Eşim üvey annesine bazı haftasonları çalışıyorum diye yalan söylüyor

Nasıl emeği yok? Kadin 4 yaşından beri bakıyormuş konu sahibinin kocasına? Üvey diye emeksiz,bakmıyor mu oldu?
Ayrıca kırılmasından ziyade konu sahibi biraz zıt bu kasına. Yani her hareketi batıyor. Yalan söyleyebilir, belki anne her hafta çağıracak eşini de kendisini de zora sokmamak için yalan söylüyor. Belki de onlar gelemiyor diye üzülmelerini istemiyor. Arkadaşlar eşinizin annesi diye düşmanınız görmeyin şu kadınları, biraz tolerans gösterin. Tamam dur denmesi gereken yerde dur denir ama bu konu öyle takılacak bir konu değil. Siz bu kadını zerre sevmediğin için a dese batar size.
Yalnız konu sahibi babaanne bakmış eşime dedi. Orayı kaçırdınız sanırım. Şunu da söyleyeyim konu sahibini değil eşini darlıyor sanırım. Ben olsam ses etmezdim işime gelirdi hatta çünkü sevmem herkes her şeyi bilsin. Ama büyüklerimiz de sürekli gençler bizi idare etsin diye diye bunaltıyorlar. Babası hastaymış kadın ilgileniyormuş. Ben de o kısmı kaçırdım. Eşin neden alttan aldığı belli oldu. Ama hayat bu evlenirken hastalıkta sağlıkta diyoruz. Ben neden bunun acısını gençlerden çıkarayım. Eğer bunaldıysa paylaşsınlar yükü hem maddi hem manevi.

Yalnız konu sahibi babaanne bakmış eşime dedi. Orayı kaçırdınız sanırım. Şunu da söyleyeyim konu sahibini değil eşini darlıyor sanırım. Ben olsam ses etmezdim işime gelirdi hatta çünkü sevmem herkes her şeyi bilsin. Ama büyüklerimiz de sürekli gençler bizi idare etsin diye diye bunaltıyorlar. Babası hastaymış kadın ilgileniyormuş. Ben de o kısmı kaçırdım. Eşin neden alttan aldığı belli oldu. Ama hayat bu evlenirken hastalıkta sağlıkta diyoruz. Ben neden bunun acısını gençlerden çıkarayım. Eğer bunaldıysa paylaşsınlar yükü hem maddi hem manevi.
Ben inanmıyorum babaannesinin baktığına nedense. Sonuçta babaanne bir süre bakmıştır, bu kadın da az çok annelik yapmıştır. Bir konusunda evlenirken az çok biliyordu annelik yapacağını yazmış zaten.
Yalnız konu sahibi zaten kinli bir. Negatif. Ona düğünde takı yapmadıkları için kinli. Sevmiyor yani kadını. Kadının yükünü almıyorlar, kadın ben bunaldım artık çok yoruldum biraz dinlenmek istiyorum bir süre siz bakın demiş kabul etmemişler. Allah aşkına hasta psikolojisini yaşayan hasta bakmaktan bunalan kadına ‘sanane’ demesini istiyor eşinin. Çünkü içten içe onun üzüldüğünü görmek istiyor, zevk alacak bundan. Bu normal bir düşünce mi sizde? Ayrıca konu sahibi şaibeli, zira malları kaçırdı sattı diyor, e madem sattıysa adama neden baksın yani. Allah kötü niyetli insandan korusun, 30’lu yaşlara geliyorsan evlenirken kendi hediyeni takını alacaksın, milletin içinden gelmiyorsa bozulmayacaksın. 30 yaşında gelen insan kendisine birşeyler almayı da bilsin yani. Bizde yaşlanacağız, çocuğum bana böyle davransa yükümü hafifletmese çok üzülürüm. Konu sahibinin niyeti iyi değil yani.

