Eşimden para istemek :(

baban cok iyi ve sorumluluk sahibi insanmis

Bütün düsüncelerimi yazmissin agzina saglik. 18 yasimdan beri calisiyorum ve kocamdan para isteyemem ben ailemden para istememis insanim.

Biz maasi cekmiyoruz ikimizdede ayni kart var ihtiyaci olan cekiyor cok acil lazimsa bana istiyorum onda yoksa cuzdanimdan aliyor cunku o ise giderken bn uyuyo oluyorum genelde

Biz hesaplarımizi ortak yaptık ;maaşımi hemen o hesaba gönderirim. Ödemeleri eşim yapar . Lazım oldukça da o hesaptan cekerim

Gunluk harclik almak hos degil. Maas alindiginda borclardan kalan para eve birakilir. Lazim oldukca harcanir. Esimde zaten kredi karti var. Nakit paraya pek ihtiyaci olmuyor.
Hem utansaydim sevismezdim ayol

Heh yani en güzel özeti siz yapmışsınız bence. Eşinle her şeyini paylaşıyorsun parayı mı paylaşmaya utancan ayol?

Calisan kadinlar hem disarida calisip hem bu bahsettigin isleri yapiyo ee bizde kocamizdan bu isleri yapiyoruz diye para isteyelim o zaman al sana emegin alasi

Çalıştığım Zaman param Çekmecede dururdu kimin ihtiyacı varsa alırdı. Şimdi bebekten dolayı ara verdim cüzdanıma bakar bittikçe kendi koyar. Ama gerekince de param bitti versene derim. Kocamdan mı çekinicem

Anlasmaniz lazimdi coktan.
Bi belirli para vermesi lazimdi her hafta/ ay.

Yahu erkek egemenliğiyle ne alakası bunun beni az çok tanıyan bilir evdede kimse kimsenin üstünde egemen değildir hatta ben daha fazla olabilirim ama para lazımsa eşimden isterim artık zaten biz aşmışız bu hikayeleri babamdan isteyemem eşimden isterim

çalışıyordum bir süre ara verdim. bırakin eşimi evlenmeden önce ailemden para istemeye utanirdim. onun için hep çalıştım. şimdide utanıyorum ama eşim mutlaka evde para bırakıyor.

hatta biraz para biriktirdigim hesap var oda bende. ne olur ne olmaz diye bu günler için para biriktirmistim.

Bende 6 aydir evliyim evlendikten sonra çalışmıyorum hic oturup para isteme olayini konusmadik gerekte olmadi esim aksam geldiginde parasini cikartir birakir ertesi sabah cok azini alir gider aksam geldiginde yine ayni duzen parayi ne yaptığımı sormaz varmi diyede sormaz sürekli birakiyor uzerinde para tasimayida sevmez bende biriktiriyorum acikcasi hee bir yere gidelim nakit odenmesi gereksin cikartip ben oderim sormaz var mi sende diye cunku oda farkinda biraktigi paranin hepsinin harcanmadiginin. Dusunceli bir erkegin para istetmeye gerek birakmamasi lazim diye dusunuyorum sizinde oturup bunu konuşmanız lazim 6 yil cok uzun bir sure birseylerin artik oturmuş olmasi gerekirdi.

Konu sahibi o kadar yil icinde bunu simdi mi sorun ettiniz diye soramadan edemeyecegim durumunuz el veriyosa calışn ama çalışamiyosaniz da o sizin kocanız elbette isteyeceksiniz ben calismiyorum su an bebegime bakiyorum ama esimden de parayı gayet rahat istiyorum ne varki bunda ve eger bi gun calışmaya tekrar başlarsamda o parayi da esime veririm yani kari koca arasında paranin lafı olmaz senin benim olmazki

Ayrca esim bana nisanliyken kredi kartinin birini bana vermisti yaninda bulunsun diye ama banka kapatti kartı 5 yıldir hic kullanmamisim:)) esinize isteyemiyorum diye belirttiginizde eve bi miktar para koyar veya baska bi cozum bulirsunuz ve bence bi kadınin evde ek iş bile olsa calısması kadar guzel bisey yok sizde hobi edinin

Kocandan istemiycem kimden istiycen neden çekiniyorsun olmadı al karşına konuş her gün yada her hafta belirli bi parayı bıraksın bi köşeye

Calisan kadinlar hem disarida calisip hem bu bahsettigin isleri yapiyo ee bizde kocamizdan bu isleri yapiyoruz diye para isteyelim o zaman al sana emegin alasi
O işler için para istemene gerek yok ben o işler için para iste demedim emekten bahsettim utanmasina gerek olmadığından bahsettim iyi anlayamamissin galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…