirildi ve bana karsı kınlendı aılemede. Babam bilmiyor bilse beni bırakmaz kendi evimde. Su an kendi evime geldim. Ve bana asırı kötü davranıyor. Ailesiyle kötü oldum görümceler var hepsi her yerden ben engellemişler. Bana diyo eşim sureklı sen napıyosun hıc birsey yapmıyorsun begenmıyorsan cek git kapı orda. Su an mesela buraya bunları anlattığım gibi arkadaşımla normal muhabbet etsem ve duysa dertleşmek degil dedikoducu der bana. Ve oyle de dedi. Annesi benim hakkımda seni karın dolduruyor annesinin lafına bakıyor bana iyi davranmıyor evi supurmuyor hıc bir is yapmıyor ya aklınıza gelebilecek en kötü dolduruşa getiriyorlar. Mesela annesiyle telefonda konusuyorlar ne konusuyorlar bilmiyorum hani umrumda degil beni kim engellemiş kim yapmış kaynanamla konusmuyorum kafam rahat. Ama ben boyle olmasını hıc istemedim istemezdimde. Kaynanam evlendiğimizden ilk gun den beri bana böyle her tartışmadan sonra yanlış bsy anlasa bile kabul etmez dugunden tutar oglunu doldurur. Ben oglunu elinden almışım ben ogluna nasıl kötu davranırım vs halbuki oyle birsey yok. Benim anlayamadığım eşim bana o kadar kötu davranıyor ki(Ve kendi oglumu emzırıyorum sutum kesildi eskisine nazaran daha az geliyor.) İki arayı bulmadı eşim bulmadığı ıcın de boyle oldu benim hatalarım mutlaka vardır.Ama bunu benim yüzüme soyleyecek ayrı odaya cekip guzelce diyecekti, sonra aılesıne gidip onlara diyecekti yapmayın o benm karım diyerek kimse sesini cıkarmayacaktı ama yapamadı. Olaylar böyle olunca eşim her tartışmada cek git senin annende dedikoducu sende oyle sın. Sen oğlumuzu dusunmuyorsun sen nasıl annesin senn yuzunden cocuk sinirli olacak sen psıkopatsın kadınlıgıma kadar laf etti. Asagıladı evde saygı yok ve ben konusmaya calıştım her seferinde sureklı susuyor cozum yolu yok bu evlilik bitmşl diyor. Kızlar eşim 6 ay oncesine kadar böyle degıldı karıcım askım canım bıtanem diyip olen biten insan şimdi noldu. Dusman oldu bana resmen. Onun yaptığını bende ona yaptım onu girmedim umrumda olmadı ne yaptıysam ise yaramadı. Bana yaptığı haksızlığı anlamasını istiyorum en kotu bu kadar kotu davranmasını anlamasını sureklı bosanma beni evden atmalar vs nasıl saglamalıyım. Ailemle de konusmuyor Benim babam bilmiyor bunları bilse evimde oturtmaz eşimle de iyice kötu olmalarını istemiyorum yarın obür gun biz barıssak aileler kötu olacak. Sizce babama soylemek miyim yoksa bu durumda ne yapmalıyım?
Canım ben de geçtim aynı süreçten 1.5 yıl sonra her gün cehennem gibi kavgalar bagirmalar boşarım seniler ailemi arayıp kızını al demeler vs tabi bu arada kv görümce de pisti eskisi gibi karışmıyordu bana baktım boşanmaya g.tum yemiyor düzelteyim bari dedim annesi kardeşi hakkında hiç konuşmadım onunla ufak tefek hediyeler aldım cinselliği düzeltmeye çalıştım falan şimdi daha iyiyiz tabiki eskisi gibi degil ama önünde iki seçenek var ya bu deveyi gideceksin ya bu diyardan gideceksin