Ekleme 2:
Sizin bu kadını neden sevmediğiniz belli oldu. Anlaşıldı ki düğünde beklentileriniz vardı ama yapmadılar, sizde buna alındınız. Kendiniz evleniyorsanız kendi başınızın çaresine kendiniz bakacaksınız, eşiniz alsaydı istediğiniz diğer hediyeleri.
Ayrıca siz kadına yardım ediyor musunuz ki o da size yardım etsin? Kadının hasta kocası var, ileriyi düşünmek zorunda velev ki aklına gelmedi hediye almak siz söyleyebilirdiniz.
Ayrıca siz kadın ‘bunaldım, babanız biraz sizde kalsın, yoruldum dinlenmeye ihtiyacım var’ dediğinde baktınız mi adama en azından kadına dinlenme imkanı verdiniz mi? Hayır. O zaman o neden size yardım etsin sizi düşünsün? ya kusura bakmayın, sizin beklentiniz varmış, karşılamamışlar bu yüzden kadına gıcıksınız, nefes alsa batar halde. O yüzden içten içe eşinizin doğruyu söylemesini onun evde oturup hasta bakarken sizin gezdiğinizi bilmesini istiyorsunuz çünkü sevineceksiniz eminim. Kadın kadın demenizde çok itici, zira o kadın dediğiniz kişi eşinize 4 yaşından ber bakıp büyütmüş. Anlattığınız kadar kötü bir olduğunu sanmıyorum, malları sattı falan demişsiniz ama malları kaçıran kadın artık hasta adama bakmaz bırakıp gider, kötü niyetli olsa durmasının anlamı yok çünkü. Eşiniz çok bencil biri, en azından babasına bir süre bakabilir, bir hafta sonu anne hadi sen git dinlen biz ilgilenelim demediyseniz, kadının yükünü hafifletmediyseniz kadına kinlenme hakkınız yok.
Çok pardon eski konuları da görmemişim. Konu sahibi neden babaanne baktı dedi 😲 Bal gibi de bu kadın bakmış. Başkasının çocuğuna bakmak kolay şey mi? Aynı yaşta evladım var. Bazen bana bile öyle zor geliyor ki. Bir de hasta baba var ortada. Kadın öyle böyle ömrünü vermiş. Varsın tüm malları da yesin. Sanki öz analar da yedirmiyor kendi akrabalarına duymadık görmedik sanki. Şok oldum cidden.

Çok pardon eski konuları da görmemişim. Konu sahibi neden babaanne baktı dedi 😲 Bal gibi de bu kadın bakmış. Başkasının çocuğuna bakmak kolay şey mi? Aynı yaşta evladım var. Bazen bana bile öyle zor geliyor ki. Bir de hasta baba var ortada. Kadın öyle böyle ömrünü vermiş. Varsın tüm malları da yesin. Sanki öz analar da yedirmiyor kendi akrabalarına duymadık görmedik sanki. Şok oldum cidden.
Yok konu sahibi babaanne dede baktı demiş ama 4 yaşından baktığını yazmış bu konusunda;
Kizlar fikirlerinize ihtiyacım var. Eşimin de benim de ikinci evliligimiz. Birbirimizi seviyoruz ve Allaha şükür bir sorunumuz yok. Biz evlenirken eşimin ailesinden hic bir şey görmedim bir iğne bile annesi üvey. Kendi annesi vefat etmiş. 4 yaşından beri bu kadin bakmış ve tek cocuk(Bu arada ailesinin durumu cok iyi)
Ben konu sahibinin çok taraflı anlattığını düşünüyorum, burada insanların kadına saydırması bile onun hoşuna gidiyor bence.
Kadın yıllardır hasta bakıyormuş bir kere anneciğim senin yükünü hafifletelim bu haftasonu biz bakalım dememişler, gelip burada kadını şöyle kötü böyle kötü diye kötülüyor.
Konularını attım bakabilirsiniz, gerçekten konu sahibinin iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Bir altın, bir hediye mevzusundan beri kinli ve kadını her konuda her şekilde üzmeye çalışıyor gibi geliyor.

