Eşim üvey annesine bazı haftasonları çalışıyorum diye yalan söylüyor

Böyle şeyler için üzülmemeyi ögrenirler. Cocukları malları gibi gören ebeveynlere gıcığım. Ilerde bize baksın diye hayatı yenip bitirilen cocuklar dolu etrafta. Ben anneme söylerim hep bende senin gibi yalnızca bir kez genç olucam. Bende senin gibi her yaşı yalnızca bir kez yaşıycam. Tamam seviyoruz görevlerimizi yerine getiricez ama kimseye kendimizi adayarak yaşayamayız. Cocuklarini bir kenarda birakıp onlara dos dogru vakit ayırmayıp anne babasının her dediğinin peşinde koşan o kadar insan var ki. İdrak edilemiyor hala anne babası kendisi bir aile olarak görüyor insanlar. Eş cocuklar ihmal ediliyor. Yaşlı insanların anlamsız kaprislerinden. Benim eşimde maalesef bu potansiyele sahip. Ben annemin her şeyine koşarım. Doktoruna götürürüm gezmeye götürürüm alışverişe gideriz. Geçen gün annemi doktora götürdüm sonra gezdik dolaştık evine bıraktım gel sende dedi. Yok anne aksam disari çıkıcam biraz kafamı dağıtayım yorgunum bu aralar dedim. Tamam kızım iyi gezmeler dikkat et kendine dedi. Kızıp üzülüyorsada üzülür. Cocugunun mutluluğundan rahatsızlık duyan bir anne bana göre hastadır. Eşim surekli annesinin ağzına bakmaya devam ederse muhtemelen boşanmaya gider. Ihtiyaçlarini karşılayacağız gezdirecegiz yüzlerine güleceğiz tamam görevimiz ama birazda saygı
Açıkcası ben kendim eşime diyorum. Benim çalıştığımı söyle ailene. Cumartesi pazar çalışmıyorum. Ailesi cumartesi çalışıyorum biliyor. Annesi aşırı derecede emrivaki yapıp, insanları sıkan yapıya sahip. Bu şekilde rahat ediyorum bende.

Bak ciddi diyorum biz kadınlara yaranılmaz ya seni sürekli ailesiyle dibdibe gezdirse daha mı mutlu olacaksın bırak yalan söylesin sonuçta yaşlı başlı insanlar onların fikirleriyle çatışmak üzmek yerine tatlı yalan söylesin bende arada anneme söylüyorum atıyorum gece bir de dışarıdayım ama ertesi gün arayıp uyuyordum yeni gördüm diyorum başka şehirde tek yaşıyorum senelerdir özgürüm cart curt kimse bana karışamaz çocuk da değilim ama neden kadının aklı kalsın onunla çatışsam üzmekten başka elime ne geçecek yaşlı kadın ona göre o saatte başıma iş gelir net bu fikri değiştiremem bunun gibi düşünün adam güzel bir şey yapıyor bence
Beni kimse ailesiyle dip dibe gezdiremez. Mecburiyetim muhtaçlıgım yok kimseye. Ailesinin maşası olan bir adamla hayat sürdürmem zaten

Yorumlar çok saçma. Ailesine sürekli yalan söyleyen adam size de söyler. Bu kadar yalana alışmış, korkak bir adamla ne yapacaksınız ki? Bence üzerine gidin ve çözün bu meseleyi. Ergen mi ne ya sevilmez arzulanmaz bir sünepe
İçimdeki hislerin tamamına tercüme oldun

Açıkcası ben kendim eşime diyorum. Benim çalıştığımı söyle ailene. Cumartesi pazar çalışmıyorum. Ailesi cumartesi çalışıyorum biliyor. Annesi aşırı derecede emrivaki yapıp, insanları sıkan yapıya sahip. Bu şekilde rahat ediyorum bende.
Niye mecburuz buna peki. Kendi ayakları üzerinde olup hayatını yaşayan insanlar olarak ne mecburiyetimiz var. Görevlerimizi yerine getirdikten sonra geri kalan hayatımız da niçin onlara ait gibi yaşıyoruz ve bu normalmiş gibi kabulleniyoruz. Onlar kendi kayınvalidelerine çokmu bayılıyor her dediklerini yapıyorlardı seve seve. Ben çektim sende çekeceksin mantığını neden kuşaktan kuşağa doğal birsey gibi aktarıyoruz. Çalışıyorsunuz hafta sonu dinlenme hakki tanımadığı için kayınvalideniz yalan söylüyorsunuz falan. Yazık günah değil mi gençlere yahu. Hayat şartları yeterince zorlayıcı ailemizlemi ilgilenicez cocuklarimizlamı yoksa memnuniyetsiz kaynanadan nasil az zarar görürüm diye mi düşüncez...