Canım ben de geçtim aynı süreçten 1.5 yıl sonra her gün cehennem gibi kavgalar bagirmalar boşarım seniler ailemi arayıp kızını al demeler vs tabi bu arada kv görümce de pisti eskisi gibi karışmıyordu bana baktım boşanmaya g.tum yemiyor düzelteyim bari dedim annesi kardeşi hakkında hiç konuşmadım onunla ufak tefek hediyeler aldım cinselliği düzeltmeye çalıştım falan şimdi daha iyiyiz tabiki eskisi gibi degil ama önünde iki seçenek var ya bu deveyi gideceksin ya bu diyardan gideceksin
Neden hep kadınlar.. Ben zaten gerekeni yaptım yuzume bakmadı. İşten eve geleceği vakit suslenirdim puslenirdim yemegimide yapardım herseyı yapardım. Eve gelirdş hosgeldın derdim hosbulduk derdi içeri gecer otururdu. Oyle aman sen ne guzel olmussun falan filan yok. Baktım niye yapıyorum anlamıyor kendim için yapmaya basladım. Bu sefer sankş cok guzel sın makyajla Bı ton boyayla guzel yapmaya calışıyorsun kendini vs. Gel de Baska sekilde kurtar. Bennim gururum incindi. Normalde eşim boyle seyler demez bana. İstanbula gidip geldik bana dusman ettş kendüsş. Alemlerde kötu ettü kendini.

Ben eşime dedim babam bilse burda tutmaz ben 5 dakika. Diyor sen bilirsin soylemek istiyorsan söyle. Ya ben bunların hıc birini hak etmedim. Eşimin iyi niyet olduğuna inanmak istiyorum ve benim de psikolojimi alt ust etti.
Eşiniz saksı kafalı mı, anasında dolup evde boşalıyor?

Madem öyle siz de onu doldurun, anasında boşaltsın saksıyı.

Beceremiyorsanız demek ki hata sizde.

Böyle doldur boşalt adamdan ne koca olur, ne baba.
Bırakın sizi, evladı umrunda değil.

Bence babanız bilsin.

Son düzenleme:
en büyük hata babanın bilmemesinde ortalığı boş bulmuş at koştururyorlar alsın seni baban da bak nasıl kapanıyor ayaklarına ,dengesiz orta yolu bilmeyen yaşı bgüyük olsa da rüştünü ispat edemeyen kimse evlenmesin ya.

Ya kusura bakmayın olaylar taze nasıl yazdıgımın farkında degilım oglum kucuk bir yandan onunla ilgileniyorum. Esımle severek evlendik hani bir anda bu kadar sıddetlenmesı beni gercekten uzdu uzuyor. Korkuyorum ilerisinin ne olacağını. Benimde mesleğim var ayrıca. Ailesı hakkında yorum yapsam hemen cephe alıyor. Konusmasın etmesin demiyorum annesı sonucta ama bende karısıyım uzuluyorum bu duruma. Kusura bakmayın yazım karısık olmussa.

Sizde ailesiyle ilgili yorum yapmayın, yapmak zorunda mısınız?
Durmadan dolduruşa getiriliyor diyorsunuz da, çocuk mu bu adam?

Canım ne istediğine karar ver eğer eşini seviyorsan akıllı davranacaksın herkesle aranı düzeltecek muhattap olmayacaksın bayramda seyranda beklentilerini karşılayacaksın kayınvalidengilin yada evliliğini bitireceksin. Bazı erkekler anneci aileci olur yapacak birşey Yok. Seviyorsan ben katlanırım dersen sevdiği yemekleri yapacak adamın gönlünü hoş tutacaksın annenler şöyle ablanlar kardeşin böyle demeyeceksin. Kara kaşı kara gözü yeter kocamın diyeceksin üstüne bir ton sakinleştirici hap alacaksın yutacaksın Allah yardımcın olsun