Yok konu sahibi babaanne dede baktı demiş ama 4 yaşından baktığını yazmış bu konusunda;

Ben konu sahibinin çok taraflı anlattığını düşünüyorum, burada insanların kadına saydırması bile onun hoşuna gidiyor bence.
Kadın yıllardır hasta bakıyormuş bir kere anneciğim senin yükünü hafifletelim bu haftasonu biz bakalım dememişler, gelip burada kadını şöyle kötü böyle kötü diye kötülüyor.
Konularını attım bakabilirsiniz, gerçekten konu sahibinin iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Bir altın, bir hediye mevzusundan beri kinli ve kadını her konuda her şekilde üzmeye çalışıyor gibi geliyor.
Yani anlamıyorum konuları açanlar böyle taraflı anlatınca ne oluyor? Burası anonim bir yer biz haklısın desek ne demesek ne? Sonuçta gerçekler yine o kişiyle beraber değil mi? Kendini kandırıyor sadece. 100 kişiye sorsan biraz vicdan varsa üvey anne haklı der.

Sonradan ekleme: Eşiniz bu yalanları durup dururken söylemiyormuş.
Konu sahibi neden taraflı anlatıyorsunuz?
Kadın hasta yatan adama bakıyormuş, o yüzden üzülmemesini istemesi gayet normal eşinizin. Kötü niyetli geldiniz bana, sanki o üzülse içten içe sevinecek gibisiniz.
Ayrıca kocanız çok bencil, kadının yükünü eşiniz biraz hafifletebilir sonuçta babası. Tabiki kadının biraz dinlenmeye ihtiyacı var, insan eti ağırdır bilir misiniz? Hasta bakmanın ne kadar zor olduğundan haberiniz var mi? İyi niyetli değilsiniz kesinlikle.
Siz her bulduğunuz konuda öfke kusmaya bayılıyorsunuz. Baya zorlu bir hayatınız var herhalde. Allah yardımcınız olsun. Birincisi artık bakmıyor. Kayınpederim kendi ihtiyaçlarını kendi karşılayabilecek duruma geldi iyileşti. Ikincisi önceden de bakmak zorunda değildi. Yardimci tutabilirdi. İnat edip şikayet edebilecek sebepleri olsun diye tutmuyordu. Üzülmesini istememesi normal falan yazmişsinizda oğlu karısıyla mutlu diye üzülüyorsa. Onu biz mutlu edemeyiz demektir. Kimseden yardım almayıp yardimları kabul etmeyip sadece şikayet eden insanları mutlu edemezsiniz hanımefendi. Çünkü onlar etraftakileri mutsuz edebilmek için kendi mutluluklarından vazgeçmiş olabiliyorlar. Hasta bakmanın ne demek olduğunu da gayet iyi biliyorum. Bencilliğin de ne demek olduğunu da biliyorum. Allah yardımcınız olsun sizinde

Ekleme 2:
Sizin bu kadını neden sevmediğiniz belli oldu. Anlaşıldı ki düğünde beklentileriniz vardı ama yapmadılar, sizde buna alındınız. Kendiniz evleniyorsanız kendi başınızın çaresine kendiniz bakacaksınız, eşiniz alsaydı istediğiniz diğer hediyeleri.
Ayrıca siz kadına yardım ediyor musunuz ki o da size yardım etsin? Kadının hasta kocası var, ileriyi düşünmek zorunda velev ki aklına gelmedi hediye almak siz söyleyebilirdiniz.
Ayrıca siz kadın ‘bunaldım, babanız biraz sizde kalsın, yoruldum dinlenmeye ihtiyacım var’ dediğinde baktınız mi adama en azından kadına dinlenme imkanı verdiniz mi? Hayır. O zaman o neden size yardım etsin sizi düşünsün? ya kusura bakmayın, sizin beklentiniz varmış, karşılamamışlar bu yüzden kadına gıcıksınız, nefes alsa batar halde. O yüzden içten içe eşinizin doğruyu söylemesini onun evde oturup hasta bakarken sizin gezdiğinizi bilmesini istiyorsunuz çünkü sevineceksiniz eminim. Kadın kadın demenizde çok itici, zira o kadın dediğiniz kişi eşinize 4 yaşından ber bakıp büyütmüş. Anlattığınız kadar kötü bir olduğunu sanmıyorum, malları sattı falan demişsiniz ama malları kaçıran kadın artık hasta adama bakmaz bırakıp gider, kötü niyetli olsa durmasının anlamı yok çünkü. Eşiniz çok bencil biri, en azından babasına bir süre bakabilir, bir hafta sonu anne hadi sen git dinlen biz ilgilenelim demediyseniz, kadının yükünü hafifletmediyseniz kadına kinlenme hakkınız yok.
Sen benim kaynanammısın yoksa burda da buldun galiba beni uğraşıyorsun. 😄😄😄 hasta falan bakmıyorsun kaynanacım iyileşti adam. Ayrıca hastaykende inadından kendin bakıyordun her imkan vardı ve sunuluyordu. Kendini kandırma artık kaynanacım. Hasta adamı bütün gün evde kalnız bırakıp sokaklarda geziyordun. Yaninda durmamıza izin vermiyordun. Biz bakalım duralım basinda çık sen diyorduk hayir diyordun. Haber vermeden bize adamı evde tek bırakıp saatlerce eve gelmiyormuşsun. Adamcağız anlatıyordu gel bize diyorduk adama gelmem diyordu yazık. Biz alalım babayı biraz diyince bağırıp kendini yerlere atıyordun gelemez diye. Adama ne kinin varsa hastalığında intikam aldın resmen. Neyse ki iyileşti ayağa kalktıda rahatladık. Senle kim uğraşabilir kaynanacım. Kaynanamdan farkın yok sana hitaben bu şekil yazdım