Haklısınız kesinlikle katılıyorum da...eşiniz agizlarina bakmıyor ki söylemiyor sadece. Yani demiyor ki onları da alacağız her yere beraber gideceğiz vb.
Eşiniz söylememeyi bir yol olarak bulmuş gemisini yürütüyor. Yani soylesin diye ısrarınız kötücül hazdan başka size ne kazandıracak?
Kadın niye benim sürekli evde bedbaht bir halde evden hiç çıkmadan yaşadığımı düşünüp kötücül hazlar duyuyor. Birazda ben duyayım

Muhtemelen eşiniz çok eleştirilerek büyütülmüştür. O sebeple bir şeyleri açıklamak, anlatmak yerine gizlemeyi tercih ediyordur. Tabi bunu normal olarak kabul ettiğim için söylemiyorum asla. Kaç yaşında ve kaç yıllık evlisiniz bilemiyorum ama acilen çözmeli en azından bunun anormal bir durum olduğunu anlamalı.
Yine konuştum içim böyle rahat ediyor diyor. Yani örneğin kaynanam artık kocasıyla el ele dolaşamadığı için bizim dolaşıyor olmamız kaynanamı üzeceğinden dolayı sakliyor bilse içine sinmiyor eşimin

Sanane desin sen babamla gezmiyormuydun desin
bazen bırılerıyle konusmanın tartısmanın cozum olmayacagını dusunursun konusmak anlamsız olur hıc o tartısmaya gırmemek ıcın kestırıp atmak ıcın bu yolu bulursun
ısım var dıyerek musaıtde degılım demıs de oluyor aslında

sızın ıstedıgınız gıbı konusursa madalya mı takacaklar ne degısecek
belkı kadın sıze saracak sızın canınızı sıkacak kendı annesını babasını sızden daha ıyı tanır dımı ama :)

Ben de eşimin ailesi ne yapıyor ne ediyorum çok bilsin istemem. Kendi aileme de anlatmam. Hoş sormaz da ailem. Ama eşimin annesi çok darlıyordu bir ara beni.Yok ne aldık, nereye gittik, ne yedik. Yavaş yavaş alıştı. Keşke eşiniz de alıştırsaymış. Belli ki kadının başka derdi, hayatı yok. Ne öyle canım liseli gibi gizli saklı. Siz karı kocasınız artık. Alıştırsın eşiniz. Kaldı ki eşinizi büyütmemiş emeği bile yok. Bir de cici kaynana zulmü çıktı piyasaya.

eee neyine takıldin ki bunun belki disardayim dese annesi babasi bize gelin diyecek adam butungun onlarla oturmak istemiyor hallediyor . yada belki bizide goturun diyecekler , insan yeri geliyo gercekten en sevdigi olsa bile tüm vaktini onunla gecirmek istemiyor ne varki bunda adam tatli tatli hallediyo ...

Hayır...ıllaha duyacak onlarsiz gezmeye gidildiğini yaşlı insanlar ve kiskanacaklar üzülecekler. Konu sahibi de içten içe sevinecek.
konu sahibi aslında eşinin ailesine karşı neden yalan söylediğini , niye liseli aşıklar gibi yalan dolanla saklıyoruz , bunu anlamaya çalışıyor.
şimdi desek ki eşin doğru söylesin o zaman yada sen söyle . olmaz . çünkü eşi despot üvey anne elinde büyümüş, neler yaşadığını, psikolojik durumunu bilmiyoruz. belki çok kötü şeyler yaşadı . bunu demek bu aşamada zarar verir.
eşi bi yol bulmuş, tamam bence de yanlış ama şu an için başka yolu deneyecek cesareti ve özgüveni yoktur. eşini de anlamak lazım

Herseye karışıyor da. Esim bu konuda yalana başvuruyor sadece. Diğer konularda tamam anne peki anne diyor hep. Eşimin öz annesinden kalan mallara bile karışıyor. Cocuk yapıp yapmayacagimiza kadar uzanıyor dili. Karar mekanizması
o zaman eşinizle psikolojik destek alacaksınız. ha diyince bundan kurtulamaz ki.