Öyle oldu sanırım. Su saatten sonra aile onemliyse onun icin buyursun beni evinden kovsun anasını koysun yanına erkeklik gururuna yedırecekse. Ben anasının 2 senedir agız kokusunu cekiyorum Allah razı olsun demedi böyle olunca kötu bilecekse beni olsun. Uzaktayız Bı de yakın olsak 3 aya boşardı bizi anası. Evlendim 3.ayım da İstanbula gittim ben 2 aylık göreve gitmişti eşşm. Kaynanam demediğini bırakmadı kocan göreve gidecek sureklı İstanbula mi geleceksin evinde otur parasını yeme. Baska kız alacakmısta ogluna iste seni sevdi aldık mecbur oldu der gibi sureklı bana kızların fotosunu gosterıyor falan filan. Allahımmmm aklıma geldikçe çıldırıyorum. Sözlenicez ailemin içindede aynı seyı yapmıstı. Allah kimseye yuva dagıtacak kadar kalplerine kötuluk vermesin. Benim oglum var büyüyecek murvetini görücem ıns.ben ona aynısı yapmıcam mutlu olsunlar gerekirse benimle de konusmasın.
Yalan söylüyor işte sırf sana gıcıklığına pislik! Benim kv de ilk evlendiğimde öyle yapıyordu ayni. Kız resmi gösterip ben oğluma bu kızı alicaktim yok komşunun kızını alicaktim şöyle güzel böyle efendi yok doktor, yok öteki yurtdışında master yaptı diye dangalakca konuşurdu. Alsaydın tutan mı vardı :işsiz: Ben de gidip anneme söylemiştim aman boşver dangalak işte cahil ona ne bakıyorsun dedi cvp bile verme gülüp geç dedi. Cidden öyle hiç muhatap olmadım ay çok alemsiniz diyip kahkaha atıp geçtim. Eşime anlattım o da çok utandı annem bunadı ya bakma sen ona saçmalıyo kafasından uyduruyor dedi. Sağolsun annesine hiç fırsat vermedi, beni arkalar her zaman. İşte senin kocan da böyle yapmalı, evladının hatri için al karşına konuş, biz aslında iyiyiz birbirimizi seviyoruz de. Ailene beni ezdirdigin için bu durumlardayız ama sen de bi hatanın içindesin de. Oğlumuza da yansıyor hataların onu mutsuz ediyor, herşeye tertemiz başlayalım de insan gibi konuş anlarsa yuvası kurtulur. Yok hala kafası basmiyorsa sen de gereğini yaparsın. Çok şükür ailen kapı gibi arkanda sahipsiz değilsin. Hadlerini bilsinler

daha küçük bir oğlunuz var.. 2 senelik evli olmanıza rağmen sizin daha iyi niyetinizi anlayamamış bir erkek var.. bence baabnıza anlatmalısınız arkanıza almalısınız babanızı.. bidaha çekip git lafı olduğunda ailenizin evine giidn... eşiniz pişşman olup geldiğinde babanız eşinizle gerekirse ailesiyle konuşsun.. siizn bu kadar değrsiz olmadığınızı anlasınlar ağızlarının payını alır hareketlerini düzeltirler,,yada yok yere üzülmezsiniz.

Neden hep kadınlar.. Ben zaten gerekeni yaptım yuzume bakmadı. İşten eve geleceği vakit suslenirdim puslenirdim yemegimide yapardım herseyı yapardım. Eve gelirdş hosgeldın derdim hosbulduk derdi içeri gecer otururdu. Oyle aman sen ne guzel olmussun falan filan yok. Baktım niye yapıyorum anlamıyor kendim için yapmaya basladım. Bu sefer sankş cok guzel sın makyajla Bı ton boyayla guzel yapmaya calışıyorsun kendini vs. Gel de Baska sekilde kurtar. Bennim gururum incindi. Normalde eşim boyle seyler demez bana. İstanbula gidip geldik bana dusman ettş kendüsş. Alemlerde kötu ettü kendini.
Ben kendime bakmaya etraftan iltifat alamaya başlayınca eşim 3.5 attı baktı kadın elden gidiyor o da biraz cekiduzen verdi kendine kinci bir yapın varsa ne o ne de sen unutamazsın dediğim gibi ya sineye cekeceksin ya da birakacaksin

Ya kusura bakmayın olaylar taze nasıl yazdıgımın farkında degilım oglum kucuk bir yandan onunla ilgileniyorum. Esımle severek evlendik hani bir anda bu kadar sıddetlenmesı beni gercekten uzdu uzuyor. Korkuyorum ilerisinin ne olacağını. Benimde mesleğim var ayrıca. Ailesı hakkında yorum yapsam hemen cephe alıyor. Konusmasın etmesin demiyorum annesı sonucta ama bende karısıyım uzuluyorum bu duruma. Kusura bakmayın yazım karısık olmussa.

Canım bak yaşadıklarını anlıyorum, eşini seviyorsun, yuvan dağılmasın diye uğraşıyorsun. Aması var ki eşin ailesinin gazına geliyor. Ya bu huyundan vazgeçecek ailesiyle aranda denge kuracak ya da bu hep böyle gidecek. Baban bilsin ailen bilsin saklama, ki arkanda olduklarını görsünler eşin ve ailesi. Ben de ailem üzülmesin diye saklamıştım son anda öğrendiklerinde inan daha kötü oluyor. Eşinin karakterini bilemem değişir mi orasını sen bilirsin. Kimi erkek cahillikten yapıyor kimi inattan. Yardım al mutlaka tek başına çözmeye çalışma bunalırsın.

X