Ayy bana da şimdi geldi konu. Kinli olmakta haklısın belki ama konuyu bunlar hiç yok gibi safça yazmışsın. Kadın üvey çocuğuna sevgi duymayabilir. Eşin babası yalnız kalmasın diye korkabilir. Tut ki sana uydu kadını kıl etti kadın kaçtı gitri baba hasta üzgün. Bakacak mısın?
Benim bakmama gerek yok kadın tutarız çok daha iyi bakılır. Konular birbiriyle çelişmiyor safça yazmadım. Adam fizik tedavi gördü ayağa kalktı her işini kendi görüyor. Ayrica ben o konularda da kadının sadece inadından yardım almadığını belirttim. Kadın kimseyi yaklaştirmayıp adama eziyet etti. O günlerden bu günlere de durum aynı değil. Burada bazı arkadaşların amaçları başka fakat

Kime ne yaşattıysam yaşamadan ölmem umarım. Allaha şükür benim kimseye bilerek sebepsiz kötülüğüm olmadı
seni pirinç tanesi kadar küçültüp ters çevrilmiş bardağın altında peygamber devesiyle savaştırmak isterdim. kazanacak olsaydın seni akvaryuma atardım. oradan da sağ çıksaydın bu sefer klozete atıp sifonu çekerdim.

Kapıldığı duygu yanlış ama.
Ben iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. İçten içe kinli, çünkü düğünde bir hediye almamışlar. Almayabilirler, eşi alsaymış.
Ayrıca kadın yoruldum bunaldım biraz dinlenmeye ihtiyacım var demiş, benden bu kadar ben artık bakmıyorum dememiş biraz dinlenmek istemiş ona da yok çekmişler. Şimdi saf saf yazıyor sanki kadın şeytanmış gibi.
Kadını üzmek isteyen konu sahibi.
Allah aşkına, eş annesinin üzülmesini istemiyor çünkü bunaldığını daraldığını biliyor konu sahibi de inadına sanane desin gezdiğimizi söylesin diyor. Bu kadar kindarlık kötü düşünmek olmaz.
Her yaşananı tüm hayatı her gelişmeyi buraya tek tek yazmiyoruz. Hakim olmadan bu kadar kesin karar kesin karar harikasın. Ben o konudan sonra adamı kabul ettim. Kaynanam yok ben bir an için öyle söyledim olmaaaz size gelemez beni çiğnemeniz lazım dedi. Yahu dinlen biraz geri gelir dedik. Haayır bir gün bile bir yere gidemeez diye bağırdı yerlere attı kendi ayılmalar bayılmalar. Fakat adamı evde saatlerce bırakıp günlere gidiyormuş. Ben o konudan sonra elimden gelecek her teklifte bulundum. Eşime izin al babanla ilgilen de dedim. Kadın ne evinde kalınsın istedi ne adamı bize yolladı. O beni denemiş istemem nasılsa diye düşünmüş. Aaa bak istemedi diyecekti baktıki hesabı tutmadı yerlere attı kendini. Ayrica ben herseyimi kendim aldım zaten hanımefendi evimi almışım yazlığım hayatımı düzenimi kurmuşum kendi çerçevemde. Fakat bana her fırsatta ilk gelinime şunu aldım bunu aldım diye ayrıntıyla tek tek anlatıyorsa tabiki bozulurum. Ihtiyacım olduğundan değil bilinçli yapılan şeyler bunlar. Ben kaynanamin aldığı evde oturmadım. Gelip benim evimin orasına burasına laf söyledi. İlk gelinim onu istedi yaptım bunu istedi yaptım. Her gördüğü köşede bunları anlatıyor. Muhattap oluyormuyum hayır. Cevap veriyormuyum hayır. Beni çıldırtmak aaa bakın bakın demek için yapiyor istedigini alamiyor