Arkadaşlar. Hafta sonu bir planımız olduğunda bir yere gidecek olduğumuz zaman eşim annesine hep çalışıyorum diye yalan söylüyor. Bütün hafta sonu çalıştığını şehir dışında olacağını falan söylüyor. Mesela bir gezmekteyiz yada en basiti alışverişe dolaşmaya çıkmışız dışardayız annesi aradığında ya çalıştığını söylüyor yada evde oturuyorum diyor. Asla dışardayiz yada bir arkadaşa geldik demiyor. Ya çalışıyor yada evde oturuyor oluyor. Kendisine yalan söylediği için kızıyorum. Annem babam yaşlılar Her istediklerinde gezemiyorlar Onlar o haldeyken ben keyif yapıyor geziyor görünmemek için öyle söylüyorum diyor. Bu arada haftada bir onlarıda dışarı çıkartırız ilgileniriz.Fakat yalan söylemesi benim canımı sıkıyor. Sanki liseli ergen kaçak göçek izinsiz dışarı çıkmış gibi bir durum. Sizlerin düşüncelerini merak ediyorum siz olsanız ne tepki verirsiniz?
ne biçim adam o be derim kusura bakmayın da

Niye mecburuz buna peki. Kendi ayakları üzerinde olup hayatını yaşayan insanlar olarak ne mecburiyetimiz var. Görevlerimizi yerine getirdikten sonra geri kalan hayatımız da niçin onlara ait gibi yaşıyoruz ve bu normalmiş gibi kabulleniyoruz. Onlar kendi kayınvalidelerine çokmu bayılıyor her dediklerini yapıyorlardı seve seve. Ben çektim sende çekeceksin mantığını neden kuşaktan kuşağa doğal birsey gibi aktarıyoruz. Çalışıyorsunuz hafta sonu dinlenme hakki tanımadığı için kayınvalideniz yalan söylüyorsunuz falan. Yazık günah değil mi gençlere yahu. Hayat şartları yeterince zorlayıcı ailemizlemi ilgilenicez cocuklarimizlamı yoksa memnuniyetsiz kaynanadan nasil az zarar görürüm diye mi düşüncez...
Çok haklısınız. Açıkcası ben kafa rahatlığı için çalışıyorum dıyorum. Tabi bolca gezıyorum ve sosyal medyada paylasıyorum. Hatta haftasonu gezdıgımde oluyor. Ben az gıdıyorum kayımvalıdeme.Bayaa az hatta🤣Telefonda falanda pek konusmayız.
Bu döngünün tabıkı degişmesi gerek. Aslında cumartesi evde oldugumu bilse de çagırsada gene gitmemki. Ama böyle kendimi daha rahat hissediyorum. Gereksiz baskılarına maruz kalmıyorum.

Ben de eşimin ailesi ne yapıyor ne ediyorum çok bilsin istemem. Kendi aileme de anlatmam. Hoş sormaz da ailem. Ama eşimin annesi çok darlıyordu bir ara beni.Yok ne aldık, nereye gittik, ne yedik. Yavaş yavaş alıştı. Keşke eşiniz de alıştırsaymış. Belli ki kadının başka derdi, hayatı yok. Ne öyle canım liseli gibi gizli saklı. Siz karı kocasınız artık. Alıştırsın eşiniz. Kaldı ki eşinizi büyütmemiş emeği bile yok. Bir de cici kaynana zulmü çıktı piyasaya.
Yok var hayatı aslında hep dışarılarda. Varsa yoksa kendi ailesi kardeşlerinin çocuklarına eşimin babasının malını parasını yedirmekle meşgul kendisi. Hal böyle olunca anne olarak görüp hoş göremiyorum da saçmalıklarını

X