seni pirinç tanesi kadar küçültüp ters çevrilmiş bardağın altında peygamber devesiyle savaştırmak isterdim. kazanacak olsaydın seni akvaryuma atardım. oradan da sağ çıksaydın bu sefer klozete atıp sifonu çekerdim.
Allah acil şifalar versin

işte her insan bir olmuyor
bu arada bende anneyim ve evladımda hakkım var demiyorum
kendim istedim doğurdum birbirimizi doğru anlayalım!

yalnız o sizin de dediğiniz gibi ÖZ annesi değil
elinin tersiyle baksa bakardı ya da çok çok güzel bakardı eşiniz de ona vefa borcu hissederdi
kimi insan eşiniz gibi olur.. eşinize üvey olmasına rağmen çok çok güzel baktıysa annesini üzmemek için herşeyi ince düşünüyordur
ama diyorsunuz ki pek bakmamış babaanne dede büyütmüş
oda o kadının otoritesi demek ki üzerlerlerinde iyi hakimiyet kurmuş 40 küsür yaşında adam tırsıyor :)

çocuğunuz kaç yaşında bilmem küçükse dillendiğinde o söyler zaten :)
Tırsıyor korkutuyor herkesi bir ben yemiyorum numaralarını. Hemen bağırır kendini atar yere

İlla neden baskı yapıyorlardır gibi düşünülmüş ki direk onlarla plan yapmak istememiş ama üzülmesinler diye bahane buluyor olamaz mı ? Sürekli geziyor vakti var ama bizim yanımıza gelmiyor bizle daha az görüşüyor diye içerlemesinler istemiş olamaz mı ? Sizle herşey güzelken insanlara beyaz yalan söylüyor diye problem etmeniz bence anlamsız.
Adamın boş vakti sayılı zaten yoğun calisiyor. Haftada bir gün onları çıkarıyoruz bir gün ya onlar geliyor ya biz gidiyoruz. Hafta 7 gün 2 gün görüşüyoruz. Evler çok yakın değil zaten. Çalışan insan zaten sabah çıkıp akşam giriyor eve. Boş bir zaman da yok fazladan. Haftada 1 gün de ikimiz disarda birseyler yapmaya çalışıyoruz. Bu şartlar altında fazlasını istesede zaman yok. Haftada 2 gün vakit ayırmayan insan çok bence

Neye şok oldun bende yeni yeni öğreniyorum. Ailenin içini. Bana eşim babaannesinin evinde büyüdüğünü anlatmadı. Kadinda ben bakmadım babaannesi baktı demedi tabiki. Ben diğer akrabalarından ögrendim eşimin babaannesinin evinde büyüdüğünü. Eşime sordum boşver bu konuları dedi ısrar edince öyle olduğunu anlattı. Bazı insanlar üzüldükleri yaralı yanlarını gizlemeyi saklamayı tercih ediyorlar. Benim eşimde çocukluğunu anlatmayi hiç sevmez ağzından cımbızla alirim lafı. Ben baktı diye biliyordum yani normal olan o oldugu için anne ölmüş sonuçta. Kadın ne diyorsa ona inanıyordum eşim anlatmadığı için birsey. Sonradan eşimin akrabalarından öğrendim eşimde onayladı. Bütün hayatımız burada açtığımız konulardan ibaret değil. Üstüne neler yaşanıyor neler değişiyor.

Neye şok oldun bende yeni yeni öğreniyorum. Ailenin içini. Bana eşim babaannesinin evinde büyüdüğünü anlatmadı. Kadinda ben bakmadım babaannesi baktı demedi tabiki. Ben diğer akrabalarından ögrendim eşimin babaannesinin evinde büyüdüğünü. Eşime sordum boşver bu konuları dedi ısrar edince öyle olduğunu anlattı. Bazı insanlar üzüldükleri yaralı yanlarını gizlemeyi saklamayı tercih ediyorlar. Benim eşimde çocukluğunu anlatmayi hiç sevmez ağzından cımbızla alirim lafı. Ben baktı diye biliyordum yani normal olan o oldugu için anne ölmüş sonuçta. Kadın ne diyorsa ona inanıyordum eşim anlatmadığı için birsey. Sonradan eşimin akrabalarından öğrendim eşimde onayladı. Bütün hayatımız burada açtığımız konulardan ibaret değil. Üstüne neler yaşanıyor neler değişiyor.
Kaç yıllık evlesiniz? Bu konuyu öğrenmek çok sürmezdi. Bir de babayı neden onun eline bıraktınız? Eğer bu kadın zaten malı mülkü yiyor neden uğraşayım diyeyse yanlış düşünüyorsunuz. Benim kv öz ama vaktinde şehrin en varlıklı ailesiyken kardeşlerine ev araba yedirmekten şimdi anca kendilerini döndürüyorlar bir de eşimden geçiniyor. Ama Allah korusun kp hasta olsa maddi manevi koşarım. İyi insandır. Siz de destek olun kadının sesi kesilir.

Kaç yıllık evlesiniz? Bu konuyu öğrenmek çok sürmezdi. Bir de babayı neden onun eline bıraktınız? Eğer bu kadın zaten malı mülkü yiyor neden uğraşayım diyeyse yanlış düşünüyorsunuz. Benim kv öz ama vaktinde şehrin en varlıklı ailesiyken kardeşlerine ev araba yedirmekten şimdi anca kendilerini döndürüyorlar bir de eşimden geçiniyor. Ama Allah korusun kp hasta olsa maddi manevi koşarım. İyi insandır. Siz de destek olun kadının sesi kesilir.
2 buçuk sene 3 seneye yaklaşıyoruz evliyiz. Evlenirken içli dışlı olmadık kadın beni istemedi gelin olarak hemde tanımadan. İlk gelinini de istememiş çook eziyet ettiği söyleniyor etraftan. Herneyse eşim ailem açısından senden istediğim birsey yok. Annemi dinleyecek degilim bu yaşta o zaten bu güne kadar kimseyi istemedi şu hayatta sevdiği kimse de yok zaten onun ona takılma sen dedi. Evlendik. Kadinin sebepsiz istememiş olmasına rağmen ben başlarda kin gütmedim arayı düzeltmeye çalıştım gittim geldim çağırdım. Herseye laf etti eleştirdi. Etraftan psikolojik sorunları var normal değil deniyor hep kendisi için ön yargıyla yaklaşmayayım demiştim ama gördükçe yaşadıkça içten içe kinlendim tabiki. Kimse kimseye melek olmak zorunda da değil. Hastalık konusuna gelince bir ara alın bakın dedi. Önce çok kızdım ben 2 senelik gelinken neden banamı düşüyor dedim söyledim ama asla yüzlerine değil bakıcı tutalım dedim vs. Sonra adama acıdığım için tamam dedim ama asla kv kabul etmedi yollamadı yerlere attı kendini adamı çekip giderim diye tehtid etti. babaya dedik bakma sen ona gel dedik giderse gitsin biz sana bakarız vs. Adam da ben onsuz yapamam dedi sizi seviyorum ama gelemem ısrar etmeyin dedi. Kadın elini kolunu bağlıyor insanın normal insan hareketleri değil. Hareketleri. Ama ses çıkarılmadığı için ön bulmuş yapabiliyor. Mal konusuna gelince eşimin babasının malı kaynana ne isterse o oldu olacak. Ben düşünmüyorum bile artık. Eşim babasıyla konuşabilirdi. Oda kadınla daha fazla muhatap olacağına lanet etti geçti. Ben şuan ki konuda maldan mahsederken eşimin öz annesinden şahsına kalan mallardan bahsettim. Yani direk zaten eşime geçen birsey. Onlara bile karışmaya çalışıyor. Kp kendini kadına kendi mahkum etmiş ve karışmayın diyorken ben birsey yapamam. Zaten toparlandı artık iyi. Ben kendi hayatıma karışmasını bulaşmasını engelleme derdindeyim

Sen benim kaynanammısın yoksa burda da buldun galiba beni uğraşıyorsun. 😄😄😄 hasta falan bakmıyorsun kaynanacım iyileşti adam. Ayrıca hastaykende inadından kendin bakıyordun her imkan vardı ve sunuluyordu. Kendini kandırma artık kaynanacım. Hasta adamı bütün gün evde kalnız bırakıp sokaklarda geziyordun. Yaninda durmamıza izin vermiyordun. Biz bakalım duralım basinda çık sen diyorduk hayir diyordun. Haber vermeden bize adamı evde tek bırakıp saatlerce eve gelmiyormuşsun. Adamcağız anlatıyordu gel bize diyorduk adama gelmem diyordu yazık. Biz alalım babayı biraz diyince bağırıp kendini yerlere atıyordun gelemez diye. Adama ne kinin varsa hastalığında intikam aldın resmen. Neyse ki iyileşti ayağa kalktıda rahatladık. Senle kim uğraşabilir kaynanacım. Kaynanamdan farkın yok sana hitaben bu şekil yazdım
Salla salla, az salla.
Yıllardır hasta olan adam ne hikmetse sen konu açar açmaz iyileşti kakfksjfjd şaka gibi ya, cidden hasta mısınız siz 😂😂😂

Siz her bulduğunuz konuda öfke kusmaya bayılıyorsunuz. Baya zorlu bir hayatınız var herhalde. Allah yardımcınız olsun. Birincisi artık bakmıyor. Kayınpederim kendi ihtiyaçlarını kendi karşılayabilecek duruma geldi iyileşti. Ikincisi önceden de bakmak zorunda değildi. Yardimci tutabilirdi. İnat edip şikayet edebilecek sebepleri olsun diye tutmuyordu. Üzülmesini istememesi normal falan yazmişsinizda oğlu karısıyla mutlu diye üzülüyorsa. Onu biz mutlu edemeyiz demektir. Kimseden yardım almayıp yardimları kabul etmeyip sadece şikayet eden insanları mutlu edemezsiniz hanımefendi. Çünkü onlar etraftakileri mutsuz edebilmek için kendi mutluluklarından vazgeçmiş olabiliyorlar. Hasta bakmanın ne demek olduğunu da gayet iyi biliyorum. Bencilliğin de ne demek olduğunu da biliyorum. Allah yardımcınız olsun sizinde
Yok valla, ben sizin gibi milletin kötülüğünü isteyen, onları üzmeye yer arayan bir değilim. Siz değil benim hayatımda olmak yanından bile geçemezsiniz mutluluğumun huzurumun. Diyorum ya çünkü içimde kötülük yok, prensesim ben. Adamına göre muamele yapıyorum burada, demek ki payınıza bu düşmüş. Önceki konularınıza baktığımda da hislerim beni yanıltmadı sağolsun.

Ayrıca yardım etmeyen sizsiniz ayrıca, kadın bunaldım deyince bakmayan sizsiniz, yükünü hafifletmeye sizsiniz, ne yardımından bahsediyorsunuz Allah aşkına? Bu kadar kötü kalplilik zor değil mi?

Salla salla, az salla.
Yıllardır hasta olan adam ne hikmetse sen konu açar açmaz iyileşti kakfksjfjd şaka gibi ya, cidden hastasınız siz 😂😂😂
Sen kpssye çalışsana yada iş bak biseyler yap. Ailenden ayrı bir eve çıkamasan bile babana destek olursun biraz. Biraz kendine hayat kurmaya geleceğine kafa yor haydii kardeşim haydii

X